Akıl verin son noktadayım artık

Kız seninki maddiyattan sobalı ev istiyomuş
Benim kör olasıca kafasına takmış köyü
Ev var iş var ne işimiz varsa
Elin işinden bıkmışta kendi işini yapcakmış
İki günde batıracak söyleyincede sinirleniyor

Kız seninki maddiyattan sobalı ev istiyomuş
Benim kör olasıca kafasına takmış köyü
Ev var iş var ne işimiz varsa
Elin işinden bıkmışta kendi işini yapcakmış
İki günde batıracak söyleyincede sinirleniyor
Maddiyatla alakası yok. Tamamiyle keyfi istiyor bahane aradı buldu. Şuan oturduğumuz yere 7 bin verecekmiş. Yazın köydeki evi yapana kadar. Sonra gelirsen gelirsin diyor. Önceki sorularıda okuyun ailesine paralar havada uçuyor ama kendi ailesi çabaladığı yok.

Maddiyatla alakası yok. Tamamiyle keyfi istiyor bahane aradı buldu. Şuan oturduğumuz yere 7 bin verecekmiş. Yazın köydeki evi yapana kadar. Sonra gelirsen gelirsin diyor. Önceki sorularıda okuyun ailesine paralar havada uçuyor ama kendi ailesi çabaladığı yok.
Bi üyede yazmış akı b.kunu geçiyor diye
Sizinki de benim hayırsız gibi anlaşılan
O zaman şaapalım kömüre oduna abanalım
Belini doğrultamasın yakacak almaktan koşarak gelirler ozaman

5 bine buldum diyorum şuanki oturduğumuz eve 7 bin verecek ev sahibiyle konuşmuş 5 bine bayıla bayıla razı olması gerekirken herşeyi elinin tersiyle iten o benim yapacak bişeyim kalmadı
5 bine bulduğunuz eve taşınırken edeceğiniz masrafı hiç hesaplamıyorsunuz sanırım.

Sonradan gördüm başka arkadaşlar da bu hususu gündeme getirmişler.

Son düzenleme:
5 bine buldum diyorum şuanki oturduğumuz eve 7 bin verecek ev sahibiyle konuşmuş 5 bine bayıla bayıla razı olması gerekirken herşeyi elinin tersiyle iten o benim yapacak bişeyim kalmadı
bu eve 7 vermek istemesi çok tuhaf değil taşınmak nakliye abonelikler kırılan dökülen derken 4-5 ay için mesela değmiyor, değmez. ama daha uzun sürede masrafını çıkarır.

o 5 bine bulduğunuz evin gerçekten sıkıntılı bir durumu yoktuysa -mesela katı cephesi vs. sebebiyle ısınmayactır gibi

o zaman demek ki iş inada binmiş
siz sobalı evden bıkıp köye razı olun diye yapıyor olabilir.

Adama acıdım. Mesajlarında bıkmış, yorulmuş tek başına ev gecindirmekten bunalmis bir insan gördüm. Anladığım kadarı ile de calismaktan gocunmayan biri. Siz neden çalışmıyorsunuz. Çoluğu çocuğu olan ama evden bir sürü iş yapan bakıcılık yapan, kimi kendi evinde bakıyor birçok tanıdığım var

ev sahibi tahliye kağıdı gönderdi. Ev baktık 7-8 bine kadar söylediklerimi istemedi fazla kira vermemek için bahane uydurdu.kendi gidip sobalı ev bulmuş yeni evmiş adam aricakmış da bilmem ne. Görümcemin oturduğu yere yakın. Görümcemin kocasıyla bulmuşlar yani. İstemedim sobalı olduğu için ev 4 bin sadece otobüsle ulaşım var. Bebeğim 6 buçuk aylık küçük sabah kalkıcam bumbuz ev sobayla mı uğraşacam kömür pisliği bi yandan. Çocuğumu kontrol edecem eli ayağı durmuyor zaten. Evden çıkarken bağıroyor babanın evi rezidanstı zaten diye. Çıktı gitti bende mesaj attım senin karın o değil (görümcemin kocası) o beğendiyse gitsin o dursun orda dedim. Oda bana ne biçim konuşuyosun sen onu o beğenmedi akşam adam aricak beni senide götürecem bakacan ne istiyosun benden yazdı. Cevap vermedim sinir boğuyo beni şuan. Mesaj attı ben böyle evlilik istemiyorum. Ben çalışıp çabalıyosam, sizden kısmamak için uğraşıyosam sende fedakarlık yapacaksın yapmıyosan zorlamaya gerek yok benim gücüm bu kadarına yetiyo gibi gibi birsürü şeyler zamanında evlendiğimiz zamanda biz ev konusunda çok sıkıntı çekmiştik annem babamda olaya dahil oldu hattâ bu sene yine aynı olayları yaşadık ailen karışıyo. Onlar karışacak tek kelime edeceklerse onların yanına git vs. Söyledi. Bende kabul ettim tamam bakalım evi dedim. 2 akşamdır ses yok konuşmuyoruz tek kelime bile. Akşam gittim sarıldım hiç tepki vermedi bende bıraktım. Bugün ona uzun mesaj attım bana verdiği cevaba bakın
Hıc bısı ıstemıyorum zerre hıc bısı ha usagı ı bak ne sevgini ne baska bıse benı sevmenede gerek yok nasıl dusünürsen düsün artık önce kızm ıcın düsünecem napıyosam once onun ıcın yapcam bana masal anlatma ben doydum bu masallara evınınd kirasını vercem karnında doyacak ıstedıgınde alınacak bana dokunmayın yeter ben bu hayta ömür boyu calısmak ıcın geldm öylede gdecek sen bırak o cocugu bı kızımla bıle yapamazsınız o dediklerini sız alısmıssınız baskı altında yasamaya annende sende babandan korkunuza sesiniz cıkmadı cıkmadı bı anda baska bı hayata atılınca felegın sastı burası babanın evı degıl onu kafana sok bıkere ufak ufak seylerın buyuk eserleri bunlar Bu senede oderim yasarsam seneye Allah kerim koydekı evıde yapcam yazın ister benimle gelırsın yada ıstedıgın yere gdebılırsın.

