Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Ben şeyi merak ediyorum mesela geçen ay ovülasyonu testi yaptığımda reglimi bitişinin ilk günüydü ve neredeyse koyuydu ben reglken mi yumurtlamışım yoksa reglin teste bi etkisi mi var?
Regli çatlayan ve döllenemeyen yumurtaların vücuttan atılma yöntemiyse regli iken yumurtlamış olman pek muhtemel değil gibi görünüyor ama çok da anladığım şeyler değil ama reglinin teste bi etkisinin olma ihtimali daha yüksek gibi geldi bana

Selam kızlar bende sizle dertleşmek istedim
Bende 2 yıllık evliyim. Kaç aydır uğraşıyoruz ama nasip olmadı bir türlü
3 kere çatlatma iğnesi kullandım hormon ilaçları filan rahim filmi çekildi ama oda çok şükür temiz çıktı reglim hep düzenli eşimde ben iki kere farklı doktorlara gittik açıklanamayan kısırlık dediler.
İki aydır laboquıck kasetlerden deniyorum pik günleeri değerlendiriyorum ama 😔
yanlız bu süreçte adetim azaldı sizde de varmı normalde 6.gün leke ile biterdi
şimdi 4. de bitiyor anlamadım

bu ay bal+çörek otu+tarçın denemek istiyorum birde hacamat denicem ikisini Rabbim vesile eder inşallah

🤲🏻Rabbim herekeze hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin
Merhabalar benimde aynı sorunum var. Adet döngünün süresi azaldı hem, hem de adetli olduğum gün sayısı azaldı. Hsg cekildiğinden beri böyle. 4 ay oldu. 4 adetim de ciddi anlamda azalma var. Önceden 28-32 günde bir oluyoken şimdi 21-24 güne kadar düştü

Ben şeyi merak ediyorum mesela geçen ay ovülasyonu testi yaptığımda reglimi bitişinin ilk günüydü ve neredeyse koyuydu ben reglken mi yumurtlamışım yoksa reglin teste bi etkisi mi var?
Bende bu ay 1 hafta erken adet oldum. 2.gün ovülasyon testi yaptım pikti resmen. Bende hiç anlamadım değişik.
Pcos var mı sizde

Hoşgeldinnn, ayy hadi inşallah 🙏
Tüp bebekte ateş fln bilmiyorum ama hafif kasık ağrısı hafif kasılmalar olmuştu sanki bende
Hoşbuldum canimmm
Hepimi pozitif görelim ben ilk catlatma ignesi yaptığımda burada öğrenip soylemistim 🥺
Sonra buradan cok kisiyle tanistim ama bebegimi kaybedince kendimide kaybettim
Uzun zaman sonra ilk kez aşılama yaptirdim devlette oldu.Hep ozele giderdim ama ozeller artik uçmuş guc yetmiyor
Su gunler gecmiyor icim icimi yiyor 😅

Merhabalar benimde aynı sorunum var. Adet döngünün süresi azaldı hem, hem de adetli olduğum gün sayısı azaldı. Hsg cekildiğinden beri böyle. 4 ay oldu. 4 adetim de ciddi anlamda azalma var. Önceden 28-32 günde bir oluyoken şimdi 21-24 güne kadar düştü
Ben de HSG denilen o lanet şeyi çektirdim. Tahminimce şöyle bir şey olabilir ama tamamen mantıken söylüyorum.

HSG çekildiğinde olası bir tıkanıklık fln varsa onu da açabildiğini söyleyen hatta HSG sonrasında hamile kalınabildiğini söyleyen doktorlar var. HSG öncesinde bir tıkanıklık bir yapışıklık varsa bu reglinin daha yoğun gelmesine sebep oluyordur belki. Yani tıkalı bi hortumu düşün oradan daha yoğun, tazyikli su akışı olur ya ama tıkanıklığı giderince su daha yavaş akmaya başlar. Aynı mantıkla HSG çekiminde de sende bir yapışıklık, tıkanıklık varsa kendiliğinden açılmıştır ve böylelikle reglilerinin yoğunluğunda azalma olmuş olabilir.

