Ailem kardeşim yüzünden perişan, ben de izleyiciyim.

Merhaba, kardeşiniz tabii ki düzelebilir ama tedavi alırsa. Çok güzel bir ailede yetiştik demişsin, ne güzel. Ama eminim ki ailenizde depresyon öyküsü var, yani büyük ihtimal genetik yatkınlığınız var. Kardeşinizin yaşadığı şeyler sadece ergenlik durumları gibi gözükmüyor, İntihar düşüncesi de var muhtemelen Major depresyon geçiriyor. Kollarını kesmesinin nedeni de muhtemelen duygularını yönetemediği için kendini o şekilde ifade ediyor. Bence mutlaka psikiyatrik yardım alın, ayrıca terapiye de başlasın.

Sosyal medyada takip ettiği kişilere, gruplara, izlediği video ve dizilere dikkat edin. Animeler, kpop bu tarz psikolojiler yüklüyor gençlere. Jiletleme, depresif durumlar özenti gibi geldi bana.

Bana da salt ergenlik gibi gelmedi. Cinsel kimligiyle ne sıkıntısı var? Kaldi ki borderline da olabilir.

Bu konu benim ergenliğimin ta kendisi :)
İnanın düzelecek 20li yaşların başında
Bende benim gibi ergenlik geçiren bir çocuğum olsun istemezdim
Ama siz onun içerisinde ne yaşadığını bilemezsiniz
Bazı insanların depresyona yatkınlığı fazla oluyor maalesef
İnanın geçecek fakat zor dönemler yaşayacaksınız bu süreçte

Bence sadece ergenlik. Bizim dönemimizde ergenligin sekli farkliydi, simdikiler boyle yaşıyor. Hepsi boyle gercekten . Su an 14-20 yas arasi genclere en cok istedigin ne diye sorsak ölmek derler Cok garip gerçekten

İlk hatanız çocuğu psikiyatriste götürmeniz olmuş.
Gitmesi gereken kişi ergen psikoloğu ve terapi alması lazım.
Her ergen ilaç kullanacak olsa ortada aklı yerinde insan kalmazdı.

Herkesin ergenligi farklı , çocuk belki evinde ailesinde sorun yasamadi ama okulunda yaşadı , arkadaşlarından zorbalık gördü ya da hayatında herşey iyi ama dünyanın hali ne olacak deyip kafaya takıyor , onun iç dünyasını bilemezsiniz , gerçekten eğer şu konuda yazdığınız şekilde yaklaşıyorsaniz kıza size açılması da mümkün değil.
Acilen ergen psikologuna götürün

Lütfen bu çocuğa acil olarak anlaşabileceği bir doktordan psikolojik destek aldırın..
Bilmediğiniz size anlatamadığı bir sıkıntısı olabilir.

Biraz sert bir uslüp olmuş ama gerçekten doğru. Şımarıklık resmen

Her istediği olmuş,fazla simartmissiniz...dolayısı ile doyumsuz olmuş..yani istediği herşeyi elde ediyor,elde ettiklerinin de kıymeti olmuyor..biraz zorluk yaşasaydı miy miy olmak yerine daha güçlü olurdu..

Gözünüzü,kulaginizi kardesinizden ayırmayin.Daha yakin zamanda yasadigim sehirde bir lise ogrencisi intihar etti..Bu gunler gececek mutlaka.Hep ergen psikolojisi ve ruh haliyle kalsak dünya berbat bir yer olurdu.Ben de anneme cok ters düştügüm zamanlar hatirliyorum.Sabır ve sükunet diliyorum size.

Siz niye evden kaçmak istiyorsunuz. Zaten kardeşinizin derdi ailenize yeter bir de siz dert açmayın bence. Ergenlik döneminde böyle şeyler oluyor ama psikoloğa götürseniz iyi olur. İnşallah bir an önce düzelir. Bizde ergen olduk ama kendimize çevremize zarar vermedik. Şimdiki gençlik ve psikolojileri çok başka. Ama şuna inanıyorum bir çocuğun her istediğini yaparsan bir zaman sonra doyumsuz oluyor hayatta her şeyin sahibiyim ailem her şeyi yapıyor diyor ve mücadele edeceği bir şey kalmıyor. Allah anne- babanızı başınızdan eksik etmesin kardeşinizi de islah etsin. Bu psikolojinin en büyük sebeplerinden biri de kardeşinizin görüştüğü çevre. O çevreye çok dikkat etmek gerekir. Bu dönemde çevresinde neyi görse onu yapmaya meyilli oluyor ergenlik böyle bir şey maalesf

Çok doğru yokluk nedir bilmemiş istememiş vermişler, tokmuş yedirmişler, azmış el üstünde tutmuşlar çocuk yokluk ne bilmiyor ki hayat laylaylom öyle her şeye sahip ki artık ölmek bile istemiş şımarık

10 yıl sonra yaptıklarına baktığında utanacak.. Demem o ki çokta dert edilecek bir şey yok.. Üstüne çok gitmeyin sıkmayın ama çok gevşek kalmasın orta yolu bulun. Ben düzeleceğine eminim. Bunun gibi bir çok örnek gördüm. Olan hep anneye babaya oluyor. Ablanın psikolojisi bozulur cocuk yapmaya korkar. Hep aynı korku ve tedirginlikler.. Tez vakitte ferahlığa kavuşursunuz inşallah.

Lisede çalışıyorum. Genclerin çoğu kardeşiniz gibi. Sürekli mutsuz, depresif ve doyumsuzlar. Cogunun tek amacı dikkat çekmek veya can sıkıntısından yapıyorlar. Yalnız tabii ki kimseye anlatamayacagi bir problemi olabilecegini de göz ardı etmeden yardım almaya ikna etmelisiniz. Muhtemelen arkadaş grubu da kendi gibi depresif tiplerden olusuyor. Birbirleriyle acilarini yaristiriyorlardir

Herkes her istediğinin yapılması cümlesine takılmış ama ben sorunun anneyle ilişkisinden kaynaklandığını düşünüyorum. Siz refleks olarak anneyi savunacaksiniz muhtemelen ama her kardeş aslında farklı ana babalar tarafından büyütülür. Belli ki çok hassas bir dönemde kardesinizle, sizinle yasamadiklari bir kopukluk yaşamışlar, ergenlik de eklenince iş büyümüş. O kollardaki çizikleri hafife almayın . Onu suçlamadan hemen yardım almasını sağlayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…