Adet doneminde diyet yapan var mi?

gul77

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
555
28
Aranizda adet doneminde diet uygulayip zayiflayan var mi?
Diyetteyim ve nasil bir beslenmebprogrami uygulasam bilemiyorum,bir kac yazi okudum sişlikten dolayi kilo veremeyen de var yada tam terse daha cabuk zayiflanyan da var.🤔

Diyet yapıyorsanız adet döneminde de ayni diyete devam edersiniz. Adı üstünde dönem zaten olup biten bişey devamlı şiş olmuyorsunuz, kilo verip vermemeniz ile bir alakası yok.

Dıyete her turlu devam etmen gerek aslında dıyet degıl saglıklı beslenmeye her donem devam etmek gerek regl donemlerınde odem olacağı ıcın beslenme şekline ödem sökturucu caylar karısımlar eklemen etkili olur

Aranizda adet doneminde diet uygulayip zayiflayan var mi?
Diyetteyim ve nasil bir beslenmebprogrami uygulasam bilemiyorum,bir kac yazi okudum sişlikten dolayi kilo veremeyen de var yada tam terse daha cabuk zayiflanyan da var.🤔

Ben mecbur devam ediyorum zira adette iken diyeti bırakıp sonradan devam etme gibi bir lüksüm, maalesef ki yok.

Öncelikle adetiniz kaç gün sürüyor ? Onu sorayım. Ödem vs oluyorsa, mısır püskülü, rezene vb. Çaylar içmeyi deneyin, ki ödemi atabilin. Yok adeti sökmüyorsa, o zaman da adaçayını öneriyorlar.

Bu dönemde oluşan tatlı isteğini de (adet döneminde olurmuş tatlı isteği çünkü) meyve(taze/kuru)+ süt, meyve + yoğurt vb. yiyerek kesebilirsiniz... Meyvenin yanında yiyeceğiniz süt, yoğurt gibi bir süt ürünü, kan şekerinin aniden çıkıp inmesini de önlermiş... Sevgiler...

X