Agirlik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

escuer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2016
474
312
Her gece oldugu gibi senelerdir agladigim gibi yeniden agliyorum, sözler ve yapilanlar insanin kalbine agir geliyor tasimaya calisiyorum.. belki dogustan hassas bir kisilige sahip olmasaydim bu kadar ölmezdim.
Gecmis unutulmuyor bir de guclu bir hafizaya sahipsen daha zor her ayrintiyi hatirlamak izdirap verir. Kiyamet kopsa da kurtulsam diyorum.. isyan, nefret, kin, öfke, delirdikce, sitem ettikce ustune bir de vicdan azabi cekiyorum cunku ailem olduklari icin yine de kirmamaya calisiyorum ama acimi tasiyamadigimdan sitem ediyorum, biliyorum intikam aliyorum ama insanin yakini yapinca zoruna gidiyor.. simdi bana sadece bir deli olarak bakiyorlar.. affedemiyorum, affetmeye calisiyorum..unutamadiklarim ve yine gece yarisi aglamama sebep olanlarin biri..
*babamin ben kiz oldugum icin uzulmesi ve ben bir kucuk cocuk olarak bunu hissetmem ve ona sevimlilik yapmam beni sevmesini saglamam. hala öyle yapma gerekliligi hissediyorum hem ona hem ilerde olursa karsi cinse özguvenim yok. ben ben oldugum icin sevilmeyecegim..

*ben dogmadan önce abimin arkadaslariyla mutlu olmasi, ilkokulda bir özel okula gitmesi ama ben dogdugum icin haksizlik olup bana ödeyemeyeceklerinden baska (akrabalarimiza yakin) bir yere tasindik ama o bir daha hic mutlu olamadi.. ve bu benim sucum.. cunku ona cok kötu davrandilar. kuzenlerimiz cana yakin degildi, abimin arkadas kurmasini engellediler baskalarini doldurarak mahallede ona siddet uyguladilar. abim hala iyi degil arkadasi yok ve mutsuz.

*babam sakin bize guzel sözler söyleyen seven bir adam.. ama sinirli ve öfke patlamasi yasayabiliyordu.. annemle tartistiklarinda onu dövuyordu, bagiriyordu evde ustune yuruyup ben sadece onlara bir kösede bakip agliyordum.. dertleri hep paraydi. hatta bir gözumun önunden gitmeyen paralar var babamin anneme attigi hadi git diye. abim hic aglamiyordu.. hayret ediyordum buyumustu herhalde. bazen onun basina da vurdugu oluyordu. ben cok icine kapanik oldugum icin bir tokat atti "sadece" bir istek uzerine cok ustune gitmistim. kimse bizi görmuyordu. herkes kendi acisinin derdindeydi.

*o cana yakin olmayan kuzenlerimizden bir kiz benim yasimdaydi, beraber buyuduk ama izdirap gibiydi katlanmam gereken bana hep aci veren, özguvenimi kiran, beni gunduzleri ve her gece aglatan, benimle hep yarisan, kiskanan, yoran, her firsatta kavga eden. biraz buyudugum de ondan uzaklastigim icin sebep söylemeden annesiyle beni sucluyorlar her görduklerinde kendini hakliymis gibi göruyor ben onu biraktigim icin. hic onunla olmak istemiyordum ama oluyordum bir sekilde annesi hep benimle görusmesini istiyordu.

*14 yasimda okulda bir sinif arkadasimi yalniz birakmamak icin, o beni yalniz birakti ve siddet gördum tanimadigim bir kiz tarafindan. bu dönum noktasi oldu her seyin, travma gecirdim, okula gittigimde sucu ben islemisim gibi suclu hissettim kendimi, ustune bir de kuzenim de bu okula gidiyordu, mahallede kardesiyle digerlerine de yaydilar sanki hic utanmiyormusum gibi, sebebi: onlarin da bilmesine hakki var diye dusundum

*ayni yastayken hic görmedigim bir kuzenimi gördum ve sevdim, yakisikliydi kibardi, onu sevdigimi söyledim ona cocuktum, igrenc oldugumu söyledi. dogru igrenctim, bilemedim.

