Ah mı aldım?

abis66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2022
2.808
3.284
36
Annem ev taşıyacak ben şehir dışındayım.. internetten bir temizlik firmasından temizlikçi ayarladım..
Dün gelen kadın hamile imiş yaklaşık 3 4 aylik sanırım..
Kardeşim bana kadın kimyasal kullanmadan evi duru su ile silmiş bi banyoyu ovmus cif ile cam bile silmemis oturmuş vb hamileymiş zaten diye anlatınca bende anlık sinirlendim...

Neden beni aramıyor neden hemen kadini gondermemis vb gibi kızdım ben sanıyorum ki şirket bizi kazıklliyor şirketin kazıklama yöntemi... bu şekilde eleman gönderilmez diye sinirlenip şirketi aradım. Saydım baya siz hamile kadını neden ise yolluyorsunuz iş yapmaz zaten annem yapmış işi vb gibi patladım amacım yeni birini yollasın idi açıkçası yada para iadesi çünkü ben iş yapmadı sanıyorum..
Sirket ise kadının hamile olduğunu bilmiyormuş bilsem zaten yollamam dedi ki zaten kendisi de calismamali vb dedi sonuçta bilmiyormuş ama ben hem patlamış oldum hemde kadını işten ettim.. şirket bu kadınları yüz yüze tanımıyormus listesinden ariyormus uygun olanı.. ben de gün sonraya temizlikçi buldum diye çok sevinmistim normalde imkansız..

Sonra annem ile konuştuk.. kadın annemi aramış beni isimden ettiniz demiş ben temizlik yaptım size bir sürü şey söylemişsiniz benim kendi bebeğim ben düşünürum sizene demiş..

Bende sordum temizlik yaptırdın mı kadına diye.. kıyamadım ekmeğinden olmasın diye yüzde 50 50 yaptık dedi.. ama banyoyu silmiş yıkamış camları içten sildirmis kadını tutmuş vb. Bu seferde anneme kızdım sen hamile kadını nasıl calistirdin nasıl iş yaptırdın diye ona parladim.. parasını ver yolla yeni birini tutardik sanki neden calistirdin dedim..
Yani paramızla hem rezil olduk hem kadın işten çıktı hem annem bana küstü bende ah almış oldum..

Dünden beri çok kötüyüm kadını işinden ettim diye.. ama Allah korusun başına bisi gelse vebali daha büyük olur diye kendimi telkin ediyorum.. ama saçma sanırım.

Bu arada şirketten ayrı ise gidiyormuş numarasını da vermiş komşulara verin diye.. işsiz kalmaz ama bana ah etti diye içim içimi yiyor..

Şirketi ara tekrar annem iş yaptırmamış işten yana bi şikayetim yok de , kadını gsopumdan sonra listeye koymalarını rica et , kadını da arayıp durumu açıkla helallik al . Bundan sonrası sizin işiniz değil çünkü kadın hamile olduğunu gizlememeliydi , ağır iş sonuçta , onda da hata var .

Şirketi ara tekrar annem iş yaptırmamış işten yana bi şikayetim yok de , kadını gsopumdan sonra listeye koymalarını rica et , kadını da arayıp durumu açıkla helallik al . Bundan sonrası sizin işiniz değil çünkü kadın hamile olduğunu gizlememeliydi , ağır iş sonuçta , onda da hata var .
Evet haklısınız bugün arayıp karışıklığı düzeltmem lazım.. en iyisi bu.. teşekkür ederim

Bence hiçbir suçunuz yok. Doğru olanı yapmışsınız. Hamile hamile fiziksel kuvvet gerektiren iş yapmaya çalışıp karşısındakine de vicdan yaptırmaya hakkı yok. Siz de düzgün hizmet almak için para veriyorsunuz. Başına bir şey gelse ayağı kaysa düşse o zaman vicdan azabından duramazsınız. Hamileyse başka iş yapsın gitsin a101de çalışsın. Sizi ilgilendiren bir durum yok.

