Ahım tuttu, Cehenneme birlikte gideceğiz..

ben hakkımı helal etsem etmesem rabbım onu nasıl affedecek..basıma neler getırdı hergun sabah gozumu acarken bugun neler yapıcak dedım..hep allahından bul dedım benden bulma dedım..bulduda agızımda hakkım helal deseme gonlumden gecmıyo sızın canınız cok yansa genclıgnız gelecegınız elınızden alınsan napardınız bana yapdıkları anlatılmıycak kadar agır..halamın bana attıg ıftıralar bır sokak o..suna bıle atılmıycak şeylerdı..21 yasındayım evet ınsan hayatının en duzenlı olması gereken donemımde en agır ıtımatlar yaşadım..ben gun yuzu gormedım onlar sayesınde hergun kankusdurdular hergun basıma sılah dayadılar senağlama.. ben herşeyı ustu kapalı anlattım.artık kendımı toparlayıp kendıme yol cızemıyorum..befesım daralıyo bogazımda bı top dugumlenıyo gttmıyo..

başına gelenler üzücü ama gene affeden sen ol hiçbişey için geç değil okuluna şimdide devam edebilirsin o zaten başına gelenlerle boğuşacak ve sen hayatını düzene sokackasın önce bir danışmandan yardım al mutlaka o seni en güzel şekilde yönlendirecektir unutma hiçbirşey için geç değil hayat senin ve en güzel şekilde değerlendir lütfen

başına gelenler üzücü ama gene affeden sen ol hiçbişey için geç değil okuluna şimdide devam edebilirsin o zaten başına gelenlerle boğuşacak ve sen hayatını düzene sokackasın önce bir danışmandan yardım al mutlaka o seni en güzel şekilde yönlendirecektir unutma hiçbirşey için geç değil hayat senin ve en güzel şekilde değerlendir lütfen

evet bende ole yapıyom ılaclarım bıttı sımdı pskolog devam edıyom..yorumun ıcıme bı sıcaklıok serpdı cok sagolun...

evet bende ole yapıyom ılaclarım bıttı sımdı pskolog devam edıyom..yorumun ıcıme bı sıcaklıok serpdı cok sagolun...

dediğim gibi hiç bişey için geç değil canım benim seni rahatlattıysam bi nebze ne mutlu bana dertler sıkıntılar paylaşarak azalır paylaşarak unutulur biz hep burdayız en azından kendi adıma ben burdayım ne zaman istersen yaz sevinirim

sizin ahiniz ya da degil... farketmez sonucta ciddi bir hastaliga yakalanmis bir insan basina gelenlerin size yaptiklari yüzünden oldugunu düsünmüs... hatta düsünmekle kalmayip ayaginiza kadar gelip aglayip özür dilemis.... bu bile ciddi anlamda ders aldigini ve pisman oldugunu gösteriyor... keske helal etseydiniz. bu son yaptiklari icin degerdi bence...

sizi cok üzmüs, onu yüzünden cok zorluklar cekmissiniz, egitiminiz yarim kalms ama hala sansiniz var... hazir bu kadar isterken ve bunu dert ederken hemen basvurun disardan bitirme sinavlarina.. gecmise sünger cekip yepyeni, kendi hayallerinizdeki gelecegi yasamak icin kollari sivayin...

kin gütmek iyilik degil kötülük getirir. üstelik belki de ilerde vicdan azabi ... ne dersin :a015:

daha yolun başındasın
yaşamdan bu kadar ümidini kesme
talihsizlikler yaşamış olabilirsin ama
Allah büyük senin önünde diz çökmüşler
artık sana zarar veremiyecek
(kanser olması öleceğini göstemez, tıp kanserli hastalarıda iyileştiriyor)
en azından halanın oğlu hatasını anlamış
yaşasa bile senden uzak duracak

zor yaşadıkların ama kin gütmemeye çalış her şeye rağmen anladığım kadar güçlü bir kızsın yaşında genç okuluna devam edebilirsin bence başarılıda olursun bu kadar zorluğa gögüz germişsin inş bundan sonra mutlu olursun onlar hatalarını anlamışlar

Yaşadıkların gerçekten çok üzücü... Okurken çok kötü oldum ama affetmek büyüklüktür... Sen affedersen ALLAH'ın takdirini alacaksın, bırak onu Rabbime havale et... Herkes yaptığı hataların cezasını çekecektir eminim. Hem affedersen sende yavaş yavaş unutursun yaşadıklarını...

