Ablam çocuklara çok kötü davranıyor fiziksel ve psikolojik şiddet uyguluyor?

sinir krizi geçirdi çocuğun üzerine çullandı babamda çekti ablamı hala bağırmaya çırpınmaya devam ediyordu babamda bi tane vurmak durumunda kaldı kim evladını böyle görmek ister o an öyle yapmasa çocuğu hırpalayacaktı ben ablamı suçlamıyorum ama bazen öyle mantıklı şeyler yapıyor ki senin benim aklıma gelmeyen şeyleri gerçekleştiriyor o yüzden biz onun hasta olduğunu düşünemiyoruz ne yazık ki evet sinir hastası birisi ama biz defalarca doktora götürdük kendi de gitti doktor psiko ilaçlar verdi konuştular ama ablam içini karamsar şeylerle dolduruyor bu da hayatlarını etkiliyor ailem daha ne yapabilir siz fazla asar keser konuşuyorsunuz bu yüzden tepki aldı yazdığınız yoksa mantıksız değil tabiki

Ya ben çoğu zaman eşimden gizli para veriyorum çocuklarını alıyorum sırf biraz gezsin kafasını dağıtsın diye ben pek aramayı sevmem telefonl konuşmaktan haz etmiyorum hemen babama şikayet ediyor cilekli don hain hiç aramıyor kimsem yok zaten diye babamlar da hemen beni arıyor ara kızım yalnız kalmasın biz bi sana güvenebiliyoruz içimiz rahat diyorlar hep orta yol bulucu olmaktan dert dinlemekten sürekli bişeyleri düzeltmeye çalışmaktan o kadar yoruldum ki uzak bi kasabaya eşimi de alıp gitmek kaçmak istiyorum o dereceyim yani eşim olmasa hiç yüzüm gülmez 10 yıldır evliykende boşanırkende ondan yana hep bi hır gür hiç aile huzurumuz olmadı bizim kaç kere çocuk doğmadan beridir boşan dedik dinlemedi biz hep destek olduk daha ne yapabiliriz ki

ablanizin psikiyatrik hastaligi olabilir.

benim yegenlerim olsa ve ablam da umursamiyorsa alir cocuklari ben buyuturum.

cok uzuldum cocuklarin durumuna ablanizin acil bir psikiyatriste ve psikologa gitmesi gerek.

cocuklar cok ciddi travma yasiyorlar. ablaniza simdi yardim etmezseniz cocuklari mahvedecek.

ayrica bu cocuklarin babasi nerede? ben baba olsam polise sikayet eder sonra cocuklari annesinden alirdim.

eger ablan cocuklari vermeye razi olmuyorsa elinizden geldigince ablanizin cocuklarla gecirecegi zamani azaltin. mesela cocuklar okul sonrasi etute kalsinlar, spora muzige gitsinler, hafta sonlari sizde ya da annenizde kalsinlar.

ne olursa olsun bir anne cocuklarina basima kaldiniz dememeli. ustelik bunlar ergen degil 7 ve 9 yasinda daha ana kuzusu.

Kırmızı girl yorulmuyor musun duyar kasmaya yapma Allah aşkına onca yazdığımdan bunu mu çıkardın isteyen istediğini yapsın banane kardeş olarak öneri de bulunamaz mıyız ne var bunda
Cidden herşeyde de duyar kasılmaz ki sananeymiş ben en yakın arkadaşıma falan tenine yakışmayan renge boyattığında söylüyorum olmamış diye. Yani boşuna yalandan yapmacık aaa harikasın diyemem kardeşlik dostluk bu değil...

Haklısın ablanı yanlışlarında uyarman gayet normal. Çocukları konusunda güzellikle anlamiyorsa sert şekilde uyaracaksın. Hele çocuklarina el kaldırırsa abla mabla dinleme yapıştır bir tane.

keşke arabası olsa gezse. araba müthiş iyileştirici bişi gerçekten. deh diyorsun gidiyor istediğin yere. iyi hissettiriyor. bu yüzden şu döneminde araba hayali kurması çok doğal. araba alabilir mi, parası var mı veya boşanma tazminatı almayı planlıyor mu? çalışıyor mu veya iş arıyor mu? yoksa boş hayaller mi kuruyor. yani ne derece gerçek dünyadan kopmalar yaşıyor anlamak istedim.

