Afrikalı biriyle sevgili olmak/evlilik düşünmek

Merhaba kızlar,

Erkek arkadaşımla 7 aydır tanışıyoruz. O gerçekten mükemmel biri benim gözümde. Onun hayata bakış açısını çok seviyorum. Ama şöyle bir sorunum var.. ailem asla sevgilimi istemiyor. Çünkü o Nijeryalı. Annem zenci diye hitap ediyor. Seninle asla konuşmam böyle bir hata yapma diyor. Ama ben sevgilimi çok seviyorum ve çoğunlukla zaten birlikte kalıyoruz. O kadar çok alıştım ki ona bunu cümle kurup anlatamam.

Dışarıya çıktığımızda bile taksici olsun yoldan geçen başka biri olsun kesinlikle dönüp bize bakıyor. Kaldı ki çok merkezi ve farklı ülkelerden gelen insanların yaşadığı bir semtte yaşıyoruz.

İnsanlar ona 2. Sınıf insan muamelesi yapıyor. Türkçe bilmediği için anlamıyor ve ona söyleyemiyorumda. Sürekli ona ‘kanka’ diye hitap ediyorlar. Ama 35 yaşında kanka denemeyecek kadar yetişkin ve işinde gücünde bir adam.

İnsanların bakışları yetmiyor birde laf söylüyorlar..
‘Zenci sevgilisi var aynı maymuna benziyor’
‘Bu adam zengindir o yüzden bu kız onunla birlikte’
‘Zenciler pis kokar. Sevgilin kokuyor mu?’
Ve buna benzer bir sürü laf…

Bıktım, usandım ve artık yıldım. Çok üzgünüm..

Nijerya Lagos şehrinden bir adamla 1 yıla yakın görüştüm. Türkiye'ye gelmişti ailesinden biri için .Hristiyanlardi. 500 minik öğrenciye babalık yapıyordu resmen, okulları vardı. Müslümanı hristiyani ayirmiyordu burdan yetisiyordu herseye. Ya melek gibi biriydi inan. Ama kültür konusu bitirdi ilişkiyi. Nijerya'da yaşıyordu normalde, orda yaşamak istedi ben oraya gitmek istemedim. Ülkede çocuğun olur boşanırsan çocuğu sana vermiyorlar ülkeden çıkaramıyorsun. Ayrıca asla güvenli bir ülke değildi. Bu sebeplerden bitti döndü ülkesine iyi kalpli bitterimm . Ama bu süre içerisinde ailesinide kendisinide çok sevdim çok iyi insanlardı. Türkiye'de yaşayacaksınız sorun olmaz bence. Kimseyi ilgilendirmez siz sevdikten sonra. Lütfen böyle şeyler için sevginizden vazgeçmeyin.

98 doğumlu değilim. 😁

Profilinizde de yaşınızı 24 olarak yazmışsınız. Erkek arkadaşınız 35 yaşında , peki siz kaç yaşındasınız ?

Okuyor musunuz , çalışıyor musunuz ? Maddi bağımsızlığınız var mı , maddi açıdan ailenize mi bağımlısınız ?

Erkek arkadaşınızın ülkemizdeki konumu nedir ? Öğrenci mi , çalışan mı , turist mi , mülteci mi ?

Evet dışlandıkları doğru özellikle koyu renkli insan gördüğünde bizim insanlarımız çok bakıyor. Geçen gün alaçatı'da bir restorana gitmiştik orada aynı senin gibi bir çift vardı ve kıvırcık 6-7 yaşlarında bir kızları vardı çok beğenmiştik ve fotoğraf çekilmek istedik annesi Türkçe ama Almanya'da yaşıyormuş o izin verdi fakat babasının izin vermeyeceğini söyledi biz de saygı duyduk sonra arkadaşıma dedim yani o 2 sınıf insan muamelesi gibi oluyor yani o yüzden istemiyorlar dedim o da hiç öyle düşünmemiştim haklısın belki de öyle düşündü onlar dedi. Aileniz karsi cikarsada bu sizin hayatiniz hayati istediginiz gibi yasayin cunku gercekten hayat dedigimiz cok kisa. Seven insan kolay bulunmuyor.

Merhaba kızlar,

Erkek arkadaşımla 7 aydır tanışıyoruz. O gerçekten mükemmel biri benim gözümde. Onun hayata bakış açısını çok seviyorum. Ama şöyle bir sorunum var.. ailem asla sevgilimi istemiyor. Çünkü o Nijeryalı. Annem zenci diye hitap ediyor. Seninle asla konuşmam böyle bir hata yapma diyor. Ama ben sevgilimi çok seviyorum ve çoğunlukla zaten birlikte kalıyoruz. O kadar çok alıştım ki ona bunu cümle kurup anlatamam.

Dışarıya çıktığımızda bile taksici olsun yoldan geçen başka biri olsun kesinlikle dönüp bize bakıyor. Kaldı ki çok merkezi ve farklı ülkelerden gelen insanların yaşadığı bir semtte yaşıyoruz.

