Adalat kullananlar..önemli

makdemir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
360
266
Merhaba arkadaşlar dün akşamüstü pedime açık kırmızı kan geldi bikaç kez sildikçe geldi hemen doktora gittim çünkü kan uyuşmazlığı olduğu için en ufak lekelenmede gel demişti neyse gittiğimde idrar tahlili yaptık müşadeye alındım kanama için progestan iğne oldum nst dede 99 a çıkıyordu sancılarım ve ciğer geliştirici iğne oldum akşam sabahta oldum aynı şekilde.. Bu arada hemen hemen 4 saatte bir adalat verdiler yarım hap olarak neyseki az önce taburcu oldum doktorum adalata aynı sekilde 4 saatte bir içmemi söyledi.. Sorum su ki bu hap kalp çarpıntısı yaptı bende ama erken doğumdan iyidir dedi hemşire de doktorumda.. İlacın olası yan etkisiymiş zaten benim gibi durumda olan varmi kaçıncı haftada doğum yaptınız

Ben de geçen hafta 1 gece yattım de adalat verdi, cuma günü ilaç bitiyor zaten haftaya da doğum var Allah in izniyle. Bende yan etkisi falan olmadı.

canım benim 32. haftada sancım çıkmıştı nidilat kullandım benzeri sanırım 40+1 de doğum yaptım gelmeyede niyeti yoktu pek sezeryan oldum

sakin ol bence fazla duşunme hayırlısını iste 1 hafta sonra zaten sıkıntılı surecin biter...

İnşallah korkuyorum açıkcası daha 2350 gram oğlum dediğiniz gibi düşünmemeye çalışıyorum ama ayağa kalkınca inanılmaz bi alt karın acısı çekiyorum buda endişelendiriyor beni bakalım yarın kontrole gidicem tekrar inşallah bişey çıkmaz ilacın ağır geldiğini düşünüyorum çünkü nefes darlığı ve çarpıntı çok yaptı bende 4 saatte bir değilde 6 saatte bir içiyorum şimdi

Canim bende 37. Haftada dohgum yaptim benim tansiyonum cikti sancim vardi 240lardaydi...gebeligim 37. Haftadaydi ama bebek 35 haftalikti yani gelismemeye basladi...adalat kullandim 2 gun sancimi dudrdirmak icin verdiler..ama sancim azalmasi aksine artiyordu acilmam hic olmadi 1 cm bile olsa normal dogum yapacaktim ama hic acilmam olmadi sezeryane aldilar..2570gr dogdu bebegim..7 aylik simdi...ama ben yine hamileyim canim hic korkma kismetinde ne varsa onu yasiyorsun...Allah kucaginiza almayi nasip etsin saglikla kalin

Maşallah size :) iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim inşallah sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız bebişlerimizi :)

Nst ye girmedim ama bende seninle aynı durumdayim.2 cm acilmam ve sancilarim var ve nisanim geldi.Doktor kasilma onleyici ilac verdi ama surekli icmiyorum.Evde yatıyorum ayaga kalkinca sancilarim artıyor dun 1 saat boyunca sanci cektim ama kesildi cok şükür.surekli kasiliyor karnim dedigin gibi alt karnim cok agriyor ve cati agrim da başladı.Elden ne gelir bebek gelecegi zamani bilir.Allah hayirlisiyla dogurmak nasip etsin inşallah hepimize.

Bugün kontrole gittim kızlar ilac çok çarpıntı yaptığı için 8 saatte bire çıkardı doktor.ve nst dede cidd sancılarım çıktı yine çatı muayneside oldum ve 1 cm açılmam varmış ayağa kalkmak yok dedi doktor dua edelim birbirimize bebeklerimiz sağlıkla zamanında gelsin inşallah

Valla bende de sanci ve acilma var 10 gun once 2 cm di daha da artmistir eminim cunku surekli sanci geliyor ama ne yapayim surekli yatamiyorum kimsem yok yurtdisindayim mecbur yemek yapiyorum ufak tefek isler yalnızca evden cikmiyorum

Bebek az hareket ediyor bu da beni biraz endilesendiriyor dogrusu seninki nasil hareket ediyor mu ?

Bende sürekli yatamıyorum canım kendimi daha çok kötü hissediyorum çok şükür hareketlerimiz normal canım sende iyi dinle kendini tereddütte kalıcağıns git doktora bence Rabbim şifa versin hepimize

Bende sürekli yatamıyorum canım kendimi daha çok kötü hissediyorum çok şükür hareketlerimiz normal canım sende iyi dinle kendini tereddütte kalıcağıns git doktora bence Rabbim şifa versin hepimize
37. Haftayi tamamlarsak risk azalir inşallah Allahim bebeklerimize sağlık versin ne diyelim

Benim adalat im yarin bitiyor, haftaya perşembeye gün verdi sezaryen a, adalat i bırakınca sancı baslar diye korkuyorum. Araya bi de haftasonu giriyor, dr yenisini alma dedi, su an yorulunca Sancım oluyor, ama korkuyorum. Bitince gelmez dimi hemen ?

Neden sezaryen olacaksin ?

Valla canım bilemedim ki ben suan adalat kullanmama rağmen yarım saatte bir sancı çekiyorum nefes alamıyorum inşallah bi sıkıntı olmadan tamamlarız bu süreci

37. Haftayi tamamlarsak risk azalir inşallah Allahim bebeklerimize sağlık versin ne diyelim

Valla canım bilemedim ki ben suan adalat kullanmama rağmen yarım saatte bir sancı çekiyorum nefes alamıyorum inşallah bi sıkıntı olmadan tamamlarız bu süreci
Kızlar hepinizin de allah yardımcısı olsun inşallah vakti saati gelince hayırlısıyla sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alın inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…