Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Güç bela yanındaki diğer uzmanlardan randevu aldık, yani herkese ayrı ayrı dil dökmekten iki gündür dilim damağım kurudu, hastane yönetmelik kararı gereği bülent hoca normal kadın doğum muayeneleri yapmıyormuş. İnstagramda kalp atım videoları paylaşmak farklı bi durum oluo demekki:/
[ /QUOTE]

Bülent hoca kendi merkezinde kimi muayene edip kimi etmeyeceği konusunda bir başkasından talimat alır mı sence 😏
Böyle mantıklı gerekçesi bulunmayan uygulamalarda top hastane yönetimine atılıyor, başka merkezlerde de var aynı hikaye boşver.

Neyse sen bunlara takılma şimdi bir görün bakalım doktora ne diyecekler, sonuçta bir karar alınacaksa Bülent Hoca zaten devreye girecektir.

Güç bela yanındaki diğer uzmanlardan randevu aldık, yani herkese ayrı ayrı dil dökmekten iki gündür dilim damağım kurudu, hastane yönetmelik kararı gereği bülent hoca normal kadın doğum muayeneleri yapmıyormuş. İnstagramda kalp atım videoları paylaşmak farklı bi durum oluo demekki:/

Bülent hoca kendi merkezinde kimi muayene edip kimi etmeyeceği konusunda bir başkasından talimat alır mı sence 😏
Böyle mantıklı gerekçesi bulunmayan uygulamalarda top hastane yönetimine atılıyor, başka merkezlerde de var aynı hikaye boşver.

Neyse sen bunlara takılma şimdi bir görün bakalım doktora ne diyecekler, sonuçta bir karar alınacaksa Bülent Hoca zaten devreye girecektir.

Amaaan işte yeterince uğraşmıomşz gibi üstüne bide bu prosedürlere takılıyoruz, ne diyelm artk hayırlısı hakkımızda, debelenmeye devam...

Aslında kalp atımı aldıktan sonra merkezler takibi bırakıyor o sebeple bu davranışları garip geldi.

Merhabalar bende bu ay profesör doktor bülent tıraşta tüp bebeğe başlayacağım kısmetse adetimi bekliyorum muhtemelen 1 hafta sonra başlayacağım. Amh 1,43 bu kış baktırmıştım yaşım da 27 bülent tıraşa gittiğimde alttan muayene etti ve yumurtalık rezervin çok az hemen tüp bebeğe başlayalım dedi öncesinde prp önerdi ama eşimle istemedik 2 aylık bir bekleme süreci olduğu için. Bu arada 2,5 yıllık evliyim hiç gebe kalamadım.
Merhabalar,prp nedir?

Merhaba . Bende Bülent Traşın hastasıyım. Bugün rahim içi yapışıklıkdan operasyon geçirdim . 2 ay sonrası için tekrar rahim içi film gerekiyormuş . Sonrasında transfer yapacaklar . Benim durumumda olan var mı? Sonuç başarılı mı bunu merak ediyorum
Embriyonuza genetik tarama yapıldı mı?

“Açık Emar” makinanın ya da görüntüleme sisteminin adı bence, bu isimle neredeyse her semtte görüntüleme merkezi var ve fakat birbirleriyle alakaları yok:) şube değiller yani.. Ben sadece FULYA için tavsiyede bulunabilirim diğerlerini bilmiyorum.
birçok kişi tavsiye etmiş, Bülent Hoca da zaten Fulya Açık Emar da çektirilmesini istiyormuş.
geçenlerde yaptırdım, iyi ki de yaptırmışım. film görsellerini atınca Bülent hoca laparoskopi ve histereskopi yaptırılması lazım demiş hemşireye :KK43:((((
önümüzdeki hafta prp sonrası 2. regl ile beraber kontrole gidip konuşacağım bakalım.

Kızlar benimde başıma şöyle bir olay geldi.22 eylülde embriyo transferi yapıldı bana.3 ekimde beta hcg 0,65 çıktı. doktorumda gebe değilsin ilaçları kullanma dedi.Çok üzüldüm beynim durdu. İlaçları bıraktım ve 8 ekimde adet oldum.O akşam adetimle beraber doku parçası gördüm pedde. Şİmdi aklıma dehşet bir soru takıldı.Acaba embriyo tutunmuştu da kan testi yanlış ölçüldü ve ben progestan ve estrofem ilaçlarını bıraktığım için mi düşük mü yaşadımAklımdan çıkmıyor bu soru

Kızlar benimde başıma şöyle bir olay geldi.22 eylülde embriyo transferi yapıldı bana.3 ekimde beta hcg 0,65 çıktı. doktorumda gebe değilsin ilaçları kullanma dedi.Çok üzüldüm beynim durdu. İlaçları bıraktım ve 8 ekimde adet oldum.O akşam adetimle beraber doku parçası gördüm pedde. Şİmdi aklıma dehşet bir soru takıldı.Acaba embriyo tutunmuştu da kan testi yanlış ölçüldü ve ben progestan ve estrofem ilaçlarını bıraktığım için mi düşük mü yaşadımAklımdan çıkmıyor bu soru