*baska bir sehirden yanimiza diger amcamin cocuklari tasindi, cok iyi anlasiyordum onlarla iyidiler cok sevincliydim, diger kuzenim herzamanki gibi biz yakinlastikca ne yapacagini sasiriyordu gidiyordu. bir gun kolumu kirdim bircok yerden ,benimle olsaydiniz böyle olmazdi sana dedi.

*sonra bu kuzenlerimle de yollarim ayrildi yengem yuzunden, lutfen bizde kalsinlar diye annelerine söylediklerinde karsimda hayir diyordu.. onlari kendisine benzetti artik iyi degil aramiz

*annem bir akrabasiyla konustugunda kizinin boyu var masallah diyordu annemde boyu var ama akli yok diyordu.. kucuklugumden beri kendimi trajikomik olarak gerizekali olarak görurum.

*bu yengelere ve kuzenlere iyi davrandikca annemle kavgaliyiz. bana kötu davrananlara neden iyi davraniyor daha cok deliriyorum. ben kötu davranana neler yaparim.. kendilerini hala hakli görenlere.. ustune giciklik yapanlara..ben bir cocuga kötu davranamiyorum ailesi yuzunden ondan cikarmam onlar niye yaptilar bunu bana ben kucukken.

*en zor zamanlarimda ayni zamanda en cok hata yaptigim zamanlardi, derste bi oglani görmustum hic bir kiza yaklasmiyordu ahlakliydi edepliydi kendince, itiraf ettim guven veriyor dedim, bu kadar kendimden tiksindigimi hatirlamiyorum en buyuk sucu isledigimi sandim, senin isteklerini karsilayamam sen kisa iliskiler pesindesin dedi. yine de sevdim otobus duraklarinda bekledim, onun gectigi yollardan gectim. yillardir kendimi paraladim kendimi basit biri gibi gördum, ama o özunye sözunun bir olmadigini kanitladi simdi.. bir digerini de dugunde görmustum hareketleriyle ve bakislariyla ilgimi cekmeye calisti ve basardi.. belki bu sefer mutlu olabilirim dedim hep mutlulugu aradim ve ona yazdim, beni engelledi ve nisanli cikti. neden bana umit verdi diye agliyordum, simdi geri döndu ama guclu olabildim ve hayir diyebildim..

*o bana kötulukler yapan kuzenimi affettim agladi belki abartiyorum dedim ciktigi oglandan bahsetti cok asigim senin oldu mu bir seyler dedi bende anlattim neler oldugunu gecmisimde (kimler oldugunu,itiraf ettigimi ve reddedildigimi) keske itiraf ettigim oglanlari söylemeseydim.. hep onlardan bahsediyor,...dedikodumu yaparlar bi guzel.. ah nasil yaptim bu hatayi.

ara sira aklima gelen diger anilarimla, kisilik bozukluklarimla, cogu kez vicdan azabiyla, psikolojik rahatsizliklarimla, kafa karisikligimla uyaniyorum uyuyorum, uyuyorum uyaniyorum.. Allah affetsin beni sitem ve isyan ettigim icin bunlari yazarak. ama agliyorum iste buyumeme ragmen, tek basima agliyorum gece yarilari..

Son düzenleme:
Biraz fazla hassassınız, mesela benim yaşadığım çocukluğu bi başkası yaşasa şimdiye kafayı bozmuştu. Umursamadığınız zaman olgunlaşıyorsunuz.

Evet dogustan hassas bir insanim..yapim böyle ne yapayim.. aci cekmek istemiyorum ama cekiyorum.. kaldiramiyorum baskalarina da bana da yapilanlari

23..
hala ayni yerde oturuyoruz bu arada, gitmek istiyorum kendimi ayni insanlarin arasinda ustumde baski hissediyorum, disari cikmiyorum bile

ama canim yaniyor. bu hissettigim aci, gercek. bu yeterli bir sebep degilmidir? neden daha fazlasi lazim bu hakka sahip olmak icin? psikolojik siddet, aile ici siddet, okulda siddet ve utanc yasamak. evet cok normal hepsi. lutfen yazmayin ve konu kapansin size kanitlicak degilim icimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…