Aile ile ilgili problemler

Ev kalabalık mı? Kalabalik ve tüm yük annenizdeyse kadın yorulmuş mu acaba?
Annemin kendine kendinin yaptığı kronik temizlik hastalığından başka yükü yok. Zaten kız kardeşim büyük çalılıyor erkek kardeşim büyüdü. Babam kendini idare ediyor, temizlik hastası olmasından başka derdi yok

Annen senden birşey bekliyormu peki? Ben ilk evlendiğimde anneme yakın oturuyordum, komşu çaya gelecek olsa beni arıyordu gel hazırlık yapalım diye 😄 Eğer kendi senden destek bekleyip sana yapmıyorsa çok kırıcı gerçekten. Ama öbür türlü durumu kabul et, annenden birşey bekleme bence. Sürekli bu yüzden huzursuz olursun öbür türlü.
Yok zaten ağırlamalı misafirde pek çağırömaz pandemiden sonra iyice kesidi. Sanırım kabullenmeliyim. İnsanin evlenince eşi ve çocuğu yuvası sadece

bizim ailenin altın külçesi kız kardeşimdir zaten maddi olarak destek sağladığı için onun yaptıkları her zaman görülür ben tabii ki evlendim yani eşim çalışıyor ben de evden çalışıyorum ama kendi giderlerimiz var maddi olarak hiçbir destek sağlayamıyorum ama kız kardeşim orada yaşıyor yani hani bir şey bozulduğu zaman evde bir eksik olduğu zaman beraber hallediyorlar ama söz konusu ben maddi bir şey yapmadığım için hiçbir şey yapmıyor oluyorum bunu anladığımdan çok ağladım gene ben ağlayarak sinirimi dışarı atıyorum çünkü bana zaten sürekli sen ne yaptın ki lafı var ağızlarında çünkü benim hiçbir şey yapmadığımı düşünüyorlar yani parasal bir şey yapmadıysan hiçbir şey yapmamışsındır ama kardeşimin okulsal tüm olaylarına ben ilgileniyorum ne yapıyorsa ders çalışıyormu işte nasıl bir dershaneye yazdıralım hiç araştırma falan umurlarında olmaz maddi olarak evet onlar ödüyorlar ama sen ilgilen işte şunu anlayamadık sen yapıver bizi şuradan şuraya götürüver hep biz yaparız bir gün götürme konusunda şöyle bir olayımız olmuştu bir yere götürecektik onları babamı anneme de eşimle işe yetişmek zorunda kahvaltıda hazırlayamadım çünkü erkenden çıktık oraya gitmek için anneme dedim ki anne dedim kahvaltı hazırlasan dedim eşime orda dedim kahvaltısını yapsa çünkü öbür türlü işe yetişemez yani aç gitmesin dedim ondan sonra ben dedi kahvaltı hazırlayamam benim bir ton işim var falan dedi ben tabi eşime şey demedim bu durumu böyle anlatmadım annem bugün hazırlamayayım falan dedi dedim sonra neyse babamı götürdük eşim beni bıraktı oraya bir yukarı çıktım herkese sürat beş karış ne oldu biz hep senin istediğini yapıyoruz da sen niye karşılıksız bir şey yapmıyorsun işte ben yoruluyorum falan filan dedi kardeşim de zaten çok yangına körükle gider kız kardeşim maşallah annem yoruluyor işte falan filan dedi ben de dedim ki o an yani anlamlandıramadım yani biz de dedim ona bakarsanız sizi oraya götürdüğümüzde yoruluyoruz böyle şeylerin lafı mı yapılır dedim ben dedim bunu yaptığım için sizden karşılık beklediğimden kahvaltı istemedim çıktığımız saatte çocukla hızlıca çıktığımız yetişmek için kahvaltı hazırlayabilecek bir vakit yoktu dedim bu yüzden rica etmiştik dedim falan filan bayağı üstüme geldiler bir tonu ağladım yani sorsan hep haklılar ama o kadar çok iç can yakan olaylar var ki ya burada anlatsam uzar gider

Ah ah derdimizi anlatamiyoruz ki. Ben artik anlatmaya da calismamaya karar verdim. Beklemtimi de sifira indirmem lazim. Onu lohusalikta anladim aslinda, ama o gün konustugumuzda aslinda sadece bir kac güzel söz duymak istemistim (biri gelip isimi yapsin beklentim asla yok, cünkü gelip birsey yapsalar burnumdan getiriyorlar), ama oda yok. Böyle kabul etmek zorundayiz maalesef

Ah ah derdimizi anlatamiyoruz ki. Ben artik anlatmaya da calismamaya karar verdim. Beklemtimi de sifira indirmem lazim. Onu lohusalikta anladim aslinda, ama o gün konustugumuzda aslinda sadece bir kac güzel söz duymak istemistim (biri gelip isimi yapsin beklentim asla yok, cünkü gelip birsey yapsalar burnumdan getiriyorlar), ama oda yok. Böyle kabul etmek zorundayiz maalesef
Sanırım öyle yapacak bir şey yok. Çok teşekkür ederim umarım hayatımızda her şey çok güzel gider..🙏🏻

Tamam da kadın keyfinden mi gelmiyor? Benim babam böyle hasta olsa ben zaten çağırmam aman benim yüzümden bir şey olmasın falan diye.

