Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Bir dahaki ay için dedim aşkım umarım gerek kalmaz ama 🙏🏻 reglin ikinci günü başlıyorsun ona ben faydasını gördüğümden söylüyorum herkeste aynı etkiyi vermeyebilir ama bebişim
Öbür aya hazırlık yaparız napalım olmazsa aklımda olsun sağol kuzum. Çatlamaya kadar kullanıyo musun onu ve günde kaç kez aç tok farkediyor mu? Bide ona temiz bal bulmak lazım benim evde bal seven yok bulunmuyo da evde bizim ondan.

Bence de ümidini yitirme sıkıntı yapmamya çalış büyüyeceği varsa da büyümez olumlu ol incir ye havuç ye yürüyüş yap hem stresin gider. Olmazsa birdahakine inşaallah olucak sonunda Allah'ın izniyle pes etme lütfen. 🙏🏻
Akşam arkadaşımın doğum günüydü oraya gittik, kayınvalidesi bebek odasına yatak yapmış benim arkadaşı orda yatırcakmış siz böyle özel günlerde cocuk yapıyosunuz ayrı yatcanız falan diyo böyle işte sizin evle değiştirin falan konuşuluyor gülüyorum da üzülüyorum içten içe bugünde böyle duyunca Dr dan ondan modem düştü yoksa düşmez teşekkür ederim desteğin için çok sağol🤎🤎🤎

Herkese selammmm🤗
bu ara pek sık yazamıyorum ama
Test yapmisti doktorum
AMH Daha cikmadi
Cikinca gidip gosterecegim öncesinde bilgi sahibi olanlar bi sonuçları yorumlayabilir mi?🙏🏻
FSH: 5,62
LH: 6.03
Prolaktin:11.47
E2 estradiol: 44
ParlayanGece ParlayanGece canım bu sonuçlarım için amh da iyi gelir demiştin 12.5 çıkmış ne anlama geliyor acaba ilk defa yaptırdığım için yardımcı olabilir misin? Doktora perş cuma gideceğim
Önden bilgi almak istedim.
Max sınır 11 gözüküyor yüksek sanırım 😔

ParlayanGece ParlayanGece canım bu sonuçlarım için amh da iyi gelir demiştin 12.5 çıkmış ne anlama geliyor acaba ilk defa yaptırdığım için yardımcı olabilir misin? Doktora perş cuma gideceğim
Pcos var mı kuzum sende. Pcos olunca böyle yüksek çıkıyor

Amh yüksek çıkmış kuzum benim amh ta 12 fakat diğer değerlerim normaldi. Hiç korkma doktoruna git insülin direnci için vermen gereken kilon varsa ver. Doktorunun tavsiye ettiği ilaçları kullan mutlaka.

Öbür aya hazırlık yaparız napalım olmazsa aklımda olsun sağol kuzum. Çatlamaya kadar kullanıyo musun onu ve günde kaç kez aç tok farkediyor mu? Bide ona temiz bal bulmak lazım benim evde bal seven yok bulunmuyo da evde bizim ondan.
Çarlamaya kadar değil kuzum kiste dönüştürmesin yumurtası tembel yani adeti her ay 3 5 gün gecikenler için 10 gün yenilmesi gerekiyor benim yumurtlamam normaldi diye riske atmayıp beş gün yiyordum aç karna günde bir tatlı kaşığı yiyordum ben marketten aldığım balla yaptım valla

kızlar bu amh zamanla değişen bi şey mi bir kaç sene önce baktırmıştım ben tekrar bakılmalı mı ? ve referans aralğı nedir ?

Pcos var mı kuzum sende. Pcos olunca böyle yüksek çıkıyor
Aslında hic bir muayenemde böyle bir şey duymadım dogum kontrolu bırakana kadar da hep düzenliydi sonradan olabilir mi pcos?
Amh yüksek çıkmış kuzum benim amh ta 12 fakat diğer değerlerim normaldi. Hiç korkma doktoruna git insülin direnci için vermen gereken kilon varsa ver. Doktorunun tavsiye ettiği ilaçları kullan mutlaka.
Diğer degerlerim benim de normal çıkmıs bir tek serbest t3 biraz sınırda
Bu neden olmuş olabilir ki.
Son zamanlarda hızlıca kilo aldım hemen diyetisyene basladım o gün şuan diyetteyim 5. Günüm 3 kilo verdim ama biraz daha vermem gerek ☺️

Aslında hic bir muayenemde böyle bir şey duymadım dogum kontrolu bırakana kadar da hep düzenliydi sonradan olabilir mi pcos?

