Ailem mi sevdiğim mi..

lequim

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2010
2.154
228
Herkese merhabalar,

Çok zor bir dönemden geçiyorum.. sizlerin öneri ve deneyimlerinize ihtiyacım var.. öncelikle kendimi tanıtıyım..

24 yaşındayım,özel bir üniversitede burslu olarak okudum geçen sene dereceyle mezun oldum. 2.sınıftayken değişim programıyla burslu olarak yurtdışına gittim, avusturyada okudum bir süre ve Hollanda da staj yaptım..bu süreçte ailem hep bana destek oldu ve hep beni daha fazlası için motive etti. bunları detaylı olarak yazmamın sebebi olayı daha net kafanızda canlandırabilmeniz için, kendini beğenmişlikten değil.. 1 senedir de özel bir bankada çalışıyorum ve istanbulda yalnız yaşıyorum..

Ailem başka bir şehirde, ben üniversite eğitimim için buraya geldim ve hemen iyi bir iş bulunca da tekrar ailemin yanına dönmedim..
Babam emekli asker, annem ev hanımı, bir tane de kız kardeşim var.. babam cok ileri görüşlü, vizyonu geniş, anlayışlı, çocuklarıyla arkadaş gibi olan bir insandır.. annemle ergenlik dönemimde hiç anlaşamazdım ama şimdi çok iyi anlaşırız. ( bu bahsettiğim konu dışında )

Babamla lise dönemimde olan ilişkim çok farklıydı.. ilk erkek arkadaşım olduğunda ona anlatmış, ilk kez terk edildiğimde onun omzunda ağlamıştım.. bana her zaman böyle şeylerin normal olduğunu, olmazsa bir problem olduğunu söylerdi.. annemse her zaman beni korumak için hep önyargıyla yaklaşırdı..
2 sene hollandalı biriyle bir beraberliğim oldu, ailemle tanıştırdım bizde kaldı etti, babamla onunla playstation oynar, hamama falan giderdi, annem de yaprak sarmayı bile öğretmişti ona.. aslında ailemin çok anlayışlıdır bu konularda.. sonrasında kısmet olmadı ayrıldık..

aradan 1 sene falan geçmişti, o dönemde kimse girmedi hayatıma ve şimdi, yaklaşık 1,5 senedir bir erkek arkadaşım var, 26 yaşında, meslek lisesinde okumuş, lisede son sınıfta son bir dersi kalmış ve sonrasında gidip diplomasını bile almamış.. yani ortaokul mezunu.. şu anda bir otelde satın alma departmanında çalışıyo ve 1100 lira maaşı var.. bir kız kardeşi var, geçen sene kocaya kaçmış, bir küçük erkek kardeşi var liseye giden, annesi kapalı, babası da belediyede çalışıyo.. durumları öyle çok iyi değil, kötü de değil..

işte problem de burada başlıyo.. ailem eğitime çok önem verir, ben daha ilkokula bile başlamamışken babam üniversite de okumam gerektiğini kendimi geliştirmem gerektiğini kafama yerleştirmişti.. bende elimden geldiğince ve severek yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalıştım..

geçen sene mezuniyet törenime giderken ailemle beraber arkadaşlarım da gelmişti ve erkek arkadaşım da ordaydı.. annemle babam bir şekilde anlamışlar aramızda bişiler olduğunu, babam gidip sohbet etmiş erkek arkımla, liseden terk olduğunu, daha önceden ambulans soförü olarak çalıştığını falan almış ağzından, bana buradayken bişi demediler tabi ama annemi mahvetmiş, işte bula bula okumamış şoförlük yapan birini mi buldu kendine, kendine denk insanlarla niye dolaşmıyo, ne işi war öyle insanlarla, kızına söyle beni hayatta yanında bulamaz falan demiş.. maddi durumu yerinde olsa, düzgün , gelecek vadeden bi işi olsa gene bişi demem ama ne olduğu belli değil falan demiş.. ( bu olaylar 1 sene önce oluyo.. )

işte sonrasında annem benim beynimi yemeye başladı, bağırış çağırış sürekli kavga eder olduk, itiraf ettirdi bana beraber olduğumuzu, ayrılcaksın onunla fln dedi, bende hep ağladım dedim seviyorum ayrılamam senin demenle nasıl ayrılıyım diye, artık içimden ailemi bile aramak gelmiyodu.. sonra bi gün annem geldi istanbula, en yakın arkadaşım we annesiyle buluşmuştuk orda gene patladı olay annem ayrılıcaksın başka yolu yok falan dedi, sonra arkadaşımın annesi sakinleştirmiş annemi biraz haklısın denk değiller ama senin demenle olmaz kendi görsün falan demiş.. o gün akşam annem bana daha sana bu konuyla ilgili hiçbişi demicem dedi we o gün bugündür konusunu açmamaya özen gösteririz 2mizde.. babamla annem konuşup ettiler mi bilmiyorum hiç.. şu anda kendi aralarında ne düşünüyolar onu da bilmiyorum.. geçen eve gittiğimde telefonum çalmış ben içerdeyken , arayanda aşkım yazıyo rehberde, babam telefonumu getirdi aşkın arıyoo seni, demek askında varmış fln dedi, ben firar ettim tabi hemen, sonra anneme demiş sevgilisi var diye, annemde varsada ben bilmiyorum demiş..

