Ailemin tüm bağımı koparmak istiyorum

mahjo

Neler geçmedi ki....
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2011
592
334
Merhabalar ben eşimle ayrılık aşamasındayım. Ailem bana hiç destek değil hep köstek. Zaten bugüne kadar onların elalem ne der lafı ile bugünlere geldim .ama artık kafam dank etti yani .yaşadıklarım tecrübe oldu .bugüne kadar ailem beni hep sömürdü. Memur oldum atandim evime eşyamı babam aldı. İkinci el.aylarca çekyatta yattım sonra aldi yatak .yeni memur olduğum için maaşım düşüktü. Ödemleri zor yapıyordum çünkü. Nişanlandı hiç bir katkısı olmadı.esime altin bile takmadı.esimjn yüzüğünü takım elbisesini kendim aldım.kesinlikle elini cebine atmadılar. Düğünüm oldu çeyizi için kredi çektim.kendim ödedim.eksiklerim vardı alır mısınız dediğimde hayır cevabı aldım. Babam battaniye ile günlük çatal kaşık takımı aldi .onu da aldirttim diye bi sürü laf işittim. Eski eski tabak canakla gelin oldum .markettn alınmış tencereler .doğru dürüst takımım yoktu .4 yıl önce maaş düşüktü ve ben de elimden geldiğince aldım. Ama ailemin bu tavrı zoruma gtti hep
Babam sadede yatak odasını yaptı onu da kredi ile ondan da bi sürü laf işittim annem ve ablamdan. Biz iki çalışanımız alirmisz neden aldırmış babama.yani annem Bi tencere alsa parasını ister benden.bazen memleketten kahve başka şeyler getirirdi ben de vereyim parasını derdim vermeyi unutsam vermedin derdi. Yani hep borçlu hissettim kendimi. Biz seni okuttuk elimizden geleni yaptık ceyizini kendin yapacaksın dedi annem .inan öyle eski pusku şeyler çıktı ki ceyiizmden çoğu milyoncudan alınmıştı plastik kayinvalide bile dedi ev doserken a ne çok plastik var .Yani küçük elektronik esyam falan hep kendim aldım. Kına gecesini eşimin ailesi yaptı. Onlar yapacak dediler çekildiler kenara .Yani hep eksik kaldım. Hala sürekli birseyler isterler benden artık daha fazla kullanılmak istemiyorum okudum memur oldum diye Bi ömür borçlu gibiyim ablam ayrı ister yok bana şunu al ailem ayrı zaten hayat zor geçinmek zor .

Su an 2 ayriligi bir araya getirmeyin dogru kararlar alamayabilirsiniz
Olan olmuş şimdi geçmişle ilgili yorum yapmayalım belki zamanla daha farklı bakarsınız. Ne kadar az beklenti o kdr çok mutluluk derler, sizce evlilik biterken ailenizin almadigi tencerenin ne önemi var?
Siz kendinizi toparlayın hersey geride kalsın bunları paylaşır duruma göre karar alırsınız.

Merhabalar ben eşimle ayrılık aşamasındayım. Ailem bana hiç destek değil hep köstek. Zaten bugüne kadar onların elalem ne der lafı ile bugünlere geldim .ama artık kafam dank etti yani .yaşadıklarım tecrübe oldu .bugüne kadar ailem beni hep sömürdü. Memur oldum atandim evime eşyamı babam aldı. İkinci el.aylarca çekyatta yattım sonra aldi yatak .yeni memur olduğum için maaşım düşüktü. Ödemleri zor yapıyordum çünkü. Nişanlandı hiç bir katkısı olmadı.esime altin bile takmadı.esimjn yüzüğünü takım elbisesini kendim aldım.kesinlikle elini cebine atmadılar. Düğünüm oldu çeyizi için kredi çektim.kendim ödedim.eksiklerim vardı alır mısınız dediğimde hayır cevabı aldım. Babam battaniye ile günlük çatal kaşık takımı aldi .onu da aldirttim diye bi sürü laf işittim. Eski eski tabak canakla gelin oldum .markettn alınmış tencereler .doğru dürüst takımım yoktu .4 yıl önce maaş düşüktü ve ben de elimden geldiğince aldım. Ama ailemin bu tavrı zoruma gtti hep
Babam sadede yatak odasını yaptı onu da kredi ile ondan da bi sürü laf işittim annem ve ablamdan. Biz iki çalışanımız alirmisz neden aldırmış babama.yani annem Bi tencere alsa parasını ister benden.bazen memleketten kahve başka şeyler getirirdi ben de vereyim parasını derdim vermeyi unutsam vermedin derdi. Yani hep borçlu hissettim kendimi. Biz seni okuttuk elimizden geleni yaptık ceyizini kendin yapacaksın dedi annem .inan öyle eski pusku şeyler çıktı ki ceyiizmden çoğu milyoncudan alınmıştı plastik kayinvalide bile dedi ev doserken a ne çok plastik var .Yani küçük elektronik esyam falan hep kendim aldım. Kına gecesini eşimin ailesi yaptı. Onlar yapacak dediler çekildiler kenara .Yani hep eksik kaldım. Hala sürekli birseyler isterler benden artık daha fazla kullanılmak istemiyorum okudum memur oldum diye Bi ömür borçlu gibiyim ablam ayrı ister yok bana şunu al ailem ayrı zaten hayat zor geçinmek zor .
Aileniz sizin illa maddi olarak destek olmak zorunda mı ? Memursunuz ne güzel atanmissiniz ,kendiniz kendi evliliginiz için damadın yuzugunude alırsınız ,kendi ihtiyaçlarınizi kendiniz de karşılayabilirsiniz ,altın takmamislar vs diyorsunuz adamların birde elinde yokmuş yok olmasina rağmen eşyanıza yardım etmişler hemde kredi çekip daha ne istiyorsunuz .bı zahmet kendi eşyanızıda kendiniz alın ,adamların elinde olmadığını bile bile neden bu kadar kibirli kinli evlatsiniz ailenize ? Bizde kendimiz aldık ailemizi mi silelim ? Tuhaf,kaç yaşındasınız memur olduğunuza göre 25 üstü sayılırsınız .