Film gibi resmen.
Ben olsam hakkımı helal ederdim.O zaten cezasını çekiyor şuan.

Çok üzüldüm güzelim ya evt dediğin gibi erken yaş evlilik akraba evlilikleri oluyor ama kimsenin ahıda kimse kalmıyor işte bu bir gerçek sana gelip affet desede değişicek nedirki Allah takdirini vermiş ve psikolojik olarak çok etkilenmişsin umarım bugünleri biran önce atlatırsın ve tekrar sağlığına kavuşursun güzelim

ben hakkımı helal etsem etmesem rabbım onu nasıl affedecek..basıma neler getırdı hergun sabah gozumu acarken bugun neler yapıcak dedım..hep allahından bul dedım benden bulma dedım..bulduda agızımda hakkım helal deseme gonlumden gecmıyo sızın canınız cok yansa genclıgnız gelecegınız elınızden alınsan napardınız bana yapdıkları anlatılmıycak kadar agır..halamın bana attıg ıftıralar bır sokak o..suna bıle atılmıycak şeylerdı..21 yasındayım evet ınsan hayatının en duzenlı olması gereken donemımde en agır ıtımatlar yaşadım..ben gun yuzu gormedım onlar sayesınde hergun kankusdurdular hergun basıma sılah dayadılar senağlama.. ben herşeyı ustu kapalı anlattım.artık kendımı toparlayıp kendıme yol cızemıyorum..befesım daralıyo bogazımda bı top dugumlenıyo gttmıyo..

Burda ah ceken aslinda o degil...halan amcalarin büyüklerin...o adam daha 14 yasinda bir cocuktu ...oda onlarin beynine aklina uydu...cahilerin icinde cahil kaldi bir bakima...:nazar:

Allah sifasini versin...yazik gencecik insan daha..sana yaptiklarinin cezasini ceken halan cünkü rabbim onu evladinla siniyor...allah yardimcilari olsun...benneyaptımki

Gecen gecmis güzelim...geri getiremezsin...daha 21 yasindasin hayatinin baharinda...hic birsey icin gec kalmis degilsin...kendine bir yol ciz ve olanlari unutmaya calis...a.s

Hakkini cani gönülden helal edermisin etmezmisin bilemem lakin ben olsam ederdim...cünkü hastalik bu allah göstermesin herkesin basina gelebilir...

