Ailemin beni aşağıya çekmesi

O Şuanki evimde yerim dar olduğu için bazı kıyafetlerim ailemin evinde kalmıştı. Şık olanları onlarda bıraktım. Mülakat için almaya geldim kıyafet meselesi oradan açıldı sohbet esnasında. Yoksa kıyafet yeniletmek gibi bir derdim yok. Destek de beklemiyorum. Gölge etmesinler başka ihsan istemem.. Ama insan heyecanını ailesi paylaşmak istiyor. Benimle gurur duysunlar da istiyorum tabikii. Ha mesela erken evlenip 2 çocuk yapaydım, evde akrabaları her gün güne çağırıp ağırlasaydım gurur duyarlardı.

Bir yerlerden tanidik ,
Hep derim, anneme nasada calisiyorum desem, he git bir cay koy da icek der.
Hello sista.
Benimki de bana mi çalışıyorsun der.
Uzaya uydu gönderdim desem, evde isten kaçacağım diye oralara gittin elalemin işini yapıyorsun der
2 üniversite okudun, senin kadar okuyanlar ohoooo der.
Sonra okumakla adam olunmuyor, sen okudun da ne oldun der :))
Aman bilemedim. Konu sahibi yaş kaç acaba?
25+ ise artık aşmış olması gerekiyordu :)

sen de kendini öve öve bitiremedin bi ya. tek derdin takdir almak pohpohlanmak. aile pohpohlamıyor burada şansını deniyosun
Ailemin benimle gurur duymasını istemem gayet normal bir şey bir evlat olarak. Nerede kendimi övdüm acaba? Meslek, okul bir şey yazmadan babam bana bi baltaya sap olamadın dedi deseydim nereden bilecektiniz cidden boş mu geziyorum, sınıfta falan mı kaldım da bu adam böyle diyor? Bunları söylemeden nasıl anlatılır ki bu dert?

+sı yok ondan mı aşamadım ki acaba seneye aşarım inşallah o zaman
Ay bana da kitap okuyacağına boş boş gel toz al diyordu, yazları yaz okulunda dil dersi alıyordum eve dönmeyeyim diyee.

Evet arayıp sormayacam. Sizin bana yaptığınızın aynısını yapacam de. Ailemde bana işim yokken sürekli iş iş iş diye burnumdan getirdi. Birsuru mesele var zaten. Hepsiyle uğraşıyorum. En son dedim anne lokmalarimi da sayarsın sen artık evlensem bi daha gelmem merak etme dedim. O gün bu gündür bir kez tekrar etmedi.

Geri kafaliliklarina ver. Bazi ailelere gore basari okumak degil. Okuduysan memur olmak, sonra evlenip 2 cocuk dogurmak falan. Bosver
Evet öyle. Çeyiz diye aldıklarının parasını bana verseler çeviri yapıp, rehberlik yapıp bir de üzerine garsonluk yaparak üniversite okumak zorunda kalmazdım. Amaaaa aaaaa olur mu çeyizle gösteriş yapacağız daha durunn

Tek çocuğum başka kardeşim yok. Annem babamın yaşı da var biraz. Yaşıtlarımın ailelerinden yaşlılar mesela. Ne haliniz varsa görün diyemiyorum bu sebeple. Vicdanım müsade etmiyor.

+sı yok ondan mı aşamadım ki acaba seneye aşarım inşallah o zaman
Ay bana da kitap okuyacağına boş boş gel toz al diyordu, yazları yaz okulunda dil dersi alıyordum eve dönmeyeyim diyee.
:))
Zamanla geçiyor. Ailen tarafindan onaylanmak, takdir edilmek önemini kaybediyor.
Işine gücüne bak.
Onların beğenmemesi ile senin başarılarının değeri eksilmez.
Aksine, her biri senin. Kimsenin payı olmadan, kendi başarıların. Kendini sahiplen yeter :)

Haklısınız aslında. Bir çok şeyi kendim tek başıma başardığım için çok mutluyum bir yandan da.

Senin derdin ne biliyormusun
Herkes seni övsün biraz sakin şampiyon tmm mukemmelsin ve herkes seni kıskanıyor

Malesef bazı aileler böyle. Çözümü var mıdır bilemiyorum. Sonuçta kaç yaşına gelmiş insanlar. Yolunuza bakın... kimi insanlar hiç bir şey başaramamış evlatlarını yere göğe koyamaz anlata anlata bitiremez. Kimi de böyle.. mesafe iyidir.

Yaptığın herşeyle övün ablandira ablandira anlat herkesin gözüne sok ama aileler genelde çocuklarını nedense ciddiye almazlar istersen başkan ol ülkeye

Senin derdin ne biliyormusun
Herkes seni övsün biraz sakin şampiyon tmm mukemmelsin ve herkes seni kıskanıyor
Biri de sensin heralde
Tövbe yarabbim. Deprem başlığından geldim kendi derdimi ciddiye alamıyorum şuan neyse öyle olsun evet ben kendime bayılıyorum, nolur beni övsünsünler yaaa

Nisanlimla evlenicez de dugun tarihi al ceyizleri teslim al sat parasini catir catir ye sonar da nisani bozzz. Sorarlarsa nisanlim iddaa oynuyordu borc yapmisti size soyleyemedim satmak zorunda kaldim ama iddaa bagimliligini yenemedi de. Sonra da hayatini yasa heheheh.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…