Ablam çocuklara çok kötü davranıyor fiziksel ve psikolojik şiddet uyguluyor?

o kadar eli becerikli ki dikiş, el sanatları her şeyden anlıyor. yok diyor beni kim alır hiç bi iş yapamam. bi terziye girse eminim alırlar ama hiç oralı olmuyor neler söylüyorum abla en kötü merdiven sil ya çalış kafan dağılır diyorum yok diye merdiven silemem o kadar düşemem diyor. kurslara gitti yine de kendini geliştirmiyor kendi gelişsede kafa yapısı geriliyor. :KK43:
O zaman çocuklar sizde kalsin bi dinlensin kafası yalnız kalsın bi süre

Oda diyor vermek istiyorum diyor ama almıyor adam çok yoğun çalışıyor dükkanı var işletmeci o yüzden hiç evde durmadığından çocuklar evde tek kendine zarar verir yoksa bakanım olsa alırım diyor adamın annesi babası yok kardeşleri de evli zaten anca haftasonu alıyor adam o da bazen
Bakıcı tutabılır.Bu kadar basıt. Baba eve gelene kadar haftanın 6 gunu bakıcı tutacak. Kadının su an ruh hali normal değil.Şiddet anında cocuğun kafası biryere çarpsa birşey olsa, sorumlu anne değil baba olucak. Bunu bile bile cocukları almadığı için. Ablanızın zaten ruh sağlığı yerinde değil. Bir avukatla konuşsanız nasıl yapabiliriz diye.

Herkes ablaya kızmış hayret ettim 🙄 yok ben olsam şikayet ederim, yok biri de onu döver inşallahlar havada uçuşuyor. Bunlar en az ablanın fikirleri kadar saçma fikirler… psikolojisive yaşadıkları normal olmayan bir insandan bahsediyorız. Ablan madem eskiden beri böyleydi, evlenmesine nasıl müsaade edildi. Düşünemedi mi annenle baban evini çekip çeviremeyeceğini, çocuklara normal davranamayacağını… önce nasihat, sonra tedavi düşünülmeliydi. Nitekim kendisi gibi birini bulmuş ve iki asabi insan bu işi yürütememişler. Size de empati konusunda kitaplar okumanızı tavsiye ederim, çalışın biraz. Şükret çocukların sağlıklı demek, anneyi hiç mi hiç anlamadığınıza dalalet. Bana söylendiğinde çıldırıyorum, o bambaşka bir konu çünkü ve her Allahın günü her işe koştuğum gerçeğini değiştirmiyor.

yazın öyle yapıyoruz annem kızı istiyor hep uslu diye çünkü annem de yaşlandı bende oğlanı alıyorum arada vermezler tabi ki annem diyor bak bunlara böyle davranma bir gün alırlar elinden kimse benim çocuklarımı elimden alamaz onlarsız yaşayamam diye bağırınıyor ama ne fayda illaki bi saç çekme bi çimdikleme yapıyor yani
Sosyal hizmet oyle de bir alir ki. Sonra aglasa ne fayda. Hoş anlattiginiza gore 3 gun aglar sonra hayatini yasamaya baslar gibi geliyor.

Şiddeti şiddetle önlemeye çalışmak..
Yani peşin hüküm değil, babanız bu şiddeti aklı selim bir insana mı uyguluyor? ki aklı selim bile olsa uygulaması normal mi?
Ve gerçekten küçükken hiç mi dövmedi?
Ablanızın durumunu ve yaptıklarını onaylamıyorum ama ailenizin yaptıkları da çok aklı selim işler değil..

Ablanızın çocuklarına davranışları ve şiddeti ne kadar yanlışsa babanızınki de bir o kadar hatta daha fazla yanlış..
Yani birde o tokattan sonra düzeldi diyorsunuz da o tokatın ablanızdan neler götürmüş olabileceğini hiç düşünmüyorsunuz..
o çocuklardan o tokatlar neler götürüyor ? ya lütfen böyle kendi açınızdan düşünerek yorum yapın tamam ama ailem daha ne yapsın bazen değişik bir şekilde gözü dönüyor eli ağır babamda zabdedemeyince vurdu bitane bazen bazı şeyler dediğiniz gibi gelişmiyor

Ya bi gün bak o kadar ilgili ki onlar için didiniyor çok da düşünüyor seviyor onları ama diliyle hep onları üzüyor. değişik biri ya tasviri yok yani
Cok iyi taniyorum anlattigin bu karakteri. Aynisindan biri var yakinimda. Cocuklarina tahammulsuz saygisiz. Etmedigi hakaret yok. Ama lafa geldi mi onlara feda eder kendini.