ahım tutdu..
ben suan 21 yasındayım dogma buytume istanbulluym ama aslen koken d.bakırdır..
bızım oralarda erken yasda evlılık akraba evlılıkler cok vardır ..hangı cagda yasıyoruz demeyın lütfen bu bı gercekdrı ve kımsede degıstıremıyodur..benım babam ben 5 yasındayken romanyaya gttı ve ben 13 yasına geldgmde gerı dondu..ama gec kalmısdı cunku ben okuma azmıyle yanarken sevgılı babaannem ve 6 tane amcam benı halamın oglu ıle evlendırmek ıcın mucadele edıyolardı benle..benı okuldan aldılar evlenmem ıcın cok baskı ettıler bende 8 yas buyuk bırıyle ve halamın oglu 14 yasının başlarında yasıtlarım okurken ben neler cekıyodum cahıl ınsanlar olsa tamamdı ama degıllerdı herkesden daha bılmışlerdı ..ve tam o sırada babam geldı onla konusmuyodum bıle tanımadgm yabancı bı adam gıbıydı..aglamalarım bı nevzı kalblerını yumuşatmısdı ve kararlarından donduler 20 yasıma kadar babamın yanında calısdım babam gecmısı telafı etmek ıcın herşeyı yapdı ben 20 yasıma geldım gundem gene aynı oldu halamın oglu kabusum cocuk peşımı bırakmıyodu..nere gtsem benı takp ettırıyodu..benle ılgılı elınde kozlar bulundurdu benı tehdıtler şantajlar hayatımı zehır ettı bu yasıma kadar aglamakdan gozlerımın rengı kırmızı olmusdu artık..kabus gıbı ruh gıbıydım yolda yurudgmde aklımda hep onun manyaklıkları 6 tane amcamı bana karsı kıskırtmaları..yaşayan öluydum artık anladılar kı olmıycak başka kız ıstedıler durumları ıyı oldg ıcın herkes kızını yamardı zaten ..nışanlandı ama gene benımle ugrastı ..evlendg gun bıle bızım kapıdaydı kımse ona engel olamıyodu artık evlendı bende dugununde bol bol halay cekdım ..oda cıldırdı koluımu sıkdı dugunde eşide benle konusmuyo zaten hıcde konusmasını ıstemem zaten evlenelı 4 ay oldu gene hergun evı arıyo konusuyoda konusuyo artık eskısı kadar uzulmuyom cunku evlendı ..ıcım rahat en son 3 gun once halam ve oglu bıze geldıler ıkısınınde aglamakdan gozlerı sısmıstı merak ettım hala ne oldu dedım oglum kanser dedı.. o anda ıcımden bısıler oynadı resmen okadar sneının ahı cıkdımı dıye genc kızın bedduasını aldın ya dedım rabbım sen buyuksun dedım halam elımı optu kızım ogluma hakkını helal et dıye bende dayanamdım agladım benden ne ıstedınız dedım ne ıstedınız hayatımı caldınız ..hıckıra hıckıra herkes agladı halamın oglu bana sarıldı affet dedı neye yara dedım..gec kaldın dedım ..ben affetsemde sen belanı buldun dedım..arabadan tabancısını aldı geldı hadı affet dedı bende once bana sık dedım ruhumu oldurdun bedenımıde oldur dedım bılıkde gıdelım cennete veya cehenneme..evde herkes aglıyodu babası aldı sılahı elınden vedalastı hakkımı agzımla helal ettıysemde kalben edemedım edemıyomda etme bulma dunyası alma mazlumun ahını cıkar aheste aheste..ömrumu caldı onunda omru calıncak bundan sonra..
kac gunbdur aglıyodum en sonunda ıcımı doktum ..sızde hakkınızı helal edın arkadaslarım..seaglama

karımmmmm cnmcm yaa çok üzüldümm bu anlattıklarına:1no2:, kıyamam sana ama düşene bi de sen vurmasaydın, büyükLük her zaman affetmekle başlar.. biliyorum sen affetsen bile Allah affeder mi????!!! yaşanmış onca şey senin aklından gider mi?!! sen de haklısın ama ölüm daha büyük, evlat acısı, göz göre göre evladını yitirmek daha kötüü.. Allah onun cezasını zaten vermiş, pişman olmuş özür dilemiş, ayaklarna kapanmış, rezil olmuş olacağı kadar.. Bundan sonrasını düşünme, yoluna devam et datlııım........:teselli:

Bu nasıl bir vicdansızlıktır yalnız anlamadım. Oğlu ne yaparsa yapsın sizin bir anneyi o kadar üzmeye ne hakkınız var. Kadın ölmüştür zaten evladının hastalığıyla. Anlıyorum çok çekmişsiniz ama böyle davranmanız gerekmezdi.
Bence hiç hoş değil. Allah yardımcısı olsun işallah düzelir.

tabbıkıde pskolojım alt ust olmuş durumda herzaman kan kusdum kızılcık şerbetı ıcdım dedım..
hayatta ailemde yaşadıklarımı kımseye anlatmazdım herkes hayatıma ımrenırdı kımse kımın evınde neler oldgnu bılmıyodur ben erken buyudum hemde cok erken yaşda herşeyı anladım..ama asla acızlıgmı kımseye gostermedım kımseyı kendıme guldurmedım..kımsenın ıcının bende rahat olmasınıa ızın vermedım..acıkogretım e yazıldım ama o duyunca sınav gunu kıyametı kopardı benım gızlıce sınava grcegmı herkese soledı gtmeme ızın verdırmedı..sabırlı oldum soınra ehlıyete gttım gzlıce ıng.kursuna gttım gızlıce bılgısayar muhasebeye gttım gızlıce..gızlıce gızlıce kımseyle paylaşamadan..ama daha ölmedım ben dımdık ayakdayım yolum uzun ve acık ilerlemeye devam etcem gerekırse gene gızlıce..

okurken fena oldum canım ya..offf
neler var hayatda ..
ama allah büyük boşver...
birşey demeye gerek yok
bundan sonra sıkma canını

Acı bir vesileyle de olsa hatasını anlamış, Allah ona hatasını anlama, size de yücelikle affetme şansı vermiş. Kalp kırıklıkları çok olsa da bu şekilde düşünüp gönlünüzden affetmeyi deneyin.. Ve daha kötüsü olmadığı için şükredelim..