Selam kızlar bende sizle dertleşmek istedim
Bende 2 yıllık evliyim. Kaç aydır uğraşıyoruz ama nasip olmadı bir türlü
3 kere çatlatma iğnesi kullandım hormon ilaçları filan rahim filmi çekildi ama oda çok şükür temiz çıktı reglim hep düzenli eşimde ben iki kere farklı doktorlara gittik açıklanamayan kısırlık dediler.
İki aydır laboquıck kasetlerden deniyorum pik günleeri değerlendiriyorum ama 😔
yanlız bu süreçte adetim azaldı sizde de varmı normalde 6.gün leke ile biterdi
şimdi 4. de bitiyor anlamadım

bu ay bal+çörek otu+tarçın denemek istiyorum birde hacamat denicem ikisini Rabbim vesile eder inşallah

🤲🏻Rabbim herekeze hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin
Sebepsiz infertilite..
Bakınız ben..
Ben de pkos var bir de. Ama catlatma ignesi ile bebisim olmuştu (düşük oldu 2022de) yasayan bebegim çocuğum yok kocam var suan yasayan çocuk 😅😅😅
Daha yolun basindasin dur hemen umutsuz olmaaaaaa,ben 5 yıllık evli 3 yıldır bebe isteyen 3 yil içinde 3 defa catlatma iğnesi olmus(biri tuttu gitti...) sonra ganol-f kullanmis ama asla yumurtami buyutmemis birisi var karsindaa...
Sakin ha sakin umutsuz olma..

Yumurtanin saglikli büyümesi icin en guzel etken sayiyorum;
Havuc,incir,kavrulmamis badem findik(balla yiyebilirsi gunde 1 tatlı kaşığı)
Avakado 💃🏼

Hadi bakim suratını asmaaaa😍

Bilmiyorum yoruldum 10 yıldır çalışıyorum ev de iyi geliyo şu ara yoksa bende çok sıkılıyorum evde :)) Oh ne güzel kuzum oğluşunla bol bol vakit geçiriyorsun :) bende çok sıkıldım yoruldum haftaya yıllık izne çıkıp tatile gitcem :)
Çalışmak daha iyi ya bende işe başlamayı düşünüyorum bakalım . Tatil iyi gelir en azından kafa dinlersin ☺️

Bari lohusalığın bitmesini bekleseydiler ya çok düşüncesiz bir davranış olmuş. İlk başlarda hemile, küşük bebek gördün mü boğazın düğüm düğüm oluyor ama zamanla azalıyor. Kanayan yara geçmiyor sadece kabuk bağlıyor😔
Ben 27 ocakta doğum yaptım 28 Ocak benim doğum günüm 29 ocakta oğlum öldü ve 3 gün sonrasında gorumcemin düğünü vardı iptal etmek istediler izin vermedim damat dedi düğün istemiyorum yengem de gelirse yaparım dedi yoksa yapmıyorlar di Allah yukarda valla çok düşünceliler . Düğünü de yaptık bende gittim düğüne köşede oturdum kalkmadim

O da mi çıkmış 😅
Daha neler çıkacak biz bebe sahibi olamadik ay catlicam 🤭
Valla aldığım ovulasyon setini içeriği böyleydi;

Laboquick 30 adet ovulasyon+ 2 gebelik + 1 ultra erken gebelik testi 🤷🤷

Ben hayatımda 1 defa gebelik testi ve ilk defa bu ay ovulasyon testi kullandığım için anlayamadım.
Hatta ilk gebelik testini aldığımda da baya pahalıydılar, şimdi hesaplayınca ovulasyon setinin içinde gelince baya uyguna gelmiş oldular.

Ben de HSG denilen o lanet şeyi çektirdim. Tahminimce şöyle bir şey olabilir ama tamamen mantıken söylüyorum.