Ve biliyor benim köyde yaşamak istemediğimi daha önce konuşuldu bunlar. Ne yapayım fikir verin Allah aşkına köyde kayınvalidemin alt katını yaptıracak orda yaşicam. Rahat olamicam ben evde rahat giyen bi insanım köyde her an tetikte acaba kaynanam kayınpederim kapıya vurur mu diye düşünecem bunun gibi bi çok şey evimizi ayıramıyosak biz evli olamıyoruz demek ki . Bahane arıyodu buldu. Her fırsatta köy diyordu zaten. Niyeti başka ve ben 5 bine bulmuştum 3-4 ev verebilirdi yani. 4 bin sobalı ev kömürü tüpü odunu aynı fiyata gelecekti yanlış mı düşünüyorum
Şimdinin erkeklerinin ne kadar zoruna gidiyor çalışmak; eşine çocuğuna bakmak.. yanlış anlamayın bunu hep görüyorum, özellikle çoculktan sonra. Anlıyorum da kolay değil elbette ama anladığım kadarı ile çalışmanıza da sıcak bakmıyor.. sizi sobalı eve razı edecek köyle gözünüzü korkutup belki de. Ha kaçınılmaz olabili De bu ekonomik şartlarda ırası ayrı tbai.
Erkekler konusunda ki fikrim sabit ama; en geleneksel erkeklerin bile zoruna gidiyor çalışıp ev bark geçindirmek

Evinden cikma, yazin da giderse kendi gitsin. Ne kolay ya ortak hayati surdurulecek yere tek basina karar vermek. Adam eve para getiriyorsa kadin da evi cekip cevirip cocugu yetistiriyor. Surekli soz hakki sanki sadece para getirende olmaliymis gibi bir anlatimlar seyler. Adamin derdi acik, olumu gosterip sitmaya razi etmek. Bebeginiz biraz buyuyunce siz de ise girin, adamin istemem etmemine de bakmayin. Bu tipler boyledir hem karim calismasin ama para konusu oldu mu da hic soz hakki olmasin. Mesajindan ben hic de bunalmis biri hissiyati almadim. Bunalmis adam gecinemiyoruz hayatim zorlaniyorum sebeplerim sunlar der, uzulur. Biraz daha baska ev bakinalim vs yazar. Bu mesajlar tam olarak manipulasyon yoluyla koy evine razi etme taktigi. Amaci cok bariz. Kavga da etmeyin, tribi icin de alttan alip durmayin. Sizin kendinizi sucladiginizi gorurse bundan sonra hep sizi suclu hissettirmeye calisir. Bakalim yaza daha cok var, o zaman gelince dusunursunuz.

ben sizi haklı buldum.
yok öyle çalışamazsın zart zurt edip benim elimden gelen budur diye işin içinden çıkmak.
5 bine bulmuşsunuz nakliye parasıda ödemeyecekmişsiniz.
sizin kocanızın geçinmeye gönlü yok.
7 bini verecek doğalgazı bilmem nesi 10 bin. kendi istediği olmadığı için sizin istediğinizide kabul etmemek için 2 bin fazla kira verecek.

Bence sakin olmakta fayda var . Ekonomik acıdan bazen erkekler gerilebiliyor istemeden de olsa . Siz de bi orta yol bulursunuz konuşup.

X