Esinizle neden ayrılık aşamasındasiniz. Saydiginiz o kadar şey gelip geçici ki evet keşke aileniz destek olup arkanızda dursaydı. Düğünüm dahil herseyi kendi cebimden yaptım ki benim aile durumum iyi. Ailemin faturalarını öder market alışverişlerini yaparim ki benim için bu bi minnet borcu. Allahta daha çok verir cok şükür. Aile durumunuz nasil ? Eğer zaten gönlünüzde onlara karşı verme isteği yoksa onlara verdiginiz para sizi rahatsız ediyorsa vermeyin. Yurtdisina evlendim ve birkaç ay eşimin ailesinin yanında yaşadım. Kendi evime çıktığımda sadece 3 adet marketten aldığım tabağım ve burda kasik setleri 4'ludur. 1 takımda plastik 4 adet kasik setim vardi. Turkiyedeki durumumdan kaç level aşağıda başladım ki burada birçok insan böyle. Paylasimli evlerde kalırlar minimal yaşarlar. Materyalist değillerdir. Bunu işte ben yapabilirlik için söylemiyorum. İnsanlar kendilerini eşya parçası için uzmemeliler. Arkadaşlarımın evliliklerini de bakıyorum hep aynı sebepler. Yarınlar daha güzel gelebilir. Bugun oturur sogan ekmek yersin yarın bir bakmışsın sofrada bir kuş sütü eksik. Yaşarken elbette zor ama insan seviyorsa hep bir çıkış yolu arar. Evimde kimsenin payı yok ve her baktığımda diyorum neleri başardın 4 senede. Herkes böyle olacak diye de birsey yok ama lütfen aileniz için, ailenizin yapmadıkları için huzursuz olup evliliginizi, kendinizi tüketmeyin.

Sevdiğimle evlenirken tencere nerden alınmış çatal kaşık kaç TL miş ne alınmış ne alınmamış kim almış kim almamış zerre umurumuzda olmadı. Herşeyi zamanla elele verdik yaptık ödedik ve bunları hiç dert etmedik.
Ailen konusunda da koy mesafeni ablan bi şey istediğinde istiyorsan al istemiyorsan alma.
Annen getirirken hediye olarak getirdiyse " ben sipariş vermemiştim" de. Sen sipariş verdiysen öde geç.
Anlatabilmişimdir umarım

:KK14:

Ay yok artık bunun için aileyle bağ mı koparılır?
Bir şeyleri yapabilmek için kredi çekmişler yani daha ne yapabilirlerdi? Siz evleneceksiniz diye uzuuun uzuuun yıllar borç ödemeye mi devam etselerdi?
Maaşınız düşükse ona göre zamanlama yapıp evlenseydiniz.

Bizimkilerin elinde imkan vardı biz kimse karışmasın diye zamana yayıp kendimiz yaptık her şeyi toplam maaşımız 10bin bile değildi 3 yıl önce.

Siz kendiniz de söylemişsiniz geçinmek zor aileniz bir şekilde sizi okutmuş,mesleğinizi elinize almışsınız.
Çoğu insan gibi kendi hayatınızı kurarken destek beklemissiniz ama hayat pahalı.
İnsanlar kredi çekip borçla evleniyor ve maddi yardım beklemiyor.
Evet herkes sıfır sıkıntıyla evlense keşke ama olmuyor işte.
Kendini kötü hissediyor ve bağını koparmak istiyorsan,mesafe koy, görüşme ama bu durumda olan sadece sen değilsin bunu bil.
Ben evlendigimde yatak,yorgan dışında ceyizim yoktu.
Maddi yardım almadım herseyi eşimle tek tek biz aldık,yaptık.
Şuan ailemden herhangi birisi ihtiyacım var dese yaparım,yapıyorum.
Ama mecbur olduğum.icin değil içimden geldiği için,kendimi iyi hissettiğim için.
Sana tavsiyem geçmişi bırak,düşünüp düşünüp yapmadılar diye düşünme.

