Aile ile ilgili problemler

Haklısınız ama annenizi de küçümsemeyin. Eskiden size hakverebilirdim ama geçen sene benden ananeme grip bulaştı hemde benden anneme annemden de annesine. Ananem üç gün içinde öldü. Yani gerçekten kronik hastalıklar ölüme sebep oluyor. Baş ağrısı bahane oluyor. Biz genciz bı şekilde atlatioz ama onlar atlatamiyor.
Aman Allah korusun.. Sizinde Başınız sağolsun.

Ama insan insana muhtaç olabiliyor bu dünyada, zorda kaldık mı ilk en yakınlarımızdan istemezmiyiz? Anne bu evladına bakması gerekmezmi çok şaşkınım açıkcası
Benimde evladım var düşünüyorum ben yapmam çağırsa giderim diyorum o niye böyle yapıyor. Konuşuyorum ona kırgınlıklarımıda söylüyorum ama nasıl hep haklı inanamazsınız şok. Açıklama bile açıklama değil haklı surat ifadesi ile asla beni duymazcasına geri vites yapmadn öyle duruyo.
Ya ne alaka benmi yanlış düşünüyorum
Ben hasta olsam aılemden kımseyı cagırmam
Sankı bacagın kırılmısta alcıda
Dogru dıyor kadın bu yastan sonra nıye hastalık ceksınkı
Sen hasta ,cocuk hasta..
Belli bir yaştan sonra dikkat etmeleri gerekir
Ben veya cocuklar hasta olsak aıleme bıkacgun gelıp gıtmeyelım dıyorum
Şuan heryerım kırılıyor agır hastayım kımseye gel bak dıyemem

Eşiniz yokmu ıkı gun ızın yada rapor alsın baksın sıze
Yada işten kalan zamanlarında o cocuga baksın sız yatın

fazla dram yapmışsınız.
bir kez gelmiyorum demiş ki haklı babanızın durumu riskli, ikinciye çağırmanız, bağırmak ağlamak vs fazla abartı.
eşiniz iki gün işten izin alıp sizinle ve bebekle ilgilenebilirdi şayet bu kadar ciddi bir sağlık sorunu varsa.

Evden free çalışıyorum yapmam gereken projem var ve o hafta içinde bitmesi gereken bazı çizimlerim oluyor günlük odaklanıp çizimimin belirlediğim kısmını yetiştirebilirim. Ama odak için bebeğimin biraz kendi kendine oynadığı ve gece uyuduğu zamanlar bana yetiyor, ama gece uyumayınca ateşten gündüzde bana hastalığından fırsat vermeyince işim aksıyo.
Eşim izin alır ama iş yeri o kadar rahat değil. Kaldı ki onun anası kocamın götünü yiyecek biri olunca o hasta olduğumda annemin geleceğini düşünüyor şart koşmuyor bakın öyle görmüş öyle sanıyo bnde ona durumu açıklayamadığımdan ben hallederim diyorum, böylece yük bana kalıyo.
Kahvaltı da tabiki koca adam yer ben detay vermediğimden o gün sabahtan çok erken bir saatte eşim yetişirim diye öncesinde evden çıktı bizim bi işimizi halletmeye sonra işi uzadı, yukarı eve çıkamadan beni bebişle evden alıp babamı götürüp tekrar geri getirdiğimizden ötürü böyle bişey rica etmiştik. Yoksa o günden sonra ağzımızdan kahvaltının ka sı çıkmıyo zaten aldık ağzımızın payını.

Eşinizin işi rahat olmayabilir ama sizinki de sağlık durumu 1-2 gün izin isteyecek gerekiyorsa yüzünü kızartıp. Gece destek olacak, sizi dinlendirecek. Bir sürü çalışan anne baba var çocukları hasta olunca izin istiyorlar paşa paşa.
Ben kayinvalidenizden yardim isteyin demedim aslinda annem bize öyle diyor dedim. Ama gerekirse bir açıklama yapmadan da kayinvalideden yardım isteyebilirsiniz eger durumu müsaitse. Kayınvalideniz isterse gelir istemezse gelmez o da. Annenizin neden gelmediği onu ilgilendirmez.

