Ablam ve beyaz elbise aşkı

Arkadaşlar öncelikle merhaba iki günde iki konu açmış oldum ama kusura bakmayın dertlerim bitmiyor
Benim yakında düğünüm olacak aslında resmi olarak evliyim ama bizim burada düğün olmadan kız verilmiyormus
Neyse dün ablam bize geldi ve birkaç elbise gösterdi gösterdiği elbiseler genel olarak beyaz, kırık beyaz veya da bej ve bildiğiniz balık gelinlik
Ben bunların gelinlik gibi olduğunu duvak taksa gelin gibi gozukecegini falan söyledim o da bana abartma bunlar normal elbise dedi ama gösterdiği elbiselerw baktığımda insanlar genel olarak düğün yada nikahında giymiş ablam kendi evlenirken maddi durumlardan ötürü düğün yapamadı ama bunu kendi istedi yani aslinda yapabilirdi fakat o ben araba alacağım düğün istemiyorim dedi
Dün ise bana ben zaten gelinlik giyememisyim diyo yani hevesini benim düğünümde alacakmış öteki kardeşim ve kuzenime de sürekli olarak beyaz ve kabarık kıyafet fotoları atıyor bunlar size yakisir diye onlarında aklını çelmeye çalışıyor o kadar sinirli ve stresliyimbki anlatamam sanki o benim görümcem kaynanam ya sen benim ablamsin başkasi yapsa ayiplamasi lazım bı de diğer insanları da etkilemeye çalışıyor diğer kardeşim ne dedi bilmiyorum ama kuzenim attığı bir elbiseyi çok beğenmiş elbise bildiğiniz tül beyaz ve A kesim kabarik konuşmaya çalıştım fakat annem yine onlara hak verdi napicam hiç bilmiyorum bu durum canımı xok sıkıyor
Yaptığı şey normal değil elbette ama öyle üzerinde aşırı derecede kafa yorulup, kendinizi strese sokacağınız bir durum da değil bana göre. Bırakın ne giyiyorsa giysin, istiyorsa duvaklı gelinlikle gelsin. Sizden rol çalacak değil ya. En fazla kendisini komik duruma düşürür, herkes kendini temsil eder.

Babama diyemem zaten o hiç karışmaz annemden destek beklerdim o da bana saçmalama o senin ablan nolacak hem o düğün yapmadı vs dedi benim gelinliğim çok sade özel dikim ve beyazı kırık biraz benden daha çok ön plana çıkmaya çalışıyorlar bı de dalga geçer gibi evli olmasına rağmen çiçeği bana at kiyafetime uygun bir çiçek al ben tutayım diyor iyice deliricem
Ne kadar düşüncesiz ablanız var.onun yerine ben utandım

ne kadar abarttınız. ablasına beyaz giyersen gelme diyecek kadar nasıl bir yokluğa sacmalığa düsşüş olabilir ki insan. millet kara giyse de gelin 1 tane , beyaz giyse de gelin 1 tane. hayat bu kadar PREMMMMSESLİĞİ kaldıracak kadar hassas bi yer değil.
Benim hayatim kaldiriyor bu kadar prensesligi, sizinki kaldirmiyorsa o sizin sorununuz 🤷🏼‍♀️

Sorun zaten beyaz giyinmesinden ziyade tamamen sizi görmezden gelmeleri adeta hiç hatrınızın olmaması ve duygularınızın hiçe sayılması yoksa isterse tüm salon beyaz giysin bunu ablanızın ve en yakınlarınızın yapıyor olması saçmalık. Eğer bu sinirinizi bozacak ve düğüne yansıyacaksa düğünü iptal edin parayı da eşinizle balayında harcayın

Yaptığı şey normal değil elbette ama öyle üzerinde aşırı derecede kafa yorulup, kendinizi strese sokacağınız bir durum da değil bana göre. Bırakın ne giyiyorsa giysin, istiyorsa duvaklı gelinlikle gelsin. Sizden rol çalacak değil ya. En fazla kendisini komik duruma düşürür, herkes kendini temsil eder.
Konunun devamını okuyun bence. Abla da anne de normal değil. Ablası bizi balayına davet etmeni beklerdim demiş.

