Akıntım var korkuyorum

teşekkürederim canım evet ikizlerim geliyor çok güzel bir duygu:)senin ilk bebeğinmi? inş saglıkla kucamıza alırız hepimiz bebişlerimizi.benimde pantolonum karnımı sıkımaya başladı karnım çabuk çıkacak gibi:)hava açınca beli lastikli hamile pantolonları var ondan alıcam bebişlerim rahat olsunlar kuzularım.

benim ilk bebeğim evet
sizinki ikiz tabi çabuk çıkar artık karnınız
allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin yavrularımızı

canım çok teşekkür ederiz. inşallah Allah hepimize sağ salim sağlıklı bi şekilde bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip eder. evet pantolonlar sıkıyo belden ya. almadım hamile pantolunu en geniş olanlardan giyip idare ediyorum işte şimdilik ama en kısa zamanda gerekiyo. seninde çok az kalmış. Allahın izniyle inş. kolay olur doğumun. nasıl gidiyo. ilk zamanlarla son zamanları kıyaslarsan?

bence kasma kendini hamilelik kıyafetleri konusunda
başta ben de henüz erken şimdiden giymeye başlarsam falan dedim ama hala o ilk aldığım pantolonları giyiyorum
azımsanamayacak kadar kilo aldığım halde hem de

evet biz epeyce büyüdk çok şükür
inşallah dediğin gibi kolay bir doğum olur
yavaştan stresi başladı diyebilirm
ilk 3 ay bulantılarım oldu klasik şekilde, ama hiç kusmam olmadı çok şükür
ve haddinden fazla uykuya düşkünlük vardı
ikinci 3 aylık dönem herkesin de dediği gibi en rahat dönem
yedim içtim gezdim modunda oluyorsun
bebeğin ihtiyaçlarını cinsiyeti öğrendikten sonra ikinci evrede tamamlamanızı öneririm
tek sıkıntım aşırı düşük tansiyonum oldu, ama o da şimdilerde çok da kötü değil
3. trimester en zorlu süreç cidden
bel ağrıları ve gece uykusuzlukları başlıyor
malum ağırlaşıyorsun da (üstelik ben daha başındayım)
yine uykuya eğilim var
ama güzel kısmı artık bebeğin hareketlerini çok net hissettiğinden yaşıyor mu iyi mi kaygısı daha az oluyor
şimdilerde kaygım bebeğim kilo alıyor mu acaba oluyor

gebeliğimin başından beri edindiğim bilgiler ve izlenimler sonucu şunu söyleyebilirm
ilk 3 ay hiçbişey için kendinizi kasmanıza gerek yok
bebek sizden besleniyor zaten ve sizi de tüketmiyor bunu yaparken
ama ilk 3 ay folik asiti ihmal etmeyin
12. haftadan sonra genellikle elevit vitamin hapına başlanıyor
ona başlarken kan tahlili yaptırıp kansızlık olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederim
bunun için tam kan sayımı, ferritin, tsh değerlerine baktırabilirsiniz
daha önce sıkıntınız olmasa bile bu tahlilleri dönem dönem tekrarlamanızda fayda var
hamilelikte bünye çok çabuk değişebiliyor
kansızlık eğiliminiz varsa eğer kansız olmasanız bile kan ilacına erkenden başlamanızı öneririm
ben 12. haftadan beri çok dikkat etmeme ve ilacımı düzenli kullanmama rağmen ciddi demir eksikliği çekiyorum
bu da baş dönmesi ve halsizlik yapıyor bende
kalsiyum,magnezyum ve omega3 takviyelerine de ilerleyen dönemlerde başlamanız sizin için iyi olacaktır
çünkü ne kadar tüketirseniz tüketin kalsiyum birsüre sonra yetersiz geliyor bebek sizden beslendiğinden
ben takviye de almama rağmen ve yediklerime çok dikkat etmeme rağmen hep sınırın altı çıkıyor kalsiyum
magnezyum da kasılmalarınıza iyi gelecektir
omga3 de sizin doğum sonrası depresyon eğiliminizin olmaması için ve bebeğin zeka gelişimi için çok önemli
düzenli balık yicekseniz gerek olmayabilir
en çok omega 3 içeren balıklar somon, alabalık ve uskumru
dip balıklarını kesinlikle tüketmemelisiniz

aklıma geldikçe dilerseniz yazabilirim bildiklerimi
hepiize güzel bir hamilelik süreci diliyorum

ayrıca hergün günde 3-4 ceviz tüketmeniz iyi olacaktır
yiyebiliyorsanız badem ve fındık da çok faydalı

bunun dışında idrar tahlillerinizi de dönem dönem yaptırmanızı tavsiye ederim
ilginç şekilde idrar yolu iltihabına çok açık oluyorsunuz bu dönemde
ben gebelik öncesinde hiç geçirmemiş olmama rağmen tam 3 kez yakalandım
2sinde hiç belirti vermemişti
ve gebelikte ciddi yan etkileri olabiliyor

bu arada elevit kilo aldırıyor (ya da bana aldırdı)
ben 23. haftadan sonra eleviti bıraktım
vitaminlerimi doğal yolla almaya özen gösteriyorum
hamilelikte muz ve kivi çok besleyici bebek için de

utopya çok teşekkürler ya çok güzel aydınlattın valla. ekledim seni. sorularım olursa tecrübelerinden faydalanmak için sorarım. tekrar teşekkürler