Kahvaltı konusu karışık tam anlamadım da ekstra bir işiniz varmış işte belli ki ve saatten dolayı eşiniz kahvaltı yapamamış. Bir gün yapmasa ne olur yani onu demek istedim.

Siz sanki eşinize kıyamıyorsunuz, eşinizi korumaya çalışıyorsunuz işi rahat değil şu bu diyerek. Ama hata yapıyorsunuz benden söylemesi. Böyle her şeyi üstlenirseniz çoook zorlanırsınız.

Ya ne alaka benmi yanlış düşünüyorum
Ben hasta olsam aılemden kımseyı cagırmam
Sankı bacagın kırılmısta alcıda
Dogru dıyor kadın bu yastan sonra nıye hastalık ceksınkı
Sen hasta ,cocuk hasta..
Belli bir yaştan sonra dikkat etmeleri gerekir
Ben veya cocuklar hasta olsak aıleme bıkacgun gelıp gıtmeyelım dıyorum
Şuan heryerım kırılıyor agır hastayım kımseye gel bak dıyemem

Eşiniz yokmu ıkı gun ızın yada rapor alsın baksın sıze
Yada işten kalan zamanlarında o cocuga baksın sız yatın
Merhabalar bebeğim bi buçuk yaşında sürekli ağlıyor kucak istiyor hasta olduğu için benim de halsizlikten ayakta duracak halimin olmadığı bir hastalık düşünün, tabii ki ayak kırılması değil, Allah muhtaç etmesin bende çağırmak istemezdim düşünmediğimden sadece kendimi düşündüğümden yapmadım bunu annemle aramızda böyle bir şeyin lafı olmaz diye annemden rica ettim, kaldı ki maskesiz durmayacaktım hem ona hem kendime takacaktım.
Eşim 8 de eve geliyor 9 da bebişi uyutuyorum bi manası olmuyor o bisaatin böyle zamanlarda
Özel sektörde karım hasta iki gün bana izin ver dersen müdür aşağılar adamı. Bi yerde o dediğinizde kolay olmuyor

Merhabalar bebeğim bi buçuk yaşında sürekli ağlıyor kucak istiyor hasta olduğu için benim de halsizlikten ayakta duracak halimin olmadığı bir hastalık düşünün, tabii ki ayak kırılması değil, Allah muhtaç etmesin bende çağırmak istemezdim düşünmediğimden sadece kendimi düşündüğümden yapmadım bunu annemle aramızda böyle bir şeyin lafı olmaz diye annemden rica ettim, kaldı ki maskesiz durmayacaktım hem ona hem kendime takacaktım.
Eşim 8 de eve geliyor 9 da bebişi uyutuyorum bi manası olmuyor o bisaatin böyle zamanlarda
Özel sektörde karım hasta iki gün bana izin ver dersen müdür aşağılar adamı. Bi yerde o dediğinizde kolay olmuyor

Bakın tamam anneniz gelse çok güzel olurdu. Ama gelmiyor kadın işte.

Kim kimi aşağılayacak ya evde çocuk hasta karım hasta diyince? Benim de eşim özel sektörde çalışıyor. Kaç gün çocuk hasta diye izin aldı. Çünkü kamuda olsam da çocuğum hasta olunca sürekli ben izin alamam. Benimki de bir iş. Yıllık izin diye bir şey yok mu anlamadım ben.

Hadi izin işi olmadı. Eşiniz geldi 8de çocuk yattı dokuzda. Gece diyelim 12de 1de çocuğunuz uyandı mesela kim kalkıp bakıyor? Neden ısrarla eşinizin daha fazla sorumluluk alması gerektiğini kabul etmiyorsunuz?

