Ah Gönül Ah

CorpseBride88

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2013
58
79
Öncelikle merhaba,

Yine ben, yine bir talihsizlikle karşı karşıyayım:) Fikirlerinize çok ihtiyacım var. Çünkü maalesef başka kimseyle paylaşamam. Uzun biraz, olabildiğince önemli ayrıntıları vererek kısa anlatmaya çalışacağım.

İşyerine gelip giden bir ablamız beni çok sever. Bir tanıdığım var çok iyi biri tanışmanızı çok isterim dedi. Bir kez evlilik yapmış, uzun zaman önce boşanmış (2017 de boşanmış) ve çocuğu olmadığını söyledi. Bende olabilir dedim. Numaramı verebileceğini söyledim.

Bu kişi bana yazmaya başladı. Kendinden bahsetmeye başladı. Anlattıklarından (iş, yaşadığı yer, ismi, memleketi vs.) bir kişi aklıma geldi. O da üniversitede yakın bir kız arkadaşım. Direkt sordum. Senin eski eşinin adı şu mu? diye. Öyleyse düşer bayılırım burada dedim. O da Evet dedi.

Benim üniversitede bu arkadaşım zamanında kendi sevgilisinden ayrılıp benim platonik olarak sevdiğim çocuk için; kanka siz çıkmıyorsunuz ben çıksam sana ayıp olur mu diye çıkmaya başlayan biri. Biz bu şekilde 1,5 dönem aynı sıralarda oturduk, derslerimize katıldık. Karakter olarak hava atmaya çok düşkün bir kişi. Yine de severdim.

1,5 sene sonra benim lise stajımdan bir arkadaşımı bu sınıf arkadaşımla tanıştırmıştım. O da sevgilisinin kuzenini bu arkadaşımla tanıştırdı. Sonra onunla sevgili olunca 1,5 sene sonra bana dirsek çevirdi, şimdiki kocam da kocam diyen kadınlar gibi oldu:) bir yere gitmek istesek benim sevgilim izin vermez derdi hep.

Sonra okul bitti. Biz zaten yolları ayırmıştık her yerden silmiştik birbirimizi. Bu arkadaş o kişiyle evlenmiş 5 sene evli kalmış ve bu kişiden boşanmış. 15 sene sonra bu kız beni sosyal medyadan arkadaş olarak ekledi. O güne kadar hiçbir şekilde iletişimimiz yoktu. O gün dışarı çıktık çay kahve bir şeyler içtik. Sonra sosyal medyada hikayelerimize beğendi atmak olarak iletişimimiz devam etti. Sonra yeni biriyle tanıştı. Şu an da güzel giden bir evliliği, küçükte bir bebeği oldu. 2. kez evlendi hayatına mutlu bir şekilde devam ediyor.

İki tarafta uzun zaman önce boşanmış ve ikisi de önüne bakmaya başlamış anlayacağınız. Dün akşam bu kişi ile birlikte kahve içmeye çıktık. Eskilerden bir arkadaş gibi oturduk kahve içtik sohbet ettik herşey çok güzeldi. Devam edersem bu şekilde gönül olarak kapılabilirim. O da anladığım kadarıyla bazı dersler çıkarmış hayatına devam etmek istiyor. Benim arkadaşımı herhangi bir şekilde kötülemedi. Sadece maddi olarak bazı olumsuz durumlar olmuş, zaten tartışmaların olduğu için (o zaman küçüklerdi) bu durumun tuzu biberi olduğunu ve birbirlerini kırdıklarını söyledi. Anlaşmalı olarak tek seferde boşanmışlar.

Gönlüm onunla arkadaşça da olsa tanıyıp devam etmek istiyor (güzel iletişim kuruyor, benimle ilgili ve belli ediyor. bende etkilendim) ama mantığım da yanlış yapıyorsun sonuçta bir şeyler paylaştığın eski arkadaşının eski kocası diyor.

Ben korkularımdan bu kişiye bahsettim. Bana çok açık bir şekilde bir sorun olmayacağını, bana en ufak kötü bir yansıma olmayacağını söylüyor.

Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız? Gönlüm mü mantığım mı arafta kaldım.

Sevgiler,

Mantık ağır bassa da gönül derim belli ki hislerin var, adamın akıllanması olgun göstermiş kendini. Bir dene derim. Ucunda ölüm yok ya en fazla ne olabilir,ilişkin olur anlaşamazsın ayrılırsın. Bir dene derim.

Memlekette erkeğe kıran mı girdi. Herkes Yasak Elma dizisi gibi hoş görülü olmaz

Eğer kızla birbirinizi silmiş olarak kalsaydı ilişkiniz hiçbir şekilde problem olmazdı çünkü o da zaten zamanında sizin platonik olduğunuz erkekle bir ilişkiye başlamış. Ama sonrasında görüşüp çay kahve içip bi de üstüne sosyal medyada likelaşmaya başladıktan sonra bana çok mantıklı gelmedi açıkçası.

arkadaşının eski kocası çıkması tuhaf bi tesadüf olmuş
ama bu arkadaş dediğin insan, (adına ayşe diyelim anlatması kolay olsun) şu an ne kadar senin hayatında ki ? ayşe senin için önemli birisi mi ?
bu adamla devam etsen, koluna taktığında o ayşe ile aynı ortamlara girecek misiniz ? aktif biçimde görüşüyor musun bu ayşe ile sen şu an ?

Ben sizin yerinizde olsam hiç başlamazdım. Benim yapıma ve zihniyetime çok ters olan bir durum. Her şey bitmiş evet ama ne bileyim arkadaşımın eski eşi sonuçta. Ben bunu öğrenince anında bırakırdım. Tercih sizin tabii sizin hayatınız. Ama ben bu adımı atmazdım açıkçası.

Evet çok saçma bir tesadüf oldu. İnsanın aklının ucuna gelmez. O arkadaşım şu an hayatımda değil, sadece sosyal medyada arkadaş olarak kaldık. Ortak görüştüğümüz arkadaşlarımız yok. Aynı ortamlara girme durumumuz yok ve aktif olarak görüşmüyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…