Bence hiçbir suçunuz yok. Doğru olanı yapmışsınız. Hamile hamile fiziksel kuvvet gerektiren iş yapmaya çalışıp karşısındakine de vicdan yaptırmaya hakkı yok. Siz de düzgün hizmet almak için para veriyorsunuz. Başına bir şey gelse ayağı kaysa düşse o zaman vicdan azabından duramazsınız. Hamileyse başka iş yapsın gitsin a101de çalışsın. Sizi ilgilendiren bir durum yok.
Teşekkür ederim.. ama kadına yüzde 50 de olsa hem iş yaptırmış hemde işinden etmiş gibi olduk.. o kısmı beni yedi dünden beri.. haklısınız

Kendisi gelip iş yapmak istiyorsa siz napabilirsiniz ki? Zaten kendiniz temizleyebilecek olsanız temizlikçi çağırmazdınız. Bence yanlış bişey yapmamışsınız.

Annem ev taşıyacak ben şehir dışındayım.. internetten bir temizlik firmasından temizlikçi ayarladım..
Dün gelen kadın hamile imiş yaklaşık 3 4 aylik sanırım..
Kardeşim bana kadın kimyasal kullanmadan evi duru su ile silmiş bi banyoyu ovmus cif ile cam bile silmemis oturmuş vb hamileymiş zaten diye anlatınca bende anlık sinirlendim...

Neden beni aramıyor neden hemen kadini gondermemis vb gibi kızdım ben sanıyorum ki şirket bizi kazıklliyor şirketin kazıklama yöntemi... bu şekilde eleman gönderilmez diye sinirlenip şirketi aradım. Saydım baya siz hamile kadını neden ise yolluyorsunuz iş yapmaz zaten annem yapmış işi vb gibi patladım amacım yeni birini yollasın idi açıkçası yada para iadesi çünkü ben iş yapmadı sanıyorum..
Sirket ise kadının hamile olduğunu bilmiyormuş bilsem zaten yollamam dedi ki zaten kendisi de calismamali vb dedi sonuçta bilmiyormuş ama ben hem patlamış oldum hemde kadını işten ettim.. şirket bu kadınları yüz yüze tanımıyormus listesinden ariyormus uygun olanı.. ben de gün sonraya temizlikçi buldum diye çok sevinmistim normalde imkansız..

Sonra annem ile konuştuk.. kadın annemi aramış beni isimden ettiniz demiş ben temizlik yaptım size bir sürü şey söylemişsiniz benim kendi bebeğim ben düşünürum sizene demiş..

Bende sordum temizlik yaptırdın mı kadına diye.. kıyamadım ekmeğinden olmasın diye yüzde 50 50 yaptık dedi.. ama banyoyu silmiş yıkamış camları içten sildirmis kadını tutmuş vb. Bu seferde anneme kızdım sen hamile kadını nasıl calistirdin nasıl iş yaptırdın diye ona parladim.. parasını ver yolla yeni birini tutardik sanki neden calistirdin dedim..
Yani paramızla hem rezil olduk hem kadın işten çıktı hem annem bana küstü bende ah almış oldum..

Dünden beri çok kötüyüm kadını işinden ettim diye.. ama Allah korusun başına bisi gelse vebali daha büyük olur diye kendimi telkin ediyorum.. ama saçma sanırım.

Bu arada şirketten ayrı ise gidiyormuş numarasını da vermiş komşulara verin diye.. işsiz kalmaz ama bana ah etti diye içim içimi yiyor..

