Adet öncesi şiddeti mide kramp

Bilen varmı bir kontrolün sanki reglin 2. gnünde olması gerekiyordu o zaman belli oluyordu aklımda kalan birşey böyle birşey duyan var mı

evet doğum çok iyi geliyormuş

Aynen bende o sorun da oluyor zaman zaman. Yumurtalık zannediyorum.

Yani 14 gün sürüyor bazen. Artık yoruldum. Bozuk paradan büyük ciğer gibi parçalar düşüyor.

Hematoloji servisine bile gittim . Kan hastalıkları için bakıldı. En son rahmini alalım bile dediler. Yani ben çözemedim. Hamilelikte pıhtılaşma bozukluğu varmış bende, bu yüzden hormonlu hiçbir tedavi olmuyor dediler. Hatta kadın doğum uzmanı nereye gidersen git, gebelikte yaşadığın pıhtılaşma bozukluğunu soyle. Hormonlu tedavi yapmasınlar dedi.neyse velhasıl böyle devam...

Çok yakın bir arkadaşımın üniversite dönemimde böyleydi. Hatta istisnasız her ay acilde biterdi sonucu. Defalarca gitti kız bir şey çıkmadı güya. Evlendi çocuk sahibi oldu değişmedi. Meğer kızın rahminde problem varmış sen nasıl çocuk sahibi oldun bu bir mucize dediler ve yakma işlemi uyguladılar tıbbi adını tam bilmiyorum muhakkak iyi.bşr doktora gidin

Çok çok geçmiş olsun. Verdiğiniz bilgiler için deteşekkür ederim

Çok teşekkür ediyorum cevap için

ben de aynısını yaşıyorum çözüme ihtiyacım var

Bende de oluyordu ben sanıyordum herkeste bu gaz sancisi oluyor doktora gittim çikolata kistimin oldugunu söylediler ondan bağırsakta gaz fazla oluyormus

Herkeste Farklı belirtiler olabiliyor ya. Mesela bende karın ağrısı vs normalde hiç olmaz. Yılda 1-2 kez olur aşırı şiddetli o da. Ama kesinlikle doktora gitmelisin. Bazı şeyler ihmale gelmez

Bende bunları çekiyorum 5 yıl oldu hala teşhis koyulamadı ultrason temiz çıkınca ileriye de gitmiyorlar daha bir kaç önce doktora gittim ama sonuç aynı özele başvurmayı düşünüyorum bu belirtilerin normal olduğunu sanmıyorum

Merhaba ben ebeyim, hem.kendi mesleğimin bilgi birikimi hem de kendi tecrübelerimden birkaç birşey paylaşacağım belki katkisi olur. Bende de aynısı oluyordu. Doğum sonrası kilo almıştım ve bununla alakalı sorundan değil ama sadece kilo vermek için diyet yaptım. Ağrılarım azaldı özellikle spordan sonra. Tabi tamamen geçmedi. Bunun üzerine berbaer çalıştığım Dr papatya cayini önerdi. İki güne bir içiyorum. ( Kendi topladigim ve kuruttugum.paoatya bunlar) benim bu bahsettiğiniz ağrılarım kesildi

Cevabınız için çok teşekkür ederim ben aşırı zayıfım 35 kiloyum ve asla memnun değilim bu ağrılar beni bu hale getirdi.
Bu arada bir de iki göğüs ortasında göğüs kafesi arasında yani bir şey kopup çıkacak gibi oluyor acayip bir şey tarif edemiyorum gaz mi kalp mi anlayamıyorum basınç gibi tarifsiz

Evet aynen öyle hiç araştırma yoluna gitmiyor doktorlar malesef. Bir de bana iki göğüs yani göğüs kafesi arasında yani bir şey kopup çıkacak gibi oluyor acayip bir şey tarif edemiyorum gaz mi kalp mi anlayamıyorum size de böyle bir şey oluyor mu acaba

Evet oluyor ayrıca içimde yara varmış gibi sanki karnıma dokunamıyorum yürüyemiyorum yemek yiyemiyorum ilaçlar veya rahatlatmak için lavman verseler dahi işe yaramıyor bitki çayları vs onların da hepsini denedim ama tavsiye etmem çünkü gastroya da gittim bunların daha da arttırdığını söyledi. Artık kendim teşhis koymaya başladım ve bir kaç sağlıkçı arkadaşlarımla detaylı görüştüm endometriozisin olabileceğini söylediler ama bunun teşhisi de zor oluyormuş ve kendisini gizliyormuş yani her ne kadar ultrasonda çıkıyor deselerde bazı profesörün yazılarını okudum zormuş çıkması. Kimsenin işine de karışmak istemediğim için bir şey demiyorum ama kesinlikle özele gidicem bu ay içerisinde gittiğim zaman yine buraya cevap olarak yazarım

Peki zayif bir insanmisin adet sirasinda kanaman cok siddetlimi gelir??

Peki zayif bir insanmisin adet sirasinda kanaman cok siddetlimi gelir??
Evet çok zayıfım 35 kilo 165 boy
Adet normal seviyede kan geliyor ama bazen 24 günde bazen 28 günde bazen de 34 günde bir adet oluyorum. Sürekli sağ alt karin huzursuz sanki orada bir şey taşıyorum gibi ağırlık ara ara kramp ve düğümlenme gibi oluyor. Özelllikle adet öncesi sonrası yumurtlama dönemi önce ve sonrası daha yoğun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…