ailemle olan olay bundan ibaret.. sevgilimin bu olaylardan hiç haberi yok, sadece eğitim farkının ilerde sorun olacağını açık açık söyledim ona, o da öyle bir aşkımız sevgimiz olsun ki zamanı geldiğinde her şeye karşı güçlü durabilelim dedi.. bu olaylar ilk olduğunda sevgilime çok daha fazla bağlanmıştım, en mutlu anımda bile tuvalete fln kaçar gizli gizli ağlardım.. şimdi biraz daha dizginleyebiliyorum kendimi ama içimde bi acı hep var..
ilişkimle ilgili size tek söyleyebileceğim şey, s sevgisinden, güveninden, saygısından, sahiplenmesinden, sadakatından, her şeyinden adım gibi eminim.. ve bende en az onun kadar seviyorum ve onunla ömrümü geçirmek istiyorum..

ama ailem buzamana kadar hep arkamda oldu, bana her şeyin en iyisini yaptı, ailemin yüzünü kara çıkartmak bir yana dursun onları bile bile üzmek bile istemem..

yemin ediyorum ki size ben acı çekmeye razıyım, ailemi üzmemek için kendim mutsuz olmaya razıyım, ama suçsuz günahsız bir insanı da mutsuzluğa sırf bu yüzden mahkum etmek istemiyorum..

ilk defa beni bu kadar sahiplenen, bana bu kadar güven veren, yapayalnız olduğum bu şehirde her derdime sevincime koşan,beni ilk defa bu kadar karşılıksız ve saf bir sevgiyle seven, kalbime işlemiş adamdan ayrılamam..
beni bu günlere getirmiş, her zaman benle gurur duymuş, hala da nerdeyse her şeyde arkamda olan ailemi de karşıma alamam..

cok içten bir şekilde, işyerinde olduğum halde ağlayarak yazdım işte.. yalvarırım bir çıkış yolu gösterin bana, ne yapmalıyım….

Ailen haklı bence canım hemen evlenmeye karar vermemelisin burda çok okuyorum biz ailelerimizin gördüklerini göremiyoruz ilerde bu durum size sorun olur ailelerin anlaşması çok önemli maddi durum çok önemli ayrıca ilerde komplekste yapar sevgilin sen iyi yerlerde olacak birisin okumuşsun senin bakış açın ailenden aldığın ileri görüşlü bakış açın onlara uymaz üzülürsün şuan aşıksın gözün ondan başkasını görmez ama ilerde farkedersin bunu onunla başka konularda sorun yaşayınca ben niye evlendimki dersin hata yaptım dersin benim düşüncem böyle hemen hemen aynı yaştayız mantıklı karar vermeni umarım en azından iyice tanı onu ailesini hemen yüzük evlilik düşünme gerçekten eğer biz önyargılıysak sen haklı çıkarsan evlen inşallah anlaşacağın insanlardır

Ailen haklı bence canım hemen evlenmeye karar vermemelisin burda çok okuyorum biz ailelerimizin gördüklerini göremiyoruz ilerde bu durum size sorun olur ailelerin anlaşması çok önemli maddi durum çok önemli ayrıca ilerde komplekste yapar sevgilin sen iyi yerlerde olacak birisin okumuşsun senin bakış açın ailenden aldığın ileri görüşlü bakış açın onlara uymaz üzülürsün şuan aşıksın gözün ondan başkasını görmez ama ilerde farkedersin bunu onunla başka konularda sorun yaşayınca ben niye evlendimki dersin hata yaptım dersin benim düşüncem böyle hemen hemen aynı yaştayız mantıklı karar vermeni umarım en azından iyice tanı onu ailesini hemen yüzük evlilik düşünme gerçekten eğer biz önyargılıysak sen haklı çıkarsan evlen inşallah anlaşacağın insanlardır