Eşinizin işi rahat olmayabilir ama sizinki de sağlık durumu 1-2 gün izin isteyecek gerekiyorsa yüzünü kızartıp. Gece destek olacak, sizi dinlendirecek. Bir sürü çalışan anne baba var çocukları hasta olunca izin istiyorlar paşa paşa.
Ben kayinvalidenizden yardim isteyin demedim aslinda annem bize öyle diyor dedim. Ama gerekirse bir açıklama yapmadan da kayinvalideden yardım isteyebilirsiniz eger durumu müsaitse. Kayınvalideniz isterse gelir istemezse gelmez o da. Annenizin neden gelmediği onu ilgilendirmez.

Kahvaltı konusu karışık tam anlamadım da ekstra bir işiniz varmış işte belli ki ve saatten dolayı eşiniz kahvaltı yapamamış. Bir gün yapmasa ne olur yani onu demek istedim.

Siz sanki eşinize kıyamıyorsunuz, eşinizi korumaya çalışıyorsunuz işi rahat değil şu bu diyerek. Ama hata yapıyorsunuz benden söylemesi. Böyle her şeyi üstlenirseniz çoook zorlanırsınız.
İzin alma konusunu eşimle konuşacağım teşekkürler.
Tabi ki bir şey olmaz ama birisi ya da onun oğlu sayılıyor artık bir şey rica ettiği zaman yaptığında da kişiden de bir şey eksilmez ya da bunu yaptıkları işin karşılığı olarak istiyorlar diye artniyetli düşünmemek gerekir, yoksa kocamın yemediği kahvaltının derdinde kesinlikle değilim.

Bakın tamam anneniz gelse çok güzel olurdu. Ama gelmiyor kadın işte.

Kim kimi aşağılayacak ya evde çocuk hasta karım hasta diyince? Benim de eşim özel sektörde çalışıyor. Kaç gün çocuk hasta diye izin aldı. Çünkü kamuda olsam da çocuğum hasta olunca sürekli ben izin alamam. Benimki de bir iş. Yıllık izin diye bir şey yok mu anlamadım ben.

Hadi izin işi olmadı. Eşiniz geldi 8de çocuk yattı dokuzda. Gece diyelim 12de 1de çocuğunuz uyandı mesela kim kalkıp bakıyor? Neden ısrarla eşinizin daha fazla sorumluluk alması gerektiğini kabul etmiyorsunuz?
Sorumluluk konusunuda konuşacağım teşekkür ederim

İzin alma konusunu eşimle konuşacağım teşekkürler.
Tabi ki bir şey olmaz ama birisi ya da onun oğlu sayılıyor artık bir şey rica ettiği zaman yaptığında da kişiden de bir şey eksilmez ya da bunu yaptıkları işin karşılığı olarak istiyorlar diye artniyetli düşünmemek gerekir, yoksa kocamın yemediği kahvaltının derdinde kesinlikle değilim.

İşte malesef bazen ailelerimiz beklentilerimizi karşılamıyor. Çok daha temel konularda benim de aileme kırıldığım çok oldu. Kaldı ki çocukluğu şiddetle geçmiş biriyim. Sizi anlamıyorum sanmayın. Ama ailenizden beklentilerinizi azaltıp eşinizden daha fazla destek talep ederseniz sizin için daha iyi olur bence.

Ama ne bileyim evlat ya ben o hasta olsa bakarım bulaşcak demem ama onun böyle düşünmesi üzdü beni ne bilim. Maske taksak ikimizde geçmez kimseye doktorlardan yola çıkarsak her gün hasta bakıyolar hergün enfekte olurlardı.

Valla zaten sizi bakmış büyükmüş. İlerde sizde belki torun bakmak istemeyebilirsiniz. Bu sebepten küsmek ve anneye bağırmak bence hiç hoş değil.

