Acil bakarmisiniz!? "eşimin telefonuna geçen hafta gelmiş bir mesaj" +91 numara

Eşiniz yoğunluktan degil numaradan bile dolandırıcı olduğunu anlayıp acmamistir .
Yabancı numaralardan gelen link, foto vseyleri açmamak lazım bence

Kardeşim ankarada bi devlet universitesinde akademik personel. Gecen ay biri universiteye ait mail hesabının sifresini kırmış ve bir suru kişiye mailler atmış. Hepsi de ingilizce yazilmis. Kimine ırakta askerim demiş, kimine aşk mektubu kivaminda uzun uzun döktürmüş. Yani olabiliyor böyle manyaklar ..

benim bu mesajlara bakışım çok net, link varsa kesin dolandırıcıdır. maillerdede, smslerde de olaya böyle bakıyorum. dolandırıcılar inanılmaz arttı bu dönemde, geçen istanbuldan bir numara aramış bana ev internetimde indirim tanımlamışlar, yapın indirimi benden ne istiyorsunuz diyorum, üç ay fatura almayacaklarmış ama benim 74,99 tl ödemem lazımmış. sağolun benim kendi dolandırıcım var dedim, kapattılar suratıma.

Biraz önce eşimin telefonuna geçen hafta gelmiş bir mesaj gördüm. +91 ile başlıyor numara kayıtlı değil. Mesaj içeriği aynen şöyle

Merhaba, uzun zamandır sizden haber alamadım. Salgın nedeniyle Türkiye ye gidemiyorum. Türkiye de hastalık önleme nasil olur? Gelecek yıl şubat ayında Türkiye ye seyahat etmeyi planlıyorum. Umarım tekrar görüşebiliriz. Yeni wshapimi eklemek için tıklayınız.....
Diyor ve altında yine yabancı bir numara link gibi birsey var. Cok şaşkınım suan. Böyle bisey olduysa eğer yakın zamanda olduğunu kesinlikle düşünmüyorum bunu nerden bildiğimi açıklamak suan uzun sürer anlamaniz için yazıyorum. Böyle bir mesaj öylesine gelmiş olabilir mi? Peki ama bana neden daha önce hiç gelmedi? Esim muhtemelen ne olduğunu bile okumamis çünkü silerdi ve bu yazının üstünde de bir foto var indirilmemis ben tıklayıp açtım ilk kez ordan anlıyorum okumadığıni çünkü çok yoğun çalışan telefon görüşmeleri yapan biri o an müsait olamamis okuyamamis olabilir sonrada muhtemelen unuttu. İyi ki de unutmuş. Burdan ne anlamaliyim peki şimdi ben daha önce böyle bir kadınla görüşmüş olabilme ihtimali varmi😥 kesinlikle hiç bir problemimiz vs yok iyi anlaşıyoruz cinsellik vs hiç bir sıkıntı yok. Eşime hiç bir şey söylemedim ne söylemeliyim bilmiyorum ilgim yok okumadım bile diyecek muhtemelen. Yorumlarınızı dikkatle okuyacağım cevap veremez yada geç verirsem affola.

Not olarak mesajla birlikte gelen fotoğraf direksiyon başında Cook bakımlı güzel bir kadın yüzü görünmüyor mini etekli falan belli yani ne için görüşmek istiyor
91 pakistan idi sanırım ya kesin dolandırıcılık allaşkına neye üzülmüşsünüz😄

Hindistan 🇮🇳 kodlu telefon.
Ve elbette dolandırıcılık. 😊

Böyle durumlarda o telefonu google da arayın, kalplerinden 💖 geçen en saf en ari duygularla minnoş minnoş yorumlar yazan pek çok vatandaşımızla karşılaşacaksınız.

Dolandırıcı oluyor kendileri 😅 daha önce kadın olmama rağmen bana da öyle +91 le başlayan bir çağrı geldi görüntülü özellikle whatsapdan atıyorlar .
Ağına düşenler yandı

Aynısı İngilizce olarak babama da gelmiş, bana gösterdi. Facebook’ta okey oynadığı için çok fazla tanımadığı, yurt dışından insan ekli. Bakmışlar babam İngilizce mesaja cevap vermeyince çat pat çeviren bir siteden Türkçesini de atmışlar :KK70:. Virüslü bir link olduğunu düşünüyorum.

X