Boşanma aşamasında olduğunuz için ailenizin de yaptıkları vs iyice yormuş sizi haklısınız insan maddi manevi ailesinden destek görmek değerli hissettirilmek isteyebilir...Onlardan alamadığınızı düşündüğünüz değeri siz kendinize verin... Bende yerinizde olsam kafa dinlemek isterdim... Sizi anlıyorum...Bağ koparmaktan çok sınır koymak da iyi gelebilir... Şuanki duygusal durumunuzla karar vermeniz doğru olmayabilir...

Ailen hiç yapmamış değil ama beklediğin de bu değil . Çok ortada kaldım bu konu da . Geçmişi bırak. Aranı bozma ailenle ama kendi hayatını kur. Boşanınca ayrı eve çık. Ne güzel memursun gelirin var çoluk çocuk yoksa 1 +1 ev bile yeter sana. Ailenden uzakta yaşa. Kimseye de maaşından vermek zorunda değilsin

Yazmayayım dedim ama dayanamadım. Size eski konularınızda defalarca kez evlenmeyin o adamla denildi, dinlemediniz. Evlendin bari çocuk yapma denildi, yaptınız, ki eşiniz çocuk istemiyorken.

Eşiniz etrafa vuran kıran, saldıran bir insan sinirlendiğinde, epilepsi hastalığının arkasına sığınmaya çalışıyor bir de.

Boşanmak istiyorum ama ailem destek olmuyor diye bin kez konu açtınız. Memur kadınsınız, ekonomik özgürlüğünüz var, ama çocuğuma ailem bakmıyor onlara muhtacım diye boşanamıyorum demiştiniz. Şimdi de ailenizle ilgili başka suçlamalarınız var.

İşin özü, sizin hep bir bahaneniz var. Yapmayın Allah aşkına azıcık evladınızı düşünün. İnanın bu konunuzu okumadım tam olarak, sadece kendi tercihlerinizin kötü sonuçlarının faturasını ailenize kesip durduğunuz diğer konularınızla aynı olduğunu düşünüyorum.

Lütfen evladınızı ve kendinizi düşünün. İkiniz de mutlu ve huzurlu bir ortamda yaşamayı hak ediyorsunuz. Ailenizi silecekseniz silin, yeter ki artık aksiyon alın.

Bir de son görülmeniz neden aralık 2021 görünüyor çok ilginç 😱

Ben anladım.
Konu bu alınan alınmayan değil seğersizlik hissi
Sana bir battaniyeyi çok görmeleri
Önce boşanmana bak evini tut yerleştir sonra biraz toparlanınca onlarla yüzleşrsin

Bence ailenize karşı fazla beklenti icerisindesiniz.
2020 senesinde evlendim neredeyse herseyimi kendim yaptım 2017 senesinden bu yana calisiyorum daha öncesini yani part time lari sayarsak 18 yaşımdan beri ailemden harçlık dahi almıyorum.
Mutfak eşyalarını taksitle aldim tüm çeyizi yine taksitle aldim bir kaç ödemesini babam yaptı.
Bileziklerimi yine kendim biriktirip aldim ama 2017-2020 senesinde 20 grm bilezik 3000 civarındaydı almam kolaydi simdi olsa 4 bilezik değil 2 bilezik anca yapabilirdim belki.
Babam sadece yatak odamı aldı Kına masraflarını perde hali koltuk vs yine kendim aldim.
Ama aileme karşı asla bilenmedim babam işçi ve 2 çocuk okuttu bizim için geleceğe yatırımını yaptı araba arsa birazda para bıraktı o parayı harcamasini istemedim. Daha yeni emekli oldu da rahat etti adam.
Simdi ise ben eşimden ayrıldım ailemin evimdeyim ailem benim herseyim bir gün olsun köstek durumları olmadı size nasıl davrandılar bilemem. Bir de şu var babam zengin olsaydı para içinde yuzseydi beklentim olurdu daha iyi şeyleri yapabilmek adına sadece kendi yaşantımdan örnek verdim aile dinamiginizi ve gelirinizi bilmeyerek yazmis bulundum.

"Memleketten kahve bir şeyler getirirdi. Ben de parasını vereyim deyip unutursam parasını vermedin diye isterdi" demişsiniz. Ben bir tek buradan rahatsiz oldum.

Genel tavırları böyle olan bir aileye, çeyiz yapın, yatak odası alın diye talepte bulunmak çok saçma.

Boyle olmasalar bile talep etmek hoş değil. Onlar, imkanimiz var diye yapmak isterlerse ne âlâ. Ama kredi ile yaptiklarina göre yok.

Valla ailen kendin çalışıyorsun kendin yap demiş daha ne olsun ben son maaşıma kadar onlara verdim çeyiz için zamanında 7 yıl önce 2 bin ile hallettim eşimde çulsuzda eşyalar İçin kredi çektim gelinen noktada iyi ki bu adama yaldızlı şık yemek takımları ile gelmemişim diyorum 😁ne olsa da aile candır böyle yaptılar ama ihtiyacım olan anda koşarlar bana o başka bu başka ailen ile bağını koparma mesafeli dur

X