Ablam yok ama olsaydı beyaz giymesi benim için sorun olmazdı, ama benim için sorun olduğunu bile bile bana inat yaparmışçasına o elbiseyi giymeye kalksaydı o elbiseyi giyilmez hale getirirdim. Burada olay beyaz giymesi değil sizin isteklernize saygı duymaması
Of konumun devamnı şimdi okudum bir de balayı çıktı ortaya aileniz gerçekten iyi değil sakın sizi manipüle etmelerne izin vermeyin evet kısakncım evet bencilim düğün benim balayı benim kimse de karışamaz deyin bu ne terbiyesizlik ablmı düşmanmı belli değil

Çok afedersiniz meraktan soruyorum ablanız küçükken ağır hastalık mı geçirdi? Yetişkin hareketleri değil bunlar.
Tam ben yazacaktım ya menenjit mi oldu yoksa tepe üstü mü düşürdüler diye ahaha. Anne de pek tarafsiz pek objektif masallah. Garezine yapio gibiler. Defolun gelmeyin diyesi gelir insanin.

ne kadar abarttınız. ablasına beyaz giyersen gelme diyecek kadar nasıl bir yokluğa sacmalığa düsşüş olabilir ki insan. millet kara giyse de gelin 1 tane , beyaz giyse de gelin 1 tane. hayat bu kadar PREMMMMSESLİĞİ kaldıracak kadar hassas bi yer değil.
Keşke tek sorun o olsa. Maaile balayına gitme planları yapilmiş çoktan. Bu planı konu sahibinin ablasi ve eşi yapmış. Konu sahibinin ablası elbisenin altina giyeceği ayakkabinin altina isim yazdiracakmiş gelin gibi ( sanirim bunlari sosyal medyasindan paylaşmış.) Ablanin gerekçesi de zamaninda kendi evlenirken gelinlik giyememesi ve balayina gitmemesiymiş.

Ablası konu sahibine " gelin çiçeği kiyafetimle uyumlu olsun, çiçeği bana at" demiş.

Ayy bu anne demesin sonra, kızım ablan gerdek gecesinden bir şey anlamamış boynu bükük mu kalsın ablanın diye
Gece olur. Konu sahibiyle eşi odada tam gerdeğe girecekken kapı alacaklı gibi çalar. Gelen konu sahibinin anası ve danasıdır ( abla yani).

Anne der ki " ablanın canı çekmiş de sizi izleyecekmiş" der . Buna itiraz edilince anne der ki " ne var ya bunda, sanki dünyada ilk kez siz sevişiyorsunuz". Abla der ki " kocamla ilk gün gerdeğe giremedim. O yüzden içimde kalmıştı. O yüzden sizi izlerken belki içimin yağları erir"

Konu sahibi kusura bakmasın. Cidden böyle şeyler yazacak biri diyelim ama hayatimda ilk kez onun gibi değişik (!) bir aile gördüm. O yüzden onlardan her şeyi beklerim, şasirmam.

Bende bir premsesim ve eşime soylemistim haberin olsun beyaz giyen düğüne giremez diye dugun benim memleketimde yapıldı onlara dört saat mesafede gelen olsaydı almazdim

