Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Elexus

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2019
1.285
1.892
46
Merhabalar,

Farklı forumlarda Bülent Hoca’da tedavi olduğunu belirten bir çok kişi görmeme rağmen, aynı hastanede tedavi görenlerin bir başlık altında toplandığı aktif/güncel bir dialog bulamadığım için bu konuyu açtım.

Pazartesi günü Bülent Hoca ile tedaviye başlayacağım inşallah.

Halihazırda tedavi görenler veya olumlu/olumsuz sonuç alan arkadaşlarla tecrübelerimizi paylaşmak isterim.

Sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba canım
Bülent beyin hastasiyim bende ilk 2015 kasım ayında onu tanıdım başka hastanede 2 negatif asıl ama 1 negatif tüp bebekten sonra bülent beye gittim öteki hastaneden dondurulmuş embriyo vardı onu da oraya taşıdım. Ilk andan itibaren hep olumlu ve pozitif yaklaşımı negatif sonuç alsamda doğru yerde olduğumu hissettirmisti .. kasim sonunda dondurulmus emriyo ile transferim oldu ve aralık 11 de hamile olduğumu öğrendim. Kızım şuan 31 aylık.. yalniz kalmasın bi kardeşi olsun istedik kendigimden 2 kere gebe kaldım ama biri kimyasal biri dış gebelikti. Diş gebeligimde bülent beye gittim tekrar malesef sol tüp de dedi onu acil almalıyız senin hayatın tehlikeye girer dedi aldık sonra da madem kardeş istiyorsunuz tüp bebek deniyelim işimiz garanti olsun olsun dedi tamam dedik bir süre dinlendikten sonra şubatta başladık tedaviye yumurtam çok az benim onca ilaçla sadece 4 yumurta toplayabildiler 3 tanesi dollendi en iyi 2 tanesi transfer oldu 4.gun embriyosu olarak diğeri ise dondurmak için yeterli dollenemedi imha edildi malesef bu arada yaşım 36 eşim de 46 yaşında.. çok şükür gene mart ayının 11 inde hamile olduğumu öğrendim. Bende pazartesi ilk kontrolüne gideceğim bakalım kese görebilecek miyim... hayırlısı olsun ..
Çok zor bir süreç inşallah sende olumlu sonuçlar alırsın canım 🤲🤲🤲🙏🙏

Merhaba canım
Bülent beyin hastasiyim bende ilk 2015 kasım ayında onu tanıdım başka hastanede 2 negatif asıl ama 1 negatif tüp bebekten sonra bülent beye gittim öteki hastaneden dondurulmuş embriyo vardı onu da oraya taşıdım. Ilk andan itibaren hep olumlu ve pozitif yaklaşımı negatif sonuç alsamda doğru yerde olduğumu hissettirmisti .. kasim sonunda dondurulmus emriyo ile transferim oldu ve aralık 11 de hamile olduğumu öğrendim. Kızım şuan 31 aylık.. yalniz kalmasın bi kardeşi olsun istedik kendigimden 2 kere gebe kaldım ama biri kimyasal biri dış gebelikti. Diş gebeligimde bülent beye gittim tekrar malesef sol tüp de dedi onu acil almalıyız senin hayatın tehlikeye girer dedi aldık sonra da madem kardeş istiyorsunuz tüp bebek deniyelim işimiz garanti olsun olsun dedi tamam dedik bir süre dinlendikten sonra şubatta başladık tedaviye yumurtam çok az benim onca ilaçla sadece 4 yumurta toplayabildiler 3 tanesi dollendi en iyi 2 tanesi transfer oldu 4.gun embriyosu olarak diğeri ise dondurmak için yeterli dollenemedi imha edildi malesef bu arada yaşım 36 eşim de 46 yaşında.. çok şükür gene mart ayının 11 inde hamile olduğumu öğrendim. Bende pazartesi ilk kontrolüne gideceğim bakalım kese görebilecek miyim... hayırlısı olsun ..
Çok zor bir süreç inşallah sende olumlu sonuçlar alırsın canım 🤲🤲🤲🙏🙏

Güzel hikayeni yazdığın için teşekkür ederim gerçekten böyle zamanlarda insana moral ve umut oluyor.
İnşallah yarın keseyi görürsün ve sağlıkla da kucağına alırsın. Genetik test yaptırmadın sanırım her ikisinde de? Bana 37 yaşından itibaren veya düşük vs negatif geçmişi olanlara önerdiklerini söylemişlerdi, bana önerdiler.

