Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

olur mu aşkolsun, ben bu şekilde eşime anlatmıştım o da direk sizin dediğinizi söylemişti bana. Ben yanlış anladığımı ya da duyduğumu yanlış yorumladığımı ve öyle aktardığımı düşünüyorum , sizlik hiç bir sıkıntı yok lütfen üzülmeyin Ben de ilk şoku atlattım biraz kendime geldim. Hemşireye 2.yi isteyecekmisiniz diye mesaj attım. Sonra aradılar hoca istersek bunu gönderebiliriz ya da bi sperm dna hasarına bakırıp sonrasında 2.opuya gidebiliriz demiş. Bunu neden bana bırakıyolar karar veremiyorum ki zaten ben. Yani maddi manevi zaten yorulduk, muhtemelen onlar da mecburi kılmamak adına yapıyorlardır ama bana da bırakmayıp şu şu olacak deseler daha mı iyi sanki..

Ben okumaktan ziyade yaşayarak tecrübe ettiğim için gönül rahatlığı kıyaslama yapabiliyorum. Negatifi alınca Acıbadem’deki kalabalıktan zaten bezmiş olduğum için ve biraz da burada okuduğum fazlaca pozitif yorumdan etkilenerek koşa koşa Memorial’a gittim Size detaylı adetleri vereyim..
Acıbadem
18 toplandı
14 olgun
12 döllendi
5. güne 5 tane kaldı
Memorial
11 toplandı
10 olgun
4 döllendi!!! Ben şok!!
5. güne 2 tane kaldı

Bence Memorial’daki bu ilk tedavimde yumurtalarım toplanamadan çatladı, veya opu’da bişey oldu, veya lab.da bişey oldu, oldu yani birşey çok belli..

Bu sonucu aldıktan sonra biraz daha sakin kalıp tevekkül edip teslim olmayı seçtim, oradan oraya koşmaktan vazgeçtim bu sonuca rağmen Memorial’da kaldım; son Opu’da 9 yumurta toplandı, 8 adet döllendi, 5 tane 5. güne geldi. Bu sonucu aldıktan sonra iyice emin oldum ki Memorial’daki ilk tedavimde birşey oldu! ama bana ne dediler? “Yaşınız malum, yumurta da yaşlı ve sağlıksız, spermde de sorun var!!!” Negatif sonuca hiçbir merkez sizde sorun yok sorun bizde demiyor emin olun.

Genetik lab evet kendi bünyelerinde, ve fakat orada da sorun yaşadım ben şansıma. benim her iki opumda malesef ki genetik test sonucu bir seferde alınamadı, ilk opu’da 1 tane, 2. Opu’da 2 tane donmuş embriyom çözdürüldü tekrar biyopsi alındı tekrar donduruldu. Sağlıklı gelse bile o embriyolarda dondur/çöz hayır kalmamıştı muhtemelen.
Buradan bir arkadaşın da genetikten sağlıklı gelen 2 embriyosu çözdürülürken bozuldu
Bu tarz sorunlarda da “çok nadir olma ihtimali var malesef sizin şansınıza denk geldi” diyorlar.

Özetle hiçbir merkez hata yaptık pardon demiyor, bu anlamda birbirlerinden farkı olduğunu düşünmeyin.

Ay çok kötülemiş oldum Memorial’ı ama memnun muyum tabiki memnunum sağlıklı embriyomu buldum transferimi oldum
Sadece orada da aksilikler olabiliyor orada da moral bozucu cevaplar gelebiliyor aksilikler olabiliyor onu anlatmaya çalıştım.

Bence önde koşan merkezler her ne kadar tedavi yöntemleri açısından farklılıklar gösterseler de lab kaliteleri açısından birbirlerinden çok farklı değiller.
Farklı oldukları konular tabiki var; ilaç protokolleri, tıptaki yenilikleri uygulama ya da reddetme konusundaki tavırları ticari kaygıları birbirinden çok farklı.
Ama bana göre fiziksel ortam, bekleme süreleri, hastaya yaklaşım, güleryüz, ilgili alaka, maddi açıdan yardımcı olma çabaları vs bir çok açıdan Memorial Acıbadem’den çok daha geliştirmiş durumda kendini. Cuma günü pozitif sonucu alırsam daha iyi şeyler de yazabilirim

Canım haklısın herkesin yaşadığı kendine bende bu senin memorialda yaşadığın süreci Acıbadem’de yaşadım ama bu 2.denemem ve olmazsa nasibimizi başka yerde arayacağız hep aynı yere bağlı kalmakta insanı düşündürüyor acaba diyorsun işte inşallah pozitifi alırsın sana dua ediyorum Rabbim kavuştursun bebeğine sana sımsıkı tutunmuş olsun inşallah kime dediysem pozitifi aldı sende alırsın inşallah dualarım seninle

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun
İnşallah senin de bu sefer olur da hiç gerek kalmaz başka merkez aramaya Ne durumdasınız hangi aşamadasınız şu anda?