Sonuca üzüldüm, hayırlısı buymuş diyelim.. Böyle zamanlarda insan her türlü ihtimali düşünüyor haklısınız ama doktorunuz doğru yorumlamış bence aklınızı karıştırmayın. 5’in altı değer gebe değil diye biliyorum ben de..
Kendi tecrübe ettiğim kadarıyla da ilaçlarla rahim kalınlaşıyor ve rahim ne kadar kalınlaşırsa regl ile atılan pıhtı/doku vs o kadar yoğun oluyor. Muhtemelen sizinki de öyle bir durumdur. Çok geçmiş olsun 🙏

Sonuca üzüldüm, hayırlısı buymuş diyelim.. Böyle zamanlarda insan her türlü ihtimali düşünüyor haklısınız ama doktorunuz doğru yorumlamış bence aklınızı karıştırmayın. 5’in altı değer gebe değil diye biliyorum ben de..
Kendi tecrübe ettiğim kadarıyla da ilaçlarla rahim kalınlaşıyor ve rahim ne kadar kalınlaşırsa regl ile atılan pıhtı/doku vs o kadar yoğun oluyor. Muhtemelen sizinki de öyle bir durumdur. Çok geçmiş olsun 🙏
İnşallah öyledir.

Merhaba,bülent hoca da 10 gün önce histereskopi yapıldı,spiral takıldı.(yapışıklık ve t uterus)
İki gündür sanki yoğun adet görüyorum ağrım var(cylo prognova kullanıyorum).birde bu süreçte hareket kısıtlamanız oldu mu,ben yürüyüş yapıyorum herhangi bir uyarı yapmadılar.

yumurta toplama aşamasına başlayıp ta yumurtaları hiç büyümeyen oldu mu acaba?

3günlük iğne tedavisi ( gonal-f , merional, humatrope) sonrası hiçbir değişim görmediler.
halbuki önceki seferlerde gayet güzel büyümüşlerdi :KK43:
ama yine de ilaca devam ettirdi Bülent hoca. Cuma günü kontrolüm var bakalım, inşallah büyümüşlerdir

yumurta toplama aşamasına başlayıp ta yumurtaları hiç büyümeyen oldu mu acaba?

3günlük iğne tedavisi ( gonal-f , merional, humatrope) sonrası hiçbir değişim görmediler.
halbuki önceki seferlerde gayet güzel büyümüşlerdi :KK43:
ama yine de ilaca devam ettirdi Bülent hoca. Cuma günü kontrolüm var bakalım, inşallah büyümüşlerdir
Evet büyümediği olabiliyor, 2 kez başlayıp tedavim iptal olmuştu moralinizi bozmayın..hep öyle olacağı anlamına gelmiyor. Sonraki aylarda toplanmıştı. Bülent Hoca kendisi mi gördü?

Evet büyümediği olabiliyor, 2 kez başlayıp tedavim iptal olmuştu moralinizi bozmayın..hep öyle olacağı anlamına gelmiyor. Sonraki aylarda toplanmıştı. Bülent Hoca kendisi mi gördü?
malesef etkiliyor :KK43: ilaçlara toleransım pek yok bu sefer, yüzüm şişti, çok kilo aldım, psikoloji zaten parlak değil, bunu duyunca da üzüldüm. ama sabır diyorum sürekli, sonu güzel olsun yeter ki :)
ilk randevuda Bülent hoca görmüştü ama bu toplama öncesi Yiğit bey baktı. ilaç tedavisine devam kararını Bülent bey veriyormuş. bakalım yarın sabah kontrolüm var, umarım emeklerimiz karşılıksız kalmamıştır

İlaçsız canım 1 ay öncesine 3 çeşit vitamin yazmışlardı onları kullandım sadece bugün de tüp bebek iğnelerine başladım Allah razı olsun canım♥️Hiç tüp bebek yaptırdın mı amh kaç. Kesinlikle gittiğim yeri tavsiye ediyorum sana rezervin bitikse prp öneriyorlar ama 2 ay bekletiyorlar sonucu için.Nerede oturuyosun istanbuldamısın canım
merhaba hangi vitaminlaeri önerdi acaba

Oncelikle zorlu yolculugunuz umarim en kisa surede biter ve saglikli bir bebeginiz olur.
Yumurta rezervi dusukhastalarda maalesef surec cok uzunoluyor.
Size onerilecek ilk sey prp olacaktir. Prp sonrasi spontan gebe kalanlar oldu, prp hic ise yaramayan vakalar da oldu.
Tup bebek tedavinizde bulent hoca havuz onerebilir size. Genetik test onerilirse, Her toplamaniz sonucu 3.gun dondurulur embriyolar. İstenilen sayiya ulasilinca butun embriyolar cozudurulup 5.gune gidenler genetik teste gider.genetikten saglikli gelen rahminiz uygun durumdaysa transfer edilir.
Bulent hoca tup bebek tedavisinde ilac kullanimi olarak hastanin durumuna gore merional, fostimon, gonalf ve humotrope kullandirir.
Vitamin olarak biestoren, omepaq10, imprly kullandirir
Transfer asamasina gelince once lucrin kullandirilip bir Sonraki reglniz ile transfer yapilir.
Tranaferde gebelik asisi, rahim kasilma ignesi ve bagisiklik icin intralipid serum kullandirilabilir.
Bunlarin disinda taze transfer de yapilabilir.
Sizin dusuklerinizin sebebi olarak kendi doktorunuzun yorumu nedir?
bu ilaçları kullandınız mı ?

X