Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Bence 3-4 ay daha oluruna bırak, eşinle birlikte (ki bir gebelik %50 kadın %50 erkeğin çabası ile oluşur) sağlıklı beslenmenize, yürüyüşünüze, bol su içmeye ve takviyelerinizi almaya özen gösterin, bir de kafayı boşaltın...

Bende de yumurta rezervi yetmezliği var, ben bunu 22 haftalık erken doğumumdan sonra öğrendim, ilk gittiğimiz doktor yüzüme direk bunu söylemişti çat çat diye ama o kadar rahattı ki 5-6 ay deneyin olmazsa gelin demişti nasıl bu kadar rahat ki demiştim içimden çok kızmıştım... Biz o 5-6 ayı doktor araştırmakla geçirdik yani stres yüklüydük kafaya girdi bi kere "benim bebeğim olmucak mı acaba?" algısı.

Keşke rezerv azlığını söylemeseydi diyorum kafam daha rahat olacaktı, inancım tam olucaktı ama kafaya bir girdi mi çıkmıyor ki... Çünkü ilk gebeliğim oluşurken rezerv azlığını fln bilmiyorduk ve hiç uğraşsız oldu, çünkü olursa olur olmazsa olmaz kafasındaydık müthiş rahattık dolayısıyla...

1.Kafayı boşaltmak
2.sağlıklı beslenmek
3.ilk 2 maddeyi eşle beraber yapmak sonuç olarak
Cevabın için teşekkür ederim canım. Doktorlar fazlasıyla acımasız bir sonraki gidişte tanımayacakları insanlara, akıllarına geleni söylüyorlar rabbim meleğinizi cennette şefaatçi eylesin, tez zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.
Benim eşim inanılmaz destek veriyor ama onun içinden geçeni hissediyorum. Oda çok istiyor olmasını 6 yıl oldu evleneli, ilk kez Şubat'ta düşükle sonuçlanan gebeliğim oldu. Ondan sonra isteğimiz daha da arttı biran önce olsun istiyoruz. Ama tabiki takdiri ilahi nasibimiz ne zamansa o zaman olur. Kilo veremiyorum yürüyüş yapıyorum her akşam,ama bı türlü tutamıyorum boğazımı çok iştahlıyım, eşim bı kez daha aşılama istiyor. Düşükten sonra adetlerim alt üst olduğu için yumurtada oluşmuyor. Çok stresliyim Rabbim cümlemizin yardımcısı olsun inşallah tez zamanda kucağımızı doldursun verecek olan yalnızca odur yalnız ondan isteyebilir elimizden geldikçe de çabalayabiliriz🤷🏻‍♀️

Kızlar merhaba sabah İlk idrarimla yaptım testi adetime 4 gün var sizce belirginligi iyi mi? Valla korkuyorum 🥺

Eklentiler

• 17232882690696103419190638814830.jpg
    17232882690696103419190638814830.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 56
  • 17232883031607870393081518303952.jpg
    17232883031607870393081518303952.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 55
Cevabın için teşekkür ederim canım. Doktorlar fazlasıyla acımasız bir sonraki gidişte tanımayacakları insanlara, akıllarına geleni söylüyorlar rabbim meleğinizi cennette şefaatçi eylesin, tez zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.
Benim eşim inanılmaz destek veriyor ama onun içinden geçeni hissediyorum. Oda çok istiyor olmasını 6 yıl oldu evleneli, ilk kez Şubat'ta düşükle sonuçlanan gebeliğim oldu. Ondan sonra isteğimiz daha da arttı biran önce olsun istiyoruz. Ama tabiki takdiri ilahi nasibimiz ne zamansa o zaman olur. Kilo veremiyorum yürüyüş yapıyorum her akşam,ama bı türlü tutamıyorum boğazımı çok iştahlıyım, eşim bı kez daha aşılama istiyor. Düşükten sonra adetlerim alt üst olduğu için yumurtada oluşmuyor. Çok stresliyim Rabbim cümlemizin yardımcısı olsun inşallah tez zamanda kucağımızı doldursun verecek olan yalnızca odur yalnız ondan isteyebilir elimizden geldikçe de çabalayabiliriz🤷🏻‍♀️
Sana da tez zamanda güzel bi bebek nasip olsun umarım 🙏🙏 biz de o gebelikten sonra daha çok ister olduk sanki; sen diyince şöyle bi yokladım da içimi, olmadan önce o kadar da bi isteğimiz yoktu olursa başımız üstüne olmazsa yapcak bişiy yok kafasındaydık,
sanırım henüz kucağa almamış bile olsan ebeveynlik duygusunu biraz biraz tatmış oluyorsun ya da hissediyorsun ya ondan bence...