Merhaba arkadaslar..topigin basligina uygun olarak benimde bi sorum var, mashallah bakiyorum hamile kalmayi arzu edib simdi hamile olan arkadaslarimiz var bu topikde..neyse gelelim konuya. Ben bu ay klomen ve catlama ignesi oldum, yumosumda catladi cok sukur..fakat yumurta catladigindan 6gun sonra akintim gelmeye basladi, aslinda hic akintisi olmayan birisiyim..simdi adetime 6gun var daha..hep haraket etdiyimde bi islaklik his ediyorum ve bakiyorumki beyaz sut renkli akinti var..kasiklarimda da cook hafif gerginlik var. bi kac gun oncede bel agrim vardi kaybolmus simdi...cok yorgunun hakikaten 9aydir ugrasiyorum bebek icin..umitlerim suya dusuyor her ay...lutfen bu belirtilere bi sey soyleye bilirmisiznizz ?

mrb bende çatlama ignesi ile hamiş kaldım igne vurulduktan sonra 5 günü belimde agrı olmuştu sonraki günlerde kendimi yordum zamanlar olmuştu batmalar oluştu sonra adet olacam gün öğrendim testte inş sende hamilesindir süt gibi kesik kesik çökelek gibi olan akıntılarda belirti canım güzel haberlerle dönersin inş. buraya:)

meryeeemm şekerliiikkk minikgeliiiinnnnn cemreeeeee
nerelerdesiiiniiiizzz?

merak ediyom ya arada yazın başlığımıza. habersiz bırakmayalım birbirimizi.

inş herşeyiniz yolundadır.

meryeeemm şekerliiikkk minikgeliiiinnnnn cemreeeeee
nerelerdesiiiniiiizzz?

merak ediyom ya arada yazın başlığımıza. habersiz bırakmayalım birbirimizi.

inş herşeyiniz yolundadır.

merhaba tatlım... biz iyiyiz çok şükür. arada nete girebiliyorum. bu aralar yine uyku hallerim geri geldi :) hep uyumak istiyorum bir de inanılmaz acıkıyorum :) 13+4teyiz suan bebişimin gelişimine göre :) bir hareketli kıpır kıpır maşaAllah'ı var :) siz naptınız bebişiniz nasıl ?

Eki Görüntüle 389738

bu da bebişimin geçtiğimiz çarsamba günkü durusu kızlar :) çok tatlı değil miiiiii
yerim ben o bebisi...Allah o'nu korusun, yarabbim...
kizlar ben bitirme tezimi yazmakla mesgulum, daha dogrusu mesgul olmaya calisiyorum. bu ay da sanirim bisi cikmiycak, pazartesi regl gunum, test yaptim, negatif idi

Son düzenleme:
KIZLAR BENİ HATIRLADINIZ MI HEPİNİZ HAMİLE KALDINIZ DİYE İKİ SATIR YAZIP ÇIKMIŞTIM HANİ:) UĞURLU GELİN DİYE Allah razı olsun sizden uğurlu hamileler sizi:) çift çizgiyi gördüm az önce:)) çok mutluyum ya dua nızı da istemiştim dua ettiyseniz Allah razı olsun.

senin adına cok sevindim tatlım. rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip eylesin :)

teşekkür ederim canım Allah isteyen herkese yaşatsın bu güzel duyguyu. çook başka bişey ya ama şimdiden korku sardı içimi. bi korkuyorum bi gülüyorum bi ağlıyorum manyak oldum resmen.)))

teşekkür ederim canım Allah isteyen herkese yaşatsın bu güzel duyguyu. çook başka bişey ya ama şimdiden korku sardı içimi. bi korkuyorum bi gülüyorum bi ağlıyorum manyak oldum resmen.)))

:) korkularını anlıyorum henuz erken değil mi korkularının baslaması için :) bana sorarsan hamileliğinin tadını cıkartmaya bak derim :) korkuları at bir kenara boşveeeeeeer. korksakta doğacaklar Allah'ın izniyle :) korkmasak ta sağlıkla kucağımıza alalım da gerisi önemli değil

mrb kızlar 10 günden beri annemde yatıyordum orda nette yok.pazar günüydü denize gittik oturduk bir iki saat eve geldik 4 katta oturuyorum asansörümüz yok çıkınca yoruldum biraz birde uyku çöktü yattım uyandımda laboya gidim dedim birden kan geldi drmu aradım nöbetçiymiş ALLAH'tan gittik bebişlerin kalp atışları var iyi gözüküyorlar ama içinde kanaman var biraz dedi ilaç verdi bir yeme laboya kalktım 1 hafta laboya gittimde damla damla kahve rengi leke geldi şükür kesildi 2günden beri bebeklerimi kaybedecem diye çok korktum ALLAH birdaha yaşatmasın inş.bugün konrole gittim kalp atışlarını dinleyebilirmiyiz dedim ilk aylarda bebe zararlı dedi ama dur göbek kordonundan azıcık dinletim dedi duyunca öle rahatladımki çok şekerlerdi ya ALLAH'ım esirgesin kuzularımı ama içerde biraz kanaman var dedi ilaca devam et yine damla şeklinde leke olursa korkma ama kanama olursa hemen gel dedi inş.bişe olmaz dua edin banada bol bol.bulantılarım geçmişti ne güzel dün geri başladıevime geldim bugün kızım evimizi özledim diye sızlıyordu eşimde duramaz oldu özlemiş aşkım bir yemek yap yat temizli ben yaparım diyor kendimide iyi hissedince geldim işte böle kızlar hayırlısıyla şu aylar geçse alsak bebişlerimizi kucaklarımıza inanın nasıl büyütürüm ikizleri diye düşünüyordum ama şimdi onu hiç düşünmüyorum bıran önce aylar geçsin dogurim kucama alim diye düşünüyorum

ay Allah korusun ya, 4 kat inilip cikilir mi ilk uc ay hem de ikizlere gebe iken? ilk uc ay disari cikma bence, dikkat et kendine..bak kizdim sana simdi, bebisleri rahatsiz etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…