Akıl verin son noktadayım artık

Eşinizin de haklı olduğu konular var sizin de. Adam tek başına yetişemediği için olabildiğince ucuz bir ev bulmak istedi demek ki. Siz 5000'e de buldum diyorsunuz ama doğalgazlı evin bir de doğalgaz parasını düşündü bence eşinizin. Kaldı ki doğalgaz faturaları da kışın baya yüksekten geliyor.
Sizin haklı olduğunuz konu madem yetişemiyor sizin çalışmanıza izin verecek! İzin vermiyorsa da geçiminizi sağlarken şikayet etmeyecek. Hem şikayet edip buna yetişebiliyorum demek hem de eşinin çalışmasına izin vermemek saçmalık.
Sizin bir diğer haksız olduğunuz konu da ailenizi ev işine dahil etmeniz. Sizin evinizdeki sorunlar sizinle kalmalı. Aileniz müdahale etmemeli. Siz nasıl görümcenin eşinin karışmasına sinir oluyorsunuz o da zamanında bu duruma sinir olmuş demek ki haklı olarak.

15bin maaşa 4-5 bin kirada olsa anca karın tokluguna yasarsinuz zaten. Eşiniz köyü düşünerek dogru yapıyor köyde hem kira yok hemde sebze meyve eker doğalindan yersiniz. Bebeğib zaten başli başina bir sürü masrafı olur bezi var yiyecegi var. İleride okul kirtasiye masrafi var bunlari hic dusunmuyosunuz heralde

Ben başka şehirden İstanbul a geldim eşim için. Çok fedakarlıklar yaptık. Ama istemediğim hiçbir evi tutmadı. Benim istediklerimi de o beğenmedi ya da kira çok fazlaydı. Şuan 0 yapılmış bir evde 4.500 kira veriyoruz. Konum olarak, yer olarakta çok sevdim. Ev sahibimde harika bir insan. Öncelikle demek istediğim tatlı dil insanı deliğinden çıkarın derler. Birbirinizi kırmadan sorunlarınızı, rahatsızlıklarınızı dile getirin. Eşiniz sizinle,siz eşinizle zıtlaştıkça erkekler hep her şeyi inadına yapıyor. Ve inadına köye gidecektir. Çünkü ev geçindirmek zor. Eşiniz bu durumdan da bunalmış belli mi. Ev düşün,iş düşün,faturaları düşün, çocuğu düşün. Geçim düşüncesi bizden çok erkekleri sarıyor. Çalışsanız iş bulsanız? Destek olmak isteseniz eşinizle konuştunuz mu? Üzerinden biraz yük almak isteseniz. Belki eşinizde sizde biraz daha rahatlarsınız.

Ben çalışıp çabalıyosam, sizden kısmamak için uğraşıyosam sende fedakarlık yapacaksın yapmıyosan zorlamaya gerek yok benim gücüm bu kadarına yetiyo
Arkadaşım bana darılmayın ama şu noktada eşiniz haklı değil mi? 4 bine bütçesi anca yeten adam sizin bulduğunuz 7-8 binlik evi nasıl tutsun? Mecburen uğraşacaksınız sobayla.

Eşiniz zor durumda kalmış, gerekirse sobalı eve gidilir bu kadar stres yapmaya gerek yok .Geçim zorsa eşiniz çalışmanıza ses etmiyecek bir zahmet.
Kocanizin son msj akıllara zarar,ikinizde durumu idare edememiş uçurum kenarında yürümüşsünüz Şimdi kenara çekilme biraz mesafe gerekiyor adamın dibinde gezmeyin sizin kadar o da hatalı........

En az 15 daha fazla kazandığıda oluyor
15 iyi bi maaş değil maalesef. Muhtemelen asgari ile 3 çocuk büyütenler var diye size çok geliyor ama bir de el kadar bebeniz var beziydi mamasıydı osuydu busuydu giderler bebekten öncesine göre x2 olacak. Bebeğiniz bu kadar küçükken bırakıp çalışmazsınız muhtemelen ama bağırıp çağırmadan yargılamadan bi oturup konuşmak lazım çalışma konusunu.

24 yaşında, bu maddi durumla neden erkenden çocuk? problem bence bu. Çocuk olmasaydı şu an işe girer çalışır, istediğin evde otururdun. Şu çocuk sevdanızı asla anlamayacağım. Ben de kiradayım, 27 yaşındayım. Eşim çocuk istiyor ama bu şartlarda mümkün değil diye ben yapmıyorum. Üstün zekalı değilim, siz de bunu planlayabilirdiniz.