Paketli gıda tüketme, tatlı ekmek vs tüketme bütün fonksiyonel tıpçılar hatta artık normal tıpçılar bile bunu söylüyor artık, her taraf genetiği oylanmış ürünlerle dolu, yediğimiz ekmek bile babaannelerimizin anneannelerimizin yediği ekmek değil, un un değil buğday buğday değil... O yüzden sağlıklı ve mümkün olduğunca doğal beslenme... hem kendi vücuduna hem de gelecek bebişinin vücuduna bunu yapma çünkü senden ona geçecek genler yoluyla hep bunu düşün... Belki binebze de olsa kendine ket koymana yardımcı olur 🙏 yani umarım olur 🙏🙏

Eğer güzel beslenirim sonuna kadar dikkat ederim diyebiliyorsan birkaç ay daha bekle ama sonuçta eşinle vermen gereken bi karar tabi... Ben kendi adıma da çok üzülüyorum o hormon ilaçlarını almak zorundayım diye, eşler ne kadar destekçi olursa olsun ne isterse istesin sonuçta olan bize oluyor o iğnelere o ilaçlara o hormonlara maruz kalan biz oluyoruz, onların tek yaptığı tamam ne gerekiyorsa yapalım hadi gidelim eczaneden ilaç alalım vuralım tamam üzerime düşen herşeyi yaptım ok diye düşünüyorlar kendilerine göre haklılar belki ama o iş öyle olmuyor ya...

Sana da tez zamanda güzel bi bebek nasip olsun umarım 🙏🙏 biz de o gebelikten sonra daha çok ister olduk sanki; sen diyince şöyle bi yokladım da içimi, olmadan önce o kadar da bi isteğimiz yoktu olursa başımız üstüne olmazsa yapcak bişiy yok kafasındaydık,
sanırım henüz kucağa almamış bile olsan ebeveynlik duygusunu biraz biraz tatmış oluyorsun ya da hissediyorsun ya ondan bence...

Paketli gıda tüketme, tatlı ekmek vs tüketme bütün fonksiyonel tıpçılar hatta artık normal tıpçılar bile bunu söylüyor artık, her taraf genetiği oylanmış ürünlerle dolu, yediğimiz ekmek bile babaannelerimizin anneannelerimizin yediği ekmek değil, un un değil buğday buğday değil... O yüzden sağlıklı ve mümkün olduğunca doğal beslenme... hem kendi vücuduna hem de gelecek bebişinin vücuduna bunu yapma çünkü senden ona geçecek genler yoluyla hep bunu düşün... Belki binebze de olsa kendine ket koymana yardımcı olur 🙏 yani umarım olur 🙏🙏

