Bebek Beslenmesi Abur cubur veriyor musunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

balkupuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
1.561
1.417
2 yaşında bebeğim var.
Ona asla çikolata, cips vs hiç birşey vermedim.
Bazen yanında biri yiyor olursa gözü kalıyor istiyor öyle tatmıştır. Sizler veriyor musunuz? Cips değil de daha masum abur cuburlar?
Mesela çikolatalı puding yapmak istiyorum ona ilk kez yemeli mi? Günde bir tane gofret hakkı var mı?

Ben şu olayı bir türlü anlamadım. tabiki abur cubur kötü bişey. asla evde kimse yokken durup dururken çocuk talep etmedikçe öğün amaçlı vermeyin. ama neden yanında çocuk yerken nefsiyle oynuyorsunuz. kısıtlamak güzel bişey değilki. yapmayın çikolatalı puding hele hazırlardan hiç yapmayın. gofrette vermeyin. ama yanında bi cocuk yiyosa misafirlikteyse ne bileyim biri uzattıysa verin eline bi tane sevinsin çoçuk. galiba bazem bizlerin de bi zamanlar çocuk olduğunu unutuyorsunuz.

Aynen bence de özellikle almayın onlar zaten biraz daha buyuduklerinde abur-cubur'un en dibine vuruyorlar siz istesenizde istemesenizde:anne:

Ben şu olayı bir türlü anlamadım. tabiki abur cubur kötü bişey. asla evde kimse yokken durup dururken çocuk talep etmedikçe öğün amaçlı vermeyin. ama neden yanında çocuk yerken nefsiyle oynuyorsunuz. kısıtlamak güzel bişey değilki. yapmayın çikolatalı puding hele hazırlardan hiç yapmayın. gofrette vermeyin. ama yanında bi cocuk yiyosa misafirlikteyse ne bileyim biri uzattıysa verin eline bi tane sevinsin çoçuk. galiba bazem bizlerin de bi zamanlar çocuk olduğunu unutuyorsunuz.

Abur cubur elbette kısıtlanması gereken birşey...Çocuklar neyi yapıp neyi yapamayacaklarının söylenmemesini isterler...kurallarla kendilerini daha güvende hissederler...bugün her yerde bas bas söyleniyor mısır şurubunun şekerin bilimum katkı maddelerinin zararları..elimizle neden zehir verelim çocuklarımıza...yememeleri gerektiğini ve zararlarını bilsinler...

6 yaşinda bir kızım var 2 yaşına kadar ağzına paketli bir şey girmedi...2 yaşında dondurma ile başladı...ama hazır dondurma değil sütle yapıldığını bildiğim pastane ya da dondurmacı dondurması...kakao oranı yüksek çikolatalar...şu an cips kola ve türevleri marshmallovlu jelibon lu abur cuburların tadini bilmez ve hiç istediğini görmedim...nefsini düşünüp verseydim tattırsaydım kurtulamayacaktım muhtemelen...hiç abur cubursuz yaşam maalesef mümkün değil ama mümkün mertebe evde yaptığınız pudingler kekler kurabiyeleri vermeye çalışın...nefis diye 1 buçuk yaşındaki bebeğe kola içirmek, cips yedirmek seker glikoz şurubu iceten yiyecekler yedirmek düpedüz günahtır...siz de almayın yemeyin korumanız anlatmanız daha kolay olur

Abur cubur elbette kısıtlanması gereken birşey...Çocuklar neyi yapıp neyi yapamayacaklarının söylenmemesini isterler...kurallarla kendilerini daha güvende hissederler...bugün her yerde bas bas söyleniyor mısır şurubunun şekerin bilimum katkı maddelerinin zararları..elimizle neden zehir verelim çocuklarımıza...yememeleri gerektiğini ve zararlarını bilsinler...