HSG çekildiğinde olası bir tıkanıklık fln varsa onu da açabildiğini söyleyen hatta HSG sonrasında hamile kalınabildiğini söyleyen doktorlar var. HSG öncesinde bir tıkanıklık bir yapışıklık varsa bu reglinin daha yoğun gelmesine sebep oluyordur belki. Yani tıkalı bi hortumu düşün oradan daha yoğun, tazyikli su akışı olur ya ama tıkanıklığı giderince su daha yavaş akmaya başlar. Aynı mantıkla HSG çekiminde de sende bir yapışıklık, tıkanıklık varsa kendiliğinden açılmıştır ve böylelikle reglilerinin yoğunluğunda azalma olmuş olabilir.
Hsg öncesinde adetim lekelenme ile başlayıp, normal sonra 5 gün hemen hemen de dolu dolu hatta 2. Günün gecesinde iki ped takıp ( özellikle gece olanlarından uzunlardan yani ) yatardım taşma olmasın diye. Misal 5. Gün sonunda ilk baştaki gibi kahverengi lekelenmlerle biterdi. İlk sezaryenimden sonra sağ tüpte tıkanıklığım olmuş tabi ki maalesef 😪 hsg ile açıldı. Baya da bi ağrı çektim hatta işlemden sonra. Doktorun açıklamasına göre açılan tıkanıklıktan dolayı yaşamışım ağrıyı. Biraz da kanamam oldu vs. Bir gün sürdü hafif hafif. Ama söylediğin gibi bana da Dr um aynısını söylemişti hatta hsg cekildiğim ay korunma gebelik ihtimali yüksek bugün dinlen yarından itibaren devam edebilirsin demişti. 4 ay bitti tık yok 🤦‍♀️🤣. İşte kanama yoğunluğu azaldığı gibi döngü süresi azaldı.

Valla aldığım ovulasyon setini içeriği böyleydi;

Laboquick 30 adet ovulasyon+ 2 gebelik + 1 ultra erken gebelik testi 🤷🤷

Ben hayatımda 1 defa gebelik testi ve ilk defa bu ay ovulasyon testi kullandığım için anlayamadım.
Hatta ilk gebelik testini aldığımda da baya pahalıydılar, şimdi hesaplayınca ovulasyon setinin içinde gelince baya uyguna gelmiş oldular.
Ebru ablanın seti harikadir,en guvendigim testtir kendisi iyi ki almışsın 🙈
İnşallah ultra mercimek öğreniriz 🥰

Hsg öncesinde adetim lekelenme ile başlayıp, normal sonra 5 gün hemen hemen de dolu dolu hatta 2. Günün gecesinde iki ped takıp ( özellikle gece olanlarından uzunlardan yani ) yatardım taşma olmasın diye. Misal 5. Gün sonunda ilk baştaki gibi kahverengi lekelenmlerle biterdi. İlk sezaryenimden sonra sağ tüpte tıkanıklığım olmuş tabi ki maalesef 😪 hsg ile açıldı. Baya da bi ağrı çektim hatta işlemden sonra. Doktorun açıklamasına göre açılan tıkanıklıktan dolayı yaşamışım ağrıyı. Biraz da kanamam oldu vs. Bir gün sürdü hafif hafif. Ama söylediğin gibi bana da Dr um aynısını söylemişti hatta hsg cekildiğim ay korunma gebelik ihtimali yüksek bugün dinlen yarından itibaren devam edebilirsin demişti. 4 ay bitti tık yok 🤦‍♀️🤣. İşte kanama yoğunluğu azaldığı gibi döngü süresi azaldı.
Ben de hsg cekildim Şubatta 5 ay sonunda aşılamaya basvurdum,o acının tarifi yok
Çektiğim acı yanima kâr kaldi😅

Ben de hsg cekildim Şubatta 5 ay sonunda aşılamaya basvurdum,o acının tarifi yok
Çektiğim acı yanima kâr kaldi😅
Ben sezaryen ortasında acıdan ağlayan biriyim. Belden üç iğne yediğim halde. Bel fıtığı sorunum olduğu için ciddi ağrı kesiciler almak zorunda kaldım hastane yatışlıyken bi dönem. Vücudum alışık anestezilere. O yüzden uyutularak çekildim özelde.

Ben sezaryen ortasında acıdan ağlayan biriyim. Belden üç iğne yediğim halde. Bel fıtığı sorunum olduğu için ciddi ağrı kesiciler almak zorunda kaldım hastane yatışlıyken bi dönem. Vücudum alışık anestezilere. O yüzden uyutularak çekildim özelde.
Ah kıyamam 🥺
Benim de var fıtık bilirim ağrısını 🥺
Maalesef ben devlette çekildim iliklerime kadar aciyi yaşadım agladim hatta cok kötüydü

Bende de aynısı yada benzer şeyler sağ tüpüme embriyo sıkışıp, dış gebelik geçirip, ameliyattan tüp alındıktan sonraki aylarda reglilerimin yoğunluğu azaldı ağrı sancı olayım tamamen geçti. Ameliyat öncesinde acillik derecede geçiriyordum reglileri iğnesiz geçmiyordu, şimdi ise regli olup olmadığımı anlamıyorum

X