Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Bu sabah yaptım çıkmadı acaba çok mu erken yapıyorum stresten 😢 bu arada çok güzel yazmışsın kendimi iyi hissettirdi umarım senin de isteklerin hemen olur beklemeden ☺️💐
Amin canım benim hepimizin inşallah🙏🤗 biraz erken sanırım. Ben regl günümde öğrenmiştim geçen ay hamileliğimi laboquickle. Tabi düştü sonra kimyasala çevirdi maalesef.

Selam canım, hikayen nasıl çok fazla detaya inemedim. Ama ne olursa olsun aklından çıkarman lazım çok farkındayım aklından çıkar düşünme diyince asla olmuyor. Seni inan ki çok iyi anlıyorum.
Ben de geçen senenin dününde canlı bir erken doğum yaptım. Doğal yollarla üstelik hiç de çaba sarf etmeden olmuştu. Ancak haftadan dolayı yaşamadı tabi üstelik kucağıma bile alamadım, 20-30 dakika yaşamış ve kaybetmişiz. Tabiki çok ağladım çok üzüldüm, üzüldük. Odaya çıkınca yanımda benimle aynı haftalarda doğum yapıp 9. Kez tüp bebek yapan bir abla vardı, aynı anda odaya girdik doğumhaneden çıkınca. Öbürleri hiç tutmamış ablanın, bu tutmuş ve erken doğumla kaybetmiş... Elimde avucumda bir şey kalmadı birikimi, arabayı oturduğumuz evi sattık kirada oturuyoruz, bu son şansımdı artık daha da deneyemem dedi. Ben beterin beteri varmış dedim içimden ve sustum o an kendi acımı o ablaya ayıp olacak diye yaşayamadım, sonra ağır bir lohusalık süreci geçirdim. Bak beterin beteri vardır bunu hep söylerim. Ardından tüp bebek yapmam gerektiği söylendi, denedik, dış gebelik geçirdim, iç kanama ile hastaneye gittim, canımdan oluyordum... Geçen gün doktora gittik, doktor dedi ki çok şey yaşamışsın ama iyi görünüyorsun, gözükmek ve olmak zorundayım dedim. Geçmişle barışmadan şuan için yol belirleyemem önüme de bakamam. O tarafa sağlanıp kalırsan hem düşünce hem davranış anlamında sana yeni gün doğmaz. Bak çat çat söylüyorum sana ve bilerek yapıyorum bunu. Gerekirse 2-3 ay dinlen gebelik, bebek anlamında hiçbir şey için uğraşma gez dolaş, ye iç, korunmasız ilişkiye girmenin keyfine var, zorunluluktan günün geçecek diye değil de zevkle yap, bi hobi edin ne bileyim kafanı dağıtacak ne varsa artık ama aklından çıkar gerekirse profesyonel destek al, bizler ben hallederim kendim diyoruz kadınız ya güçlüyüz sanıyoruz kendimizi ama öyle değil maalesef, herkesin kırıldığı bi nokta var... Geçmişini kapattığını hissettiğinde yeniden daha güçlü başla ve hep iyi düşün... Kelimelerin cümlelerin öyle olsun hep olumluyu çağır kendine... Seneye bi tatil, gezme vs birşey mi planlıyorsunuz neyse bu sene olmadı seneye bebekle olur de mesela... Ama önce eskiyi, geçmişi kapat, kapatmaya, çalış...
Kucağına almak, dokunmak evet bambaşka bir duygudur ama geçmişi de geçmişte bırakmak zorundasın be canım...
Ağlattın beni...
2.5 sene uğraştıktan sonra klomen kullanarak hamile kaldım ikizlerime. Herşey mükemmel ilerliyordu gayet sağlıklı bir gebeliğim vardı. Bir kızım ve bir oğlum olacaktı. 2.5 senenin ardından çok iyi gelmişti hem bana hem eşime. Sonra sabahın altısında aniden suyum gelmeye başladı çok değil az az. Hemen hastaneye gittik açılmam varmış. Doğumhaneye aldılar ama sancım olmadığı için sadece kıpırdamadan yatmamı söylediler ciğer geliştirici yaptılar. Gece bir gibi hafif sancı başladı saat 5e kadar devam etti. Saat 6 olduğunda artık dayanamıycak hale gelmiştim doğumhaneyi inletiyordum, sancıdan. Vee doğum başladı... 28 haftadaydım önce oğlum doğdu hemen ağlmaya başladı onun ağladığını görünce bende hüngür hüngür ağladım ama doktorlar dikkatini dağıtma şimdi sıra kızında diye uyardılar. Kızım biraz zor doğdu ayak pozisyonundaydı. O da ağladı doğduğunda bende ağladım hıçkıra hıçkıra. Kızımı çok az görebildim sadece 4 gün dayanabildi yavrum melek oldu. Oğlum baya güçlüydü ilk 30 gün baya iyiye gidiyordu kilosunu alıyordu büyüyordu. Sonra bir gece aniden nöbet geçirdiğini söyledi doktoru müdahale edilmiş. O günden sonra sürekli kötüye gitti durumu ve 56.gün vefat etti güzel kuşum. Geçen sene ocak şubat mart aylarında oldu bütün bunlar. Her saniyesine kadar aklımda yaşadıklarım. Sende çok haklısın beterin beteri tabi ki var ama benim yaşadıklarımda az değil her gün ama her gün o yoğun bakım kapısının önünde saatlerce beklemek kolay bir şey değil. Ama bu günlerde geçejek inanıyorum atlatıcam bu buhranı. Rabbim bana da nasip edecek sağlıcakla kucağıma alabileceğim evlatları.

