Ağustos ayı gebelik planlayanlar 2022 (güncel )

17-24 temmuzda adet dönemimdeydim. Son iki adet dönemimde sağ yumurtalıkta ağrım var diye bi kontrole gideyim dedim kist falan mı var diye. Bi şey çıkmadı. Doktor hazır gelmişsin adet dönemindesin hormon da bakalım dedi. AMH değerim 0.87 çıktı. Yıkıldım. Beklemiyordum. Adet dönemlerim hep düzenliydi her şey yolunda sanıyordum. Ocak ayında kürtaj olmuştum bebekte kalp atışı olmadığı için. Maalesef o geçmişim de var. Bi daha hamile kalamıcam kesin belki de tek şansım o bebekti dedim. Sonra adetim biter bitmez keçiboynuzu pekmezi kullanmaya başladık eşim de ben de. Her gün 1 incir eşim 1 incir benim için zeytinyağına koyduk. Sabah aç karnına yedik tekrar ertesi gün için yenilerini koyduk. Bir de eşim Aksu vital marka bi karışım almıştı içinde bi sürü şey olan onu yedik birer kaşık. Bunları çok da yapamadık aslında 1 hafta düzenli anca kullandık araya tatile falan gittik kaldı. Ama kullandığımız günlerde ilişki de oldu. Belki bunlar da etkilemiştir. 3-4 aydır Ovulasyon testiyle takip ettim olmadı. Bu ay test yapmadım sadece bu karışımları yumurtalama dönemi civarında yedik. İşe yaramış olabilirler. İlişki günleri de şu şekildeydi: 24 temmuzda adetim bitmişti. 24-26-27-28-29 Temmuz ve 2 Ağustos 😂 Biraz tempoluydu ama AMH düşük diye bi an önce elimi çabuk tutmalıydım 😂 Hangisinde tuttu bilmiyorum ama 🫣 Bir de son iki aydır falan Folidoce folik asit kullanıyorum. Genelde düzenli. Arada tek tük unuttuğum da oluyordu. Ben bu ay yine de ümitli değildim. Kesin değerlendiremediğim 30-31 Temmuzda yumurtladım tüh onları da değerlendirmeliydik diye hayıflanıyordum 🥹
Bazen insanın ummadığı anda gelir mucizesi 🥰hayırlı olsun canım bende kızımı öyle öğrenmiştim adet günü hiç beklemedigim bir şekilde 🤣şimdi kızıma kardeş yapmayı düşünüyoruz da bakalım marttan beri deniyoruz bir buçuk aydır şehir dışındayım eşim yanımda yoktu dün akşam degerlendirdik e hayırlısı diyelim😁

Şöyle ki daha çok erken diye doktor kontrolüne gitmedim. Sadece kan verdim bi tıp merkezinde 73 çıktı değerim. Kimyasal mı değil mi o anlamda mı diyorsunuz? Hani kesin hamilelik derken onu anlamadım
Evet doktora göründünüz sandım o zaman durumlarımız aynı hadi bakalım inşallah ikimizinde sağlıklı bebişleri vardır

Kızlar yine yaptım sabah idrarıyla ama dünden bi fark göremedim efekt yapamadım saat şuanda erken vakitler olduğu için gördükten sonra efekt yapmaya zamanı olan varsa efektlede bakabilir şu saatten sonra artık pes ettim test yapmaya sizleri dinlemem gerekiyor artık bekle dedikçe bekleyemiyorum ama bu şekildede sonuç alamıyorum ancak gözüm kör olcak kadar az bir çizgiyle yetiniyorum neyse artık bekliyorum bakalım bat 20si :KK43: bu kadar silikliğe hcg belki 5-6 ancadır yanii bilemiyorum :/ bir tık koyu çıkar düne göre zannetmiştim bide dün ilk idrar değildi
Bu normal kaset test değil mi? 1 haftan varken bata kaset testte sonuç nasıl çıksın. Beta anca 5 6 dır demişsin kaset testler zaten o kadar az betayı algılamıyor. Yani çok çok erken henüz bırak kaset testi benim kan testim bile 0.10 çıkmıştı. O yüzden bu kadar erkenden yapıp ne umutsuzluğa kapıl ne de umutlan. Biraz sabret canım sadece bekle yani biliyorum zor ama genelde gerçekten en umursamaz olduğumuz ve en az ilişki olduğu aylarda hamile kalabiliyoruz.

