Acaba hamile miyimm? :S

sevgininyeri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2011
5
0
Meraba arkadaşlar.

Kafamdaki soruya cevap ararken gördüm bu siteyi ve aranıza yeni katıldım. Şimdi size kafamdaki soruyu anlatmaya çalışcam. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Ben yaklaşık 1 yıldır evliyim. fakat işim gereği en az 3-4 sene çocuk düşünmüyorum. yaşım 27. şimdi soruma gelirsem, biz eşimle 8 ve 9 ekim tarihlerinde beraberlik yaşadık. bu aya kadarda 1 sene boyunca hem polikistik over olduğu için hemde korunma maksatlı doğum kontrol hapı kullanmıştım. fakat geçen ay 1 aylığına ara vermek istedim. 1 sene boyunca hap sayesinde düzenli adet oldum ve polikistik over karşısında bi etkisi olmuş mu, hap kullanmadan da düzenli olabilecek miyim bunu öğrenmek için 1 ay ara verdim.

hap kullandığım zamanki periyoduma göre 13 ekimde adet olmam gerekiyordu ve buna göre ilişkiye girdiğimiz 8-9 ekim tarihlerinde adet belirtilerim başlamıştı. (karnımda şişlik, göğsümde sertleşme vs.) fakat bunlara rağmen 13 ekimde hasta olmadım. bugün 23 ekim ve hap kullandığım zaman ki periyoduma göre 10 gün geciktim. gecikmemle ilgili olarak iki fikrim var. bir tanesi hap kullanmadığım için yine 1 sene önceki gibi düzensiz ve uzun sürede adet olacağım, diğeri ise hamile olduğum. lakin ilişki sırasında eşim çok dikkat etti ve dışarı çekerek korunmaya çalıştık(araştırdığım kadarıyla yumurtlama döneminde bile olsa zevk suyundan hamile kalmak çok düşük bi ihtimalmiş)

benim sormak istediğim ise; ilişkiye girdiğim zaman adet belirtelerim varken, bildiğim kadarıyla yumurtlama zamanım bitiyor ve hamile kalamıyorum. yani eğer hamile olsam 18-21 gün sonunda hamilelik belirtilerinin başlayacağını yani henüz hamilelik belirtisi gösteremeyeceğimi biliyorum. ama sonuçta hamilelik belirtileride adet belirtileriyle çok benzerlik gösteriyo.

arkadaşlar bu durumda, yani adet belirtileriniz başladıktan sonra hamile kalma gibi bi ihtimaliniz varmı onu merak ediyorum? ki inş. değilimdir şu anda düşünmüyoruz eşimle gerçekten kendimi farklı hissedicem öyle birşey varsa

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler

Merhaba, oncelikle hosgeldin aramiza. Oncelikle zevk suyu dedigimiz sivinin icinde de spermler oldugu icin geri cekilme yontemi ancak %50-60 kadar bir korunma saglayabiliyor diye biliyorum. Bunun disinda bu adet belirtisi olarak saydigin belirtiler belki de yumurtlama belirtileridir. Bende olmaz ama burada okumustum bazi arkadaslar da yumurtladiklarnda kasiklarda vs agri hissedip yumurtladiklarini anliyorlarmis. Eger adet belirtisi degil de yumurtlama belirtileriyse ve tam da o donem iliskiye girdim diyorsan hamile olma ihtimalin var. İdrar testi yap derim ben :)

cnm adet belirtileriyle hamilelik belirtileri birbirine cok benzer ama senin korkmanı gerektirecek
bisiy yok cünkü esin dısarı bosalmıs o zevk suyu dedigin sey yüzde bes gibi cok düsük bir ihtimal eger
dogru uygulandıysa tabi. pkolu oldugun icin sende yumurtlama gerceklesmiyo bu yüzden de adetlerin
gecikiyodur ama yakında olursun herhalde bi doktora git istersen.

"fragola" teşekkür ederim cnm hoşbulduk :) evet şimdi düşündümde söylediğin gibi olabilir. ama genelde yumurtlama zamanında bunu hissetmem, sadece adet öncesi hissederim. fakat hamilelik biraz şans, birazda kader herşey olabilir yani :) ama daha hazır olmadığım için yazdığını okuyunca stres oldum birden, şimdilik hamileliğin beni kötü etkiliceğini düşünüyorum. dediğin gibi testte yapıcam fakat 18 günden sonra idrar testi yapılıyo diye biliyorum, öyleydi değil mi?