İnsanlar ona 2. Sınıf insan muamelesi yapıyor. Türkçe bilmediği için anlamıyor ve ona söyleyemiyorumda. Sürekli ona ‘kanka’ diye hitap ediyorlar. Ama 35 yaşında kanka denemeyecek kadar yetişkin ve işinde gücünde bir adam.

yabanci insanlarla evlenmenin en buyuk zorlugu ne cikacagini kestirememen. mesela turk birisi ile tanisince ailesinden, memleketinden, giyim kusamdan bile sosyokulturel ozelliklerini anlama ihtimalin var. sonucta evlilik icin kafanda olcup tartip bu iyi cikar diye karar veriyorsun. ama yabanci biri olunca degerlendirecegin seyler cok cok cok az, cunku o insanlari bilmiyorsun, o milletin iyisinden mi kotusunden mi hic bir fikrin yok. o yuzden zor karar.

mesela adam gidiyor sarisin yabanci diye kizla evleniyor. goruntude cok havali, ama kadin kendi memleketinde gorgusuz bir aileden gelmis, tam pacoz. tipe baksan stanford bs harvard mba.

nasıl tanıştınızda sevgili oldunuz çok merak ediyorum . pakistana kaçan bir kız vardı o da nasıl bir kafa anlamakta güçlük çekiyorum bu işler çok karışık :)
Yabancı bir şirkette çalışıyorum.Yeni ofisi o dizayn etmişti. Türkiye’de çoğu kişi İngilizce bilmiyor. İngilizce konuşabildiğim için şaşırmıştı. Telefon numaralarımızı birbirimize verdik ve konuşmaya başladık. Aslında çok sade bir hikaye :)

yabanci insanlarla evlenmenin en buyuk zorlugu ne cikacagini kestirememen. mesela turk birisi ile tanisince ailesinden, memleketinden, giyim kusamdan bile sosyokulturel ozelliklerini anlama ihtimalin var. sonucta evlilik icin kafanda olcup tartip bu iyi cikar diye karar veriyorsun. ama yabanci biri olunca degerlendirecegin seyler cok cok cok az, cunku o insanlari bilmiyorsun, o milletin iyisinden mi kotusunden mi hic bir fikrin yok. o yuzden zor karar.

mesela adam gidiyor sarisin yabanci diye kizla evleniyor. goruntude cok havali, ama kadin kendi memleketinde gorgusuz bir aileden gelmis, tam pacoz. tipe baksan stanford bs harvard mba.
Valla kahkaha attım buna 😂

Merhaba kızlar,

ben bi nijeryalıyla beraber olmama . ırkçı olduğumdan değil , bu tarz sorunlarla mücadele etmek istetemem den . yani başımda bir çok dert varken niye bu saçmama sapan işlerle uğraşayım .
hadi çocuk oldu diyelim , oda koyu tenli olacak dışlanacak .

çocuğumun dışlanmasını görmek istemem. eğer birlikteyseninz bunları sorun etmeyip yolunuza bakın. sorun ediyorsanız bırakın .ömür geçmez

Nereli oldugu onemli degil bence. Onemli olan yasadigi ulkenin dilini ogrenmesi.

Hem ogrenirse aileniz ile tanisinca fikirleri degisebilir. Terbiyesizce soru soranlarada agzinin payini verin. Ay nefret ediyorum böyle insanlardan. Terbiyesiz ve saygisizlar

ben bi nijeryalıyla beraber olmama . ırkçı olduğumdan değil , bu tarz sorunlarla mücadele etmek istetemem den . yani başımda bir çok dert varken niye bu saçmama sapan işlerle uğraşayım .
hadi çocuk oldu diyelim , oda koyu tenli olacak dışlanacak .

çocuğumun dışlanmasını görmek istemem. eğer birlikteyseninz bunları sorun etmeyip yolunuza bakın. sorun ediyorsanız bırakın .ömür geçmez
Ben baya melez gibiyim gören yabancı sanıyor. Annem beyaz tenli ela gözlü bı kadın. Yer yer hadsiz bir söz olduğunda gözleriyle haşlardı, bir gün farklı hissetmedim güleryüzünden, bunu o sağladı.. Yoksa bu ülkede dangalak çok, ama siz kendi irkinizdan biriyle olmalısınız çünkü siz üstüne özür dilersiniz gibi geldi bana çocuğunuz koyu tenli diye yazık olurdu çocuğa :))

Ben baya melez gibiyim gören yabancı sanıyor. Annem beyaz tenli ela gözlü bı kadın. Yer yer hadsiz bir söz olduğunda gözleriyle haşlardı, bir gün farklı hissetmedim güleryüzünden, bunu o sağladı.. Yoksa bu ülkede dangalak çok, ama siz kendi irkinizdan biriyle olmalısınız çünkü siz üstüne özür dilersiniz gibi geldi bana çocuğunuz koyu tenli diye yazık olurdu çocuğa :))

Profilinizdeki fotoğraflarınızda pamuk prenses gibi görünüyordunuz. Sizi nasıl meleze benzettiler , anlamadım.

Z zxshermine Şermin hanımmm kaoslar kraliçesii siz bana hep bı sinirli geliyosunuz :) Yine paylaşırım yakında renk kartelasi tartışırız sizinle. Fotoğraflarda da ten rengim belli oluyordu :)

Z zxshermine Şermin hanımmm kaoslar kraliçesii siz bana hep bı sinirli geliyosunuz :) Yine paylaşırım yakında renk kartelasi tartışırız sizinle. Fotoğraflarda da ten rengim belli oluyordu :)

Abinizle olan fotoğrafınızda gayet beyaz tenli , kıvırcık saçlı genç bir kadın olarak gördüm sizi. O yüzden meleze benzetilmenize şaşırdım.

Hangi kaos 😂😂

Abinizle olan fotoğrafınızda gayet beyaz tenli , kıvırcık saçlı genç bir kadın olarak gördüm sizi. O yüzden meleze benzetilmenize şaşırdım.

Hangi kaos 😂😂
Evet o fotoda baya açık çıkmistim. Ama 27 yıldır biliyorum yani ten rengimi dediğim gibi. Bilerek esmer diyemedim çünkü cikaleta gibi böyle 😄 Ama beğenmediniz fotimi bu beni üzdü.

X