Öncelikle geçmiş olsun.
Şimdi ilk mesajınıza bakınca ilk anda keşke anneniz gelse, yardım etse diye düşündüm. Ama devamında biraz düşündüm de biraz fazla beklenti içindesiniz sanki. Yani evet bazı insanlar şanslı, aileleri çok verici ama herkes de öyle değil. Benim annem de öyle değil. Annem de temizlik hastası ve kalabalık kardeşler falan var bizde de. Bu tip anneler işten güçten bıkmış oluyorlar ve tam da dediğiniz gibi artık evlenmiş gitmiş çocuklarıyla uğraşmak istemiyorlar. Benin annem kayinvalidelerinizden destek isteyen diyor mesela. Çünkü biz öyle üç kardeş de değiliz çok daha fazlayız.

Şimdi en başta şeyi merak ettim. Evden çalışıyorum demişsiniz, normalde çocuğunuza kim bakıyor siz çalışırken? Sonuçta evden de olsa belli bir mesai doldurmanız gerekir ve çocuğa bakan birisi olması lazım.

İkincisi anneniz gelmediyse eşiniz gerekiyorsa bir iki gün izin alıp sizi dinlendirebilirdi. Gece uykusuzluğu falan oluyor demişsiniz. En azından geceleri çocuğa eşiniz bakıp sizi dinlendirebilirdi. Malesef biz hata yapıyoruz. En önce eşimizden destek istemek yerine anne, kardeş bilmem ne yardım dileniyoruz. Ben de zamanında eşim işe gidiyor diye geceleri hep uykusuz kalan taraf oldum. Sanki ben ise gitmiyorum diye ertesi gün öğlene kadar yatıyormuşum gibi. Altını çize çize söylüyorum anneniz yerine eşinize yüklenin, çocuğu ve eşi hastaysa o da yorulacak, uykusuz kalacak, çabalayacak.

Üçüncüsü ise diğer mesajınızdaki kahvaltı konusunda aşırı haksızsınız. Eşek kadar adam aç gitmesin diye anneniz ona kahvaltı mı hazırlayacak ya ne münasebet! Ben anneme böyle bişey desem küfrü basar :KK70: (karadeniz kadını) Eşiniz o kadar hassassa kendi bişeyler alsın mutfaktan yesin veya dışardan iki poğaça alsın bu ne prenseslik.

Valla annenisi haklı buldum. Bende üç tane var. Hasta olunca özellikle uzak duruyorum ki yürüme mesafesinde oturuyoruz. En fazla çorba yapar o kadar. Belli bir yaş üstü insanların hastalığı daha zor oluyor

Ben de küçükken hastalandığımda annem hep kızardı hasta olduğum için. Babam sağolsun bakardı hep bize. 2 çocukluyum Koronanın en ağırını da geçirdim hiç arayıp annemden yardım istemedim. Çünkü gelse bile söyleyeceği/söyleneceği şeyleri biliyorum. Çok üzücü çok kırıcı ama bazı annelerde o merhamet eksik oluyor maalesef.

Sanirim bende gitmezdim hastalik bulaşmasın diye ama benim annem oyle veya boyle giderdi. Sunu demek istiyorum anne kızız bizim bile tepkilerimiz farkli

Öncelikle geçmiş olsun.
Şimdi ilk mesajınıza bakınca ilk anda keşke anneniz gelse, yardım etse diye düşündüm. Ama devamında biraz düşündüm de biraz fazla beklenti içindesiniz sanki. Yani evet bazı insanlar şanslı, aileleri çok verici ama herkes de öyle değil. Benim annem de öyle değil. Annem de temizlik hastası ve kalabalık kardeşler falan var bizde de. Bu tip anneler işten güçten bıkmış oluyorlar ve tam da dediğiniz gibi artık evlenmiş gitmiş çocuklarıyla uğraşmak istemiyorlar. Benin annem kayinvalidelerinizden destek isteyen diyor mesela. Çünkü biz öyle üç kardeş de değiliz çok daha fazlayız.

Şimdi en başta şeyi merak ettim. Evden çalışıyorum demişsiniz, normalde çocuğunuza kim bakıyor siz çalışırken? Sonuçta evden de olsa belli bir mesai doldurmanız gerekir ve çocuğa bakan birisi olması lazım.

İkincisi anneniz gelmediyse eşiniz gerekiyorsa bir iki gün izin alıp sizi dinlendirebilirdi. Gece uykusuzluğu falan oluyor demişsiniz. En azından geceleri çocuğa eşiniz bakıp sizi dinlendirebilirdi. Malesef biz hata yapıyoruz. En önce eşimizden destek istemek yerine anne, kardeş bilmem ne yardım dileniyoruz. Ben de zamanında eşim işe gidiyor diye geceleri hep uykusuz kalan taraf oldum. Sanki ben ise gitmiyorum diye ertesi gün öğlene kadar yatıyormuşum gibi. Altını çize çize söylüyorum anneniz yerine eşinize yüklenin, çocuğu ve eşi hastaysa o da yorulacak, uykusuz kalacak, çabalayacak.