Güzel hikayeni yazdığın için teşekkür ederim gerçekten böyle zamanlarda insana moral ve umut oluyor.
İnşallah yarın keseyi görürsün ve sağlıkla da kucağına alırsın. Genetik test yaptırmadın sanırım her ikisinde de? Bana 37 yaşından itibaren veya düşük vs negatif geçmişi olanlara önerdiklerini söylemişlerdi, bana önerdiler.
Yok canım test yapmadık tutmazsa yaparız diye konusmustuk

Yok canım test yapmadık tutmazsa yaparız diye konusmustuk

Neyse ki gerek kalmamış, maşallah 🧿
Ben de randevumu aldım (Pazar günü olduğu için biraz zor oldu, bütün telefon numaralarını aradım açmadılar, bir süre sonra Neslihan mıydı Yasemin miydi çok nazik bir hanım döndü) yarın sabahtan gidiyorum, inşallah doğru karar vermişimdir :) hakkımızda hayırlısı

Ben bulent hocada tedavi gordum 2subatta transfer oldumve 13.yilimda cok sukur Allaha hamileyim 2.5 aylik suanda ins saglikla kucagima alirim.Allah kimsenin emegini bosa cevirmesin .sana da nasip eylesin hayirli evlatlar

Maşallah çok sevindim inşallah sağlıkla doğar ve hayırlı bir evlat olur.
Sorun neydi? Tek embriyo mu koyuldu? Genetik tarama yaptırdınız mı?

Canım 4teydi benim randevum sakinlemisti o saate.. benim gebelik olduğu için bülent bey bakmadı ayşen hanım baktı.. ikiz ve ikisininde kalbi atıyordu biz şok olduk eşimle hala aptal gibiyiz😳

Çok tebrik ederim ne kadar güzel duygular 🥰 Allah ikisini de sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Darısı da tüm isteyenlerin başına olsun 😍

Ben de bugün tedaviye başlıyorum. İlaçlarımı aldım. 19:30 ‘da gelecek iğneciyi bekliyorum 😱

Ben de bülent beyin hastasıyım..Bu ay başladım..39 yaşındayım 2 negatif tüp bebek denemem var.hiçbir sorun yok diyorlar.sorun yaşım veya genetik olabilirmiş.o yüzden toplanan yumurtaları genetiğe yollacaklar.ilk yumurtalar toplandı 3 ü döllendi dondurdular şimdi 1 ay ara verip ikinci yumurta toplamaya gidilecek havuz yöntemi ile..sonra geneteğe gidecek. Biraz endişeliyim tabi..ilaçlar bu sefer ağır geldi ve yumurta toplandıktan sonra 3 gün ağrım vardı.yeni yeni kendime geliyorum.herkesin hakkında hayırlısı olsun...

Ben de bülent beyin hastasıyım..Bu ay başladım..39 yaşındayım 2 negatif tüp bebek denemem var.hiçbir sorun yok diyorlar.sorun yaşım veya genetik olabilirmiş.o yüzden toplanan yumurtaları genetiğe yollacaklar.ilk yumurtalar toplandı 3 ü döllendi dondurdular şimdi 1 ay ara verip ikinci yumurta toplamaya gidilecek havuz yöntemi ile..sonra geneteğe gidecek. Biraz endişeliyim tabi..ilaçlar bu sefer ağır geldi ve yumurta toplandıktan sonra 3 gün ağrım vardı.yeni yeni kendime geliyorum.herkesin hakkında hayırlısı olsun...