İşte malesef bazen ailelerimiz beklentilerimizi karşılamıyor. Çok daha temel konularda benim de aileme kırıldığım çok oldu. Kaldı ki çocukluğu şiddetle geçmiş biriyim. Sizi anlamıyorum sanmayın. Ama ailenizden beklentilerinizi azaltıp eşinizden daha fazla destek talep ederseniz sizin için daha iyi olur bence.
Teşekkür ederim ben sizi anladım 🙏🏻🌸

Valla zaten sizi bakmış büyükmüş. İlerde sizde belki torun bakmak istemeyebilirsiniz. Bu sebepten küsmek ve anneye bağırmak bence hiç hoş değil.
Doğru haklısınız hiçbir insanı akrabalık bağı yalınlık derecesi olarak değil her insanı yaradılış gereği farklı karakter diyerek değerlendireceğim bundan sonra

Bende çağırmazdım ama çocukla çok zor geçti. Maskeyle dursak geçmez diye düşünüyorum, doktorlarda hergün enfekte insanlarla uğraşıyor sonuçta ama hep hasta değiller
Doktorlar ile babanızın durumu bir değil, kronik bir hastadan bahsediyorsunuz. Allah size sağlık versin ki kimseye ihtiyacınız olmasın 🤲🏻

Ayak kırılmasını bulaşıcı bır durum yok dıye ornek vermıstım
Kadın hastalıktan korkuyor demkkı
Pandemıden sonra hepımız korktuk
Bence gelmek ıstememesınde bır sorun yok
Onu demek istedim
Zaten oncekı ayda hasta olmussunuz ,bu ayda
Yanı kadın gelecek olsa sık sık gelmek zorunda kalacak demkkı
Hanı yakınsa bır yemek yapıp getırır ama fazlasını ıstemeyın
Gelmedı dıyede sınırlenmeyın bence

Ayak kırılmasını bulaşıcı bır durum yok dıye ornek vermıstım
Kadın hastalıktan korkuyor demkkı
Pandemıden sonra hepımız korktuk
Bence gelmek ıstememesınde bır sorun yok
Onu demek istedim
Zaten oncekı ayda hasta olmussunuz ,bu ayda
Yanı kadın gelecek olsa sık sık gelmek zorunda kalacak demkkı
Hanı yakınsa bır yemek yapıp getırır ama fazlasını ıstemeyın
Gelmedı dıyede sınırlenmeyın bence
Tamam teşekkür ederim 🙏🏻

Annenin hakli sebepleri olsa da hak veremiyorum ben ya. Cocugum benden yapabilecegim bir yardim istese geri ceviremem sanirim. Maske takar, uzak durur bir sekilde yardim ederdim. Ben olsam ben de cok kirilir ve bir sure uzak dururdum.

Annenin hakli sebepleri olsa da hak veremiyorum ben ya. Cocugum benden yapabilecegim bir yardim istese geri ceviremem sanirim. Maske takar, uzak durur bir sekilde yardim ederdim. Ben olsam ben de cok kirilir ve bir sure uzak dururdum.
Herkesın bunyesı farklıdır
Ben kendım hasta oldugumda gıdıp gelmeyın dıyorum
Yaşlarıda onemlı belkı yaşlarıda vardır
Beklentıyı bıraz ındırmek lazım
Kronık hastalıklı baba varmıs .

Benım dayımlar pandemıde şehir dışından bana ugramak ıstedıler
Ne yalan söyleyeyim istemedim
Benımde babamın bırsuru rahatsızlıgı ve kanser gecmısı var
Sonucta geldıler bı kahve cay ıcıp gıttıler
Babamada sakın gelme dedım
Her olay boyle sonlanmayacak ama dayım aynı dönem covıdden hayatını kaybettı.
Cok uzulduk cok agladık
Ozaman bızım davranısımız onlara ters gelmıstır ama ya babama bulaşsaydı .
Herzaman kendımı suclardım. Tabı kader dıyede bısey var ama onlem almak lazım.
Onun ıcın uzulmeyın ,küsmeyin demek ıstedım
Yoksa sıze karısmak istemem

Bende hala aynı fikirdeyim, eşimlede konuştum buradan konuşup akıl aldıktan sonra o izin alacak artık. İzin vermezse iş yeri kendi kendime idare edeceğim artık napayım.

X