Ablam çocuklara çok kötü davranıyor fiziksel ve psikolojik şiddet uyguluyor?

Gitmezse gitmesin önemli mi güzel olmak… kadını rahat bırakırsanız yolunu bulacak inşllah. Böyle bir durumdayken bir de üstüne her şeye karışan kardeşle falan işi çok zor. Allah yardımcısı olsun valla
Kırmızı girl yorulmuyor musun duyar kasmaya yapma Allah aşkına onca yazdığımdan bunu mu çıkardın isteyen istediğini yapsın banane kardeş olarak öneri de bulunamaz mıyız ne var bunda

Şiddeti şiddetle önlemeye çalışmak..
Yani peşin hüküm değil, babanız bu şiddeti aklı selim bir insana mı uyguluyor? ki aklı selim bile olsa uygulaması normal mi?
Ve gerçekten küçükken hiç mi dövmedi?
Ablanızın durumunu ve yaptıklarını onaylamıyorum ama ailenizin yaptıkları da çok aklı selim işler değil..

Ablanızın çocuklarına davranışları ve şiddeti ne kadar yanlışsa babanızınki de bir o kadar hatta daha fazla yanlış..
Yani birde o tokattan sonra düzeldi diyorsunuz da o tokatın ablanızdan neler götürmüş olabileceğini hiç düşünmüyorsunuz..

Ille istiyorsunki konu sahibin dedikleri, senin hikayene uysun diye.

O tokat yetişkin kadina atildi. Kendi çocuklarini döven yetişkin kadin. O çocuga "seni istemiyorum" dediğinde hic o cocuktan neler götürmüş oldugunu düşünüyormusun?

Kadinin maddi desteği olmasina rağmen gitmiyor psikologa. Geçmişten travmasi varsa, bunu çozecek olan kendisi, cocuklari bu süreci dövülerek, hakaret edilerek geçirmek zorunda değil!

Evet boşanmak zor, ancak öyle über zorluğuda yok. Boşanmadanda bu kadin cocuklarina berbat davraniyordu. Hicbir sebebi, bahanesi olamaz, çocuğa karşi şiddetin!

Eski enişten sahip çıkıyor mu cocuklara, nafaka dışında yani? Ya da eniştenin ailesi?
Çocuklara annesinden en iyi kimse bakamaz düşüncesinde bir de bizler yakınız sahip çıkıyoruz diye rahat herif hep çalışıyor evde kimse yok kim bakcak diye almıyor belki imkanı olsa alır
Yani durumlar böyle ☺️ Bu günlerde geçer de biraz sanırım bişeylerin zamana ihtiyacı var bilemiyorum ne demeli bilemiyorum 🤷🏻‍♀️

Kırmızı girl yorulmuyor musun duyar kasmaya yapma Allah aşkına onca yazdığımdan bunu mu çıkardın isteyen istediğini yapsın banane kardeş olarak öneri de bulunamaz mıyız ne var bunda
Ne istiyor diyorum yazdığın şey saçını yakışmayan renklere boyatıyor. Ne çıkarabilirim sence bunları okuyunca müneccim miyim ben

Ille istiyorsunki konu sahibin dedikleri, senin hikayene uysun diye.

O tokat yetişkin kadina atildi. Kendi çocuklarini döven yetişkin kadin. O çocuga "seni istemiyorum" dediğinde hic o cocuktan neler götürmüş oldugunu düşünüyormusun?

Kadinin maddi desteği olmasina rağmen gitmiyor psikologa. Geçmişten travmasi varsa, bunu çozecek olan kendisi, cocuklari bu süreci dövülerek, hakaret edilerek geçirmek zorunda değil!

