Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Eşiniz nasıl tedavi oldu?

Selam kızlar bugün kontrolüm vardı 5 yumurtadan 2si istenilen büyüklüğe gelmiş 3 tanesi için de tekrar aynı iğneler ve ayriyetten yumurtaların çatlamasını önlemek için iğne verildi iki günlük. Salı sabah tekrar kontrolüm var inşallah salıya kadar hepsi büyüyüp olgunlaşır. Salıya kadar iğnelere devamiki embriyo transef edebiliyormusunuz benim durumumda olan kadınlara dedim reçetemi yazan kadın doktora. Bülent bey uygun görürse yap dedi bana inşallah iki embriyo transfer edilebilir

Merhaba, ben de 32 yaşındayım ilk denememiz. İlk muayene 25 taneye yakın folikül tespit edildi, 4 gün gonalf 187.5 ve merional 150 kullandım, 5. Gün sabah e2 değerim 1000 çıktı, toplamda 12-13 yumurta gelişmiş; sonra 3 gün daha gonalf 150 ve merional 150 ayrıca cetrotide verildi. Ohss riski olabilir dendi Siz hangi ilaçları kullandınız?

Hayırlı olsun inşallah ilk tedavide başarıya ulaşanlardan olursunuz.
Sizinkilere ilaveten Humotrope kullanmıştım ben.. Size verilmedi mi Humo?
Risk varsa ohss ihtimaline karşı yumurta toplama akabinde tedbir amaçlı ilaç veya iğne veriyorlar merak etmeyin.

Geriden gelenler yetişmiştir inşallah opu oldu mu?

Hayir bana Humotrope verilmedi. Cok tesekkurler, insallah sorun cikmaz ve bu ay guzel yumurtalar toplantip transfer olur

Hayir bana Humotrope verilmedi. Cok tesekkurler, insallah sorun cikmaz ve bu ay guzel yumurtalar toplantip transfer olur

Hmm şaşırdım, demek ki gerek görmedi Hoca, vardır bir bildiği..
Yaşınız genç, yumurta da var, daha ne olsun, olur Allah’ın izniyle rahat olun

Günaydın, iyi haftalar herkese. Benim de yarın opu olacak ve bir sorun çıkmazsa taze transfer planlanıyor. Kaçıncı gün embriyosu transferi olacağına nasıl karar veriyorlar, embriyoların gelişimine göre mi ve genelde 3 mü oluyor 5 mi bilgisi olan var mı?

Kızlar bugün opu oldu. Çok güzel geçti çok şükür ağrım sızım kanamam hiç olmadı maşallah. 8 yumurtam toplandı sizce iyi mi?

Geçmiş olsun.
8 gayet iyi bir sayı ama zaten sayılara fazla takılmamak lazım, önemli olan kaliteli ve sağlıklı embriyolara dönüşmeleri.. hepsi güzel gelişerek 5. güne ulaşır inşallah

Günaydın,
Şimdiden hayırlı olsun.
Evet embriyo gelişimine göre karar veriyorlar; sayı az ise ve 5. güne gidemeyebilir gibi görürlerse 3. gün (bazen 4. gün) embriyolarını transfer ediyorlar ama sizin gibi yumurta/embriyo sayısı çok olan vakalarda birkaç tane fire vermeyi göze alıp 5. güne bekletiyorlar.

Geçmiş olsun.
8 gayet iyi bir sayı ama zaten sayılara fazla takılmamak lazım, önemli olan kaliteli ve sağlıklı embriyolara dönüşmeleri.. hepsi güzel gelişerek 5. güne ulaşır inşallah
Geçmiş olsun.
Evet canımAyy inşallah bugün arayacaklar cumaya kadar hergün arayıp bilgi verecekler heyecanla bekliyorum

6+4de kalp atışı için bulunduğum yerdeki doktoruma gittim, duyamadık malesef, daha doğrusu yolk kesesi oluşmuş fakat bebeği göremedik, boş depil ama düşük ihtimali yüksek dedi dr farklı bir doktora daha göründüm o da aynısını söyledi, 1 hafta bekleyip öyle konuşalım dedi.. haftaya bülent hocaya gideceğim artık, birley yapılacaksa da orda başladık orda devam edelim.. umarım devamı olumlu olarak gelir, ilk kez pozitifi görmüştük,çok üzgünüm

Bazen yanılgılar olabiliyor dur bakalım 1 hafta sonraki görüntü ne olacak, hayırlısı olsun inşallah ama üzücü tabi ya randevu aldın mı hangi gün gideceksin? Haber ver mutlaka dualarım seninle inşallah güzel haber verir

İnşallah canım , teşekkür ederim.. kontrol için bülent beyden randevu almaya çalışıyorm ama gebelikten sonraki aşamalara artık bakmıyor diyorlar... e herşeyi o biliyo, dondurulmş var orda, kürtaj vs gerekirse ordan başka biyerde de yaptrmqk isteniorm buraya kadar gelmişken, en son hemşirelere yazdım bakalm, umarım ayarlarlar bi randevu:/ napcağmı şaşırdm

Olur mu canım öyle şey sıradan bir gebelik takibi değil ki bu, banko çalışanları bazen tam dinlemiyor standart cevaplardan birini yapıştırıveriyor, öyle birine denk gelmişsindir. Tedaviye orada devam edeceğini idrak ederlerse ayarlarlar randevuyu merak etme.

Güç bela yanındaki diğer uzmanlardan randevu aldık, yani herkese ayrı ayrı dil dökmekten iki gündür dilim damağım kurudu, hastane yönetmelik kararı gereği bülent hoca normal kadın doğum muayeneleri yapmıyormuş. İnstagramda kalp atım videoları paylaşmak farklı bi durum oluo demekki:/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…