Ailem çok fakir tavsiyelerinize ihtiyacım var🙏

Benim kayınaile gibi. Evler arsalar, senelik fındıktan gelenler var. Ama fakir gibi yaşayıp para biriktirmekten zevk alıyorlar
eski ev arkadaşımın annesi strec filmleri bile yikar kurular duzler tekrar kullanirdi.
bir gun kizi da isyan etti "anne siz artik fakir degilsiniz. ben atandim, ablam xyde iyi kazaniyor, babam yurtdisindan biriktirdi geldi, bu ev sizin, kirada eviniz var, memleketten miras arsalar kaldi. evde iki araba var. su huyundan vazgec" diye.
ama annesi hala kendini cok fakir zannediyor. hala keyif icin bir tabak fazla almaz.

Benim teyzem de böyle, evi, dükkanı, arsası, arabası hepsi var ama gariban gibi yaşar. Kahve makinesi bile yok evinde, 30 yıllık tabak çanağı kullanır, doğru düzgün et almaz evine onun yerine gider yatırım yapar sonra da “para yok” der. Annem hep “yok diye diye yok olacaksın” der. :) sizin aile de o hesap işte.

Fakirlik değil bu,ailenin açgözlülük...

Kıyamam ya, bu kadar fakirlikle yaşanır mı? Kampanya düzenleyip üçüncü dördüncü evinizi alalım.

Gelirinizın masallahı var
Fakir misiniz gercekten sence?

Aileniz fakir değil, fakirlik böyle bir şey değil. Aileniz klasik yediğimden içtiğimdem kısayım da malım olsun diyenlerden. Hani Müge Anlı’ya filan çıkıyorlar ya amcanın ağzında sağlam dişi yoktur ama sevgilisine 3-5 milyon harcamıştır filan belli ki o tip bir aileniz var. Onları değiştiremezsiniz ama kendi gelirinizi artırıp başka bir hayat sürebilirsiniz.

Konuyu okudukça ben fakir çıktım ya asabım bozuldu

Benimde 2 evim bir arabam var.
Evimin birinin taksitlerini ödüyorum.
Kiracı var içinde...
1 cocuğum var,deshaneye vs hep gönderdim.
Şimdide yarı özel yarı devlet lisesine gidiyor.
Bende fakir sayılır mıyım

Okumadan aynı örneği vermişim o adamlar beni çok tetikliyor her seferinde, be adam paran varsa dişini yaptır diye çıldırıyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…