Merhabalar,
Umarım çabucak toparlanıp 2. Opu’da yeterli adette sağlıklı embriyolara ulaşırsınız.
Ben 41 yaşındayım ve ilk denemem.
Ben de bu iğne meselesinden pek haz etmedim. Hem iğnelerin kendisinden, hem de vücudumdaki etkilerinden :KK43: şiştim, kemiklerim sızlıyor, başımda garip bir ağrı var, midem bulanıyor, sanırım tüm olumsuz yan etkileri yaşıyorum 😂 Ama farkettim ki moralimin daha iyi olduğu günler etkileri daha az hissediyorum :)
Embriyolar biyopsi yapıldıktan sonra mı donduruldu acaba? Çok bilgili biri değilim ama başka forumlarda konuşuluyor da ondan merak ettim; yeterli embriyo adedine ulaşılınca şimdi dondurulanlar çözdürülüp NGs için biyopsi alınıp tekrar mı dondurulacak? Dondurulmadan önce biyopsi alınamıyor mu acaba.. Neyse ne yaptıysa vardır herhalde hocanın bir bildiği..
Endişeyi mümkün mertebe uzaklaştırın kendinizden. Olumlu düşünmeye çalışın. Ben Bülent Bey’e her görüşmede daha çok güveniyorum. İnşallah bize de vesile olur.
Önceki denemeleriniz neredeydi yine Bülent Hoca mı yapmıştı?

Merhabalar,
Umarım çabucak toparlanıp 2. Opu’da yeterli adette sağlıklı embriyolara ulaşırsınız.
Ben de bu iğne meselesinden pek haz etmedim. Hem iğnelerin kendisinden, hem de vücudumdaki etkilerinden :KK43: şiştim, kemiklerim sızlıyor, başımda garip bir ağrı var, midem bulanıyor, sanırım tüm olumsuz yan etkileri yaşıyorum 😂 Ama farkettim ki moralimin daha iyi olduğu günler etkileri daha az hissediyorum :)
Embriyolar biyopsi yapıldıktan sonra mı donduruldu acaba? Çok bilgili biri değilim ama başka forumlarda konuşuluyor da ondan merak ettim; yeterli embriyo adedine ulaşılınca şimdi dondurulanlar çözdürülüp NGs için biyopsi alınıp tekrar mı dondurulacak? Dondurulmadan önce biyopsi alınamıyor mu acaba.. Neyse ne yaptıysa vardır herhalde hocanın bir bildiği..
Endişeyi mümkün mertebe uzaklaştırın kendinizden. Olumlu düşünmeye çalışın. Ben Bülent Bey’e her görüşmede daha çok güveniyorum. İnşallah bize de vesile olur.
Merhabalar,
Hayır önce 3.güne geliyorlar donduruyorlar 2.opu da dölleyip hepsini beraber 5.güne getirince gidenleri biyopsiye gönderiyorlar ordan genetiğe...Önceki denemelerim florans nightingale deydi.4 tane 5 gün embiriyom vardı 2-2 koyuldu tutmadı. Bülent beyle her gittiğinizde görüşebiliyor musunuz? Ben bazı şeylerden şikayetçiyim ama tabi bence o benim şansıma.dün benimle ilgilenen hemşiremi değiştirdim bülent beyin asistanıyla görüşüp.. sanırım asistanını ararsak bülent beyle görüşme ayarlıyor.şimdiye kadar ihtiyaç duymadım ama yumurta toplama günü kendisini görüp bilgi alsaydım daha iyi olabilirdi.yumurta toplamaya girmiyomuş şansım o gün konferansı varmış hastane de değildi belki olsa gelirdi yanıma.. ama genel olarak emin ellerde olduğumu biliyorum. .Bazı şeyleri şikayet edince değerlendirip düzeltiyorlar. Mesela çokk kalabalık bi keresinde 3.5 saat beklemiştim sonra 2 saat olunca yine bi sitemde bulundum artık randevu saatinden 1 saat sonra gidiyorum yarım saatte alıyorlar☺insan bekledikçe strese giriyo hiç ihtiyacımız olan biley değil bu dönemde açıkçası..

X