O kadar haklısın ki düşüncelerinde. Ben de olmazsa Bahçeci’ye geçerim artık diyorum ama biliyorum ki oraya da gitsem toz pembe bir tablo beklemeyecek beni, bunu anlamış oldum, ama aynı yerde kalmak da istemiyor acaba mı diyor insan bu çok değişik bir psikoloji İnşallah hiçbirimiz için yeni merkeze falan gerek kalmasın

İnşAllah canım çok teşekkür ederim Rabbim senden de razı olsun bebeğinde sana sımsıkı tutunmuş olsun inşallah
Ne durumdayız embriyolarım genetiğe gitti onları bekliyorum bu arada regli oldum
Allah korusun canım inşallah sende pozitifi alacaksın ve gerek kalmaz inşallah Rabbimin izniyle
Ama dediğim gibi sonuçta onlar içerde neler yapıyor bilemiyoruz ve gerçekten insan o kadar öncelikle umudu sonrasında parayı bağlayınca düşünmeden edemiyor embriyolarla ilgileniyorlar mı ve düzgün bir laboratuvar mı ? Ve gerçekten dondurup çözdürürken sıkıntı yaşanacak duruma getiriyorlar mı diye insanın ister istemez acabaları oluyor maalesef
Bende Rabbim korusun olmazsa Fulya bahçeci ya da memoriala geçeceğim Acıbadem de iyi tecrübe edinmedim inşallah bu denemede silinir bunlar kafamdan

Cuma günü şurda güzel bir haber görelim hem anneciğine, hem de manevi teyzoşlarına doping olsun ,moral olsun ,bolll pozitif enerji olsun ufaklıkk

Ne guzel haber bu saglikli embriyo bulunmus transfer bile olunmus rabbim pozitifi gormeyi saglikli ilerlemeyi sagliklada kucagina almayi nasip etsin cok sevindim inan ki cumayi sabirsizlikla bekliyorum senden gelecek guzel haberi semra hocamiydi ordaki peki vitamin takviye falan ne kullandirdilar acibademkilerden farkli mi fiyatlar nasil sanirim bende yeni merkez ariyorum kendimce benim transfer iptal oldu yapisiklik olmus histerkopiden sonra yeniden histeroskopi olacagim ama bi turlu estrofemi birakali 15 gun oldu adet olmadim adet agrim var ama olamadim bi ara kahverengi leke geldi sonrasi yok basina gelen var mi yada bi fikri olan

Gebelik asisi icin siz disardan ne kadara aldiniz ilaci? Merkez sizden bu islem icin ucret aldi mi acaba?

Öncelikle mutlu haberler almanızı dilerim. Şimdiden hayırlı olsun inşallah.
Ben de Memorial'da tedavi görüyorum ama Antalya'da. Konuyla ilgili değil de size sormak istediğim yaşlarımız yakın diye :) Tek embriyo mu çift embriyo mu transfer edildi. Doktorum bana çift transfer edebileceğini söyledi ( Tabii bi sağlıklı yumurta daha bulunursa eğer ) ama ben çok korkuyorum çift embriyodan

İnanamadım şu an okuyunca direkt transfer neden etmediler acaba? Ben de Acıbadem’in ilgisizliğinden hiç mutlu değilim

Çok teşekkür ederim
Tek embriyo transfer edildi.
Ben tedaviye başlamadan önce mutlaka çift embriyo transferi istiyordum. Acıbadem ve Memorial ile ön görüşme yaptım. Semra hoca önermem demişti, Bülent Hoca yasal hakkın tabiki yaparız diyince Acıbadem’de başladım ilk tedaviye. Gel gör ki ben çift transfer diye tuttururken 9 ay sonunda pgt’den sağlıklı dönen sadece bir tane sağlıklı embriyo bulabileceğimizi henüz bilmiyordum
2 tane olsaydı ne yapardım bilmiyorum. Sürece girdikten sonra öğrendiğim kadarıyla çoğul gebeliğin riskleri daha çokmuş ama belli bir yaştan sonra bir kerede 2 çocuk annesi olmak da kulağa hoş geliyor

İnanamadım şu an okuyunca direkt transfer neden etmediler acaba? Ben de Acıbadem’in ilgisizliğinden hiç mutlu değilim

Bize yaşım nedeniyle her iki merkez de genetik test önerdi ve biz de ikna olduk kabul ettik. Dolayısıyla taze transferi hiç söz konusu bile etmediler. İkinci tedavimde 2 embriyo kalınca ben telefonda sordum, rezerviniz bu kadar iyiyken pgt’siz transfer yapmayalım risk almayalım dediler.