Eğer güzel beslenirim sonuna kadar dikkat ederim diyebiliyorsan birkaç ay daha bekle ama sonuçta eşinle vermen gereken bi karar tabi... Ben kendi adıma da çok üzülüyorum o hormon ilaçlarını almak zorundayım diye, eşler ne kadar destekçi olursa olsun ne isterse istesin sonuçta olan bize oluyor o iğnelere o ilaçlara o hormonlara maruz kalan biz oluyoruz, onların tek yaptığı tamam ne gerekiyorsa yapalım hadi gidelim eczaneden ilaç alalım vuralım tamam üzerime düşen herşeyi yaptım ok diye düşünüyorlar kendilerine göre haklılar belki ama o iş öyle olmuyor ya...
Gerçekten haklısınız hiç yeme yönünden böyle düşünmemiştim. O boşluk hissini bastırmaya bahane olarak kabullenmiştim ama böyle düşününce yıllarca vücutta kalıyor kalıntıları ve bebislere geçiyor ,bunu düşünüp kendimi baskilayacam bundan sonra.

Hormonlar zaten alt üst ediyor hem bunyemizi hem piskolojimizi,erkekler klasik zaten çok istiyorum elimden geleni yaptım gerekeni aldım diyo. Yan etki yapan hormon ilacını kullanmadım diye eşimle ne kavgalar ettiğimizi bilirim. Evet bizde istiyoruz ama sonuçta bizimki de can. Bu iki ay dinlenip kilo vermeye bakacam istediğim kiloya gelinceye kadar gelişme olmazsa ona göre yol çizerim önüme bu sürede 25 kilo aldım 🤦Üstelik hipotroidi hastalığım var bakalım başarabilecek kilodan kurtulabilecek miyim 🤗

İnşallah en kısa zamanda bana size isteyen herkese tez vakitte nasip olur hayırlı evlatlar 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Kızlar merhabalar size bir şey soracağım ya çok çaresiz kaldım çünkü korumuyorum bu ay yumurtlama dönemim yeni bitti hatta göğüslerim acımaya bile başladı nedense anlamadım zaten normalde çok erken hamile kalıyorum daha önce kaybım var çünkü idrar yaparken yanma ve çok sık idrara çıkıyorum enfeksiyon diye düşünüyorum ama gebelikte böyle olur mu yada ilaç kullanmam sıkıntı olur mu

Evet devlet prosedürü farklı ben devlette tüp bebek yaptırıyorum meselaw, sebepsiz infertilite, pkos fln onlarda aşılama şartı koyuyor 2 ya da 3 kez hangi sebepli olduğuna göre değişiyor mesela bende yumurta rezervi azlığı olduğu için direkt tüp bebeğe başlayabildim, ona da özelde bi tane doktor aşılama deneyelim önce dedi zaman kaybı dedim denemedim, iyi ki denemedim direk tüp bebek başladım yine yok yine yok 😂😂
Aynen ı yüzden bazı doktorlar 3 çatlatma 3 aşılama şeklinde ilerliyor. Olur olur sıkma canını 🌸

Herkese merhaba yeniden
Geçen ay ilk defa ovulasyon testi denemiştim oik yakalayamayınca bırakmıştım zaten 10 gün de reglim gecikmişti.
Şimdi 12. Gün sizce pik mi?
Akşam ya da yarîn mı pik olur? Ne zaman ilişki önerirsiniz gün aşırı deniyoruz normalde dün boştu

Eklentiler

• IMG_7246.jpeg
    IMG_7246.jpeg
    113,1 KB · Görüntüleme: 44
Kızlaaar yumurtlamadan bir kaç gün sonda gögüslerinde bi değişiklik olan var mııı ? Benim 3 gün geçti bugün göğüs ağrısı yaşıyorum bide bu uç kısımlarının rengi koyulaşıp büyüdü bu neden oluyor

Herkese merhaba yeniden
Geçen ay ilk defa ovulasyon testi denemiştim oik yakalayamayınca bırakmıştım zaten 10 gün de reglim gecikmişti.
Akşam ya da yarîn mı pik olur? Ne zaman ilişki önerirsiniz gün aşırı deniyoruz normalde dün boştu
Bence akşam ve yarın tekrar yapın pik yaklaşmış. Değerlendirin bide bu akşamı biyerde okumuştum en verimli zaman yumurtlamadan 2 gün öncesiymiş

