Ablamın yemek yemeyen çocuğu ile imtihanı

sedefinci

Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2023
251
187
33
Ablamın yapmadığı şey denemediği yol kalmadı doktorlara da gidiyorlar ama çözüm sıfır. Çocuk makarna pilav birkaç sayılı meyve ve kuru ekmeğe yağ peynir sürerek yaşıyor. Tencere yemeği asla yemiyor yani sulu yemekleri. Çorba falan asla içmiyor. Hadi bunlar neyse ama asla et balık tavukta yemiyor ağzına bile sürmüyor. İnanın belki tadını bile bilmiyordur çünkü asla ama asla birşeyin tadına bakmıyor. ( ne kadar çok asla kelimesi kullandım siz düşünün) Bu arada çocuk 6.5 yaşında.geçtiğimiz yıl anaokuluna gitti bu yılda ilkokula başlayacak. Okulda da öğretmenleri yediremediler ara öğünlerdeki meyvelerle falan idare etti tüm gün çocuk. Nasıl acıkmaz nasıl yemez hayret ediyoruz. Bu yüzden minik kaldı değerleri de genelde düşük çıkıyor takviye bir sürü şurup verdiler pek işe yaramadı.

Bu akşam ablam köfte patates yaptı ağzına dahi sürmedi yemicem diye ağlayıp durdu en son ablam çıldırdı aç kalacaksın asla aparatif şeylere güvenme yemeyeceksin dedi sinirden ağlamaya başladı kocaman kadın. Artık gerçekten psikolojisi bozuldu ne yapacağız bilmiyorum. Çocuğu böyle olan çözüm bulan veya sonradan düzelen ne biliyim bir yolunu bilen varsa lütfen yazsın. Çok üzülüyorum ablamın haline.

Duyu bütünleme hocasıyla görüşüp bu konu üzerine gidin. Aç bırakmak çözüm değil.

Valla halinize şükür edin kuzenim bı ömür yemek yetmezse bana mısın demez resmen kemiklerini sayabiliyoruz. Doktor bebek mamasina başlamış ve kız 11 yaşında falan su bile içmiyor ya o kadar

Benzer sorunu yaşıyorum ve inanın birçok arkadaşım yaşıyor ablaniz tek değil. Bizim yediklerimiz şunlar lahmacun, köfte, pilav, makarna, patates..neyse ki sabahları omlet yiyor zor bela..bunun dışında baklagil ve sebze ağzına sürmüyor yatmıyor bile... başka yemek yoksa kuru ekmek yiyor. Bende napicam bilmiyorum neyse ki kuruyemiş ve meyve seviyor. Tencere yemeği ne yazık ki tattiramadim bile...nereye kadar boyle gidecek bakalim..aslında iştahı güzel sevdiği şeyler olursa hamur işi mesela güzel yer ama sağlıklı beslenme yok malesef

Oğlumda sadece patates kızartması ve makarna yiyor ve daha önce dört yaşına kadar herşeyi yedirdim sonradan böyle oldu. Bende çok üzülüyorum ama bugün kurabiye yaptım ve ablası ile oturup yedi mutluluk bu gerçekten çok güzel yemesi. Ablaniz gibi bende çok ağladım ağlıyorum bakalım nolcak ilerde

Napıcaz biz bu çocukların yeme işini ya. Daha az önce delirdim. Mıy mıy mıy yiyor ve soğuk diye bırakıyor. Mıymıy yersen tabi soğur. Benim tek şansım et sevmesi, et balık tavuk yemeseydi mahvolmuştuk. Konuyu takipteyim

Duyu bütünleme ile yemek probleminin ne alakası var? Bilen bir arkadaş anlatabilir mi? Yeğenim de hemen hemen aynı durumda. Şaşırdım ve mantığını anlayamadım.

Fizyoterapistler genelde yapıyor. Bir özel eğitim merkezine gidin ya sehrinizdeki fizyoterapistleri araştırın. Ama çok dikkatli olun. İşinin ehlini bulun.
İnternetten baktım yeme reddini kapsıyormuşu
iyi bir yer bulup hemen önereceğim ablama o kadar doktora gittiler aslında hiç böyle bir öneri verilmedi galiba yoksa kesin giderdi

Bizimki lahmacunu ağzının kenarında sürmemiştir heralde çünkü etin kokusundan bile anlayıp yemiyor sebze zaten yemiyor pankek yapıp denemiştim mesela ben onu da yememişti

Çok zor ablamın ağlaması o çaresizliği beni o kadar üzdü bu akşam siz anneler olarak ne kadar üzülüyorsunuz tahmin edebiliyorum umarım düzelirler

Keşke onları yese o kadar şanslısınız ki. Bir köfte için kadın saatlerce ikna etmeye çalıştı yemedi aç bıraktığı zamanlarda oldu yine de yemedi

Benim oglum da 4.5 yaşında. Meyve sebze et bakliyat hiç birşey yemiyor. Kuruyemiş ekmek ve simit yiyor sadece. Çok zor bir durum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…