"meltem85" canım sanada teşekkür ederim. bende zevk suyunda her zaman sperm olmadığını, olsa bile bunun yumurtayı döllemesinin dediğini gibi yüzde 5 falan olduğunu okumuş ve dinlemiştim. ve evet pko'da aynen dediğin gibi olduğunu sölemişti doktor. bende yakında olurum diye umuyorum, fragola'nın sölediğinden sonra stresim azaldı azcık :)

ben 2 aydır yumurtlama günlerimi hesaplıyorum ve ben her ay 7 gün adet olurdum ve hep dünli oluyo bu geçtimiz ay 2 gün oldu bitti bittikten 2 sonra çamur gibi koyu bi akıntı geldi oda 1 gün sürdü adetim olmadan önce ilişkiye girmiştik 3 gece acaba ondan hamile kalıp üstüne görmüş olabilirmiyim çünkü şuan belim kasıklarım ve göğüsslerim ağrıyo hele göğüslerim çok fena kendimi ısıtamıyorum üşüyorum yardım ederseniz sevinirimmmmmmmmmmmmmmmmmm özellikle hamişlerin yardımına :)

Adet gununu bir gun gecmisse, yani adetin 1 gun bile gecikmis olsa predictor dogru sonuc veriyo diye biliyorum, baska boyle hassas testler de vardir illa ki ben bunu kullanmistim. Ondan alabilirsin

bide bişey daha sorucam kızlar :) benim eskiden adetim geciktiğinde kullandığım bi ilaç vardı fakat adını hatırlayamıyorum. progestan diye geliyor aklıma ama. 2 gün kullanıyordum, daha sonra 4-5 gün için adet olmamı sağlıyordu. yanlış mı hatırlıyorum progestan'ı acaba?

Ya progestan sanirim gebeligin basinda kanaman olursa,progesteron hormonu azaldigi icin dusuk olma tehlikesine karsi koruma amacli doktorlarin verdigi bi hapti. Bende de hafif bi kanama olmustu da doktor progestan kullan demisti sanki ama ismi yanlis hatirliyo da olabilirim emin olamadim simdi

sevginin yeri valla ben simdi ne desem yalan olur hic bi fikrim yok hapın
ismi konusunda pkolu olmadıgım icin sen yine bi doktora görün istersen ama
bence hamile diilsin rahat ol yane.

dige arkadasım bendede senin gibi hep yedi gün sürüyo ama iki günde bittiyse
hamile olablirsin bence bi test al sen en iyisi sonucu cıkar

Adet gununu bir gun gecmisse, yani adetin 1 gun bile gecikmis olsa predictor dogru sonuc veriyo diye biliyorum, baska boyle hassas testler de vardir illa ki ben bunu kullanmistim. Ondan alabilirsin

teşekkür ederim, en kısa sürede denicem. bide netten baktım da biraz progestan dediğin gibiymiş, doğru hatırlıyomuşsun :)

gecikme durumunda kullanılabilecek bi hap tavsiye edecek kimse var mı arkadaşlar?

teşekkür ederim meltem. umarım değilimdir, bana öyle geliyo ama hayırlısı artık. en kısa zamanda doktora görünmem gerekiyo haklısın.

fragola sana o zaman doktorun bu hapı kanamayı durdurmak icin vermis düsük riskine
karsı progestoren hormonunu yükseltmek icin yane. sevgininyeri de sana da doktorun bu hapı vermis
olabilir belki hormonu yükselttio almadigin iki üc gün icersindede bir den düsüyo ve adetle
sonuclanıo. aynı normal adet döngüsü gibi sanke

Hamile olup olmadigini tam bilmeden ogrenmeden adet sokturucu ilac kullanma derim, hem dusuk yapma ihtimalin olur, hem de icerde parca vs kalabilir ne bileyim tehlikeli sonuclari olabilir. Benim tavsiyem once idrar testi, eger negatif cikarsa da bi kadin dogumcuya gorunup onun verecegi bir adet sokturucuyu kullanman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…