Kızlar merhabalar size bir şey soracağım ya çok çaresiz kaldım çünkü korumuyorum bu ay yumurtlama dönemim yeni bitti hatta göğüslerim acımaya bile başladı nedense anlamadım zaten normalde çok erken hamile kalıyorum daha önce kaybım var çünkü idrar yaparken yanma ve çok sık idrara çıkıyorum enfeksiyon diye düşünüyorum ama gebelikte böyle olur mu yada ilaç kullanmam sıkıntı olur mu
Yanma varsa enfeksiyon olabilir ama ilaç kullanımı konusunda fikrim yok. Bol su iç hatta 1 çay kaşığı karbonatlı suda içebilirsin iyi geliyor

Herkese merhaba yeniden
Canım akşama pik olur çok çok yaklaşmış. Dün boş geçtiyse bugün mutlaka değerlendir. Aslında spermde sorunu yoksa üst üste 3 günü değerlendir daha iyi

Senden baya umutluydum yaa. Ben geçen ay su ile yaptığım testte çizgi çıkınca aynı şeyi dedim kendi kendime t çizgisi kıpkırmızı olmadıkça inanmıycam🤕zaten piskolojimiz altüst durumda bide böyle testlere denk gelince daha da kötü oluyor. Ama bu testte de var gölge
Evet var hani ilk 5 dk cıktı ama inanırmıyım artık aasla tüm adet belirtilerm gitti karnım şişti indi vücüdüm bile bana oyun oynarken testler zaten oynar 😑

Aynen öyle araştırdıkça bu da neymiş dedikçe bi güç al sana bi de burdan yak diyo resmen...

Aynen yaşadığım o şu an doktorun benim zorumla önerdiği takviyeleri aldım ve artık gerisini Allah’a bıraktım Allah sesimi duymak istiyor bi imtihandan geçiyorum bunu hissediyorum bakalım yıl sonuna kadar kendimize zaman verdim

Merhabalar bu grubu çok uzun zamandır takip ediyorum ama cesaret edipte kendimi kaydettiremedim.5 yıllık evliyim.Bu Ocak ayında çocuk düşünmeye başladık ama çok kiloluydum bu yüzden kilo vermek istedim ama bu süreçte korunmayı bıraktık ve ben o sırada gebe kaldım ve kimyasal gebelikle sonuçlandı ancak gebeliği 2 aya yakın bir süreçte düşürdüm.22 mayısta beta hcg sıfırlandı ve doktorum ilk adetinde gel yumurta büyütme ilacı verelim dedi.Biz doğu görevindeyiz yaz tatili oldu ben memleketime geldim adet olmadın doktora gittim durumu anlattım tarlusal verdi 13 Temmuz da adet oldum 16 temmuzda Femara kullandım 25 temmuzda 21 mm olmuştu iğne vurmak istedi doktorum ama ben kendi haline bırakmak istedim eve geldim 21 mm ken ovülasyon testi yaptım (bir gebenin günlüğü) pik değildi.Ertesi gün 23 mm olmuş olması lazım pik gördüm.Yani 26 Temmuz pik 27 Temmuz çatlama gördüm.Bloglarda çatlamazsa kist olduğunu okumuştum ne olur ne olmaz 29 temmuzda doktoruma yine gittim ve çatladığını söyledi.Ben dayanamayıp 5 Ağustos da erken gebelik testi yaptım bi belirtim yoktu ama resimde bile görüşmeyecek bir çizgi gördüm 8 Ağustos doktora gittim beta 62 çıktı.BAT 10 Ağustos sa beta 161 oldu artış sizce güzel mi ?Cumartesi olduğu için doktorum çıktı arayamadım.Burda ki tüm kadınalara da göz aydınlığı çocuklar için dua ediyorum.Rabbim hepimizin hanelerini şenlendirsin inşallah 🌸

X