AĞRILI MESANE SENDROMU YAŞAYAN VAR MI?

Malesef etkisini görmedim daha. Aynı devak ediyor. 4 doz ialuril aldım mesaneye. Doktorum İstanbulda Bülent Erol.

Geçmiş olsun.ikimizin durumu biraz farklı,benim sorunum interstisyel sistit veya ağrılı mesane sendromu diye geçiyor..şikayetler: sık idrar,sürekli idrar var hissi,idrar yaparken veya yapmazkende şiddetli ağrı yanma ve yediğim birçok şey ağrımı arttıryor..Nedeni tam olarak bilinmediği için kesin bir tedavisi yok diyor doktorlar.ben şuan alkali beslemeyle şikayetlerimi biraz azaltabildim,sürekli araştırma yaparak ttedavimi olmaya çalışıyorum..ben doktor değilim ama çok araştırma yaptığım için sizin idrar çıkış kanalında bir tıkanıklık olabilir belki..bu konuda çok yardımcı olamıyca

Geçmiş olsun.ikimizin durumu biraz farklı,benim sorunum interstisyel sistit veya ağrılı mesane sendromu diye geçiyor..şikayetler: sık idrar,sürekli idrar var hissi,idrar yaparken veya yapmazkende şiddetli ağrı yanma ve yediğim birçok şey ağrımı arttıryor..Nedeni tam olarak bilinmediği için kesin bir tedavisi yok diyor doktorlar.ben şuan alkali beslemeyle şikayetlerimi biraz azaltabildim,sürekli araştırma yaparak ttedavimi olmaya çalışıyorum..ben doktor değilim ama çok araştırma yaptığım için sizin idrar çıkış kanalında bir tıkanıklık olabilir belki..bu konuda çok yardımcı olamıycam..
Bende de aynı sorum var. Sizin geçti mi?

Arkadaşlar merhaba,

Ağrılı mesane sendorumu (İnterstisyel sistit ) ile 1 yıldır mücadele ediyorum ve araştırmadığım gitmediğim doktor kalmadı.
Harcadığım paradan hiç bahsetmeyeceğim bile :KK43:(( bu durumun psikoloji yanı daha çok sarstı beni.... yanlış doktor ve zaman kaybı çok yaşadım....

Çalışan biri olarak ne kadar zorlu aşamadan geçtiğimi anlatacağım.
40 yaşındayım 3 yıl önce menopoza girdim... 1 kızım var ve evliyim, bu sorunu çekmeyen anlayamaz,
Ne evime verimli olabildim ve çocuğuma nede işime, yaşayan ölü gibi dolaşıyordum, evden dışarı çıkmak eziyetti bana,
akşamları uyunmakta zorlanıp ağlayarak artık yorulup uykuya dalıyordum.

Mesanede yanma, günde 15-20 defa idrar ve idrarı tam yapamama yerlerde sürünüyordum kafamı duvarlara vuruyordum banyodan sıcak suyun altından kalkamıyordum, çalışan biri olarak karnımda sıcak su torbası ile dolaşıyordum. psikolojim berbat oldu yanma geçmiyor karnımın altın bir doluluk hissi 1 yıldır süründüm. tam ümidi kesmişken son olarak Cüneyt hocamı buldum....

En sonunda ANADOLU SAĞLIK MERKEZİ - ATAŞEHİR VE GEBZE 'de görev yapıyor Prof.Cüneyt Adayener hocam sayesinde tedavim sürüyor ve sonuca ulaştık. İmkanınız var ise başka doktor tanımam...
Bir nebze yardımcı olabildiysem ne mutlu bana,
çok geçmiş olsun arkadaşlar,

sevgiler,

Mrhhaba durumunuz nasıl sanırım bende de bu hastalık var sanırım sürekli regl gibi adet agrisi hissediyorum. Bazi enfeksiyon dan sonra kaldı mayıs ayından beri son 4aydir nerdeyse mesane ağrım var. Gitmedigim dr kalmadı. Ne yapmalıyım?
Merhaba arkadaşlar. Üzerinden çok zaman geçmiş ama şimdi nasılsınız ve doktorunuz kimdi, önerir misiniz? Aynı şikayetlere sahibim ve bir sürü doktora gittim 6 aydır. Artık bu hastalık olduguna eminim, teshis ettirmeye calisiyorum. Yardımcı olursanız cok sevinirim
b

Canım ben aynı sorunu yaşıyorum 10 yıldır hemşireyim ameliyat da oldum mesane botoksu 5 yıldır cekiyorum hala düzelmedi o gün oturup artık sinirimden ağladım

Arkadaşlar merhaba,

Ağrılı mesane sendorumu (İnterstisyel sistit ) ile 1 yıldır mücadele ediyorum ve araştırmadığım gitmediğim doktor kalmadı.
Harcadığım paradan hiç bahsetmeyeceğim bile :KK43:(( bu durumun psikoloji yanı daha çok sarstı beni.... yanlış doktor ve zaman kaybı çok yaşadım....

