Adete bir gün kala ovulasyon testi pozitif mi

Ah bilsem yarın aile hekimine gidicem.. nasılsın bir yerde yaşıyorsam resmen hastaneler bakmadı aile hekimliği ilgileniyor dediler. Sizin kaç cikti kaç haftalıkmış
Devlet aciline gittiyseniz, keşke midem bulanıyor, kötüyüm hamilelik şüphem var deseydiniz o şekilde yaparlardı belki. 51 çıktı benim, son adet tarihime göre 5 haftalık olması lazım ama değerim çok düşük geç döllenme sanırım bilemiyorum yarın kendi doktoruma gideceğim.

Canim hayirli olsun insallah saglikla ilerler ne zamandir deniyorsunuz bu ay ozel bisey yaptiniz mi
Hamileliğin hcg ile netleşince uzun uzun anlatacaktım çünkü internette o kadar çok şey araştırdım ki acaba hamile miyim diye hep düşündüm o yüzden anlatmaya karar verdim. Bebek düşündüğümüz 2.ayda nasip oldu. Ovulasyon testini denemeye karar verdim. İlk ay ovulasyon testiyle gebe kalamadım. İkinci ay tekrar denedim, ama bu kez sadece yumurtlama günü değil yumurtlama gününden 1 gün önce, yumurtlama günü ve yumurtanın catladigi gün olmak üzere 3 gün değerlendirdik garanti olması açısından. Eşim keçiboynuzu pekmezi ve fındık yedi her gün. Bu arada bunu bir sorun olduğu için yapmadı doktora hiç gitmedik strese girmemek için. 6 ay olmazsa gideriz hormonlarimiza vs baktırırız diye düşündük. Ben kür vs yapmadım çünkü adetim saatine kadar düzenliydi, testlerde de yumurtlama görüyordum vücudumun düzenini bozmak istemedim. Yani yaptığımız iki şey vardı, 1.ovulasyon testi 2.esimin yediği fındık ve keçiboynuzu pekmezi.
Allah isteyen herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin

Aynen geç döllenme olabilir endişelenmemeye çalışın iki katı arttığı sürece bir sorun yoktur inşallah

Canim hayirli olsun insallah saglikla ilerler ne zamandir deniyorsunuz bu ay ozel bisey yaptiniz mi
Belirti olarak geçen ay çooook şey yaşadım kasık ağrım geçen ay da olmuştu hatta yumurtlamadan sonra geçmeyen bir kasık ağrım olmuştu, hatta gebe değilsem kist falan mı var acaba demiştim. Sonra o ay hamile olmadığımı öğrendim. Bu ay açıkçası kasık ağrım yumurtlama zamanı oldu sonrasında adete 4 gün kala tekrar başladı. Adete 4 gün kalaya kadar hiç ağrım yoktu. Adete 4 gün kala kasik ağrısı yumurtlama gibi akıntı olunca acaba yumurtluyor muyum diye ovulasyon testi yaptım, test pozitifti ama şöyle bir sorun vardı ki 4 gün boyunca hep pozitifti adet günü bile öyleydi. Sonrasında da zaten gebelik testi yapınca hamile oldugumu öğrendim

Evet normal ben de aynı belirtileri yaşıyorum.. Geçecek inşallah

4. Ayımız korunmalı bırakıp bebek sahibi olma çalışmamız. Geçtiğimiz üç ay boyunca farkında olmadan o kadar stres yapmıştım ki bu ay gebelikle ilgili hiç bir yazıyı okumayacağım dedim ve kendimi zihnimi bu konudan uzak tuttum. Genel sağlıkla ilgili konuları okurken sizin konunuza denk geldim bir anda okurken buldum kendimi. Okurken sizin test yapmanızı heyecanla bekleyen yorum yazanlar gibi okudum sayfalar ilerlerken sizin pozitif sonucu görünce içim kıpırdadı gözlerim doldu. Çok sevindim. Demişsiniz ya hamile kalırsam bütün herkese dua edeceğim diye. Bana da dua eder misiniz ? Umarım siz sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz biz gibi bekleyenler de bir an önce beklediği haberleri alırlar

Ahh etmem miii dilerim isteyen her kadın anne olur allahımmm hepimizi sağ salim evlatlarımıza kavuştursun, isteyen herkesi evlat sahibi yapsın

Bence stres yapmamaya çalışın. Ovulasyon testi yaparsanız o günleri değerlendirin testleri bir kenara kaldirin bakmayın bile. Yazı okumayın video izlemeyin gebelikle ilgili kimseyle konuşmayın. Evdeysen günlük yürüyüşler yapın, müzikler dinleyin veya dua dinleyin. Özellikle inşirah suresi kalbinizi rahatlatır belki..

Tüm söylediklerinizi deniyorum esasen. Ovülasyon testini deneyemiyorum yaşadığım ülkede İngilizce bilmiyor pek ovülasyon testini nasıl anlatacağım soracağım onlara bilemiyorum. pek ovülasyon testine ulaşmam mümkün değil gibi denk gelmedim olduğum yerde ams bu ay da olmazsa farklı şehirlerden araştıracağım. Stres konusuna gelirsek ben evlilik aklımda yokken bile bir çocuk görünce gözlerim dolar hep o anı hayal ederdim. Evlendik yurtdışında olduğumuz için eşim beklemek istedi ki kabul etse ben ilk günden korunmayı bırakırdım. Onun ds hazır olduğu anı bekledim bir yılımız dolmak üzere evliliğimize 4 aydır deniyoruz. Yani stres olmuyorum çok istiyorum. Çok istediğim çok heves ettiğim hayal ettiğim için zihnimden çıkmıyor. Ah diyorum zihnimi keşke ele alabilsem çünkü biliyorum ki düşünmeyi bıraktığım anda beden gevşeyecek. Yürüyüş ve spora başladım iki aydır. İnşallah hayırlısı olur başta yıllardır bekleyen sonrs da benim gibiler için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…