zaten düşünmüyoruz, onun ailesini babası hariç tanıyorum ve hepsi bizim bi lafımıza bakıyo ama sevgilim diyo zaten şu an evlenelim desek cok sıkıntı cekicez zamana ihtiyacımız var diyo.. ben de cok sewiyorum ama hiçbi zaman da öyle tozpembe bakmıyorum, illa evlenelim fln diye bi tutumum yok, ben bile kendi içimde karar weremedim zaten, iisiyle kötüsüyle gözlemliyorum şu anda ama daha ortada fol yokken yumurta yokken başkalarının zorlamasıyla bir gün o insandan ayrılacağını bilmek mutluluğunu bile zehir ediyo insana..
annemde aynı şeyleri diyo bana bende ister istemez düşünüyorum ilerde ne gibi sorunlarla karşılaşırız eğer olursa diye ama sonrada diyorum diploması olupta adam olmayanlara denk gelmesi de var.. teşekkür ederim ii dileklerin için, bilmiyorum işte cok zor :KK43:

Ailende haklı olabilir, sende haklı olabilirsin.. Ama bunu sadece zaman gösterir, tahminler değil..
Bu yüzden aile istemiyor diye sevdiğin insandan vazgeçemezsin, sevdiğin insan yüzünden ailenden de vazgeçemezsin..
Şuan içinde bulunduğun durumu devam ettirip akışına bırakmaktan başka çaren yok... ailenle uzlaşmaya çalışman lazım... bu da yine zamanla olacak birşey..
Bir yandan sevdiğin insan da bu konuda katkıda bulunabilir. mesela lisesini dışarıdan bitirebilir. üniversiteyi de aynı şekilde.. bunları zaten senin için değil kendisi içiin yapması gerekir bu devirde..
Annenden açık kapı bulamıyorsan babanla uzlaşmaya çalış belki anneni de o ılımlaştırır.. Herkeste inan ki bu ve buna benzer şeyler yaşanıyor. ama bir şekilde üstesinden geliniyor..
Iş olacağına varırmış.. Hakkında hayırlısı ne ise o olsun..

zaten düşünmüyoruz, onun ailesini babası hariç tanıyorum ve hepsi bizim bi lafımıza bakıyo ama sevgilim diyo zaten şu an evlenelim desek cok sıkıntı cekicez zamana ihtiyacımız var diyo.. ben de cok sewiyorum ama hiçbi zaman da öyle tozpembe bakmıyorum, illa evlenelim fln diye bi tutumum yok, ben bile kendi içimde karar weremedim zaten, iisiyle kötüsüyle gözlemliyorum şu anda ama daha ortada fol yokken yumurta yokken başkalarının zorlamasıyla bir gün o insandan ayrılacağını bilmek mutluluğunu bile zehir ediyo insana..
annemde aynı şeyleri diyo bana bende ister istemez düşünüyorum ilerde ne gibi sorunlarla karşılaşırız eğer olursa diye ama sonrada diyorum diploması olupta adam olmayanlara denk gelmesi de var.. teşekkür ederim ii dileklerin için, bilmiyorum işte cok zor :KK43:

Canım bence sen birazda ailen seni sıkıştırıyo diye onlara inat devam ediyo olabilirsin ben kendi bildiğimi yaparım onlar dedi diye ayrılmam diye düşünüyosun bu maddi sorunları hep yaşıycaksın bunuda düşün sen yapıcaksın onlar yapamayacak dengesizlik olacak herkes dengiyle mutlu olur he bunu bırakıp üniv mezunu kötüyede düşmezsin merak etme böyle diyerekte kendini teselli etme sonuçta yine aşık olacak tanıyacaksın hatta aynı dilli konuştuğun aynı kültür çevresine sahip olduğun biriyle daha mutlu olacaksınız objektif olarak bak ailem istemiyo diye ayrılamam falan diye düşünme çok aşıktım saftım gözüm görmedi ah annem sen söylemiştin diyen var durda bunları dikkate al arkadaş çevrenle tanıştır onlardan fikir al en azından

canım benim ne desem boş yani. daha önce de konuşmuktuk biliyorsun. kötü örnek vermek istemiyorum ama benim ablam da üni mezunu güzel bir işi var enişte ortaokul mezunuydu. babam kıyametler kopardı olmaz dedi. ablam intihara kalkıştı olacak dedi. neyse evlendiler. 2 yıl sonra olaylar patlak vermeye başladı. enişte ablamı defalarca kez aldattı. ablamı hep aşağıladı. işyerindeki arkadaşlarının yanında küçük düşürdü. o melek adam gitti yerine resmen şeytan bi adam geldi. komplex yaptı acaip. sonra ne mi oldu boşandılar.