Kusura bakma canım uzun oldu

Maalesef ben bebeğimi 12. Haftamda anensefali yüzünden kaybettim. 2 hafta oldu işte ama sütüm gelmiş ben ter sanıyordum o ıslaklığı şok oldum.
Tekrardan gebelik istiyorsan ilaçla düşürüyorlar bende 26 haftalık erken doğum yapıp kaybettim cok sütüm geliyordu mastit olacak derecede ilaçla düşürdüler prolaktini
Sizin haftanız küçük 1 2 adete düzelir diye düşünüyorum kanama oldukça değer düşüyor.

Ahhh yavrum benim yüreğimi dağladın tee kaç km öteden 😔😔 yapma böyle Rabbım onları cennetine aldı orada annelerini bekliyorlar. Denemeye çalış vedalaşmak için annem orada üzülüyor diye onları da orada üzmeyin olursun hem 😪😪😪
Çok kez vedalaştım kuzum, onlar beni bıraktı ama ben onları bırakamadım. Bunlar daha iyi günlerim geçen sene çok çok daha kötüydüm. Yavaş yavaş atlatıyorum biraz zor oluyor ama oluyor

Candyy boşver takmak yok bu ay yakmayalim kafaya artık bosverelim unutalım birde böyle deneyelim taktım kocamı koluma unutmak yoluna 😘☺️ben 38 kocam 41 yaşında Allah nasip ederse bize olacak olmuyosa yapacak bişey yok seviyorum hepinizi
Vayyyy çıtıra bak sen gez canım gez tabi

Ben laboquick aldım ama kargo geldiğinde Certain diye bir şey çıktı içinden, bir de not koymuşlar, yaşanan aksaklık nedeniyle bunu koyduk ikisi aynı markadır aynı fabrikada üretiliyorlar fln diye kağıttaki numarayı aradım kadın yine aynı şeyleri söyledi çok da ilgilendiren iade isterseniz de derhal yaparım sorun değil dedi ama ben zaten ovuulasyona başlamak için geç kaldığım için göndermedim onu yapıyorum, tüh ya marka o kadar önemli miydi?
Evet köroğlu üretimi hepsi 4 farklı isim altında satıyorlar ben inceledim google da köroğlu group yazın çıkıyor

Galiba benim asıl nedenim bu kaybettiğim bebeklerimi kalbimden aklımdan çıkaramamak. Herkes diyordu aklımdan çıkarmaya çalış diye ama nasıl yaparım ben onlara dokundum sütümü verdim bir kerede olsa öptüm. Gözümün önünden gitmiyorlar. Hep aklımdalar
Aklından çıkarmak imkansız bı şey bak bende oğlumu kaybettim hatta elim onun üstündeyken öldü vicdan azabı çekiyorum aklımdan çıkmıyor her ne yaparsam yapım keşke oda burda olsaydı böyle yapardık ona bunu giydirirdim diyip duruyorum ona aldığım hiç bı şeyi kimseye vermedim vermem de anlayacağın o ki unutmakmis aklından cikarmakmis imkansız yani geceleri özellikle sabah kadar ağlıyorum. Oğlum geçen resmini görmüş diyo anne bu kim diyemedim ki o senin kardeşin öldü diye bilmiyor söylemedik etkilenmesin diye şimdi de niye karnında bebek yok diyo bazen onlara yetemedigimi düşünüyorum Allah bizleri öbür tarafta kavuştursun inşallah ❤️ ❤️ 🤲 🤲