Bu nasıl bir vicdansızlıktır yalnız anlamadım. Oğlu ne yaparsa yapsın sizin bir anneyi o kadar üzmeye ne hakkınız var. Kadın ölmüştür zaten evladının hastalığıyla. Anlıyorum çok çekmişsiniz ama böyle davranmanız gerekmezdi.
Bence hiç hoş değil. Allah yardımcısı olsun işallah düzelir.

ne vicdansız yaa:kızgın:
asıl vicdansız o adam o kadın..:kızgın:
ne vicdansızı kim vicdansızz :kızgın:
bu kızın annesini kim düşüncek peki?:kızgın:
bu kızın çocuklugunu,çektiklerini kim düşüncek
vicdansızlık kimde anlamadım ben
kız napmış birşeymi demiş hakkını helal etmiş işte...:eek:klava:

ne vicdansız yaa:kızgın:
asıl vicdansız o adam o kadın..:kızgın:
ne vicdansızı kim vicdansızz :kızgın:
bu kızın annesini kim düşüncek peki?:kızgın:
bu kızın çocuklugunu,çektiklerini kim düşüncek
vicdansızlık kimde anlamadım ben
kız napmış birşeymi demiş hakkını helal etmiş işte...:eek:klava:

Siz neden bu kdr tepki verdiniz anlamadım.
Arkadaş bir konuda başlık açıyorsa her türlü fikre, görüşe açık olmalı.
Benim fikrim budur. yerimseniben

Ayrıca ben zaten o adamı hiç savunmadım. Kadın da iyidir demedim.
elbette hatalılar ama adam artık hasta. Zaten Allah vermiş verilmesi gerekeni.
Ne olursa olsun kimsenin bir anneyi bu derece üzmeye hakkı yok dedim.

Yine de öyle diyorum. Siz bana oklava sallasanızda sallamasanızda a.s.

Siz neden bu kdr tepki verdiniz anlamadım.
Arkadaş bir konuda başlık açıyorsa her türlü fikre, görüşe açık olmalı.
Benim fikrim budur. yerimseniben

Ayrıca ben zaten o adamı hiç savunmadım. Kadın da iyidir demedim.
elbette hatalılar ama adam artık hasta. Zaten Allah vermiş verilmesi gerekeni.
Ne olursa olsun kimsenin bir anneyi bu derece üzmeye hakkı yok dedim.

Yine de öyle diyorum. Siz bana oklava sallasanızda sallamasanızda a.s.

oklavam size değil..
herkes hakettiğini yaşar
annesi şimdiye kadar oğlunun önüne geçememiş mi?
napmışta üzmüş bu kız onun annesini?
kusura bakmayın ama ben bu durumda
aman hasta yazık olmuş ah vah demicem
çünkü haketmiş fazlasıyla
kim ne derse desin ilahi adalet eninde sonunda tecelli eder:kızgın::kızgın:

oklavam size değil..
herkes hakettiğini yaşar
annesi şimdiye kadar oğlunun önüne geçememiş mi?
napmışta üzmüş bu kız onun annesini?
kusura bakmayın ama ben bu durumda
aman hasta yazık olmuş ah vah demicem
çünkü haketmiş fazlasıyla
kim ne derse desin ilahi adalet eninde sonunda tecelli eder:kızgın::kızgın:

İşte bende tam olarak bunu söylüyorum. Bırakın ilahi adalet tecelli etsin. Rabbim öyle büyük ki kimsenin ahı kimsede kalmıyor.
Yine söylüyorum. Annemisiniz bilmiyorum ama evladı ne yaparsa yapsın anne için vazgeçilmezdir. Evlat ne olursa olsun sevilir.
Önüne geçmiş geçememiş, onu yapmış bunu yapmış mevzusu değil söylediğim. Karşıda olan kişinin bir anne olduğu.
Dinimizde anneye verilen değeri zaten anlatmaya gerek yok.

Sevgiler. a.s.

X