Üçüncüsü ise diğer mesajınızdaki kahvaltı konusunda aşırı haksızsınız. Eşek kadar adam aç gitmesin diye anneniz ona kahvaltı mı hazırlayacak ya ne münasebet! Ben anneme böyle bişey desem küfrü basar :KK70: (karadeniz kadını) Eşiniz o kadar hassassa kendi bişeyler alsın mutfaktan yesin veya dışardan iki poğaça alsın bu ne prenseslik.
Evden free çalışıyorum yapmam gereken projem var ve o hafta içinde bitmesi gereken bazı çizimlerim oluyor günlük odaklanıp çizimimin belirlediğim kısmını yetiştirebilirim. Ama odak için bebeğimin biraz kendi kendine oynadığı ve gece uyuduğu zamanlar bana yetiyor, ama gece uyumayınca ateşten gündüzde bana hastalığından fırsat vermeyince işim aksıyo.
Eşim izin alır ama iş yeri o kadar rahat değil. Kaldı ki onun anası kocamın götünü yiyecek biri olunca o hasta olduğumda annemin geleceğini düşünüyor şart koşmuyor bakın öyle görmüş öyle sanıyo bnde ona durumu açıklayamadığımdan ben hallederim diyorum, böylece yük bana kalıyo.
Kahvaltı da tabiki koca adam yer ben detay vermediğimden o gün sabahtan çok erken bir saatte eşim yetişirim diye öncesinde evden çıktı bizim bi işimizi halletmeye sonra işi uzadı, yukarı eve çıkamadan beni bebişle evden alıp babamı götürüp tekrar geri getirdiğimizden ötürü böyle bişey rica etmiştik. Yoksa o günden sonra ağzımızdan kahvaltının ka sı çıkmıyo zaten aldık ağzımızın payını.

Valla annenisi haklı buldum. Bende üç tane var. Hasta olunca özellikle uzak duruyorum ki yürüme mesafesinde oturuyoruz. En fazla çorba yapar o kadar. Belli bir yaş üstü insanların hastalığı daha zor oluyor
Ama ne bileyim evlat ya ben o hasta olsa bakarım bulaşcak demem ama onun böyle düşünmesi üzdü beni ne bilim. Maske taksak ikimizde geçmez kimseye doktorlardan yola çıkarsak her gün hasta bakıyolar hergün enfekte olurlardı.

Ben de küçükken hastalandığımda annem hep kızardı hasta olduğum için. Babam sağolsun bakardı hep bize. 2 çocukluyum Koronanın en ağırını da geçirdim hiç arayıp annemden yardım istemedim. Çünkü gelse bile söyleyeceği/söyleneceği şeyleri biliyorum. Çok üzücü çok kırıcı ama bazı annelerde o merhamet eksik oluyor maalesef.
Bezmiş bende evlendiğimden beni de kocam düşünsün diyor sanırım. Bilemiyorum

Tamam da kadın keyfinden mi gelmiyor? Benim babam böyle hasta olsa ben zaten çağırmam aman benim yüzümden bir şey olmasın falan diye.
Bende çağırmazdım ama çocukla çok zor geçti. Maskeyle dursak geçmez diye düşünüyorum, doktorlarda hergün enfekte insanlarla uğraşıyor sonuçta ama hep hasta değiller

Bezmiş bende evlendiğimden beni de kocam düşünsün diyor sanırım. Bilemiyorum
Yok ya. Bezmek falan değil. Bazı insanda yok bu. 33 yaşındayım hasta olursam babam arar hemen “kızım sevdiğin çikolatadan getireyim mi,çorba yaptırayım mı? Geleyim sana meyve soyayım…” elli tane şey sıralar. Hatta çocuklar beni çok yorunca hafiften kızar “kızımı çok yordunuz hadi anneyi biraz rahat bırakın” diye.
Koca yeri ayrııı anne-baba yeri ayrı. Ama olmayanda olmuyor işte. Ben hiç yoktan babadan yana şanslıyım

Yok ya. Bezmek falan değil. Bazı insanda yok bu. 33 yaşındayım hasta olursam babam arar hemen “kızım sevdiğin çikolatadan getireyim mi,çorba yaptırayım mı? Geleyim sana meyve soyayım…” elli tane şey sıralar. Hatta çocuklar beni çok yorunca hafiften kızar “kızımı çok yordunuz hadi anneyi biraz rahat bırakın” diye.
Koca yeri ayrııı anne-baba yeri ayrı. Ama olmayanda olmuyor işte. Ben hiç yoktan babadan yana şanslıyım
Maaşallah 🙏🏻

Haklısınız ama annenizi de küçümsemeyin. Eskiden size hakverebilirdim ama geçen sene benden ananeme grip bulaştı hemde benden anneme annemden de annesine. Ananem üç gün içinde öldü. Yani gerçekten kronik hastalıklar ölüme sebep oluyor. Baş ağrısı bahane oluyor. Biz genciz bı şekilde atlatioz ama onlar atlatamiyor.

X