Ağır depresyon emzirmeyi kesme durumu

mervee1995

Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2022
13
1
29
Merhaba çok aradayım napıcağımı bilmiyorum çok şiddetli lohusa depresyonu geçiriyorum okb hastasıyım aynı zamanda hamilelik boyunca ve emzirirken 1 prozacla idare etmeye çalıştım ama doğumdan sonra çok köti oldum ve bebeğim sürekli ağlayan hiç durmayan bir bebek oda çok etkiliyor beni sürekli evdeyim psikolojim o kadar kötü ve bebeğim o kadar çok ağlıyor ki iyice uzaklaşmaya başladım bebeğimden sanki bu hayat benim hayatım değil başka bir boyuta geçtim resmen sürekli ağlama krizleri iç sıkıntıları bebeğime annelik yapamıyorum resmen ama onu çok seviyorum bu durum beni çok rahatsız ediyo bittim resmen ilaç dozunu yükseltirsem emzirmeyi kesmem gerekiyor doktorum öyle söylüyor ama bebeğime kıyamıyorum daha çok küçük en azından 3-4 ay emzirebilseydim diyorum ama bu şekilde napıcamm hiç bilmiyorum bana bir akıl verin doktorum bana bıraktı kararı

Önce anne sağlığı sizi iyi olmazsanız sağlıklı olmazsanız anne sütünün neye faydası olacak ben de aynı durumu yasadim ve sütü kesip ilaca başlamıştık yapacak bir şey yok her şey anne sütü de demek değildir.

Ne kadar emzirdiniz peki tek değilmişim demekki

Emzirmeyi kesin bence, emzirirken sizin stresinizi de hissediyor bebek belki de ağlayan bir bebek değil ama stresi anlar bebekler. Ayrıca mamalar da eskisi gibi sadece piriç unu su degil, hepsi vitamin mineralli. Siz kendi sağlığınıza odaklanın. Bebekler emsin yada emmesin anneye koşulsuz sevgi besler❤

Var annem var çok şükür ve çocuğuma annem annelik yapıyo şuan ben o kadar kötüyüm ki psikolojik olarak değil çocuğa bakmak hiç birşey yapamıyorum
Emzirmeyi kesin benim çocuğum küvezdeydi mesela ememedi. Siz sağlıksız olursanız ona şimdiden bir sürü travma yaşatacaksınız anne sütü yararlı ama anne sevgisi olmadığı sürece hiçbir şey yararlı olmaz. Siz iyi olmalısınız Okb öyle dayanılacak beklenilecek bir şey değil şu durumda. Kendinizi üzmeyin :)

Evet aynen öyle şansıma sütümde o kadar bol ki böyle sütüm çok olunca emzirmeyi bırakmak o kadar koyuyorki ama kendi sağlığım iyi değil

Evet aynen öyle şansıma sütümde o kadar bol ki böyle sütüm çok olunca emzirmeyi bırakmak o kadar koyuyorki ama kendi sağlığım iyi değil
Emzirirken kullanılabilen ilaçlar yok muymuş acaba ? Sağsanız bolken ne kadar alsa kardır

daha güvenlisi var ama bana fayda etmiyor malesef prozac tek doz sıkıntı oluşturmuyor o kadar ama doz artımı zararlı dedi

daha güvenlisi var ama bana fayda etmiyor malesef prozac tek doz sıkıntı oluşturmuyor o kadar ama doz artımı zararlı dedi
Bence bir doktora daha danışın milyon tane ilaç var illa lohusa depresyonunu akıl edip bir ilaç üretilmiştir ya

Merhabalar bende OKB hastasıydım emzirirken kullandıgım ılac vardı ve bana iyi gelmisti

Bu süreçler normal sen stresli olduğun için bebeğe de yansıyor. Anne sütünun eş değeri yok evet ama mutlu ve huzurlu bir annenin kıymeti daha çok. Hiç emziremeyen binlerce anne var bu senin anneligini eksiltmez, öncelikle sağlığına odaklan ki bebeğin de sağlıklı ve huzurlu olsun.

Ben de lohusa depresyonunu ağır geçirdim ama inat ettim, o dönem memeyi kesmemek için ilaç kullanmadım. 4. aydan sonra depresyon da azaldı ve bitti.
Sizi eğlendiren videolar izleyin, bebek ber uyuduğunda uyuyun. Yalnız kalmamaya çalışın. Bebişi alıp temiz havaya çıkın.
Tabi siz kendinizi daha iyi bilirsiniz. İlaçsız olmayacağını düşünüyorsanız kullanın mutlaka

Anne iyiyse bebekte iyi. İki şuanda. Ben ilaçdan değil ama 6 günden sonra süt veremedim. Mamayla büyüdü. Gayette sağlıklı. İyi bir annesiniz kendinize yüklenmeyin. Hepimiz yaşadık bunları. Bende sanki başka bir boyuttaymış gibi yaşadım. Hiç kolay değil. Akıl sağlığı herşeyden önemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…