Evet boşanmak zor, ancak öyle über zorluğuda yok. Boşanmadanda bu kadin cocuklarina berbat davraniyordu. Hicbir sebebi, bahanesi olamaz, çocuğa karşi şiddetin!
Benim hikayem?
Çocukların ve annenin sağlıklı ve mutlu olmasından başka hiç bir isteğim olamaz şu konuda..
Ayrıca pardon da benim bir hikayem yok sadece konu sahibinin yazdıklarından yola çıktım.
Psikolojisi bozuk bir bireyin cebine para koymak tüm mesuliyeti üzerinden atmak mıdır?
Ya da koca kadına çocuklarına şiddet uyguluyor diye şiddet uygulamak?
Ayrıca kadının çocuklarına yaptığını onaylamıyorum.
Yanlış yanlışı doğurur, onlar çok iyi ama abla şeytan ben onu anlayamadım.
Ben kadının sadece boşandığı yüzden bu şekilde davrandığını sanmıyorum ki konu sahibi de önceden beri süre gelen öfke problemlerinden bahsetmiş ve bir sonraki mesajında da babanın şiddet uygulamasından..
Diyorum ki bu abla normal sağlıklı bir psikolojide değil ve ona yardım etmenin şöyle şöyle yolları olabilir.
Ne yapmamı arzularsınız?
Ya da ne söylememi?
Ablaya hakaret mi yağdırsam doğru yazmış olacağım?
Olayı bütünü ile değerlendirip yorum yaptım.

Yorumumda da yapılabilecekleri, tavsiyelerimi ilettim ve yanlış olan şeyleri belirttim.

Ne istiyor diyorum yazdığın şey saçını yakışmayan renklere boyatıyor. Ne çıkarabilirim sence bunları okuyunca müneccim miyim ben
Hemen sizin gibi ailesi var falan yapıştır gelsin yani keşke herkes o kadar şanslı olsa bir kez olsun yalnız bırakmadık onu her derdine koştuk bi saçını bu renk yapma bence kahve daha yakışıyor diyince mi kötü olduğumuzu çıkarttın yani

Arabası olan asi kadın ne demek ??
Geçin ablanizin karşısına çocuklara annem baksın sen de git özgürlüğünü yasa deyin , versin çocukları , en azından anneanne evinde huzurlu buyusunler.
Ha benim kardeşim çocuğuna vuracak olsa , yaşına başına bakmam bende kalkar patlatirim bir tane , sizin eliniz armut mu topluyor?

Ben katılıyorum, abla asla çocuk bakmaması gereken biri. zaten çocukları istemiyormuş, konu sahibesi çocukları alıp en azından huzurlu olacakları anneanne evine yerleştirmeli.

o çocuklardan o tokatlar neler götürüyor ? ya lütfen böyle kendi açınızdan düşünerek yorum yapın tamam ama ailem daha ne yapsın bazen değişik bir şekilde gözü dönüyor eli ağır babamda zabdedemeyince vurdu bitane bazen bazı şeyler dediğiniz gibi gelişmiyor
Şuan mantıklı olarak yapılabilecek tek şey ablanızı psikologa götürmek.
Aileniz bu durumda maddi olanak sağlıyorsa parayı cebine koymasınlar direk psikologa versinler..
İnanın ablanızın yediği o tokat çocuklara daha da hırslanmasına sebep olacak ve işler daha kötü duruma gelecektir.

Kardeşleri birbirinden ayırmayı demeye geldim😔 çocuklara çok üzüldüm, muhtemelen buyuyunce annelerini sevmeyecekler ve ilk bulduklariyla evlenecekler.
Kıyılır mı o kardeşlere belki onlar birbirinin varlığı ile şekillenip sevinecekler zaman ne gösterir bilinmez ben şuan tek sevgimi ilgimi verebiliyorum dahası elimden gelmiyor keşke gelse 😏

Hemen sizin gibi ailesi var falan yapıştır gelsin yani keşke herkes o kadar şanslı olsa bir kez olsun yalnız bırakmadık onu her derdine koştuk bi saçını bu renk yapma bence kahve daha yakışıyor diyince mi kötü olduğumuzu çıkarttın yani
Değerli üye, ablanı rahat bırakın az kafa dağıtsın, ne istiyor diyorum. Saçını boyatıyor saçma renklere yapma etme diyorum diyorsun. Arabadan başka ne istiyor? Aaç boyatmak ufak bir şey. Arkadaşım olsa ablan, ohh sefan olsun derim. Yeter ki kendisi için bir şey yaptığını düşünsün de karamsarlıktan kurtulsun. Yemişim yakışıp yakışmamasını