Aklından çıkarmak imkansız bı şey bak bende oğlumu kaybettim hatta elim onun üstündeyken öldü vicdan azabı çekiyorum aklımdan çıkmıyor her ne yaparsam yapım keşke oda burda olsaydı böyle yapardık ona bunu giydirirdim diyip duruyorum ona aldığım hiç bı şeyi kimseye vermedim vermem de anlayacağın o ki unutmakmis aklından cikarmakmis imkansız yani geceleri özellikle sabah kadar ağlıyorum. Oğlum geçen resmini görmüş diyo anne bu kim diyemedim ki o senin kardeşin öldü diye bilmiyor söylemedik etkilenmesin diye şimdi de niye karnında bebek yok diyo bazen onlara yetemedigimi düşünüyorum Allah bizleri öbür tarafta kavuştursun inşallah ❤️ ❤️ 🤲 🤲
Bazı şeyleri başına gelmeden anlayamıyorsun ki. 7 yaşında görümcem var oğlum vefat ettikten sonra bebeği ne zaman hastaneden eve getiriyorsun çok merak ediyorum görmek istiyorum dedi. Hiçbir şey konuşamadan sadece ağlamıştım kaynanam daha sonra gelicek diye öbür odaya gönderdi. Allah sana da sabırlar versin heleki gözünün önünde melek olması çok çok kötü. Rabbim cennetinde kavuştursun 🙏

Ağlattın beni...
2.5 sene uğraştıktan sonra klomen kullanarak hamile kaldım ikizlerime. Herşey mükemmel ilerliyordu gayet sağlıklı bir gebeliğim vardı. Bir kızım ve bir oğlum olacaktı. 2.5 senenin ardından çok iyi gelmişti hem bana hem eşime. Sonra sabahın altısında aniden suyum gelmeye başladı çok değil az az. Hemen hastaneye gittik açılmam varmış. Doğumhaneye aldılar ama sancım olmadığı için sadece kıpırdamadan yatmamı söylediler ciğer geliştirici yaptılar. Gece bir gibi hafif sancı başladı saat 5e kadar devam etti. Saat 6 olduğunda artık dayanamıycak hale gelmiştim doğumhaneyi inletiyordum, sancıdan. Vee doğum başladı... 28 haftadaydım önce oğlum doğdu hemen ağlmaya başladı onun ağladığını görünce bende hüngür hüngür ağladım ama doktorlar dikkatini dağıtma şimdi sıra kızında diye uyardılar. Kızım biraz zor doğdu ayak pozisyonundaydı. O da ağladı doğduğunda bende ağladım hıçkıra hıçkıra. Kızımı çok az görebildim sadece 4 gün dayanabildi yavrum melek oldu. Oğlum baya güçlüydü ilk 30 gün baya iyiye gidiyordu kilosunu alıyordu büyüyordu. Sonra bir gece aniden nöbet geçirdiğini söyledi doktoru müdahale edilmiş. O günden sonra sürekli kötüye gitti durumu ve 56.gün vefat etti güzel kuşum. Geçen sene ocak şubat mart aylarında oldu bütün bunlar. Her saniyesine kadar aklımda yaşadıklarım. Sende çok haklısın beterin beteri tabi ki var ama benim yaşadıklarımda az değil her gün ama her gün o yoğun bakım kapısının önünde saatlerce beklemek kolay bir şey değil. Ama bu günlerde geçejek inanıyorum atlatıcam bu buhranı. Rabbim bana da nasip edecek sağlıcakla kucağıma alabileceğim evlatları.

Kusura bakma canım uzun oldu
Karşılıklı ağlaşalım o zaman, ah kuzum çok çok geçmiş olsun, başın sağolsun... Ama ömür boyu bununla yaşayamazsın be güzelim... Evet onlar senin, canlarındı canından bi parçaydı... Haklısın çok zor, senin kendi ciğerini, organını bişeyini canlı canlı alsalar senden daha iyiydi belki... Kucağına almak bağ kurmak bambaşka... Ama bu şekilde yaşayamazsın, artık bağını koparman lazım... Gerekirse profesyonel destek almaktan çekinme olur mu? Göreceksin ki her şey yoluna girecek. Ama sen yenilerine kalbini açamadığın sürece olmaz... Ne kadar çıkardım aklımdan tamam düşünmüyorum desen de en basiti bak kullanıcı adının açıklanmasında bile var... Yok sayamazsın yaşadıkların çok ağır ama sen de güçlüsün daha da güçlü olucaksın...

Hastaneden çıktıktan 2-3 ay sonra neden erken doğum oldu bi daha olur mu fln diye kontrollere giderken dediler ki tüp bebek yapman lazım senin amh düşüklüğün var nedenini niyesini bırakın asıl buna bakın, ok dedik tüp bebeğe başladık ki dipsiz kuyu hiçbir şey bilmiyorum... Ay dedim biri bitmeden öteki başlıyor neler yaşıcaz daha acaba... Sonra Transferden sonra dış gebelik geçirdim canımdan oluyordum resmen ve resmen kendim çağırdım biliyo musun. Evren dedi ki al bi de bunu yaşa bakalım, merak ediyordun gör bak bakalım...

Yaşadıklarımızı hissettiklerimizi kendimiz çekiyoruz kendimize...

X