ama benim hikayem olumlu. benimkilerde kayayı istemediler. etnik kökenden dolayı. kıyametler koptu. biz ikimizde üni mezunuyuz paşalar gibi öğretmeniz. kayanın tek kusuru etnik kökendi aileme göre. ben de kaçtım valla bak. ben de ilk defa açıklıyorum burda:KK1::KK1::KK1: 1.5 yıl görüşmedik ailemle. seslerini bile duymadım. krizler geçirdim. eşim hep destek oldu. sonra aile büyükleri beni zorla getirdiler falan barıştık. şimdi kayayı ailem kafalarının tepesinde taşıyorlar. kayayı tanıdılar ve çok sevdiler. annemle babam oğlumuz gibi çok seviyoruz diyorlar her yerde.

herşeyi oluruna bırak derim ben sana. bol bol dua et. kendini hırpalama sakın. inatla hiçbişi yapma!:KK54:

Biliyorum ki ne soylesem bos gelir sana, objektif goremiyorsun bazi seyleri. Ama yinede yorum yapmak istiyorum cunki benim yasadigim durum biraz ayniydi...

Birini cok sevdim, ama ailem razi olmadi, siddetli tartismalar oldu, Turkiye'deki ailemle bile tartistik, o derece yani...
Ayrildik 3 ay boyunca olmadi yine baristik, aylarca gizlice konustuk. 1 ay gibi oncesindede annem razi geldi, tamam taniyalim diye, temmuzda ailesiyle tanisalim. Hersey guzel gidiyordu taaa ki bazi seyler kafama dank edene kadar...

Konu actim, arkadaslar sagolsunlar cok yardimci oldu bana. Benimkisi sorumsuzdu onu gec, denklik yoktu aramizda. Ben pek onemsemiyordum, maddi, is ve egitimi, calisir yapariz diyordum. Ama inanki oyle degil, Allah korusun hastalanirsan, sana bakabilecekmi? Su anki standart yasantinin aynisini verebilecek mi? 1100 tl ile cok zor heleki Istanbul'da...
Egitime gelince, insanlarin gercekten fikir ve kultur acindan cok buyuk farkliklar yaratir. Hele ki sen ondan daha okumussan ve daha cok para kazaniyorsan, emin ol ki ilerde kopukluk gosterir. Okumus olan ve kendini gelistirmemis insanlardada var tabi... Ama ne olursa olsun kendini ve gelecegini dusunmelisin.

Yani ailen bence cok hakli, hep iyiligini isterler bunuda biliyorsun zaten. O yuzden iyi dusun derim. Allah yardimcin olsun canim benim :KK71:

sen akıllı kızzın denzom iyi bir karar vericeğinden eminim.yakın zamanda evlenmeyi falan düşünme derim.biraz daha böyle kalın.hem sen olaylara daha geniş bakarsın hem belki ailenide yumuşatırsın.
Sana bir örnek vericem
Benim en yakın arkadaşım.
Üniversite mezunu hostes ve bu sene kademe atlıyor.Yaklaşık 5 bin maaş alıyor.
2 yıllık bir ilişkisi vardı.çocuk lise mezunu, büyük bir elektronik maazasında satış elemanıydı.
Arkadaşımın babası kıyametler kopardı yok seni vururum onuda vururum evlenemezsiniz olmaz.Sonra bunlar tanıştı aileyle.arkadaşımın ailesi hiç istemedikleri halde kızları üzülmesin diye kabul ettiler.Bunlar geçen sene evlendi.İlk 6 ay sürekli kavga ettiler(evliliğe alışma evresiydi heralde).ama şuan mükemmel bir evlilikleri var.artık kızın ailesi de çocugu kendi oğulları gibi seviyor.çok uğraştılar çok mücadele ettiler ama şu an herkes mutlu.

İnşallah sizin mücadele etmenize bile gerek kalmadan çözülür işler :KK71:

evlilikler resmen piyango. ablam töbe bi daha evlenmem diyor ben bugün olsa yine yaparım diyorum. allah herkesin hakkında en hayırlısını versin. senin için de bol bol dua edecem canım arkadaşım benim. sen üzülme tamam mı? kıyamam sana ben:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