görüştüğü kişiler kötü insanlar mı? bazen insanlar çalkantılı ilişkilerden çıkınca farklı bir ruh halinde oluyorlar. her çiçekten bal almak istiyorlar. belki o kadar aç bırakılmıştır ki sevgiye, her iltifat her güzel söz ona iyi geliyordur. ne kadar çok erkek o kadar çok memnuniyet oluyordur. ruhsal dengeyi yakalayana kadar böyle gider. sonra sular durulur. tabi bu zaman aralığında takıldığı görüştüğü tipleri iyi seçemez. o yüzden başına yeni işler açabilir. o yüzden bu erkek mevzunu sizinle konuşmasını sağlayacak bir ilişki kurmanızı öneririm. görüşme, yapma, etme tarzında yaklaşıyorsanız zaten sizden saklayacaktır.

gençken sinirliydi dediniz. eşiyle ilişkisi de sağlıklı değilmiş. belki kendisi, belki çevresi sorunlu bilemeyiz. tek bildiğimiz uyumsuz olduğu. uyumsuz insan huzursuz mutsuz gergin insandır. zamanla artık direnç teli kopmuştur. her şeyi yapabilir hale gelmiştir. yani ruh sağlığını kaybetmiştir. halbuki uyumsuzluğu yönetebilmeyi bilse becerse, kocayı daha aldatılmadan boşamayı akıl eder, daha da büyük yaralar almaz, daha kötü duruma düşmezdi. belki okur/iş edinir özgürlüğünü kazanır ve hayal ettiği hayatı yaşardı. hem uyumsuz olup hem de bunu yönetemeyince insanlar malesef sonuçlar iyi olmuyor. çocuklara gerçekten yazık. kardeşinize ise uzun yıllar sevgiyle muamele edilmesi lazım aksi ters teper. tabi çocuk avutur gibi değil. gerçeklerle yüzleşmesini yumuşakça sağlayarak. bence o algıları kapatmış artık. sizin de kolay kolay açacağınızı sanmıyorum. profesyonel destek alması lazım. kendine yardım edebileceğini sanmıyorum. sizinde doğru teşhis koyup yönlendirebileceğinizi, sorununun ne olduğunu neye ihtiyacı olduğunu anlayabileceğinizi sanmıyorum. siz ilgilenip uzman ve doğru kişilere yöneltirseniz iyi olur. aile dizimi terapileri var. bir araştırın. önden siz gidin bir bakın. kardeşinize iyi geleceğini hissederseniz onu da götürürsünüz. daha da etkileyebilir çünkü travmatik hikayeleri dinlerken iyice kapanabilir, krize girebilir. ben bu terapilerin aylarca seanslık terapilerden daha etkili olduğunu düşünüyorum. her zaman derim iyi bir uzmanı bulmak şartıyla. her türlü terapide, şifa yönteminde ilk seansta anlarsın genelde, en fazla 3-5 seansta fayda göremediğiniz kişilerde diretmeyin.

bu kadar yazdım o iki çocuk için. kök düzelmeden yaprak yeşermez.

Ablanız iç dünyasında inişli çıkışlı anladığım kadarıyla ..bişe yapcak olsa çocuklar ayak bağı hissediyor. O sırada sözlü şiddet uyguluyor..Biraz daha rahat olayım istediğim an kafama göre hareket edeyim tavırlarında.Evlenmeden öncede böyle ise bence huyu yapısı öyle deyip değiştirmeye çalışmayacaksınız..ama o yavrucaklarla konuşunn siz iletişimi bırakmayın..Gerçekten bu laflar beyinlerine kazınıyor..

Yani söyle ablanıza cok uzuldum diyemem insan ne yaparsa kendine yapıyor bu bir gerçek. Enistenız ablanızı aldattıysa ablanızın karakterinin bu olanlarda hic mi payı yok. Her boşanan aldatılan kadın bu şekilde olmuyor, ınsanlar çocuklarım duzgun ortamda sevgi dolu büyüsün diye çocuklarının iyiliği ıcın boşanıyor, boşanıp çocuklarına daha cok düşkün olan sarılan var Benım göeduklerım hep bu sekildeydı yani.

Ablanızda sınırda kişilik bozukluğu tarzı disorder olma olasılığı yüksek, o sebeple bir şekilde ikna edip, doktora götürmelisiniz.

Bu tarz birisiyle onun yanlış yaptığını göstererek hatta inatlaşarak ilerleyemezsiniz.
“Sen çocuklara kötü davranıyorsun, iyi değilsin doktora git.” demek yerine “Ablacım, seni biraz mutsuz gördüm, anlıyorum seni vs gibi alttan alıcı onu anladığınızı belirten kalıplarla ihtiyacınız olmasa da gel birlikte gidelim diyerek, götürebilirsiniz.
İlgiye ihtiyacı var, arkadaş gibi ilgilenmeyi denediniz mi? Dinlemeyi, birlikte kafa dağıtmayı vs. gibi
Çocukların daha fazla sizinle kalmasını isterken de çocukları değil de, ablanızın biraz kafasını dağıtması için, ona yardım etmek istediğinizi belirterek biz bakarız modunda söylerseniz yine daha olumlu sonuçlar alırsınız.

