Akıl verin son noktadayım artık

5 bine buldum diyorum şuanki oturduğumuz eve 7 bin verecek ev sahibiyle konuşmuş 5 bine bayıla bayıla razı olması gerekirken herşeyi elinin tersiyle iten o benim yapacak bişeyim kalmadı
Taşınmanın masrafı hakkında bir fikriniz var mı? Muhtemelen ayda 2000 fazla ödemek taşınma+emlakçı+depozito+peşin istenen kira bedeli toplamından daha uygun oluyordur.

7-8 binlik evleri istemedi diyorsun; 15 bin gelirle nasıl oturacaksınız ki orada, kirayı verdikten sonra nasıl geçineceksiniz?
Şuanki oturduğumuz ev 7 bin ödicek ev sahibiyle konuşmuş 7 bine razı gelen 5 ide öder tamamen bahane yapıyor sırf köy için ben biliyorum

Ben 5 bine buldum daha ne yapabilirim soruyorum size
Tamam da diyelim 5000 lik evi tuttu. Evde küçük bebek varmış, en az 2000 lira doğalgaz ödemek zorundasınız o zaman. Daha diğer faturalar mutfak hastane bebek gideri var. 15 bine bunların hepsini yapmanız imkansız farkında değil misiniz?

Sanki yüksek standartlara alışmışsınız da şimdi köye gitseniz birden tepetaklak olacakmış gibi tribe girmişsiniz. 15 bin maaşla şehirde karın tokluğuna yaşama dışında bir aktivite yapamıyorsunuzdur zaten. En azından köye giderseniz birikim yaparsınız belki. Yaşayan nasıl yaşıyor kayınvalideyle aynı binada? Sizin şu durumunuzdan kötü olamaz bence. Ama şöyle bir şey var. Eşiniz sürekli para yediriyormuş ailesine. Taşınmak için şart koşmalısınız, maaşı elinize saymalı, harcamaları sizin onayınızla yapmalı. Normalde böyle bir şeyi savunmam ama sizin adam vukuatlı.

Şuanki oturduğumuz ev 7 bin ödicek ev sahibiyle konuşmuş 7 bine razı gelen 5 ide öder tamamen bahane yapıyor sırf köy için ben biliyorum
5 i ödeyen 7 yi öder 7yi ödeyen 10 u öder böyle bi mantık olabilir mi
5 binlik ev muhtemelen emlakçıda ve onada +1 kira ve KDV vereceksiniz. Eşiniz herseyi detaylı düşünüyordur sizin gibi sadece 5 veya 7 olarak bakmıyordur.
Ayrıca maaş yeterli olmadığı için köy evi çok mantıklı. En azından eker biçer doğal yersiniz

5 bine buldum diyorum şuanki oturduğumuz eve 7 bin verecek ev sahibiyle konuşmuş 5 bine bayıla bayıla razı olması gerekirken herşeyi elinin tersiyle iten o benim yapacak bişeyim kalmadı
Ev taşımak kaç paraya mal olacak haberiniz var mı? O aradaki 2 bine değmeyeceğini hesaplamış olabilir eşiniz.
Anlaşamıyorsanız ayrılırsınız. O da farklı bir konu. Ama hayatınızda hiç para kazanmadıysanız geçim sıkıntısı nedir bilmezseniz de yapacak bir şey yok. Ailenizin evinde oturursunuz. Çocuğunuza anneniz bakar,siz çalışırsınız olur biter.

Bunu çok yazan olmuş eski konulara da bakmadım ama adam 15 bin gelirin ne kadarını aileye verebilir ki? Kira mı ödeyecek, fatura mı, mutfak masrafı mı, aileye mi gönderecek. 300-500 liranın lafı ediliyor sanki. Aile de karşılığında sebzesini, meyvesini, kurusunu, sütünü, peynirini falan veriyordur sanırım.

8500 lira vermiş bir keresinde, sonra toplu şekilde babasına çimento, seramik vs. almış ev için. Ben de anlamadım nereden bulup veriyor. Kenara üç beş atıyorsa bile birikmiyordur zaten bu şekilde.

8500 lira vermiş bir keresinde, sonra toplu şekilde babasına çimento, seramik vs. almış ev için. Ben de anlamadım nereden bulup veriyor. Kenara üç beş atıyorsa bile birikmiyordur zaten bu şekilde.
Kızlar eşim daha fazlasını hattâ 2 katını kazandığı zamanları oluyor. 15 bine takılı kalmış herkes ama en düşüğünü söyledim yazın işi çok iyi sadece kışın biraz zorlanıyor ondada yazın kazandığını kenara koysa kışı rahat geçirir. Herkes cephe almış bana ama bu durumlarda var. İstese her türlü verir yani ben rezidansta büyümedim rezidansta istemedim. Keyfi nasıl istiyorsa öyle davranıyor. Ailesi için bütün cebindeki parayı verir ama kiraya gelince hesap yapar oluyor .

Baktım konulara biraz. O çimento seramik falan muhtemelen kendi yaptıracağı ev içindir diye düşündüm. Yatırım amaçlı inek almış, ona kızmış konu sahibi. Altınları, evin eşyasını kendi almış diye kızmış falan. 8500 vermemiş de o fiyata testere gibi bişi almış sanırım. Taksitle falan almıştır. Aileye vermekten çok aileden bişey alamadığı için kızıyor gibi geldi bana.

Aynen de bu herkes cephe almış bana ama kimse bilmiyor işte içimi

Güzel kardeşim anlamıyoruz seni maalesef. Bak bizim evimize senin söylediğin rakamların kat kat fazlası giriyor. Bugün eşim gelip bana kira mı verelim köyde mi yaşayalım dese köyde yaşayalım derim. Kira vermeden yaşama imkanı varken üstelik ortada bir bebek ve çalışmayan bir kadın varken diretmeyi ben anlamıyorum üzgünüm.

Yani bu paralar bize lazım değil mi? Kirada oturuyorum ve benim kira yüzünden yuvam yıkılıyor ineğe 17 bin verdi bu seneki ramazan bayramından sonra az bi para değil şimdi kaynanam inek benim olsun diye tutturuyor. 8500 de ağaç motoru parası bunlar birikim yapmış olduğu paralar peşin ödendi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…