Ailem sevgilimle birlikteliğime olumsuz bakıyor istemiyorlar ? mücadele etmekten yoruldum

Tatlım çok gençsin hayatında kaç erkek tanıdınki bundan Emin'im öncekiler böyle değildi diyorsun.orda yaşamak aksiyon macera geliyo sana.ama İnan hayat okadar tozpembe degil.hiç acele etme evlilik için önünde çok zaman var yine yaşa ilişkini akışına bırak zamanla belki sende anlarsın uyumsuz oldugunuzu.evlilik başlıbaşına çok zor zaten bide uzak ve zor bi şehir.istanbulda yetişmiş biri için çevre insanlar zıt yani kolay degil uyum saglamak

20 yaşında birisinin ettiği bu laflar beni güldürdü. Kardeşim falan olsan ağzına çarpar oturturdum. Zaten ciddiye de almazdim da bı daha saçma sapan konuşma diye.

Bence madem seviyorsun evlen tabi, ama bekle biraz ne acelen var ki? Bir 25 yasina gel bakalım hala kendinden sevgiden bu kadar emin olursan evlen.

Teşekkür ederim içim biraz olsun rahatlattığın için

Kendinden emin olmamak kişinin kendi sorunudur ve ciddi bir problemdir bence. Eğer ki benim ablam olsaydın ağzıma çarpacakken lisanslı bir sporcu olarak yerlere sermem iki dakikamı almazdı iyiki kardeş değilmişiz ablamın ağzını burnunu kırmak mecburiyeti pekte hoşuma gitmezdi. Acelem yok bekliyorum hemen evlilik düşünmüyoruz

Teşekkür ederim peki siz hiç zorluk yaşadınızmı aile ve kendi aranızda ?

Sakın seni 20 yildir buyuten seven aileni silip atma, yuzlerini yere egme 1 yıllık bir adam için. Bekle olacaksa hersey guzellikle olsun daha cok kucuksun zaten. Belki esinden yana sıkıntı yasamayacaksin ama babasinin elini operek telli duvakli gelin çıkan her kızı gördüğünde burnunun direği sizlayacak...

2 ay değil dikkat ederseniz ''1 yıl 2 ay'' dedim . bundan öncesinide katarsak 2 yıllık bir geçmişimiz var. Evet tabi kültür gelenek farklılıkları bariz ortada. herkes ne acelen var diyor ben zaten yarın evlenicem demedimki burada. iş inada biniyor aynen öyle çok zor oluyor. bu dediğin yeni evlilere gitme saçmalığı bizimkilerde de var kendi akrabalarımda görüyorum bende nefret ediyorum hani büyük konuşmayayım ama bana öyle gelseler heralde surat yaparım kesin. bu insanlar neden bu kadar düşüncesiz ya niye onlar yüzünden mutsuz oluyoruz anlamıyorum

Peki iyi güzel öyle yaptım diyelim ya tam tersi olursa o zamanda her şeye rağmen sevdiğiyle evlenip mutlu olanları görünce burnumun direği sızlayacak... aileyi atamıyorsun evet ama kalbinide atamıyorsun. sürekli diken üstünde yaşamak daha kötü bence olur mu olmaz mı diye... bilemedim

Bekle eger o kişi senin kaderine yazildiysa zaten hic bir kuvvet engel olamaz. Elinden geleni yap ve Allaha tevekkül et en hayirlisini dile. Bak simdi oğlum 1 yasinda yanibasimda daha bir senede onun icin neler yaptim bir bilsen... Tirnagi kirilsa benim yuregim yanar. Sen anne babanin yuregini yakarsan mutlu olabilecek misin peki?

Çok bilmişlik yapıyorsun sen o yuzden bu kafayla oralarda yapamazsin. Doguda gelinin yuku agir olur. oyle agzini burnunu kirarim beni ciddiye almazsaniz diye gezdirmezler seni. sonra oturursun poponun ustune canim. Adam yaşadığı yer için sen burada yapamazsın diyor sen neye inat ediyorsun. Aileni bile dinlemeye tenezzül etmiyorsun oralar istanbul değil lunaparkta değil başka bi eğlence macera bul kendine

Ailemi bugüne kadar tek bir kere bile utandırmadım aksine çevremden hep övgüler aldım okulumu iyi bir dereceyle bitirdim derslerimi tek seferde verdim kimseden bir şikayet bile getirmedim çok şükür. işim hazır ama ben yine daha iyisi için uğraşıyorum sınavlara giriyorum. Seni uyaran tecrübeli ablaların sözünü dinlemişsin ama onlar gibi olamamışsın hiç bir tecrübe edinememişsin ve korkarım ki bundan sonrada hayatında hep başkalarının sözüyle hareket edeceksin

Kim diyor burada yapamazsın diye sevgilim öyle bişey demediki. uslubuna göre cevap verdim

Olmam tabiki zaten onun için uğraşıyorum yoksa kaçar giderdim

Resimdeki oğlunuzsa çok şeker maşallah allah bağışlasın

Böyle yorumlar beni sevindiriyor heleki yaşayan birilerinin anlatması benim için önemli çok teşekkürler

Hemen evlen kocan seni diyarbakırda özgür yaşatır bunaltmaz. Çocuk olduğun şu cümlenden belli. Sen evlenecek kadar büyümemişsin

Zaten üstüme yeterince gelen var bide burda gelinmesin ters cevap vermek istemiyorum bi eksiklik yanlışlık gördüyseniz söyleyebilirsiniz teşekkür ederim ama saygı sınırlarını aşarsanız aynı şekilde cevap alırsınız

Ailesine bağlılığı konusundan bahsediliyor ama bu aklımı hiç meşgul etmiyor gerçekten çünkü hiç bağlı değil. işi rahat bi kere orda kendi işi... bence ondan bide istanbulu genel olarak sevmiyoe havası trafiği yediği yemeği bile beğenmiyor burda

Oraya gelmesine gerek yok ortada başka bir yerde de yaşayabilirsin. Ailesinin yanında yaşamak sence ilerde sana sıkıntı yaşatmayacak mı? Ailen bundan korkuyor bence. Orada istesen de istemeden de sürekli göz göze, diz dize olacaksınız onun ailesi yanında olacak senin ailen uzakta. Bu senin zoruna gitmeyecek mi? Şimdi her şey toz pembe ama evliliğin bu kadar farklılığı sanmıyorum.

Kararını verdiysen neden görüş alma ihtiyacı duyuyorsun ki? Sanırım seni onaylanmamızı istedin ama bu pek mümkün değil. Kimse senin tercihine karışamaz çünkü senin hayatın senin tercihlerin. Ama kararlarının sonuçlarını da yine sen çekeceksin. Sonradan pişman olacağın şeyler yapma, iyi düşün ve kararını ver.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…