Ailem bana kızdı ve erkek arkadasımla iliskimiz bitti

Ailen çok haklı. Hiç mi haberleri izlemiyorsun bu devirde güven olur mu? Ya içip kendinden geçsen başına bir iş gelseydi. Yapma güzelim benim. Yaşın daha genç akıllı ol. O erkek arkadaşın seni sevseydi değer verseydi bunu yapmazdı emin ol. Uzak dur ondan ailene ise güven

Senin yaşına yakın kızım var benim. Kızım yapsa aynen annenin tepkisini verirdim. Sevgilisi park köşelerinde şimdi içki içiriyor ilerde neler içirtir diye düşünür görüşmesini asla istemezdim. Ailen iyiliğini istiyor.
Yaşın çok küçük. Parkta içki içmek nedir yani? Hani yemeğe götürür seni orda bişeyler içersin yemek yanında. Ama almış seni parklara götürüp kendi içmiş sana içirmiş şimdi bu erkek için ailen iyi bir izlenim edinebilir mi? Kızlarının yanında isterler mi?
Ayrıl o çocuktan. Sana değer verecek biri çıkar ilerde karşına.

Senin yaptığını çoğu genç yapıyor. Burada anormal bir şey yok. Parklarda, sahillerde, çimlerde içen çok genç var. Sen yine 18ini beklemişsin, senden daha küçüklerde içiyor bu şekilde. Senin yaşında olan kişilerin yaptığı, sıradan bir şeyi yapmışsın. Yeri gelecek arkadaşlarının evinde içeceksin, üniversitede okulun partisinde içeceksin. Belki kokusuna tadına dayanamayıp içmeyeceksin.

Ama bu şekilde içki içmek doğru değil. Hele bir genç kız için. İçkinin tadını bilmiyorsun, içine bir şey atılsa ayırt edemezsin. Önce kendi güvendiğin bir mekanda gerekirse evinde odanda, kendi aldığın kutulu, şişeli içkiyi iç, tadına bak, nasıl olduğunu bil tadının. Ya da bulunduğun şehirde düzgün, temiz bir mekanda, yanında güvendiğin insanlar varken iç, ama kutuyu, şişeyi ilk kez açıldığını bilerek iç. Gerekirse kenara para biriktir, bir süre bekle güzel bir mekanda iç. Çok içersen nasıl ayılabileceğini, kendine nasıl geleceğini öğren. Gerekirse git eczaneye sor, belki mide koruyucu var.

İçki içtim, ailemin evine gidersem kızarlar diye de düşünme. Gerekirse kızsınlar ama o haldeyken başkasının yanına gitme. Yine ailenin yanına git. Bir yabancıdan zarar gelmesindense, bırak ailenden zarar gelsin, sana kızsınlar

Yani ayağa kalktım düstüm ve basım döndü

İlk kez alkol aldım ailem alkole karsı degil fakat bana bir sey olabileceginden dolayı korkmuslar sevgilimle ailem tanısmıyor sevgilime güvenip bir sey olmaz diye icmistim ama kötğ oldu malesef sonu

Aileniz haklı. Aileniz alkole karşı değilmiş; siz de alkollü içeceklerin tadını çok merak ediyorsanız, ailenizin yanında oturup tadın.

Alkollü içecekleri nerede ve kiminle tüketeceğinize dikkat etmelisiniz.Alkollü içeceklerin size etkileri; ruh halinize ve aç mı tok mu tükettiğinize göre de değişkenlik gösterir.

Arkadaşınızı ne kadar tanıyorsunuz, bilmiyorum. İçeriğinden emin olmadığınız içeceklere şüpheyle yaklaşın. Orjinal bandrollü ürün mü, oynanmış ürün mü , ev yapımı mı ? Bunlara göre sizi bekleyen farklı tehlikeler olabileceğini unutmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…