Gitmezse gitmesin önemli mi güzel olmak… kadını rahat bırakırsanız yolunu bulacak inşllah. Böyle bir durumdayken bir de üstüne her şeye karışan kardeşle falan işi çok zor. Allah yardımcısı olsun valla
Kadin çocuklarına psikolojik fiziksel şiddet uyguluyor. Aşık olacam takılacam gezicem diyerek çocuklarına bunlari anlatıyor siz ne diyorsunuz ya ? Daha ne kadar rahat bırakılsın bu kadin ? Konu sahibi neyseki duyarlı ve vicdanlı sizin gibi değil.

Kadin çocuklarına psikolojik fiziksel şiddet uyguluyor. Aşık olacam takılacam gezicem diyerek çocuklarına bunlari anlatıyor siz ne diyorsunuz ya ? Daha ne kadar rahat bırakılsın bu kadin ? Konu sahibi neyseki duyarlı ve vicdanlı sizin gibi değil.
Diyebilir, sağlıklı düşünemiyor zaten. Bu dediklerini yapıyor mu peki? Onu yapma bunu yapma demek ters teper onu anlatmaya çalışıyorum. Boşanma aşamasında, asabi mizaçlı, çocuklarından hırsını çıkaran bir insanı meşru zeminde rahat bırakmak çok iş yapmış güzel gezmiş gibi pohpohlamak daha sağlıklı.

Benim hikayem?
Çocukların ve annenin sağlıklı ve mutlu olmasından başka hiç bir isteğim olamaz şu konuda..
Ayrıca pardon da benim bir hikayem yok sadece konu sahibinin yazdıklarından yola çıktım.
Psikolojisi bozuk bir bireyin cebine para koymak tüm mesuliyeti üzerinden atmak mıdır?
Ya da koca kadına çocuklarına şiddet uyguluyor diye şiddet uygulamak?
Ayrıca kadının çocuklarına yaptığını onaylamıyorum.
Yanlış yanlışı doğurur, onlar çok iyi ama abla şeytan ben onu anlayamadım.
Ben kadının sadece boşandığı yüzden bu şekilde davrandığını sanmıyorum ki konu sahibi de önceden beri süre gelen öfke problemlerinden bahsetmiş ve bir sonraki mesajında da babanın şiddet uygulamasından..
Diyorum ki bu abla normal sağlıklı bir psikolojide değil ve ona yardım etmenin şöyle şöyle yolları olabilir.
Ne yapmamı arzularsınız?
Ya da ne söylememi?
Ablaya hakaret mi yağdırsam doğru yazmış olacağım?
Olayı bütünü ile değerlendirip yorum yaptım.

Yorumumda da yapılabilecekleri, tavsiyelerimi ilettim ve yanlış olan şeyleri belirttim

Yorumunda şu cümle geçti "ablayi suçlu bulamam" diye. Ki gayet suçlu. Aile para veriyor, psilolojik tedavi için ve kadin red ediyor.

Ben mesela sosyal hizmetlerin aranmasini tavsiye ettim yada polis ne bilim. Hic değilse kadin korkar diye. Çocuklarda acilen ya anneannede kalmali yada babada.

Ha babanin yaptiğida kesinlikle doğru değil, konu sahibin ablasina karşi elbette yanliş. Ancak ablanin yaptiklarinin yaninda devede kulak diyorum ben.