canım benim nekdar üzüldüğünü çaresiz kaldığını gayet net aktartın bizlere.şu durumda ne sevdiğinden nede ailenden vazgeçmen imkansız.ve bence ikisindende vazgeçme.davul bile dengi dengine deselerde bu zamanda önemsenilmek değer görmek çok kolay değil.evet aileler sabit görüşlü olabiliyor erkek olsan belki durum değişirdi ama kız olunca daha bi hassas düşünüyorlar.benim üni.den en yakın arkadaşım odönemde biriyle beraberdi.eğitim seviyeleri az çok yakındı fakat arkadşım oldukça iyi varlıklı tanınmış bir ailenin kızıydı.çıktığı kişi ise geçmişte iflasa uğraşım o dönem anca kendince geçinebilen bir aileye mensuptu.uzun zaman aile bu ilişkiye karşı çıktı.sonrasında baskıya dayanamayıp ayrıldılar.ama ayrı yapamadılar ve bir süre sonra ailelerden gizli görüşmeye başladılar.arkadaşım bu sırada 2. üniversiteyi bitirdi.çıktığı çocuk askere gidip geldi ve işini kurdu durumunu düzeltti.aileler engel olamayacağını anlayınca ilişkilerine onay verdiler.1999 yılından yanlış anımsamıyosam 2005 yada 2006 yılına kadar sabrettiler ve evlendiler.mutlu mesut yaşıyorlar.darısı inşallah seninde başına.
ilişkin artık oturmuş olsada gelecek planları için oldukça erken.daha gençsiniz bu yüzden acele etmenze gerek yok sabırla beklemeli kimseyi kırmadan geleceğinizi şekillendirmelisiniz.zaten yeterince özgür görüşme imkanınız var birbirinize yeterince vakit ayırabiliyonuz.bu durumda evlilik için aceleye gerek yok.en güzel zamanlarınız bunlar hem inan sevgi bir süre sonra yetmiyor.sevgimizle yeneriz yaparız ederiz olmuyor.evlenince ailene daha bağlı oluyosun senin için daha bi önemli oluyorlar.en küçük bir tartışmada en küçük bir açığınızda ailen ben demiştim demeye eşin bilerek geldin demeye başlar.yok olmaz bzim ilişkimiz başka yok bilmem ne diyeceksin ama evlenince her ilişki birbirinin aynısı oluyor.birbirinizin uyumu öneli olsada sana bir tüyo verim sevgilinin ailesindeki ilişkileri gözlemle.anne babasının birbirlerine tutumu hareketleri nasıl.bir ailede huzur mutluluk saygı varsa o ailede yetişen büyüyen kişidede aynı şekilde evliliğini sürdürür.tabi aynı evde yaşamadıktan sonra birbirini tanıyamıyosun ama bu küçük ayrıntıyı gözlerden kaçırmamak lazım.off karmakarışık çok konuştum ama artık sen içinden anlamak istediğini anla:KK69:

canlarım işlerim çok sıkıştı, eftleri yetiştirmem gerekiyo, yazdıklarınızı okuyamadım bile, ekranım açık ilk fırsatta yazıcam hepinize, cok teşekkür ederim şimdiden..

canım,benim etrafımda olumlu da olumsuz da örnekler var..
adam ortaokuldan terk,ilkokuldan beri kıza aşık,kel,pek yakışıklı değil,epey fakir.kız güzeller güzeli,muhitin zengin ve tanınmış ailelerinden ve bilkent mezunu.. adamın aşırı ısrarı ve aşkı nedeniyle kaçarak evleniyorlar.kiraya çıkıyorlar..sonra beyaz atlı adamda bir zmn sonra kumar,bela,dolandırıcılık ne ararsan.. iki tane oğlu oluyor adamdan,kaynanasının yanında yaşıyor eşi cezaevindeyken falan filan.. hep aşka inanıyorlar,hep aşk.. sonuç,adam yine hapisteymiş şu an,kadın boşanma davası açıyor.
başka adam..lise mezunu..eşi üni.den dereceyle mezun,hatta o da bankacı..tanıştıklarında adamın maddi durumu iyi değil.birbirlerine deli gibi aşık oluyorlar..adam dışarıdan üni.yi bitiriyor,esnaf,işleri rast gidiyor,şu an maddi durumları çok iyi,bir kız bir oğulları var.ve ben dahil her gören maşallah diyor aşklarına,resmen aşıklar birbirlerine..
tatlım geleceğinize inanıyorsan,aşkına sahip çık.. ama sana bir nasihat, annelerin içsesine her zaman güven..insan annesinin sözünü dinlemediğinde yıllar sonra bile annem haklıymış diyebiliyor çünkü..

canım yaa kendımı hem senın hem aılenın yerıne koymaya calısıyorum, ıkı taraftan da bakıldıgında haklı olduğu yonler var :26: daha evlılık dusunmedıgını bıldıgım ıcın yasayarak gormen en guzelı, yasadıgın anın tadını çıkarmaya devam et, kımse su an senı bısıler olması ıcın sıkbogaz etmıyo, bunun degerını bıl , önünde daha zaman var, bu zaman içinde umarım senın ıcın hayırlı olan gelısmeler olur.. bu işler kumar gibi gercekten de, bazen senelerce bırlıkte oldugun melek gıbı adam bambaska bırı oluyoken, bazılarında ise gorucu usulu daha doğru durust tanımadan evlendıklerı adamla bı omur mutlu mesut yasıyolar...ama işte yasanmadan bılınmıyor hıc bısı, burda hepımız senın ıcın en ıyısının olmasını ıstesekte kendımızce fıkır belırtmekten baska bısı elımızden gelmıo...