Tabi aradan 5 dakka geçmeden annem hemen aradı ve dediklerini madde madde yazicam çünkü çok kötüyüm ne yazdığımı bile okuyamıyorum
.senin kadar kiskancini görmedim
.düğünün de senin olsun kocanda git tek başına (sanki yabancının düğünü)
.bundan sonra benden destek bekleme sen hep zaten kardeşlerine düşmandın ( destek derken bütün çeyizimo kendim aldım yetemedigim yerde eşim aldı erkek bohcasini full eşim aldı hatta)
.biz seni nasıl yetiştirdik(zorbalıkla)
İnsan ablasını kıskanır mi dedi
Bu arada bağırarak ve hızlı hızlı konuşuyor araya bile giremiyorum hazırlamış kendini konuşmaya resmen bende boş kağıt veriyorum sanki
En sonunda dedim yeter ya gelmezseniz gelmeyin her olayda düğününe gelmeyiz diye tehdit ediyorsunuz bana bir kez yardımcı olmadınız bı ihtiyacin var mı demediniz ablama o kadar yardım ettin bana elini bile sürmeden ne anneliginden bahsediyorsun dedim neymiş ablamlar balayina gelse nolurmus onlar balayı yapamamış benim düşünmem lazımmış bunları nankör ve kıskançlıktan besleniyormusum ağlamaktan cevap bile veremedim şuan işyerindeyim kardesimde sırf bunları bana demek için izin almış gelmiş zavallım onlar gelmezse ben yine de gelirim diyor şimdi akşam eve gidicem daha büyük bir kavga çıkacak nisanimda bile annemin yaptıkları yüzünden gergindim artık çok yoruldum bana sen zaten gelin oldun gittin bizim seni vermemize gerek mi biraktin diyor sebep de şu evlilik teklifine evet demem ama ablam evlenmeden adamla aynı evde yaşarken sorun yoktu sen zaten kendini teslim ettin diyor sadece bir defa eşimle oturacağımiz eve eşya koymaya beraber gittik diye birlikte oldunuz diye suçluyor evde sadece beş dakka kadar durduk
'Reziller' diye üç ciltlik roman yazılır senin bu ailenden. Allahin cezalari. Gelmezler inşallah.

Çevremde kimsem kalmadı ki ne zaman arkadasim olsa benden küçük olan kardeşim anneme gidip bu kız içki içiyor ablamda onla takılıyor yok bu kız böyle fln diye görüşmemizi yasaklatiyor yazdıklarımı okuyorum başkası yazsa gerçekten bizi trolluyor diyecegim bir olay ama yaşıyorum malesef ki
Aa aile dolusu villain. Hic mi duzgun biri yok bu ailede cok enteresan?

Arkadaşlar arayıp konusucam şimdi ve gerçekten sert olmayı düşünüyorum çünkü fazla ileri gitti ve gerçekten annemi önemsemeden konuşmayı düşünüyorum dediğiniz gibi ben hakkımı savunmazsam kimse savunmaz bu ne ya düğünümu sahipleniyor dans provası yapıyormuş ben bunu erkek kardeşimden duyuyorum çıldırıcam
Kocayı da vereyim tam olsun istersen de.

Babama diyemem zaten o hiç karışmaz annemden destek beklerdim o da bana saçmalama o senin ablan nolacak hem o düğün yapmadı vs dedi benim gelinliğim çok sade özel dikim ve beyazı kırık biraz benden daha çok ön plana çıkmaya çalışıyorlar bı de dalga geçer gibi evli olmasına rağmen çiçeği bana at kiyafetime uygun bir çiçek al ben tutayım diyor iyice deliricem
Ablan çok düşüncesiz biri. Boşver ne yaparsa yapsın, kendini rezil eder sadece. Benim düğünümde de eltim kendi nikahında giydiği beyaz elbiseyi giymişti, millet alay etti. Canını sıkma boşuna.

Neyse böyle bağırdım çağırdık yüzüme kapattı haklı gibi bı de bana diyo ki ben balayına bile çıkamadım senden bu teklifi beklerdik işte vizimle gelin hep beraber gezelim ablam balayı yapamadı vs diye diyecek misim e iyi de sen benim ablamsin da eşimin de kardeşleri var o zaman onlarda gelsin toplu okul gezisi mi bu dedim sonra zaten çat yüzüme kapatti
Allah aşkına nerede yaşıyorsunuz? Beleşçi akrabalar, histerik kızkardeş, şuursuz anne. Hangi memleketin manyağı bunlar ?

X