Ağustos ayı gebelik planlayanlar 2022 (güncel )

doktor tavsiyesiyle mi canım yoksa tecrübelerle mi başladın
Yani şöyle benim bacaklarım falan çok ağrıyordu bu pıhtılaşmadan kaynaklı magnezyumun iyi geldiğini biliyordum hemde homosisteinim biraz yüksekti onun düşmesi içinde magnezyum iyi geliyor diye duymuştum araştırdım vicium d3 ü buldum 4 gündür falan kullanıyorum şükür bacak ağrım yok

Avrupa Yakasında önereceğiniz kadın jinekolog var mı arkadaşlar şuan gittiğim doktordan memnun değilim gebelik konusunda iyi yönlendireceğini düşünmüyorum

kızlar bişey soracağım, bu ay gebe kalmayı planlıyor ve de istiyoruz da herhangi bir ilaç takviye falan kullanan var mı? Vitamin vb
bende yeni denemeye başladım hatta doktora düzenli kontrole gidiyorum miyom ameliyatı olduğum için doktor sadece folik asit olarak diofol kullanmamı önermişti onun haricinde herhangi bir şey vermemişti

kızlar bişey soracağım, bu ay gebe kalmayı planlıyor ve de istiyoruz da herhangi bir ilaç takviye falan kullanan var mı? Vitamin vb
Kendi doktorum ayrı ayrı omega 3, d vit, folik asit ve demir ilacı kullanmamı tavsiye etti ayrıca Akdeniz mutfağı ağırlıklı beslenmenin doğurganlığı arttırdığını da söylemişti. Bol yeşillik, meyve, balık vs. Avokadonun da rahmi beslediği için çok faydalı olduğunu duymuştum başka bir doktordan.

Cevabin icin çok teşekkür ederim.ayni durumu yasamis kişilerden fikir almak cok iyi oluyor netten arastirmayla olmuyor çünkü. Benim iki yumurtaligimdada var biri 5 cm biri 7 cm. Rahim filmi cekildim herhangi bir yapisiklik yada baska bir zarar yok. Benim hic agrimda yok zaten buyuk olmalarina rağmen reglim gunu gunune olur 5 gun surer insallah gebelik olur eşim de bu ay test verecek bakalim

aa güzel bilgi bu teşekkür ederim. Doktor tavsiyesi olması önemli bu konuda

bende yeni denemeye başladım hatta doktora düzenli kontrole gidiyorum miyom ameliyatı olduğum için doktor sadece folik asit olarak diofol kullanmamı önermişti onun haricinde herhangi bir şey vermemişti
evet anlaşılan doktorlar folik asit konusunda hemfikir. Normalde gebelik başlanıgıcından itibaren veriyolar diye biliyorum ama demek ki planlama aşamasında da fayda sağlıyor:)

Merhaba arkadaşlar bende önümüzdeki günlerde doktora gitmeyi düşünüyorum da acaba süreç nasıl ilerliyor ilk hangi testleri yapıyorlar ve adet olunca mı doktora gitmeliyim yoksa olmadan önce belirli bir günü var mı

evet anlaşılan doktorlar folik asit konusunda hemfikir. Normalde gebelik başlanıgıcından itibaren veriyolar diye biliyorum ama demek ki planlama aşamasında da fayda sağlıyor:)
doktoruna göre değişiyor galiba bazı doktorlar hamilelikte belirli bir süre devam ettiriyor bazılarıda hemen bıraktıyor. Planlama aşamasındayken herhalde b12 vitaminler konusunda değerleri tam olsun diye önceden kullanılıyor bebişin tutunduğu zamanı net bilemediğimiz için galiba :)

İlk gidip konuşabilirsiniz doktorla o sizi yönlendirir veya

adetin 3.günü çağırıyorlar ve bazı kan testleri yapıyorlar isterseniz birdaha birdaha uğraşmamak için 3. Günü de gidebilirsiniz

benim tek taraflıydı 7cm ve çok çok şiddetli ağrılar çekerdim regl benimde hep düzenliydi ama ameliyat oldum çünkü gebelik oluşması zor demişti doktorum ve bir doktor değil 3 doktor takibi ile karar aldım aslında yeride çok önemli yumurtalığın içini sarmıştı ve bağırsaklarıma kadar yapışıktı sen şanslı hastalardansın inş gebelik olur

sanki belirtilerinde olmuş gibi gözüküyor inşallah bebişin seninledir :) test yaptın mı acaba yarın falan yapsan aslında çıkma ihtimali yüksek gibi duruyor canım

İlk gidip konuşabilirsiniz doktorla o sizi yönlendirir veya

adetin 3.günü çağırıyorlar ve bazı kan testleri yapıyorlar isterseniz birdaha birdaha uğraşmamak için 3. Günü de gidebilirsiniz
Evet bende bir daha bir daha gitmemek adına buraya danışmak istedim direk adetin 3. Günü gideyim o halde daha öncesinde gitmeme gerek yok sanırım

sanki belirtilerinde olmuş gibi gözüküyor inşallah bebişin seninledir :) test yaptın mı acaba yarın falan yapsan aslında çıkma ihtimali yüksek gibi duruyor canım
Ayyy inşallah 30 temmuz sabah adet olmamis olursam o zaman teste karar verdim çok sabırsızım ama bekleyecegim insallah başarabilirim sadece yumurtlama gununu değerlendirmek yeterli mi yoksa 1 ayda düzenli ilişki daha mi garanti

Bana iki doktorda ameliyat olma dedi. Yumurtalik rezervlerime zarar verirmis. Once tup bebek gebelikten sonra kistler alincakmis. Ama ben şuan dogal yolla olurmu diye bekliyorum cunku sadece bir ay korunmasiz iliskimiz oldu 1 senelik evliyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…