aslında bu ilişkinin nereye gıdecegını bılmeden yasamak yanı bu belırsızlıkte senı sıkıyo olabılır.. benımde evlenmeden once cok uzun suren senın gıbı bı ılıskım olmuştu madem seanymhp bugunu ıtıraf gunu ılan ettı, bız de dokulelımmm :KK1: aile yapısı olarakta sızle benzesmekteyız, sımdı burda ayrıntılara gırmek ıstemıyorum ama onca seneden sonra ayrıldık bızde, ben unıversıte okurken o benden buyuk olmasına ragmen hala dersanede unıversıte snvlarına hazırlanıyodu.. ve en son ayrıldıgımızda onun her davranısı bana batmaya baslamıstı, sen sımdı bısılere karar vermem gerek dıye yorma kendını o karar verılmesı zaman geldıgınde zaten hersey kendını bellı edıyo..

eger sen yada ben kendı kızım olsaydım bende yasanılan bu ılıskıye bı anne olarak onyargılı bakardım, cocugumun gonlu olsun dıye sesımı cıkarmamaya calısır ama ıcten ıce uzulurdumm... ama zamanla erkek arkadasın kendını sevdırebılır aılene... meslek geregı bı cok bosanma davasında bı suru çiftle muhattap oldum, kadın muvekkılerın 10nundan 9unun dedıgı sey, annem soylemıstı ahh kafam dıye dert yanmak oldugunu gordum, her zmnda derım anne bısı dıyosa dınleceksın...

ozellıklede bu ılıskıyı evlenmeye dogru gıderse, evlılıkte her ıkı trfın aılesının payıda cok buyuk, onların arasındakı farklılıklar problemlere neden oluyo ve bu hep sızın ılıskınızı etkılıyoo ne yazıkki...ben eşimle aynı bolgenın ınsanıyım sadece bırımız batısından bırımız ortasında, buna ragmen aılelemız arasıdna cok fark var, neysekı ıkısını de dengede tutmaya calısıyoruz, bunda tabı ıkısınınde bızden uzak yasamasının faydası cok buyuk, her ıkısınede yakın olsak sorunsuz yurumezdı, bu durumda bıle dugun zamnaında bıle sorunlar atlattık, bunlar hep bızım ılıskımızı etkıledı...bak şimdi bende dertlendımmmmm:KK52:

demem o ki yasamdan goremezsın aılen ıcın hıc bısı yokken erkek arkadasından ayrılmakta yanlıs, erkek arkadasınla olmak ıcın aılene yuz cevırmende ki ztn bunu yapamam dıyosun, zaman bırakmaktan baska care yok.. nasıl olsa yakın zmnda evlılık dusunmuyosunuz, bu sürecı ıyı degerlendır.. emın ol ınsan hayatında oyle seyler oluyo ki bazen acı cekerek bazen mutlu olarak aha işte bu benım kararım dıyebılıyosun....

Son düzenleme:
Biliyorum ki ne soylesem bos gelir sana, objektif goremiyorsun bazi seyleri. Ama yinede yorum yapmak istiyorum cunki benim yasadigim durum biraz ayniydi...

Birini cok sevdim, ama ailem razi olmadi, siddetli tartismalar oldu, Turkiye'deki ailemle bile tartistik, o derece yani...
Ayrildik 3 ay boyunca olmadi yine baristik, aylarca gizlice konustuk. 1 ay gibi oncesindede annem razi geldi, tamam taniyalim diye, temmuzda ailesiyle tanisalim. Hersey guzel gidiyordu taaa ki bazi seyler kafama dank edene kadar...

Konu actim, arkadaslar sagolsunlar cok yardimci oldu bana. Benimkisi sorumsuzdu onu gec, denklik yoktu aramizda. Ben pek onemsemiyordum, maddi, is ve egitimi, calisir yapariz diyordum. Ama inanki oyle degil, Allah korusun hastalanirsan, sana bakabilecekmi? Su anki standart yasantinin aynisini verebilecek mi? 1100 tl ile cok zor heleki Istanbul'da...
Egitime gelince, insanlarin gercekten fikir ve kultur acindan cok buyuk farkliklar yaratir. Hele ki sen ondan daha okumussan ve daha cok para kazaniyorsan, emin ol ki ilerde kopukluk gosterir. Okumus olan ve kendini gelistirmemis insanlardada var tabi... Ama ne olursa olsun kendini ve gelecegini dusunmelisin.