Çok çok teşekkür ederim amin inşallah
Evet neler olmuş görüşmeyeli, bir ara sana seslenmiştim ama sesin çıkmadı. Histeroskopiyi Acıbadem’de mi oldun yoksa diğer yerde mi? Peki ya embriyo nerede şimdi? İnşallah en kısa sürede çözülür rahimdeki problem.

Evet Memorial’da tüp bebek merkezi Semra Hoca yönetiminde.. Bana vitamin veya herhangi bir takviye önermedi, kanıtlanmış bir faydası yok dedi. Genelde duyduğum kadarı ile de aynı; vitamin ve takviye önermiyor.
Fiyatlar aşağı yukarı aynı gibi ama şöyle ciddi bir fark var;
Acıbadem’de 5 embriyodan hiç sağlıklı dönen olmamıştı ve sorduğumda alacak/verecek kalmadı transfer parası dondurma parasına sayıldı demişlerdi.
Memorial’da ilk tedavimde yine sağlıklı embriyo bulamadık.
2. Tedavide 20% indirim yaptılar bir de üstüne ilk tedavide transfer olmadığım için 1.850 tl iade ettiler. 9.250 lira yerine 5.000 küsür lira ödedik, Acıbadem’in yaklaşımından sonra tabi hoşumuza gitti. Pgt için de gönderilen embriyo adedi arttıkça fiyatın düştüğünü söyleyebilirim.

Uzun sure yoktum buralarda zor surecler gecirdik ailece yok canim acibademden aldik 1 tane 3. Gun dondurulmus embriyomu genetik yaptirmadik bulundugumuz ildeki arastirma hastanesine getirdik arastirma hastanesinde histeroskopi olmustum ama yapisiklik olmus transfer iptal oldu simdi burda histereskopi olup transfer yapilacak tabi bu en az 3 ay eger opmazsa burda kalmayacagim esim israr etti diye getirdim ama yok bende bahceciyle semra hoca arasindayim gidip gorusecegim mutlaka

Merhabalar herkese...
Bende Acıbadem’de tedavi gördüm.toplamda 9 embriyom vardı 5.güne gelen daha önce 3 kez tüp bebek tedavisi gördüğüm için Hoca genetik tarama dedi.İlk etapta dört tanesini gönderdik Bir tanesi normal geldi transfer oldum.Ama Olmadı tutmadı...Merkezden aradılar bağışıklık sistemi ile ilgili araştırmalar yapıyorlarmış Anne de bağışıklık sistemi İle ilgili Test yapacaklarını söylediler tabi diğer beş tane embriyo Genetikten sağlıklı gelirse dediler böyle bir şey yaşayan var mı aranızda... Rabbim hepimizin yardımcısı olsun...

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilere. Ama yakın arkadaşımın ikizleri oldu. Tüp bebek falan da değil normal :) Hem gebelik süreci hem de doğumdan sonrası çok zorlu. Allah isteyene nasip etsin tabi ama hem maddi hem manevi olarak korkutuyo beni.

Aklındaki tüm merkezlerle mutlaka bir görüşme yap bence. Memorial ilk görüşmede para almıyor zaten. Bahçeci de öyle galiba bir sorarsın. Hangisine ikna olursan orada devam edersin ama belki işin rast gider bulunduğun yerde hallediverirsin belli olmaz.
Hakkında hayırlısı ne ise o olsun

Yaşınızın genç olduğunu tahmin ediyorum. Maşallah 9 tane 5. gün embriyosu harika bir sonuç O 5 taneden en az 1 tane sağlıklı gelir merak etmeyin.. 2-3 tane bile gelebilir
Önceki tedavilerinizde hiç tutunma olmadı mı?
Bakalım test sonuçlarınızda ne çıkacak belki kolayca halledilecek birşeydir.
Buradan bir arkadaşımız bağışıklık ile ilgili sorunlar yaşadı, görürse yazacaktır, ben çok hakim değilim o yüzden birşey demeyeyim.

Insallah canim sen bizlere dua etmeyi unutma bizleride sevindirsin hepimizi meleklerimize kavustursun insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…