Ağustos ayı gebelik planlayanlar 2022 (güncel )

Ya ben spor yapmaya başlayalı 2 yıl oldu. İlk çocuğuma hamile kalmaya çalışırken çok düzensizdi adetim 35-40 ları görüyordu adet düzenim. Doğumdan sonra temiz beslenme ve egzersize geçtim şuan iki yıldır düzenli haftada 3-4 gün ağırlık antrenmanı cardio pilates program dahilinde egzersiz yapıyorum. Baya da kaslandım :) spor yapmaya başladıktan sonra adetim düzene girdi 31-32 günde adet olmaya başladım. Ama ne zaman ki çocuk düşünmeye başladık tekrar bozuldu gecen ay 37 günde oldum ondan önce 34 günde mesela. Korunmayı bıraktıktan sonra bozuldu yine. Ya stres bozuyor ya da bilemiyorum.
Merhabalar canım,
Iki yıla yakındır korunmuyoruz, ara ara düzensizleşti benimde, sen bana göre daha istikrarlı egzersiz yapmışsın,
Haftada kaç gün ve saatti?

Zumba yaptım o da 2 gün haftada çokda değil bi saattir, adetlerim düzensizleşti, bilemedim neden böyle oldu.

Kaç aydır korunmuyorsun?
Temiz beslenme,akdeniz usulü mü?

Merhabalar canım,
Iki yıla yakındır korunmuyoruz, ara ara düzensizleşti benimde, sen bana göre daha istikrarlı egzersiz yapmışsın,

Zumba yaptım o da 2 gün haftada çokda değil bi saattir, adetlerim düzensizleşti, bilemedim neden böyle oldu.

Kaç aydır korunmuyorsun?
Gerçekten korunmayı bırakınca adet düzenlisi oluyor benimde 8 aydır bozuldu hatta öyle düzenliydiki ilk ay 4 gün gecikince gebeyim sandım hastaneye gittim kan testini doktor gebe değildim oda dedi olur böyle düzensizler rahim kendini hazırlıyor toparlıyor sorun yok dedi o zamandan beri bi ay erken bi ay geç olmaya başladım bir gün bile şaşmazdı adet tarihim bünyeyi etkiliyor yani 😃

Yemin ederim o kadar çok inandırmışım ki kendimi “gebelikten değildir” demeye. İşte ben de kullandığım advictor takviyesine yoruyorum ondandır diye.Tartıya çıkıyorum kilom aynı. Ama karnımdaki şişkinliğe baksan 4 aylık hamile gibi. Akşama doğru daha çok artıyor. Ki ben bahsetmiştim düzenli spor yaparım sporcu hayat tarzım var diye. Spor yaptığım için bu kadar şişkinliğim olmaz normalde de hemen iner. Ama yok spor bile fayda etmiyor özellikle son günler çok arttı duramıyorum tuvalete kaçıyorum rahatlamak için. :)) yine de beklentiyi yüksek tutmayacağım hayal kırıklığı olmasın diye. Belki yarın yaparım test. Ya da tutmaya çalışırım kendimi bilemiyorum 😄
Evet canım seni çok iyi anlıyorum o şişkinlik tuhaf bir şişkinlik mesela tuvalete de çıkıyorsun o konuda da bir sorun yok kabızlıkdan değil yani ama ona rağmen şişlik var arkadaşımda 7 aylık hamile onda da şişkinlik olmuştu ilk aylarda bende o yüzden süphelenmiştim😂yaparsan bana da haber ver canım dualarım seninle🥰

Gerçekten korunmayı bırakınca adet düzenlisi oluyor benimde 8 aydır bozuldu hatta öyle düzenliydiki ilk ay 4 gün gecikince gebeyim sandım hastaneye gittim kan testini doktor gebe değildim oda dedi olur böyle düzensizler rahim kendini hazırlıyor toparlıyor sorun yok dedi o zamandan beri bi ay erken bi ay geç olmaya başladım bir gün bile şaşmazdı adet tarihim bünyeyi etkiliyor yani 😃
Aynı ben, iki yıl öncesine kadar düzenleydi, ilk ay daha korunmayı bırakınca ya erken, ya geç geliyor, ya az, ya çok geliyor, genelde az.
Ins bi duzene girerler ve mümkünse gelmezler🤲

Yinede beklemekte fayda var canım inşallah hayal kırıklığı olmaz ama bende belirtilerimi yazdığımda da demiştim şişkinlik var diye bende bir hafta önce özellikle şişkinliğin farkına vardim hatta eşime de demiştim kilo mu aldım acaba diye 😂gaz ve karın guruldaması da özellikle iki gün önce çok vardı😂bende proxyfemın diye bişey kullanıyordum bir buçuk aydır acaba şişkinlik ondan mı diyordum hamilelik ihtimali imkansız gibi geliyordu ama belli olmuyor canım ümitsiz olma🥰🤲
Canım proxyfemın kaç ay kullandın?
Pko var mı sende, onlara veriliyor bu takviye diye biliyorum.

