Ablam ve beyaz elbise aşkı

Ben sorun etmem içinde kalmışsa sevdiğim biri olduğu için sorun değil. Ama bu benim görüşüm kimi ayıp der kimi benim gibi olsun giysin der burayı baz almanız doğru olmaz o yüzden

Tabi aradan 5 dakka geçmeden annem hemen aradı ve dediklerini madde madde yazicam çünkü çok kötüyüm ne yazdığımı bile okuyamıyorum
.senin kadar kiskancini görmedim
.düğünün de senin olsun kocanda git tek başına (sanki yabancının düğünü)
.bundan sonra benden destek bekleme sen hep zaten kardeşlerine düşmandın ( destek derken bütün çeyizimo kendim aldım yetemedigim yerde eşim aldı erkek bohcasini full eşim aldı hatta)
.biz seni nasıl yetiştirdik(zorbalıkla)
İnsan ablasını kıskanır mi dedi
Bu arada bağırarak ve hızlı hızlı konuşuyor araya bile giremiyorum hazırlamış kendini konuşmaya resmen bende boş kağıt veriyorum sanki
En sonunda dedim yeter ya gelmezseniz gelmeyin her olayda düğününe gelmeyiz diye tehdit ediyorsunuz bana bir kez yardımcı olmadınız bı ihtiyacin var mı demediniz ablama o kadar yardım ettin bana elini bile sürmeden ne anneliginden bahsediyorsun dedim neymiş ablamlar balayina gelse nolurmus onlar balayı yapamamış benim düşünmem lazımmış bunları nankör ve kıskançlıktan besleniyormusum ağlamaktan cevap bile veremedim şuan işyerindeyim kardesimde sırf bunları bana demek için izin almış gelmiş zavallım onlar gelmezse ben yine de gelirim diyor şimdi akşam eve gidicem daha büyük bir kavga çıkacak nisanimda bile annemin yaptıkları yüzünden gergindim artık çok yoruldum bana sen zaten gelin oldun gittin bizim seni vermemize gerek mi biraktin diyor sebep de şu evlilik teklifine evet demem ama ablam evlenmeden adamla aynı evde yaşarken sorun yoktu sen zaten kendini teslim ettin diyor sadece bir defa eşimle oturacağımiz eve eşya koymaya beraber gittik diye birlikte oldunuz diye suçluyor evde sadece beş dakka kadar durduk
Siz bunları çok fazla yüzlemişsiniz bu ne arsızlık ya. Kendinize ceza olarak ailesiz düğün yapın gitsin. Merak etmeyin son anda gelinliğini de giyer gelirler, alıştırmışsınız ne de olsa.

Son düzenleme:
Neyse böyle bağırdım çağırdık yüzüme kapattı haklı gibi bı de bana diyo ki ben balayına bile çıkamadım senden bu teklifi beklerdik işte vizimle gelin hep beraber gezelim ablam balayı yapamadı vs diye diyecek misim e iyi de sen benim ablamsin da eşimin de kardeşleri var o zaman onlarda gelsin toplu okul gezisi mi bu dedim sonra zaten çat yüzüme kapatti
İnsanın ağzına kötü kötü laflar geliyor vallahi. İnşallah düğün zamanı yaşayamadığı tek şeyler bunlardır

Eşin isteyecekmi bi kere ya kafayımı yemişler kıbrısa gitmek istiyosa kıbrıs orda gitsin bide başınıza bişey gelirse ne demek şu olayı kime anlatırsan anlat sana hak verir net eniştende bi adam olsun nedir ya başkasının düğününe musallat olmak önce karısının gönlünü yapsın bunu da duymadık demeyiz

Amaaaan ablanız da beyaz elbise giyiversin en kötü patronunuza söylersiniz bir daha şubenizi değiştirir. Önemli olan evlenmiş olmak gelinlik, elbise, 2 muhallebi keşkül falan bunlar boş işler.

bana sen zaten gelin oldun gittin bizim seni vermemize gerek mi biraktin diyor sebep de şu evlilik teklifine evet demem ama ablam evlenmeden adamla aynı evde yaşarken sorun yoktu sen zaten kendini teslim ettin diyor sadece bir defa eşimle oturacağımiz eve eşya koymaya beraber gittik diye birlikte oldunuz diye suçluyor evde sadece beş dakka kadar durduk
Babanızın ve eniştenizin performansı da gözümden kaçmadı, keşke bu kadar belli etmeselermiş. Püh.

Aklıma şey geldi eskiden olurdu hala var mı bilmiyorum da iki erkek kardeşi birlikte sünnet ettirip tek düğün yapmaca :KK70: Bu da ona benzemiş.
Onun yine bi mantığı var bunun bahaneside çok komik başlarına bi iş gelirse diyeymiş yalnız kalmasınlarmış bari düzgün bi sebep bulsaydı

Ablasını kıracağına aynı odada yatıverirler nolcak en kötü 1 hafta 10 gün :KK66: Konu sahibinin diğer konusunu okursanız dükkana gelene, beleş yiyen içene laf edemeyip akıl veren üyelere çemkiriyordu. Şimdi de ablasına çemkiriversin ya da ablasını coşturan annesine.
Konu sahibi konustu zaten neden bu kadar pasif kaldigini anlarsiniz eger okursaniz. Konu sahibine gercekten uzuldum annesi ve ablasi dusman resmen kizi manipule ede ede bu hale getirmisler.

Siz bunları çok fazla yüzlemişsiniz bu ne arsızlık ya. Kendinize ceza olarak ailesiz düğün yapın gitsin. Merak etmeyin son anda gelinliğini de giyer gelirler, alıştırmışsınız ne de olsa.
Keşke ben alıştırmıs olsam herhangi birşeye tepki verdiğimde annem çok üstüme geliyor herşeyi söylüyor akla gelen kardeslerimde durum böyle olunca annemle konuşup durumu düzeltmek yerine yardımcı olmak yerine bundan fayda sağlıyorlar

Konu sahibi konustu zaten neden bu kadar pasif kaldigini anlarsiniz eger okursaniz. Konu sahibine gercekten uzuldum annesi ve ablasi dusman resmen kizi manipule ede ede bu hale getirmisler.
Beni anladığın için teşekkür ederim keşke yargılamadan önce biraz halden anlasalar kimseye cemkirmiyorum ama o konunun altına yazmadigim şeyleri yazmışım hak yemişim vs vs yazıldı zaten çok doluyum işten çıkıp eşya gelinlik provası kına malzemesi gibi şeylerle uğraşıyorum ailem ayrı bir dert oluyor o kadar doldum ki haksız yere laf ettiğim olduysa çok üzgünüm

Amaaaan ablanız da beyaz elbise giyiversin en kötü patronunuza söylersiniz bir daha şubenizi değiştirir. Önemli olan evlenmiş olmak gelinlik, elbise, 2 muhallebi keşkül falan bunlar boş işler.
Şuan içim o kadar kötü ki o kadar kendimi kötü hissediyorum ki keşke insanlarla dalga geçmeden konusabilseniz yok patrona söylersin yok ne tepki verdiğimde olanları goruyorsunuz beni tanımıyorsunuz evet pasif davranıyorum ama ne yaparsam da ben suçlu çıkıyorum umarım siz benim durumuma dusmezsiniz böyle bir durumu kimsenin yaşamasını istemem

X