Ah edecek bir vaziyet yok
Kadın haksız. Sizin iyi niyetinizi suistimal etmiş bu bir, sen parasını ödeyip hizmet talep ediyorsun bu iki
Gelmiş yapması gereken işi yapmayıp tam para alıyor bu üç
Sen şirketten kadın çağırıyorsun bunu nerden bileceksin dört
Annene boşuna kızmışsın gene kadının suçu temizliğe gelen o olmasa annen arada derede kalmazdı beş
En en en büyük sıkıntı temizliğe gelen kadın hamile iken kendini koruyup kollayacak böyle ağır bir işi yapmayacaktı. Bebeğin hakkına rızkına engel olan esasında kadın.
Sizlik bir şey yok. Sen doğru olanı yaptın başka insanlar mağdur olmaz. E ben hamileyim temizliğe geldim yarısını yapayım ama parayı alayım demez artık.
Temizlik yapmasın evde yemek yapsın pasta börek erişte onu satsın ne bilim bir şey yapar insan hiç de ağlamasına duygu sömürüsüne takılmayın
Ayağı ile işe kendi gelmiş bir de laf ediyor. Yok durumum karı koca çalışmalıyım diyorsa gebelik düşünmeyecek o zaman , yapıyorsa bütçeyi de ayarlasın bir zahmet sene 2024 yani herkes neyin ne olduğunu biliyor

Teşekkür ederim.. ama kadına yüzde 50 de olsa hem iş yaptırmış hemde işinden etmiş gibi olduk.. o kısmı beni yedi dünden beri.. haklısınız

Kadın zaten kendi isteğiyle geldi size değil mi?
Tam ücret aldı. Karşılığında evi tamamen temizlemedi. Anneniz yoruldu bir de. Hakka giren biri varsa bu hamile kadın gibi duruyor. Sizin vicdanınıza oynayıp az iş yapıp tam para alacak. Daha kaç evde çalışmayı planlıyordu bu şekilde? O zaman hamile olduğunu hiç söylemeyecekti size tam performans çalışacaktı. Siz doğru olanı yapmışsınız.

Ah falan almış olamazsınız ya.
Haksız olan temizlik elemanı kadın, parayı alırken yarı yarıya yaptık demiş mi mesela? Yooo. Belki yalan söylüyor bile olabilir. Bunu söylerken üzülüyorum ama bu sektörde çalışanların genelde böyle "hikayeleri" oluyor.

bence kendinizi suçlayacağınız hiçbir durum yok.
para kolay kazanılmıyor, siz bir hizmet almak için para ödüyorsunuz, karşılığını alamadığınız zaman şikayet etmeniz çok normal.
kadının hamile haliyle gelip malzemeleri kullanamaması veya işi tam yapamaması sizin sorununuz değil.

bence kendinizi suçlayacağınız hiçbir durum yok.
para kolay kazanılmıyor, siz bir hizmet almak için para ödüyorsunuz, karşılığını alamadığınız zaman şikayet etmeniz çok normal.
kadının hamile haliyle gelip malzemeleri kullanamaması veya işi tam yapamaması sizin sorununuz değil.
O da ayrı safsata, temizliğe gelecek kadar saf, malzeme kullanmayacak kadar uyanık. Tam kurnaz olmuş herkes
E hamileyim ondan öyle yaptım, yalapşap suyla uğraşmadan temizledim diyecek

Kadın zaten bilerek annenize hamile olduğunu söylemiştir. Çok iş yaptırmasın diye. Gerçekten işe ihtiyacı olup çalışmak istese işini kaybetmemek için işini yapar çıkardı kimseye bir şey söylemeden. Ahh annelerin vicdanları işte...Sizin ah alıcak üzülcek bir durumunuz yok

İyi de kadın işinden olmuş gibi durum yok zaten çalışmamalı. 2. si de; yarım da olsa çalışıp parasını tüm gibi almış dimi?

Yanlış anlamayın ama işyerinde hamileyim diyip iş yapmamak için bunu belirten kişilere ben sinir oluyorum o zaman iznini kullan az maaş al bekle evde ben senin işini yapmak zorunda mıyım , trafikta hamileyim, sokakta hamileyim, sanki benden hamilesin, insanlar kanser oluyor gık demiyorlar, onların da var hormonları hisleri
Neyse burdaki konuda bir suçunuz yok nereden bilebilirsiniz ki

X