Bu cümlesinden ve

Bu bakış açısından sonra

Dedim ki ... O çocuklar teyzelerinde de (konu sahibi) kalmasın bence
Ay Allah aşkına Ne kadar zekisin sen öyle
Sanırım türkiye de yaşamıyorsun boşanan ailesi tarafından sahip çıkılmayan onlarca binlerce kadın var bu ülkede dul boşanmış diye hor görülen çaresiz kalan her kadın değil ama çoğu kadın yalnız bırakılıyor. Asi kadın ablam gözünde özgür ruhlu olarak görünüyor onun tasviri o. hani onca yazılandan bunlara mı takıldın algıların müthiş

Zaten ona inat konuşarak zıt davranarak hiç bir şeyi yaptıramayız o yapıda değil iletişimimiz şu şekilde ;
+Abla bugün çok mutsuz görünüyorsun hadi gel kahve içelim
- tamam içelim
- biriyle tanıştım telefondan görüşüyoruz çok iyi birisi .
+Abla yanlış anlama ben arkadaş edinmenden çok hoşlanıyorum çevrende insanların olduğunu bilmek güzel ama dikkatli ol olur mu yanlışını gördüğün an uzaklaş insanlara çok güvenme
- yok zaten öylesine konuşuyorum öyle biri değil
+Konuş gerekirse sevgili de ol hoşuna giden biriyle ama bunu kendini mutlu etmek için yap kendine zarar vermelerine izin verme
-bu çocuklar hep bna ayak bağı şu saatten sonra evlenmek istesem kim evlenir benimle
+Niye öyle diyorsun ilerleyen zamanlarda bu çocuklar hep küçük kalmayacak sende böyle kalmazsın bakarsın iyi biri çıkar karşına hem çocuklar sana çok iyi arkadaş öyle düşünme

Tamamen bu şekilde konuşuyorum sakinleşiyor biraz ama sonra yine suçlamalara başlıyor kendini kötülüyor çocukları kötülüyor böyle işte inşallah zamanla iyi olur

Bu tarz disorderı olanlar dünya bana karşı modunda yaşarlar.
Siz de öncelikle “Ne olursa olsun, istediğin hatayı yaparsan yap yanındayım.”ı hissettirmeniz gerekiyor.
Bu tarz insanlar kolay güvenir, kolay silerler. Elinde olan bir şey değil. Tedavi olması gerekiyor. Sadece ilaç tedavisi de değil, iyi bir bdt uzmanı tarafından terapi alırsa gerçekten hayatında çok şey değişecektir.
Çocukları ayak bağı görüyorsa, dediğiniz gibi siz alın ama onun iyiliğiymiş gibi alın.

Zor zamanlardan geçen kadın evlatlarına tutunur daha da sarılır ama normal bir anneysen çocukları kurtarın bu kadından ne hali varsa görsün bakalım iki çocuğuna böyle davranan kadına hangi erkek saygı duyup aşık olacak
Bazı insanlar ne anneliği ne babalığı hak etmiyor

Bir anne müsveddesi evlatlarını dövecek, benim gözüm bunu görecek, o insanımsı yaratığı elimden kimse alamaz bayıltana kadar döver atarım bir hastane kapısına
Başlarım onun sinirine bir tarafı yiyorsa kendi gücünde birine dokunsun bakayım, yok sinirliymiş yok geçimsizmiş bir deliririm çomağını bi tarafına saklar
O yavrular çekmek zorunda mı bu mahluğu, boşanıyorsa boşanıyor o sübyanların suçu ne
Ananız babanız siz enişteniz bir olup alamıyor musunuz o kadar şiddet gören yavruları bu manyağın elinden
O kadar hakaret ediyor çocuklara ağzını burnunu dağıtamıyor musunuz
Bir gün çocukların ters bir tarafına vursa, döverken çocuk düşüp kafasını çarpsa mezar başında ah vah mı edeceksiniz
Benim gibi şiddetten nefret eden bir insana düşündürdüğünüz şeylere bakın ya
Ben o çocukların yerinde olsam ayaklarımın üstünde durduğum güne kadar yaşayabilirsem bu kadının elinde, sizi anneannemi dedemi anamı babamı silip atarım cenazelerine bile gitmem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…