Aileden Hediye

Ben evlenirken bin tl destek olmadı ne kendi ailem ne kaynvaldem kendmz alcaz hersyi diye 2 sene nişanlı gezdik şükür borçsz evlenmştim :)) bilemedm toplasanz size bi araba parası vermş gibiler bugne kdr tül dediğinz ucuz alablirsiniz hediye dediğinz söylenmeden alınandır ve tül hediye değil bildiğinz evnzn eşyası yani :)

tabii ki vermek zorunda değil ama...
Gerçekten çok güzel bir noktaya parmak basmissin. Aile neden yardım etsin ki?
Evlnemeyi bilen kendi kendini geçindirmeyi de bilmeli.
Benim ablam da evli, hiç böyle bir beklenti içine girmediler. Ailem de dogumdur, doğumgünüdür gibi hediyeler dışında bir yardımda bulunmadı - ki ablam çalışmıyor.
Eminim ki ablamın da bu yönde bir beklentisi yoktur.
Bazı eşim dostum da anlatıyor, kaynanası mutfak alışverişini yapıyormuş falan (aynı kaynana her zaman eve de karışma hakkı görür)
Çok saçma geliyor vallahi bana.
Herkesin bütçesi kendine... Annenin emekli maaşı varsa 40 sene her sabah işe gittigi için var. Kimsenin bu parada söz hakkı olmamalı. Ya da o arsa zamanında kendi / kendi değilse babası tarafından emek verip alınan bir toprak parçası. Tarla almak kolaysa siz de alın, köşeye atın kendinizi sıkıp.
Neden tarla parasından kendinize pay çıkartınız ki? O tarlanın aliminda sizin ya da esinizin katkısı var mı? Yoksa o elli binde de hakkınız yok.
Ben de bekarım, ailemle yaşıyorum. Universitem bitip ise başladığımdan beri, 7 yıldır ailemden neredeyse bir kuruş almadim, işsiz de kalsam. Bir kere yurtdışına çıkacaktım,babamdan borç aldım, dönünce geri verdim birkaç sefer de babamın kredi kartini tirtikladim, kontör falan aldım...
Hiç de bir beklenti içine girmedim.
Siz de girmeyin, otuz yaşına gelmiş çocuğuna kimse ucyuz beşyüz lira hibe etmek zorunda değil

Hiç öyle düşünmedim

Evet. Demek istediğim de bu.
Niye gelinleri kıskanan evinin esyasini bile degistiren çok kv gördum ben geline yüzük telefon alinirken onlara alinmadi diye cok kv gördum ben neden olmasin canim

Hikaye bana çok tanıdık geldi
19.yılımızdayız hala bekliyorum
Gülsem mi ağlasam mı bilemedim
Sana almadiysa alsem cok bekler diyosun
Yine gömüldüm, thanks

Yok kız ne araba parası evlenirken 10 bin TL yardım ettiler sağ olsunlar
Teşekkür ederim yorumun için ama üslubun biraz sert geldi açıkçası. çünkü öyle bi yazmışsın ki sanki kaynanam benim evimi geçindiriyor, hayattaki her şeyi ondan bekliyorum gibi görmüşsün. Öyle bi şey yok tabii ki. Bugüne kadar kimseye güvenip iş yapmadım. 1400 TL asgari ücret alırken evlenmeyi göze alıp evlendik. O zamanlsr geçti Bitti. şimdi biraz Zorlasa da geçiniyoruz çok şükür. Pandemi döneminde eşimin maaşı biraz sıkıntılı yattı, o kadar. Borç batağında değiliz çok şükür. Ablana Doğum günü hediyesi demişsin ya, onu bile görmediM ben. Zaten istediğim de böyle ufak tefek şeyler görmek.

ben yetişirken “her şey aile için” mantığıyla yetiştirldim. Bizim tarafta da tarla satılır. örneğin babam 1 alırsa yarı yarıya böler kardeşlere. Ben böyle gördüm aile büyüklerimden. biz onlardan 50 bin lira para istemedik ki. Tüm parayı-yarısını-5bin lirasını bana verin, o parada benim hakkım var demedim. Kaldı ki ne zaman kaldığı belli değil kaynananın da hakkı yok da bana ne neyse. Sadece benim çocuğum olsa, borçları olsa elim titremeden yardım ederim. “Al kızım/oğlum belki biraz hafifler borcun” derim. Burada bahsettiğim şey oluk oluk bana para akıtsınlar, her şeyi bana sersinler değil. 4 senede hiç mi insan alın bu vazo da ev hediyesi olsun benden demez? akşam tül muhabbeti yaptık diye tül örneğini yazdım mesaja.