Keşke sizde hiçbir düzen olmadan evlenmeseydiniz.

Bizim halkımız bu buhrana kendini kendisi surukledi kurunun yanında yaş da yanıyor işte..şu an herkesin psikolojisi bozuk yani o prenses gibiydim ben baba evinde devri bitti eşinizin yanında olmanız lazım ya da ise gireceksiniz bi de korunun Allah aşkına

Eşinizin maaşı 15 binmiş, 7 8 kiraya verip geri kalanla 1 ay ne yapmayı planlıyorsunuz 3 kişi? Madem eşinizin sunduğu hayati beğenmiyorsunuz verin bebeğe anneniz baksın sizde çalışın.
Su şartlarda sobalı eve mecbur gibi gözüküyorsunuz.

Bir de köye neden bu kadar düşmanca bakıyorsunuz onu anlamıyorum. Üstte yok başta yok,tek maaş 15bin kuş kadar, yeni doğmuş bebek var, ama köye taşınmak kusur sayılıyor. Önce aynayı bir kendinize çevirin,her şeyiniz mükemmelmiş gibi köye bahane bulmayın. Hazırda ev varmış,gidin oturun çocuğunuz ilkokul çağına gelene kadar ekin biçin organik yedirin. Kira parasını biriktirin,büyük şehire sonra gelirsiniz elbet. Kaynana kayınpeder ahıra girer gibi içeri dalmaz herhalde,sizin kadar onların da vardır dini hassasiyeti,yaparlarsa da uyarırsınız. Evde rahat giyiniyormuşsunuz,jartiyerle mi geziyorsunuz? Eşinizinkilere bahane derken siz kendinizinkileri gerçekten göremiyorsunuz sanırım.

Eşinizin maaşının kaç katını kazandığımı hiç söylemeyeyim ,her sene yazın eşimin köyüne gittiğimde ev arıyorum kiralık. Gidip senede 3 ay kalmak ekip biçmek için. Siz yokluktasınız bunu burnunuzla itiyorsunuz,hayatımda sobalı ev görmedim,bugün eşim hadi sobalı eve dese tası tarağı toplar giderim. Hayat eşle bir yaşanır,hayat müşterektir,destek olun köstek değil.

Ben 5 bine buldum daha ne yapabilirim soruyorum size
Bana sormayın ayol bende değil bunun cevabı eşinize sorun.

Bana zamanında sorsaydınız 15 bin maaşla çalışmanıza izin vermeyen adamdan çocuk yapmayın derdim. Şu saatten sonra bir çözüm yok. Zorlukları kabullenip köye gitmelisiniz bana kalırsa. En azından üç kuruş kenara atılır belki o zaman.

Tabi ki ömür boyu çalışacak! Saçmalamış hepimiz çalışmak zorundayız. Ben 34 yaşımdayım 15 yıldır çalışıyorum. Yaşarsam 30 yıl daha çalışmak zorundayım. Ne bekliyordu evlenirken? Oturacak da gökten para mı yağacaktı?
Herhalde gaza gelmiş birilerinin. Köye gidecek yan gelip yatacak sen de hizmetçilik edeceksin ailesine. Sinirim bozuldu. İşte sen ve senim gibi kadınlara ders olmalı. Ben çocuğumuza bakıyorum eşim çalışıyor dememeli. Herkes çalışmalı kimse kimseye muhtaç olmamalı güvenmemeli. Bence yaşın genç. Gir bir işe çalış. Çalışanların çocuğu da çocuk. Onlara nasıl bakılıyorsa seninkine de öyle bakılır. Yoksa bir ömür eline bakarsın verirse yersin vermezse yemezsin!

Arkadaşım bana darılmayın ama şu noktada eşiniz haklı değil mi? 4 bine bütçesi anca yeten adam sizin bulduğunuz 7-8 binlik evi nasıl tutsun? Mecburen uğraşacaksınız sobayla.
5 bine buldum diyorum şuanki oturduğumuz eve 7 bin verecek ev sahibiyle konuşmuş 5 bine bayıla bayıla razı olması gerekirken herşeyi elinin tersiyle iten o benim yapacak bişeyim kalmadı

Sobalı ev zor tabiki ama eşinizde çok bunalmış yazık biraz destek olsanız tartışmadan çözüm bulsanız . Tatlı dille konuşup deseniz kızımız ufak üşür diye ne bilim bişeyler söyleyin ikna edin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…