40 yaşındayım 3 yıl önce menopoza girdim... 1 kızım var ve evliyim, bu sorunu çekmeyen anlayamaz,
Ne evime verimli olabildim ve çocuğuma nede işime, yaşayan ölü gibi dolaşıyordum, evden dışarı çıkmak eziyetti bana,

Mesanede yanma, günde 15-20 defa idrar ve idrarı tam yapamama yerlerde sürünüyordum kafamı duvarlara vuruyordum banyodan sıcak suyun altından kalkamıyordum, çalışan biri olarak karnımda sıcak su torbası ile dolaşıyordum. psikolojim berbat oldu yanma geçmiyor karnımın altın bir doluluk hissi 1 yıldır süründüm. tam ümidi kesmişken son olarak Cüneyt hocamı buldum....

En sonunda ANADOLU SAĞLIK MERKEZİ - ATAŞEHİR VE GEBZE 'de görev yapıyor Prof.Cüneyt Adayener hocam sayesinde tedavim sürüyor ve sonuca ulaştık. İmkanınız var ise başka doktor tanımam...

sevgiler,

Arkadaşlar merhaba,

sevgiler,
merhaba umarım tamamen iyileşmişsinizdir. tedavi olarak nasıl bir yol izlediniz anlatabilir misiniz? Benim şikayetlerim sizinkiyle çok benziyor.

Arkadaşlar herkese merhaba ve geçmiş olsun...Öncelikle Ağrılı Mesane Sendromu diğer adıyla interstisyel sıstıt kısaca IS insanı öldürmeyen ancak süründüren bi hastalıktır gerçekten.Belirtiler sık idrara çıkma,mesanede doluluk sıkışıklık hissi,gece uyutmayan sabah zombi gibi uyandıran yetmezmiş gibi ağrılı bir şekilde devam eden insanın psikolojisini bozan yaşam kalitesini düşüren işinden herşeyinden eden bir hastalık!Ve ben tam 7 yıl mücadele ettim denemedim yol kalmadı geçirmediğim operasyon kalmadı en sonda antideprasanlara bağımlı yaptı...Botox,ürodinami,sistoskopi,potasyum testleri derken bildiğiniz hastane personeli gibi oldum.Ta ki artık ümidi kesip artık kabullenmeye başlamışken karşıma bi dünya iyisi doktor çıkana kadar gayet yormadan kolay bi yöntemle derdime derman oldu 1 ay 1 hafta önce oldum küçük bi operasyonla hayata tekrar merhaba dedim sistoskopi diye girdiğim operasyon sırasında dr mesane büyütme işlemi yaparak (basınçla) herşeyin yoluna girmesini sağladı.Artık rahatça gezip rahatça uyuyup ağrısız bi hayatım var ve umarım hep böyle devam eder Öncelikle umudunuzu yitirmeyin ve kesinle Prf Dr Tahir Karadeniz'le tanışın işte ozaman şansın artık sizden yana olacağını anlayacaksınız...Sağlık ve sevgiyle kalın☺️
Merhaba insallah msjimi görürsünüz suanki durumumuz nedir çok merak ediyorum tamamen iyilestinizmi

İki sorum olacak? Acaba bobreginizde kum veya taş var mı? İkincisi ise cinsellikte mesane ağrısı yaşıyor musunuz?

Bende araştırma içerisindeyim bu hastalığı, benzer şikayetlerim var. Sizin durumunuz nedir. Ayrıca bende iyileşen var mı merak ettim

Herkese merhaba,
Benim durumum Kasım 2022 de başladı sistit hastalığı ile ama idrar kültürümde hiç üreme olmadı.
Problemlerim idrarda sıkışıklık ve mesanede yanmaydı.(İdrar yaparken yanma değilde sonrasında mesanem yanıyordu) ve sonra da hiç bitmedi bu kabus.Lökositlerim negatif oldu falan tonlarca antibiyotik kullandım,Aktif mesane ilacı kullandım(betmiga).Antideprasan verildi kullandım tık yok.Size yemin ederim 7 aydır idrara surekli sıkışık hissediyorum yürümek,yatmak,oturmak hepsi ayrı dert.
Mesaneye de ilaç verildi 3 hafta ondan da yarar görmedim.
En sonunda Mart 2023'te sistoskopi yapıldı ve mesanemde bazı kötü tabakaların olduğu ve poliplerin olduğu ortaya çıktı ve bunları komple yaktılar.Sözde bu durum geçirecekti ama hala deli gibi sıkışığım ve canım acıyor(üretra.mesane) inanın dışarı çıkamıyorum yürümek bile işkence oluyor.Sürekli bomba gibiyim.
Biyopsi sonucum kronik sistit çıktı.
7 aydır 7/24 sıkışık hissediyorum.
Şuan cranberry, d-mannoz tarzı ilaçlar kullanıyorum ama maalesef durum hala aynı birde mesaneyi yaktık üstüne.
Benim gibi 7/24 sıkışık hissedip bu durumu atlatan insanlar lüften yardım edin.
Geriye Elmiron kaldı ama onu da kullanıp verim alan insan görmedim.Zaten en başta bu sistoskopiyle yakma işlemi de ilaçlardan verim almamış insanlar içindi.Aranızda elmironla bu sıkışıklık,baskı hissi geçen var mı?
Ya da herhangi bir başka yöntemden verim alan? İnanın kıvranmaktan yaşayamıyorum.

X