Değerli üye, ablanı rahat bırakın az kafa dağıtsın, ne istiyor diyorum. Saçını boyatıyor saçma renklere yapma etme diyorum diyorsun. Arabadan başka ne istiyor? Aaç boyatmak ufak bir şey. Arkadaşım olsa ablan, ohh sefan olsun derim. Yeter ki kendisi için bir şey yaptığını düşünsün de karamsarlıktan kurtulsun. Yemişim yakışıp yakışmamasını
Biz zaten rahat bırakıyoruz istediğini yapsın ama bunu çocukların hayatını zindana çevirmeden yapsın istiyoruz mesela Araba almak şuan onun yapabileceği bir şey değil önceliği araba almak değil çocuklarını geleceğe hazırlamak olmalı uçarı kaçarı olmakla çocuk yetiştirilmiyor isterse saçlarını beyaza boyasın banane ama o çocuklara kötü örnek olarak hayatını yaşamak istemesi bize ters kusura bakmayın önceden kapalıydı kendi isteğiyle sonra açıldı kendi isteğiyle bize düşen karışmak değil elbet ama biraz tavsiyelere kulak kabartması onun yararına. Biz tedavi olsun istiyoruz o yanaşmıyor bu durumda rahat zırzop gezmesi doğru mu sizce?

Çocuklara annesinden en iyi kimse bakamaz düşüncesinde bir de bizler yakınız sahip çıkıyoruz diye rahat herif hep çalışıyor evde kimse yok kim bakcak diye almıyor belki imkanı olsa alır
Yani durumlar böyle ☺️ Bu günlerde geçer de biraz sanırım bişeylerin zamana ihtiyacı var bilemiyorum ne demeli bilemiyorum 🤷🏻‍♀️

Yeğenlerinizde kendi kuzenimin kaderini gördüm de. Ablası var babaları ayrı. Babası çalışıyorum bakamam dedi. Anne kişisi anne olmayı bırak yani yetişkin bir insan gibi bile davranmıyor. O da ananemde büyüdü, ananem iyice yaşlanınca ve annesi yanına çağırınca onunla yaşamaya başladı ama bizimkiler hep arayıp sordu maddi manevi destek oldular. Arada evi terk edip ananeme ya da annemlere geldiği olurdu. Annesi ablasını döverdi. Annem de derdi ki biz arkasındayız diye annesi ablasına yaptıklarını yapamıyor :[
Yıllar geçti babasıyla tamamen koptu annesi de hala psikolojik şiddet uygulamaya devam ediyor. Aklına esince evden kovuyor, intihar etmekle tehdit ediyor, bizimle görüşmesini istemiyor vs. Kadın 5 kere evlenip boşandı, kimileri imam nikahı.
Yani en iyisi annesidir her anne iyidir genellemesi de bir mit. Her insan bu sorumluluğu kaldıramıyor. Ve ne olursa olsun babası daha fazla resme dahil olmalı. Onunla da konuşabilirsiniz

Yorumunda şu cümle geçti "ablayi suçlu bulamam" diye. Ki gayet suçlu. Aile para veriyor, psilolojik tedavi için ve kadin red ediyor.

Ben mesela sosyal hizmetlerin aranmasini tavsiye ettim yada polis ne bilim. Hic değilse kadin korkar diye. Çocuklarda acilen ya anneannede kalmali yada babada.

Ha babanin yaptiğida kesinlikle doğru değil, konu sahibin ablasina karşi elbette yanliş. Ancak ablanin yaptiklarinin yaninda devede kulak diyorum ben.
Ablayı suçlu bulamam demedim şiddet gören ablaya kızamadım dedim.
Şiddet şiddeti doğurur bireyler genelde ebeynlerinden gördüklerini yapar kastım buydu.
Önceki ve sonraki yorumlarında ablanın normal olmadığından ve aileninde bu tutumdan sorumlu olmasından ve yanlış davranışların hala devam etmesinden bahsettim.
Yoksa oh ne ala çocukları dövsün gibi bir kastım yok, olmadı da.
Psikolojisi normal olmayan bir insana yapılacak her türlü baskı, şiddet daha kötü sonuçlar doğuracaktır.
Burdan ablaya ve havaya sallamak bana göre bir çözüm yolu değil ve ya tüm suçu ablaya yükleyip rahatlamaya çalışmakta pek adil gelmiyor.

Sunu yazacağımı asla tahmin etmezdim ama ablaniza iki okkalı tokat asılın da iki küçük çocuk dövmek ne demekmiş öğrensin. Her boşanan hıncını çocuklardan çıkarırsa vay halimize

X