Yani ailen bence cok hakli, hep iyiligini isterler bunuda biliyorsun zaten. O yuzden iyi dusun derim. Allah yardimcin olsun canim benim :KK71:

ailen karşıyken istesende objektif bakamıyodun sende demi, ama nolmuş ailen o kararı sana bırakmış ve sen özgür iradenle bir seçim yapmışsın.. yarın öbürgün bir pişmanlığın olsa da ben yaptım dersin.. ama benim bu durumda öyle bi lüksüm yok, ben yarın öbür gün severek ayrılsam bu adamdan ömürboyu içimde bi uhde kalıcak..
emin ol ki ben çalışır ederiz fln diyip polyannacılık yapmıyorum.. yarın öbürgün noluruz diye düşünüyorum.. maddi anlamda ailelere minnet edicek duruma gelebileceğimiz, cok sıkıntı cekiceğimizi şimdiden görebiliyorum hatta..
ben sadece ailemin etkisi altında kalmadan kendi kendime hür irademle bir karar vermek istiyorum ve kimseyi üzmeden sıyrılmak istiyorum bu işin içinden..
beni anladığını biliyorum, cok teşekkür ederim.. :KK43:

canım ailen sonuna kadar haklı sen de şuan göremiyor olabilirsin ama zamanla sen de birşeylerin farkına varıcaksın,
ben de benzer şeyleri yasadım, ben mühendisim o 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunuydu, ben aileme bile yansıtmadım cunku biliyodum direk reddetceklerini

canım yaa kendımı hem senın hem aılenın yerıne koymaya calısıyorum, ıkı taraftan da bakıldıgında haklı olduğu yonler var :26: daha evlılık dusunmedıgını bıldıgım ıcın yasayarak gormen en guzelı, yasadıgın anın tadını çıkarmaya devam et, kımse su an senı bısıler olması ıcın sıkbogaz etmıyo, bunun degerını bıl , önünde daha zaman var, bu zaman içinde umarım senın ıcın hayırlı olan gelısmeler olur.. bu işler kumar gibi gercekten de, bazen senelerce bırlıkte oldugun melek gıbı adam bambaska bırı oluyoken, bazılarında ise gorucu usulu daha tanımadan velendıkelrı adamla bı omur mutlu mesut yasıyolar...ama işte yasanmadan bılınmıyor hıc bısı, burda hepımız senın ıcın en ıyısının olmasını ıstesekte kendımızce fıkır belırtmekten baska bısı elımızden gelmıo...

aslında bu ilişkinin nereye gıdecegını bılmeden yasamak yanı bu belırsızlıkte senı sıkıyo olabılır.. benımde evlenmeden once cok uzun suren senın gıbı bı ılıskım olmuştu madem seanymhp bugunu ıtıraf gunu ılan ettı, bız de dokulelımmm :KK1: aile yapısı olarakta sızle benzesmekteyız, sımdı burda ayrıntılara gırmek ıstemıyorum ama onca seneden sonra ayrıldık bızde, en son onun her davranısı bana batmaya baslamıstı :26:

eger sen yada ben kendı kızım olsaydım bende yasanılan bu ılıskıye bı anne olarak onyargılı bakardım, cocugumun gonlu olsun dıye sesımı cıkarmamaya calısır ama ıcten ıce uzulurdumm... ama bu swenın hayatındakı ınsanın karakterıylede ılgılı, kendını sevdırebılır aılene... meslegı geregı bı cok bosanma davası kapsamında çiftlerle muhattap oldum, kadın muvekkılerın neredeyse 10nundan 9unun dedıgı sey, annem soylemıstı ahh kafam dıye dert yanmak oldugunu gordum, her zmnda derım anne bısı dıyosa dınleceksın, onların cocuklarıyla ılgılı yanılma payı cok dusuk.. ozellıklede bu ılıskıyı evlenmeye dogru gıderse, evlılıkte her ıkı trfın aılesının payıda cok buyuk, onların aralarıdna problem olması cok etkılıyo herseyı...kızla erkegın parmagına yuzuk takılırken aılelerın takındıgı tutum aslıdna cogu seyı ele verıyo, aıleler arasındaki kultur farkları cok onemlı oluyo.... ben eşimle aynı bolgenın ınsanıyım sadece bırımız batısından bırımız ortasında, buna ragmen aılelemız arasıdna cok fark var, neysekı ıkısını de dengede tutmaya calısıyoruz, bunda tabı ıkısınınde bızden uzak yasamasının faydası cok buyuk, her ıkısınede yakın olsak sorunsuz yurumezdı, bu durumda bıle dugun zamnaında bıle sorunlar atlattık, bunlar hep bızım ılıskımızı etkıledı...bak şimdi bende dertlendımmmmm:KK52:

demem o ki yasamdan goremezsın aılen ıcın hıc bısı yokken erkek arkadasından ayrılmakta yanlıs, erkek arkadasınla olmak ıcın aılene yuz cevırmende ki ztn bunu yapamam dıyosun, zaman bırakmaktan baska care yok.. nasıl o sayakın zmnda evlılık dusunmuyosunuz, bu sürecı ıyı degerlendır.. emın ol ınsan hayatında oyle seyler oluyo ki bazen acı cekerek bazen mutlu olarak aha işte bu benım kararım dıyebılıyosun....