6 yaşinda bir kızım var 2 yaşına kadar ağzına paketli bir şey girmedi...2 yaşında dondurma ile başladı...ama hazır dondurma değil sütle yapıldığını bildiğim pastane ya da dondurmacı dondurması...kakao oranı yüksek çikolatalar...şu an cips kola ve türevleri marshmallovlu jelibon lu abur cuburların tadini bilmez ve hiç istediğini görmedim...nefsini düşünüp verseydim tattırsaydım kurtulamayacaktım muhtemelen...hiç abur cubursuz yaşam maalesef mümkün değil ama mümkün mertebe evde yaptığınız pudingler kekler kurabiyeleri vermeye çalışın...nefis diye 1 buçuk yaşındaki bebeğe kola içirmek, cips yedirmek seker glikoz şurubu iceten yiyecekler yedirmek düpedüz günahtır...siz de almayın yemeyin korumanız anlatmanız daha kolay olur
nerede cips yazmısım. nerede kola verin demişim. yazdığımı anladığınızdan tam eminmisiniz. 1.5 yaşınsaki çocuğa kola içirin diye kim söyledi. yanında bir akranı bir çikolata yiyorsa ve o çocuğunda gözü bakıyorsa bi parça verilebilir bu kadar katı sınırlarınız olmasın dedim sadece. bende kendi ellerimle çocuğuma cips yedirmiyorum tabiki. siz harika çocuk yetiştiren annelerin yargıları.. herşeyiniz mükemmel...

2 yaşında bebeğim var.
Ona asla çikolata, cips vs hiç birşey vermedim.
Bazen yanında biri yiyor olursa gözü kalıyor istiyor öyle tatmıştır. Sizler veriyor musunuz? Cips değil de daha masum abur cuburlar?
Mesela çikolatalı puding yapmak istiyorum ona ilk kez yemeli mi? Günde bir tane gofret hakkı var mı?
2 ay sonra 3 yaşını dolduracak benim oğlumda...
Pudingleri evde yapıyorum ben çilekli çok seviyor mesela....
Cips filan asla vermiyorum birinde görürse aynen tadına bakıyor...
Ayda bir ben cips alırım ondan da azcık veririm yada uyurken yerim...
Eti süt burger seviyor genelde onu alıyor babamız...
Jelibon filan asla yedirmedim...
Sürpriz yumurtanın içinde ilaç var zannediyor asla almadim almam da...

Istahsiz bir çocuk olduğu için çubuk filan yiyor malesef....

Ben hiç abur cubur sokmam eve sevmeyiz de.
Dediğim gibi birinin elinde görüyorsa yiyebilir buna müsade ederim ama özellikle almadım bunca zaman.
Mesela evde puding bile yapmadım ona acaba ben mi çok pipirikleniyorum, ne biliyim bir balık kraker veya çilekli kakoulu gofret yese mi arada diye düşündüm ben mi çok sıkıyorum dedim ama görüyorum ki hepimiz aynı fikirdeyiz. Devam :)

Ben ara sıra veriyorum biraz çikolata bisküvi kola vs. Ama her zaman değil. Yemeklerini yiyor düzenli olarak. Aralarda meyve , meyveli yoğurt yiyor. Ben fazla kısıtlamayı doğru bulmuyorum öğünlerini aksatmadığı sürece

Ben hiç abur cubur sokmam eve sevmeyiz de.
Dediğim gibi birinin elinde görüyorsa yiyebilir buna müsade ederim ama özellikle almadım bunca zaman.
Mesela evde puding bile yapmadım ona acaba ben mi çok pipirikleniyorum, ne biliyim bir balık kraker veya çilekli kakoulu gofret yese mi arada diye düşündüm ben mi çok sıkıyorum dedim ama görüyorum ki hepimiz aynı fikirdeyiz. Devam :)

Eve abur cubur almamakla çok iyi ediyorsun. Çocukları bir konuda örnek olmak istiyorsan önce kendimiz uzak durmalıyız zaten. Ama burada çocuğu tamamen uzak tutmaya çalışmaktansa bilinçlendirmeye çalışmak lazım ki biraz büyüyünce gizli gizli yemeye başlamasın. Bu sefer abur cubur yemekten daha büyük problemleri olur çocuğun; aileden gizli iş yapmak ve daha kötüsü yalan söylemek

X