Son zamanlarda hızlıca kilo aldım hemen diyetisyene basladım o gün şuan diyetteyim 5. Günüm 3 kilo verdim ama biraz daha vermem gerek ☺️
Doğum kontrol hapı pcosu düzene sokuyor belki oyüzden dktorlar dememiştir. Diğer hormonların normal ve yumurtlama oluyorsa sorun yok

Hormonların çok normal. Kilo da etkili olabilir takibinde kal mutlaka. Yumurtlama oluyorsa candyy nin dediği gibi problem olmaz diye düşünüyorum

Doğum kontrol hapı pcosu düzene sokuyor belki oyüzden dktorlar dememiştir. Diğer hormonların normal ve yumurtlama oluyorsa sorun yok
Diğer sonuçların ilk mesajımda yazdığım gibi candycim
Ben kendimi bildim bileli hep normal regl olurum hiç atlamaz.
Evlenme sürecinde muayene oldum her şey yolundaydı
Dogum kontrole basladim yine yolunda
Sonra baska doktora Muayeneye gittim yine hic bir sey duymadim
Hapı öyle bıraktım
Başladı adet günü sarkmalar vs.
Şimdi yeniden bir baska doktora gittim testleri yaptı
Muayene etti
Kiloyu konustuk başka da bir şey demedi sonuçlarla gideceğim yeniden
Pcos sonradan oluşabilen biseyse olmuş olabilir
Ama hep var olan bir durumsa
Benim yok onu biliyorum ☺️
Endişelendim sonuca ne anlam ifade ediyor acaba
Şuan çaktırmamam gereken biyerdeyim ama kafam uçtu 😅

Hormonların çok normal. Kilo da etkili olabilir takibinde kal mutlaka. Yumurtlama oluyorsa candyy nin dediği gibi problem olmaz diye düşünüyorum
Ah onu söylemeyi unuttum 🫣
Nisan sonu aslinda mayistan beri deniyoruz 3-4 ay oldu 2 kere ovulasyon yaptim 2 ay yani birinde bulamadim
Gecen ay
2 kere buldum piki

Diğer sonuçların ilk mesajımda yazdığım gibi candycim
Ben kendimi bildim bileli hep normal regl olurum hiç atlamaz.
Evlenme sürecinde muayene oldum her şey yolundaydı
Dogum kontrole basladim yine yolunda
Sonra baska doktora Muayeneye gittim yine hic bir sey duymadim
Hapı öyle bıraktım
Başladı adet günü sarkmalar vs.
Şimdi yeniden bir baska doktora gittim testleri yaptı
Muayene etti
Kiloyu konustuk başka da bir şey demedi sonuçlarla gideceğim yeniden
Pcos sonradan oluşabilen biseyse olmuş olabilir
Ama hep var olan bir durumsa
Benim yok onu biliyorum ☺️
Endişelendim sonuca ne anlam ifade ediyor acaba
Şuan çaktırmamam gereken biyerdeyim ama kafam uçtu 😅
Anladım canım pcos sonradan olabilecek bir şey mi emin değilim doğrusu. Doktor demediyse sorun yok ozaman kuzum. Doktorun takviye falan verdi mi

Arkadaşlar 5 aydır tiroid ilacı kullanıyordum. Son tahlil de TSH 0.8 çıkınca ilacı 15 gün önce bıraktım. T3 ve T4 değerlerim normal. İlacı bırakmak adeti geciktirir mi? En son 30 ağustosta adet almam gerekiyordu.

Anladım canım pcos sonradan olabilecek bir şey mi emin değilim doğrusu. Doktor demediyse sorun yok ozaman kuzum. Doktorun takviye falan verdi mi
Şuan hiç bir şey vermedi canım
Tahlil sonuçlarımla yeniden gideceğim
Omepa vm kullanıyorum sadece o da folik asit içeren multivitamin
Şimdilik devam ediyorum
Onun da fazlasını istemiyoruz dedi doktor
Ama folik asit degeri normal çıktı
Hemen bi googleladım

• Sonradan oluşmaz. Bir dış etkene olarak bağlı gelişmez.
  • Kız çocuk, henüz anne karnında iken ailesinden gelen genetik etkilerle bu hastalığın temelleri atılır.
  • Yanlış beslenme, aşırı kilo alma hastalığı tetikleyebilir
Yine geldik benim kilo işine 70 lerden hızlıca yukarı tırmanış olmuş hemen o işi halletmeye devam ben 🫢
Zaten kilolu gebe kalmak da istemezdim
Okadar düzenliydi ki herşeyim
Hemen gebe kalırım sandım
Tabi annemin hikayesinde de bu şekil olunca hızlı gebelik ihtimalini düşündüm
Tabi eşim kısmını daha bilmiyoruz 🐥

X