Aile ilişkileri

O zaman kendini bir geri çek iletişim kurma annen çabalasın senin için. Ki sanmıyorum kocam da kocam diyor kocası ona hakaret etmesine rağmen
Zaten çabalıyor ama yaşadıklarımı anlayamıyor ya da anlamak istemiyor. Gururumu kırdıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi davranıyor

Zaten çabalıyor ama yaşadıklarımı anlayamıyor ya da anlamak istemiyor. Gururumu kırdıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi davranıyor
Seni arayıp görüşmeyelim demiş kocası istemiyor diye. Kocasına sen kimsin o benim kızım ben görüşürüm işine gelirse demek yerine sana görüşmeyelim demiş. Boş ver kendi kurduğun aileye odaklan

Seni arayıp görüşmeyelim demiş kocası istemiyor diye. Kocasına sen kimsin o benim kızım ben görüşürüm işine gelirse demek yerine sana görüşmeyelim demiş. Boş ver kendi kurduğun aileye odaklan
Bilmiyorum o kadar erken yaşta büyümek zorunda kaldım ki artık beynim neyin doğru neyin yanlış olduğunu çözemiyor aşırı dolmuş durumdayım. Mesafe koymak istiyorum. Arayıp sürekli üzgün ses ile ne zaman görüşeceğiz, çok özlüyorum dayanamıyorum diyip duruyor

Bilmiyorum o kadar erken yaşta büyümek zorunda kaldım ki artık beynim neyin doğru neyin yanlış olduğunu çözemiyor aşırı dolmuş durumdayım. Mesafe koymak istiyorum. Arayıp sürekli üzgün ses ile ne zaman görüşeceğiz, çok özlüyorum dayanamıyorum diyip duruyor
Açma telefonu açık ne net şekilde içindekileri dök yaptığı hataları söyle koca uğruna ölüp bitiyor bunu şöyle. Sen üzülecegine bırak o üzülsün

Açma telefonu açık ne net şekilde içindekileri dök yaptığı hataları söyle koca uğruna ölüp bitiyor bunu şöyle. Sen üzülecegine bırak o üzülsün
Sence bana hakaret ettiği için ve anneme ettiği için ona saldırmakla bütün suç bende mi oldu? Başka biri nasıl davranırdı?

Sence bana hakaret ettiği için ve anneme ettiği için ona saldırmakla bütün suç bende mi oldu? Başka biri nasıl davranırdı?
Hayır ben olsam ben de aynısını yapardım hatta polisi çağırırdım. Kimse buna sessiz kalamaz. Babam bana anneme hakaret etse babama da saldırırdım ben. Hani annemin kocasını geçtim.

Merhabalar oldukça uzun bir konu olacak ama kısaca anlatmak ve yorum almak istiyorum. Babam ben lisedeyken öldü zaten sağlıklı bir aile hayatımız yoktu. Ben küçükken annem ile babam ayrıldığı için yıllarca annem ile beraber anneannemlerle yaşadık. Anneannemin psikolojik sorunları vardı şiddetli bir ortamda büyüdüm. Babam öldükten sonra annem başka biri ile evlendi. Evlendiği adam beni hiçbir zaman istemedi. Annem evlendiğinde kardeşim aynı sene oldu ve birbirlerini sevdiklerini sanmıyorum. Adam beni bir kaç kez evden kovdu bende üniversitede kendi evime taşındım. Yıllar sonra da evlendim. Tabi ara ara annem, eşi ve kardeşimle görüşmeye devam ettim. Uzakta yaşadığımız için tatillerde ben kardeşimle annemi görmek için annemlerde kalıyordum eşim de kendi ailesinde kalıyordu. Annem ile eşi hep kavga ediyorlar ve eşi bazen alkol alınca kendinden geçiyor. En son kavgalarında bu sefer bana ve anneme orospu dediği için bende annemin eşine saldırdım. Şimdi eşi annemle beni görüştür memek için baskı yapıyor. İki gün önce annem beni aradı 2-3 ay hiç görüşmeyelim dedi ve telefonu kapattı. Ertesi gün de geri arayıp, eşimle kavga ettim kusura bakma affet beni dedi ama bu onda alışkanlık haline geldi. Onun için hiçbir zaman öncelik olmadım, annemin annesi gibi büyüdüm ve bana hep vicdan yaptırmaya çalışıyor. Eşim artık arana mesafe koy seni bu kadar üzmelerine izin verme diyor. Ne yapmalıyım gerçekten bilmiyorum?

Eşinin dediğini yap. Mesafe iyidir.

Cok uzuluyorsa kardesinizi de alsin sizi gormeye gelsin. Siz sakin o eve adim atmayin, sanki kocasi hic yokmus gibi bahsetmeyin bile adamdan.
Annenizin de saglikli bir psikolojide olmadigi belli. Kocasıyla kavga edip size gorusmeyelim demesi hala affedilir bir sey degil.
Bosan ben desteklerim de demeyin bence artik, umudunuz olmasin ki hayal kirikligina ugratamasin sizi daha fazla.
Oldugu gibi kabul edin, ileride ölüm vs bi durum oldugunda vicdan azabi çekmemek icin minimal gorusursunuz.

İnsanın annesine bi zaafı oluyor maalesef, tamamen silememenizi anlıyorum ama eşiniz de haklı. Alkol alıp ağzını bozan yabancı bir erkekle aynı ortamda bulunmayın, annenizin eşi olması sizi bağlamasın. Annenizi çok göreceğiniz gelirse kafede filan buluşun için kahvenizi ayrılın. Daha ötesine gerek yok. Anneniz sizle eşi arasında tercih yaparken eşini seçmiş, siz de kendi ruh sağlığınızı seçin bu sizin hakkınız

X