Şunu da söyliyim bi fark olmaz ne alaka ama yani annem çalışmadı, babam sigortasını ödedi öyle emekli oldu. Her seferinde de “ben sizin için emekli oldum” der. Biraz fazla diğergam sanırım

Ben şunu al bunu al diyemezdim. Eşime bile almadılar etmediler diyemem. Para onun ister verir ister vermez hiç kimse karışamaz.

Geçenlerde de uzun zaman sonra ziyaretlerine gittik, şans oyunlarından laf açıldı. Eşime benden için gülerek “çalışıyor şimdi, kendi parasını kazanıyor, bi şey diyemezsin“ dedi. Güldüm geçtim. sonradan düşündüm bi şey mi demek istedi acaba Diye Şakayla karışık söyleyince de bi şey konduramadım

Ben şunu al bunu al diyemezdim. Eşime bile almadılar etmediler diyemem. Para onun ister verir ister vermez hiç kimse karışamaz.
Öyle ben de diyemem canım. Emrivaki yapar gibi para mevzu başka bi şey. Yazmasam da olurdu aslında. durumlarının iyi olduğunu belirtmek istedim.

9 yıldır evliyim bir tek eşyalarını görmedim ben de evlenirken eşimin annesi keseler ayrı deyip durdu beklentimiz olmasın diye ama öncesinde eşim 8 yıl çalışıp onlara yağdırmış resmen o zamanlar kese ayrı değilmiş(!) bizden 4 yıl sonra kardeşi evlenirken bizden destek beklediler zırnık yaptırmadım biz evlenirken kese ayrıydı kardeşi evlenirken bir mi olacaktı.. şimdi düşünüyorum ki iyi ki yardım etmemişler çünkü yardım etseler kendilerinde karışma hakkı görürlerdi evime düzenime karışırlardı. şimdi ayda yılda bir görüyorum.. sözün özü sevgili konu sahibi belki kvalidenlerin en ufak bir çöp almamalarında da bir hayr vardır. dipnot: sen niye doğum günlerinde hediye alıyorsun onlar almıyorken boş ver sallama ne kadar ekmek o kadar köfte

Öyle ben de diyemem canım. Emrivaki yapar gibi para mevzu başka bi şey. Yazmasam da olurdu aslında. durumlarının iyi olduğunu belirtmek istedim.
Bence siz artık annenizin yardım etmesine de izin vermeyin. Yoksa yok ama anneniz almasın.

aslında bi yandan öyle. Kimse karışamıyor ne bileyim ben seviyorum onları. insanlara hediye almayı Da severim.

Alır almalı da ,seninki cimri bence kuzum. Benim kv bana hediye alır, gerekirse para verir tek maas ile yaşamaya çalıştığı halde. Birazda görenek olabilir tabi bu.

Alır almalı da ,seninki cimri bence kuzum. Benim kv bana hediye alır, gerekirse para verir tek maas ile yaşamaya çalıştığı halde. Birazda görenek olabilir tabi bu.
Sanki biraz dediğin gibi görenek ya da yetiştirilme meselesi. Biz annem babam abim düşkünüz mesela birbirimize ama onlar pek öyle değil

Sanki biraz dediğin gibi görenek ya da yetiştirilme meselesi. Biz annem babam abim düşkünüz mesela birbirimize ama onlar pek öyle değil
Öyle görmüşler öyle gidiyorlar o zaman, mesela bende bişey begenip aa bu ne güzelmiş desem kv hemen almaya kalkar. Seninkiler öyle gider değişmez buna alışman lazım, söyleyip aldirdiktan sonra hiç almasın daha iyi. Kendi yağında kavrul bişey bekleme en temizi

İşte büyük beklentilerim yok. biraz ince düşünüyorum sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…