Kızlar bende dün test yaptım böyle çıktı bat 14ü
6069F6BB-86AC-4A0D-8E1F-74ABE91DF3CE.jpeg

Merhaba kızlar, benim bat 16 Ağustos. Ama birkaç gündür çok hafif lekelenme oluyor. Spora başladım yoga vs yaparken esnemeler oluyor ona bağlıyorum açıkçası. Çünkü bu ay tatildeydik. Geldikten sonra da çok meşguldüm bu yüzden ovülasyon vs takip edemedim. Yani açıkçası bir beklentim yok. Bir de bu lekelenmelerle birlikte yüzümde sivilceler çıkmaya başladı. Açıkçası ilk lekelenme 4-5 gün kadar önce eşimle yakınlaştığımızın ertesinde oldu. İkinci lekelenme ise hemen iki gün sonra oldu. Bugün ise çok açık pembe ve az miktarda oldu. Kafama takılan şey şu; sizlerde de ilişki veya spor sonrası hafif lekelenmeler oluyor mu? Yoksa acaba deyip biraz heyecanlansam mı?
Canım ben 2 yıldır ağırlık antrenmanı dahil cardio pilates yapıyorum haftada 3-4 gün. En son dün ağırlık çalıştım hatta. Bende lekelenme olmuyor olmadı daha hiç. Benim de adete maksimum 5-6 gün kaldı

Kızlar yine yaptım sabah idrarıyla ama dünden bi fark göremedim efekt yapamadım saat şuanda erken vakitler olduğu için gördükten sonra efekt yapmaya zamanı olan varsa efektlede bakabilir şu saatten sonra artık pes ettim test yapmaya sizleri dinlemem gerekiyor artık bekle dedikçe bekleyemiyorum ama bu şekildede sonuç alamıyorum ancak gözüm kör olcak kadar az bir çizgiyle yetiniyorum neyse artık bekliyorum bakalım bat 20si :KK43: bu kadar silikliğe hcg belki 5-6 ancadır yanii bilemiyorum :/ bir tık koyu çıkar düne göre zannetmiştim bide dün ilk idrar değildi
Canım biraz oynadım ama böyle gözüküyor 🤷‍♀️

Eklentiler

• 857590F3-CB2D-4EB5-9770-EE5D9773F50A.jpeg
    857590F3-CB2D-4EB5-9770-EE5D9773F50A.jpeg
    51,4 KB · Görüntüleme: 39
  • BF0CF16F-E55C-4A48-A35E-F7E55D7BBA01.jpeg
    BF0CF16F-E55C-4A48-A35E-F7E55D7BBA01.jpeg
    59,1 KB · Görüntüleme: 37
  • 5AC3528C-CC24-4615-8030-34A2F6D131C4.jpeg
    5AC3528C-CC24-4615-8030-34A2F6D131C4.jpeg
    46,6 KB · Görüntüleme: 43
Selam kızlar,
Telefonumdan girmeyi akıl edebildim nihayet:)
Salı günü test yapıcaz diye söz vermiştik ama eşim ısrar edince test yaptım cuma günü bata daha 9 gün varken çok silik çıktı silik bile değildi sadece yeri belliydi.
Dün tekrar yaptım hiçbişey yok.
Yok yere moralim bozuldu😂
Dünden beri beyaz akıntım var ve adet olacakmışım gibi ağrım ama hiç dinmeyen bir rahatsızlık.
Bat 20 ağustos normalde 17 siydi ama 17. Gün yumurtladım ayın 6 sında 7 sinde çatladı.
İki gebeliğimde de adet olduğum halde şimdi moralim bozuldu.
Aklıma takmamayı nasıl başarıcam bilmiyorum

Arkadaşım ters ışık yaparak baktı😂😂
Ne günlere kaldık, atraksiyon arıyorum resmen😂

Eklentiler

• A84C25A3-5AF8-4D07-A7C4-3B0EAEE6F05F.png
    A84C25A3-5AF8-4D07-A7C4-3B0EAEE6F05F.png
    420,1 KB · Görüntüleme: 64
O kadar koşullanma olmuş ki bende negatif test görmek duymak hemen üzüyor. Ben bir keresinde ilaç alacağım için Beta bakmıştı doktor 0.100 dü tabi adete 1 hafta vardı yine de belli olmaz demişti bana 🤷🏻‍♀️ tabi belli oldu negatif 😅 bu ay hiç kaset test yapmayacağım karar aldım adetim düzenli zaten en geç 25 Ağustos da gelecek gelmezde iki gün geçerse kan testine koşarım topuklarimi vura vura 😌

X