Airfryer övüldüğü kadar gerekli mi?

Ben de çok düşündüm mutfak aletlerine benden daha düşkün olan eşim hala almak için ısrar ediyor ama ben durduruyorum
Xiomi ye baktım rezistans kapalı model diye oyuncak gibi sık misafir ağırlayan biriyim eşim de yemeyi sever asla yetmez minicik şey bize gibi geldi
Philips alan tanıdıklarım da rezistans açık model olduğu için rezistans temizliği yüzünden kaldırdı kenara hep ayrıca rezistans iyi temizlenmeyince eve duman yayıyor demişti arkadaşım
Çok cezbedici duruyor ama bir yandan da gerçekten. Xiomi gibi kapalı rezistans ama geniş hacim bir model olsa belki bakabilirdim 🥲

Bende kararsızdım sırf cocuklar kizartma seviyor diye aldım. Cocuklar mutlu tabi ama dedigim gibi bin ikibin olsa alınabilir öyle 6 bin edecek birseý deil. Fırından güzel ama tatları onuda söyleyim 🤣 alıp pisman olup hemen satanlar var 2. El garantisi duran 2 aylık filan cihazlar öyle birseyi uygun düsürüp almak daha mantıklı olabilir.

Cevremde cok memnun olanda vardı. Pek memnun kalmayanda nedenini sonradan cözdüm cok memnun olan 1.900 e almis pek memnun olmaya 5.500 fiyat artikca memnuniyet azalıyir belki.

Hanımlar selamlar. Nereye kafamı çevirsem Airfryer çıkıyor. Bilinen markalar zaten iletişimi uzun süredir yapıyordu, şimdi birkaç markayı YouTubeda influencerların da övdüğünü gördüm. Karaca'nınki ekstra çekici geliyor gözüme bir de.

Ama ne kadar gerekli? Cidden zamandan, yağdan, elektrikten tasarruf sağlıyor mu? Bir reklam çekimi için bilinen bi markayı denetmiştik, tavuğu airfryerdan çıkarıp fırına koyup içini pişirmişlerdi. Pişmemişti yani kendi haznesinde. Bütün tavuktu belki sorun odur ama ilk deneyimim böyle olduğu için olumsuz da yaklaşıyorum bi yandan. Kullananlar ne der?
Karaca air pro cook var bende de canım sulu yemekleri bile onda yapıyorum ve içi falan da çok kolay temizleniyor elektrikten tasarruf sağlıyor mu bilmiyorum bu ay görücem onu 😊 ama yağdan, zamandan ve temizlikten kesinlikle sağlıyor. Yaptığım her yemek çok iyi oldu kendi tarif kitabı falan da var baya güzel tarifler var ben tavsiye ederim

Şimdiye kadar hep muffin kalıplarında yaptım küçük borcamda denicem denemedim ama pek olmadığını söylüyorlar bakıcaz artık
Yağlı kağıt koymazsan oluyor canım borcamda yağlı kağıt koyarsan altı pişiyor ama pişmemiş gibi beyaz kalıyor. Ben kelepçeli kek kalıbı koyuyorum onunla da oluyor sadece normal kek kalıbından küçük oluyor biraz o kadar

Cosori 5,5L kullanıyorum. Zamandan ve elektrikten güzel tasarruf ediyor, 2 kişiyiz zaten fırın hiç çalıştıramadım. İşten gelince hemen et tavuk sebze ne varsa hafif soslayıp atıyorum içine yemek oluyor. Haftasonları kahvaltı hazırlanan kadar patates biber kızarıyor. Hiç yağ koku olmuyor mutfak. Arkadaşımda philips var, onun temizliği daha zor teli falan ızgara gibi. Cosoride temizlik gayet kolay yük olmuyor. Sadece patates attığım zaman yıkamıyorum zaten. Her gün çalışıyor

Karaca air pro cook var bende de canım sulu yemekleri bile onda yapıyorum ve içi falan da çok kolay temizleniyor elektrikten tasarruf sağlıyor mu bilmiyorum bu ay görücem onu 😊 ama yağdan, zamandan ve temizlikten kesinlikle sağlıyor. Yaptığım her yemek çok iyi oldu kendi tarif kitabı falan da var baya güzel tarifler var ben tavsiye ederim
Aslımda airfryer tarifleri diye bir konu olsada resimli paylasım yapilsa fikir olurdu bizede.