İnşallah canım benim 🤲🏻🌸 En azından iki gün daha bekle canım adet gününü bekle dicemde biliyorum insan bekleyemiyor😀
Beklemeye çalışacağım ama hafta sonu bile kendimi zor frenledim 😂 aslında şu pazartesi de yapmasam salı yapsam en azından daha iyi olacak ama sabahki ruh halime bırakacağım artık 😅 yaparsam paylaşacağım burada

Merhabalar canım,

Kaç aydır korunmuyorsun?
Merhabalar canım ben ilk Leslie ile başladım ama bacağıma band geçirerek yaptım haftada en az üç dört gün yapıyordum ve yaptığımda iki saati bulabiliyordu yani ikişer video yapıyordum. Sonra az gelmeye başladı. Caroline Girvanın 50 günlük programları var bir gün üst vücut bir gün alt vücut bir gün kalça mesela bir gün tüm vücut bir gün de cardio gibi düzenli güzel bir program. Dambıllarla yapıyorsun. En az 40-45 dakikalık. Bu bana ruhuma çok iyi geldi ve asla bırakamadım iki yıldır ağırlıksız egzersiz yapmıyorum. Vücudum inanılmaz şekil aldı mesela ilk çocuğuma hamile kalmadan önce 56-57 kilo iken medium bazen large giyiyordum şuan da 56 kiloyum ama small ya da hatta xsmall giydiğim oluyor. İşin sırrı ağırlık egzersizi. Kas oranım arttı yağ oranım azaldı. Ruhuma bedenime çok iyi geldi adetim düzene girdi.migren ataklarım yok oldu. Aslında iki üç aydan fazladır korunmuyoruz belki daha fazladır ama çocuk yapmak için de değildi. Bu ay itibarı ile tam anlamıyla çocuk yapmaya karar verdik değerlendirmeye çalıştık tam anlamıyla. Ama iki üç aydır düzensiz oluyordu işte geçen ay 37 günde oldum. Sanırım çocuk fikri ister istemez strese sokuyor hamile hemen kalabilecek miyim acaba hamile miyim diye bilinçaltından dolayı.
Temiz beslenmeden kastım asla abur cubur tüketmem paketli ürün yemem kola meyve suyu vs içmem hazır gıda yemem yani. Protein ağırlıklı beslenirim çoğunlukla.

Evet canım seni çok iyi anlıyorum o şişkinlik tuhaf bir şişkinlik mesela tuvalete de çıkıyorsun o konuda da bir sorun yok kabızlıkdan değil yani ama ona rağmen şişlik var arkadaşımda 7 aylık hamile onda da şişkinlik olmuştu ilk aylarda bende o yüzden süphelenmiştim😂yaparsan bana da haber ver canım dualarım seninle🥰
Evet kesinlikle tuvaletten yana da sıkıntı yok tuvalete rahat çıkıyorum ama enteresan bir şişkinlik var bazen ötüyor bagırsaklarım. Şiş böyle hamile gibi. Yumurtlamadan bir hafta sonra başladı istikrarlı şekilde devam ediyor 😂 çok teşekkür ederim canım benim 😍😍🥰elimde bir gaz var umudum bakalım 😂

Evet kesinlikle tuvaletten yana da sıkıntı yok tuvalete rahat çıkıyorum ama enteresan bir şişkinlik var bazen ötüyor bagırsaklarım. Şiş böyle hamile gibi. Yumurtlamadan bir hafta sonra başladı istikrarlı şekilde devam ediyor 😂 çok teşekkür ederim canım benim 😍😍🥰elimde bir gaz var umudum bakalım 😂
Hahaha daha ne olsun canım gaz deyip geçmemek gerek😂😂😂ne demek canım rica ederim 🥰

Beklemeye çalışacağım ama hafta sonu bile kendimi zor frenledim 😂 aslında şu pazartesi de yapmasam salı yapsam en azından daha iyi olacak ama sabahki ruh halime bırakacağım artık 😅 yaparsam paylaşacağım burada
Kesinlikle gaza gelip yaparsan paylaş bizimlede canım beni bile heyecan bastı hep böyle oluyorum Ya sanki benmişim kadar heyecanlanıp seviniyorum 😃😃

X