amanın itiraf topiği gibi oldu burası :KK1: şimdi güldüğüme bakmayın 1.5 sene neler yaşadım ben ah ah. romanlık tam. sadece eşim acaip destek oldu bana. anneme babama ne mektuplar yazdım ben gönderemedim. eşimi çok seviyorum ailem onu istemedi ama eşim onları da başının tacı yaptı. tam tersi de olabilirdi. onlar beni istemiyor diyip beni de görüştürmeyebilirdi. olgunluk gösterip onlar ailemiz dedi. beni dövse de baban babamdır dedi.

Canım bence sen birazda ailen seni sıkıştırıyo diye onlara inat devam ediyo olabilirsin ben kendi bildiğimi yaparım onlar dedi diye ayrılmam diye düşünüyosun bu maddi sorunları hep yaşıycaksın bunuda düşün sen yapıcaksın onlar yapamayacak dengesizlik olacak herkes dengiyle mutlu olur he bunu bırakıp üniv mezunu kötüyede düşmezsin merak etme böyle diyerekte kendini teselli etme sonuçta yine aşık olacak tanıyacaksın hatta aynı dilli konuştuğun aynı kültür çevresine sahip olduğun biriyle daha mutlu olacaksınız objektif olarak bak ailem istemiyo diye ayrılamam falan diye düşünme çok aşıktım saftım gözüm görmedi ah annem sen söylemiştin diyen var durda bunları dikkate al arkadaş çevrenle tanıştır onlardan fikir al en azından

inat yapmadığımı dürüstçe söyleyebilirim ama ailemin bana olan baskısı erkek arkadaşıma beni daha cok bagladı, aslında tepkileri ters tepti yani.. cünkü ben gayet relaxken ilişkide bi anda böyle sürekli bi duygu yüklemesi halinde aşktan gözü kör olmuş şekilde dolaşıyodum ama atlattım o dönemleri.. aradaki farkı eminol bende görebiliyorum, ama bu fark herşeyi atıp çekip gitmeye değer mi onu bilmiyorum.. dediğin gibi yarın öbürgün gık desem ailem biz demiştik dicekler, ama eger olurda ayrılır ve mutsuz olursam da o zmnda ben onlara sizin yüzünüzden dicem.. :KK43:

canım benim ne desem boş yani. daha önce de konuşmuktuk biliyorsun. kötü örnek vermek istemiyorum ama benim ablam da üni mezunu güzel bir işi var enişte ortaokul mezunuydu. babam kıyametler kopardı olmaz dedi. ablam intihara kalkıştı olacak dedi. neyse evlendiler. 2 yıl sonra olaylar patlak vermeye başladı. enişte ablamı defalarca kez aldattı. ablamı hep aşağıladı. işyerindeki arkadaşlarının yanında küçük düşürdü. o melek adam gitti yerine resmen şeytan bi adam geldi. komplex yaptı acaip. sonra ne mi oldu boşandılar.

ama benim hikayem olumlu. benimkilerde kayayı istemediler. etnik kökenden dolayı. kıyametler koptu. biz ikimizde üni mezunuyuz paşalar gibi öğretmeniz. kayanın tek kusuru etnik kökendi aileme göre. ben de kaçtım valla bak. ben de ilk defa açıklıyorum burda:KK1::KK1::KK1: 1.5 yıl görüşmedik ailemle. seslerini bile duymadım. krizler geçirdim. eşim hep destek oldu. sonra aile büyükleri beni zorla getirdiler falan barıştık. şimdi kayayı ailem kafalarının tepesinde taşıyorlar. kayayı tanıdılar ve çok sevdiler. annemle babam oğlumuz gibi çok seviyoruz diyorlar her yerde.

herşeyi oluruna bırak derim ben sana. bol bol dua et. kendini hırpalama sakın. inatla hiçbişi yapma!:KK54:

uff cok kötü, ben düşünmek bile istemiyorum öyle bi ihtimali, ama o bence diplomayla fln deil adamın karakteriyle alakalı, allah hepimizi hayırlı insanlarla karşılaştırsın insallah..
demek kaçtın sen bebişim haaa hiçde haberimiz yok bak :) valla ben cesaret edememm heralde, büyük konuşmiyim ama hayatta yemez benim toto :)
ama ne güzel hayırlıymış senin için eşin demekki, benimkiler de bi tanısalar severlerdi bencee :KK43:

X