Bende de Phillips var, XXL model almıştık biz. Oydar yazmış uzun uzun, biz de aynen öyle kullanıyoruz. Fırından çok daha az elektrik yakıyor. Ben pişirmesinden de çok memnunum. Mangal gibi kanat yapıyor hatta :KK70: ama karaca’nın ürünlerini genel olarak tavsiye etmem. Kullanıp memnun kalan göremedim arkadaş çevresinde ne aldıysak o markadan çok pişman olduk
Ben Karaca aldım canım çok memnunum şimdiye kadar sıkıntı yaşatmadı 😊

Köfte vs videoları izledim, en son teli kaldırdıklarında midem bulandı 😅 Yani tavada da benzer yağ var ama ne bileyim daha kolay geliyor temizlemesi alıştık diye belki de. Onun dışında ne güzel işinize yaramış sevindim. Haşlama tadı oluyor mu mesela tavukta? Yoksa ızgara gibi mi gerçekten?
Aslinda temizligide cok kolay. Ben makinaya atiyorum philips xxl var bendede. Elim ayagim oldu evde. Balkona koydum kapali balkonum var. Sabahlari beslenme icin patates kizartiyorum. Kanat tavuk cok cok lezzetli kofte, biber kizartmasi, sucuk, salam, et türleri, kebap bile yapiyoruz. Et türleri ve tavuk kesinlikle izgara gibi oluyor hatta daha lezzetli geldi bize. Ama hamur işi kek ekmek falan denemedim. Karnibahar falanda kizarttim oda cok lezzetli oldu.

Aldığımdan beri ocakta hiç kızartma yapmadım. Ben çok memnunum. Dışarıyada hiç koku gelmiyor ki azda koymuyorum içine.
Biber, patlıcan kozlemesi çok iyi.
Patates, köfte, biber ve patlıcan denedim ben. Bazen kahvaltı için patates, biber domates koyuyorum içine. Onlar olana kadar diğer malzemeleri ayarla hemen kahvaltı hazır oluyor.
Herhangi en ufak bir kizartmada ocağa ve dolaba fayansa yapışan yağları düşününce ve şuan onların hiç olmadığını görünce iyiki diyorum. Mutfağın temizliği bile daha uzun ömürlü oldu yani öyle diyim.
Ben patatesler kizarirken kenarina sucuklarida atiyorum mesela😃 patatesleri almadan 3 dkka önce falan

Rezidans nasıl peki karacada. Büyüklük olarak nasıl sizce 3-4 kişilik aileler için. 4 litre yazıyordu sanki internette hacmine

Aslinda temizligide cok kolay. Ben makinaya atiyorum philips xxl var bendede. Elim ayagim oldu evde. Balkona koydum kapali balkonum var. Sabahlari beslenme icin patates kizartiyorum. Kanat tavuk cok cok lezzetli kofte, biber kizartmasi, sucuk, salam, et türleri, kebap bile yapiyoruz. Et türleri ve tavuk kesinlikle izgara gibi oluyor hatta daha lezzetli geldi bize. Ama hamur işi kek ekmek falan denemedim. Karnibahar falanda kizarttim oda cok lezzetli oldu.
Karnıbaharı nasıl yaptınız. Bencede balkonda kullanmak çok daha iyi 👍🏻
Air fryin var aslinda ama cok tarif yok
Evet orayada bakıyorum

Boşver bacım, gereksiz. Tost makinesi bile yer kaplıyor diye tahammül edememişsin. Biraz kullanır, sonra aldığına pişman olursun. Benden söylemesi.
Hih bak ben dicektim ki tost makinasini bile gereksiz goruyorum. Orangegreysky Orangegreysky sende benim gibi isen bosuna masraf ya

Rezidans nasıl peki karacada. Büyüklük olarak nasıl sizce 3-4 kişilik aileler için. 4 litre yazıyordu sanki internette hacmine
Evet 4 litre hacmi 3 kişiyiz biz yetiyor bize. Üst rezistans Philipse benziyor ama her kullanımdan sonra siliyorum ben çok kirlenme olmadı. Alt kısımda da yağlar direk pişirme haznesinde toplanıyor o da çıkartılıp yıkanabiliyor zaten ben zorlanmadım temizliğinde

X