Adet öncesi şiddeti mide kramp

Rezene çayı için .Bende de adet sancıları oluyor gazdan dedi doktorlar.Günde iki fincan rezene demleyip içiyorum.Çok faydası oldu.

Safra kesenize baktirdiniz mi ? Taş olabilir, bu tür kramplar yapiyomus sanirim, regl donemiyle iliskisi var mi bilmiyorum ama aklima geldi yazmak istedim

Ay çok geçmiş olsun Allah şifa versin Bir daha yaşatmasın Peki nasıl bir tedavi oldunuz hafifledi

Yok ben bekarım hiç evlenmedim 41 yaşındayım ben çok da zayıfım aynı zamanda 35 kiloyum 10 sene öncesi 12 kilo kadar ki sürüptürü yaşadıktan sonra kaybettim Bir daha da geri alamadım sindirim sistemi bozukluğu da var yani ne yesem gaz yapıyor Bir insana bu kadar her şey dokunur mu en basit yiyecekler bile dokunuyor öyle söyleyeyim

Öncelikle Çok geçmiş olsun peki teyzeniz Kronik bir şekilde miydi yani benim 2 yıldır bu devam ediyor teyzenizin acile gitme aralıkları yakın zaman mı Yoksa böyle benimki gibi yılları alan bir süreç miydi

Merhabalar arkadaşlar inşaAllah görürsünüz sorumu ve yardımcı olursunuz çünkü genelde açtığım konulara cevap gelmiyor. Lütfen yardımcı olun.

Adetin 4 5 6. Günlerinde adet tamamen bitse bile Karnımın sağ alt tarafı göbek deliğinin alt çaprazı gibi düşünün (kasık değil) kramp tarzı yürümemi engelleyecek şekilde oluyor ve 3-4 gün sürüyor.
Hareketimle bile fazlalaşıyor kalıp gibi kalıyorum öyle. Sol tarafıma döndükçe Sağ tarafım geriliyor.
Kâbus gibi oluyor o süreç bana.
Böyle yaşayanlar varsa lütfen yardımcı olabilir mi?
Bekarım 41 yaşındayım Hiç evlenmedim

Not: Daha önce de böyle konu açmıştım

Alıntı

Adetin 4 5 6. Günlerinde adet tamamen bitse bile Karnımın sağ alt tarafı göbek deliğinin alt çaprazı gibi düşünün (kasık değil) kramp tarzı yürümemi engelleyecek şekilde oluyor ve 3-4 gün sürüyor.
Hareketimle bile fazlalaşıyor kalıp gibi kalıyorum öyle. Sol tarafıma döndükçe Sağ tarafım geriliyor.
Kâbus gibi oluyor o süreç bana
Bekarım 41 yaşındayım Hiç evlenmedim.

Alıntı

Ben de 1.57 boyla 35 kiloyum. benim de çok gaz olur. 1 gün önceden ağrı başlar. Hatta ben reglken yemek yiyemiyorum otomatik olarak. Su zaten içemiyorum. nane ve rezene içiyorum.gaz için iyi oluyor.
aa gerçekten mi siz de mi 35 kilosunuz
Kendimi uzaylı gibi hissediyorum çünkü etrafımda hiç kiloda olmayınca devamlı korkutucu şeyler söylüyorlar.
Siz kaç yaşındasınız acaba

Evet şişkinlik ve kabızlıktan hep yakınırdı işte kötü tarafı o zaten ne olsa gaz sancısıdır deniyor ben bile kendimi öyle ihmal ettim geri dönüşü olmayan kayıp verdim. Yani bazı rahatsızlıkları o jadar kanıksıyoruz ki başka önemli şeyler gözden kaçabiliyor o yüzden detaylı bir doktor muayenesi biri olmazsa başka bir doktora danışmak lazım

3 4 gün sürüyor dediğin esnada gitsene acilden
Zaten acilde doktor yatırıyor seni dokunuyor karnının bölgelerine senin acıyor dediiin yere göre tanı koyup yönlendiriyor hemen
Tarif ettiiğin yer apandist te olabilir sağ yumurtalıüında kistte olabilir ya da başka bişey
Ya da hiç bişey değilse de için rahatlar en azından

Ayda 4-5 kere neredeyse Bu sıkıntıdan dolayı oradayım zaten film çekiyorlar tahlil yapıyorlar ultrason çekiliyor Sağ taraf gazdan dolayı ayırt edilemedi deyip Eğer tahlillerde olağanüstü bir durum yoksa geri gönderiyorlar bu böyle bir kısır döngü oldu hayatımda

Çok kere Apandisit bölgesine bakıldı ultrasonlu ama apandisitte öyle bir şey ki patlamasına yakın tespit ediliyormuş ya Laparoskopi ile girip hani küçük bir operasyonla bakacaklar orada ya da gözünü karartıp direkt apandisite aldıracaksın Ama bunlar hep bir risk yani ameliyat olmak için bünyede sağlam olması lazım anestezi alıyorsun Sonuçta benim hem kilom düşük hem kanım düşük hem bünyam çok zayıf kalbimde minimal bir sıkıntı var taşikardi vesaire var yani bilmiyorum Rabbim yardımcım olsun benim Ve benim gibi çeken herkesin amin

Bi doktora görün istersen ne olduğunu da tam olarak anlamış olursun sağln için de görünmek en iyisi

Aminn. İnşallah devanı bulursun Allah şifa versin . Belki kilonu kanını falan biraz dengeleyenilsen beraberinde başka şeyler de iyileşecek vücudunda

Ya ben aslında onu içeceğim de kist olanları kistin patlamasına sebep oluyormuş ondan korktum öyle bir şey olabilir mi acaba
Bende kist olmadığı için bilemiyorum.
Bende aylardır mide krampları karın şişmesi ,kasıklarda kaşıntı kızarıklık hatta bazen çarpıntı şikayetlerim vardı.Gitmediğim doktor kalmadı diyebilirim.Tahliller rontgen ultrason hepsi yapıldi .Hamdolsun hepsi temiz çıktı. Kadın hastalıklari doktoru adet gazından olabilir dedi.Gastrentoloji doktoru da gaz olabilir dedi ve mide ve bağırsak için gaz atıcı bir ilaç verdi .İlacın içinde domuz enzimleri var diye kullanmadım.Eşdeğer ilaç araştırırken eczacı arkadaşın rezene iç faydası olduğunu duymuştum dedi.3 haftadır içiyorum.
Şaka gibi hepsi geçti .Kasıklarımda ki kaşıntı kızarıklık bile .Vajinal akıntı ve yanmam vardı. Doktor antifungal fitil vermişti geçmişti ama bir hafta sonra yine başlamıştı. Ya o bile geçti.
Ama dediğim gibi bende kist yok. Bütün tahlillerim temizdi..

Aminn. İnşallah devanı bulursun Allah şifa versin . Belki kilonu kanını falan biraz dengeleyenilsen beraberinde başka şeyler de iyileşecek vücudunda
Ay inşallah gönlünüzden gelirse duanıza talibim İnşallah Allah söyletmiştir bir an önce kilolar alırım kanımda güzel yükselir sağlıkla ❤

Evet Rezene çayını herkesten duyuyorum ama bir türlü cesaret edemedim bir kullanayım bakayım Ben de deneyeyim ya bu sallama poşet olandan da olur mu acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…