Herkes ablaya kızmış hayret ettim 🙄 yok ben olsam şikayet ederim, yok biri de onu döver inşallahlar havada uçuşuyor. Bunlar en az ablanın fikirleri kadar saçma fikirler… psikolojisive yaşadıkları normal olmayan bir insandan bahsediyorız. Ablan madem eskiden beri böyleydi, evlenmesine nasıl müsaade edildi. Düşünemedi mi annenle baban evini çekip çeviremeyeceğini, çocuklara normal davranamayacağını… önce nasihat, sonra tedavi düşünülmeliydi. Nitekim kendisi gibi birini bulmuş ve iki asabi insan bu işi yürütememişler. Size de empati konusunda kitaplar okumanızı tavsiye ederim, çalışın biraz. Şükret çocukların sağlıklı demek, anneyi hiç mi hiç anlamadığınıza dalalet. Bana söylendiğinde çıldırıyorum, o bambaşka bir konu çünkü ve her Allahın günü her işe koştuğum gerçeğini değiştirmiyor.
Annem 3 ay konuşmadı nişanlandığında ya onunla evlenirim ya da kendimi öldürürüm dedi ailem korktuğu için mecburen evlendirdi. Ben zaten destek oluyorum ama ne diyim şükret demekten başka ne demeli döv mü diyim.
Haklısın zor zamandan geçiyorsun ama sabret çocuklarına sarıl şükret bu günlerine de diyorum ne diyeyim başka? Ne önerirsin???

Bakıcı tutabılır.Bu kadar basıt. Baba eve gelene kadar haftanın 6 gunu bakıcı tutacak. Kadının su an ruh hali normal değil.Şiddet anında cocuğun kafası biryere çarpsa birşey olsa, sorumlu anne değil baba olucak. Bunu bile bile cocukları almadığı için. Ablanızın zaten ruh sağlığı yerinde değil. Bir avukatla konuşsanız nasıl yapabiliriz diye.
adam bakıcı parasını ablama verip susturmaya çalışıyor ya anlıyorum da zor dönemden geçiyor gerçekten ona destekte veriyorum sonuçta kardeşiyim sırtımı dönemem ama yaptığı yanlışları görmemem için kör olmam lazım :KK43:
çocuklarını çok seviyor onlar için ölür kimseye de vermek istemiyor babası dışında ama onlara kendilerini değersiz hissettiriyor adam da malın teki zaten nerden buldu bilmiyorum :/

hep diyorum ona sen bir kere şu haline şükret çalışmadan da çocuklarına bakabilecek güçtesin onlar da sağlıklı biraz iyi düşün ne kendine ne çocuklara bunları reva görme yazık ediyorsun diyorum bilmiyorum diyor üzülüyor iyi davranıyor bi kaç zaman sonra kötü bişey olsa biriyle tartışsa çocuklara kesin sesinizi odadan çıkmayın diye kovuyor çocuklarda çekiliyor köşelerine şuan fiziksel şiddet uygulamıyor ama psikolojik olarak uyguluyor onların bir düşüncesi olabileceğini kabullenmiyor
Fiziksel şiddet uyguluyor yazmışsınız. Şiddetin hiçbiri normal olamaz hele ki bir çocuğa. Bir daha öyle bişey olmaz inşallah. Ama olursa sizde bir tane patlatın. Yani bu konuda duyar kasamam valla ne demek suçu günahı olmayan bir çocuğa el kaldırmak. Psikolojik sıkıntısı varsa kapattirin hastaneye

adam bakıcı parasını ablama verip susturmaya çalışıyor ya anlıyorum da zor dönemden geçiyor gerçekten ona destekte veriyorum sonuçta kardeşiyim sırtımı dönemem ama yaptığı yanlışları görmemem için kör olmam lazım :KK43:
çocuklarını çok seviyor onlar için ölür kimseye de vermek istemiyor babası dışında ama onlara kendilerini değersiz hissettiriyor adam da malın teki zaten nerden buldu bilmiyorum :/
Ben cok özür dileyerek söylüyorum cocuklarını cok sevse bu şekilde davranamaz. Olay cocukların ablanızla aynı ortamda bulunmasının sakıncalı olması.Çok seviyor olsaydı ne vururdu ve hırpalardı cocukları.Üzgünüm ama cocukları ayakbağı olarak görüyor. Ben sizi anlıyorum ama kardeş olarak bir yere kadar yardım edebilirsiniz.Bu cocukların babaları da var ve annenin ruh sağlığı cocuklara bakmak için uygun değil. Gecici velayetle babalarına verilmeli baba cocuklarla ılgılenmeli.Siz ebeveyini değilsiniz. Teyze olarak bir yere kadar sorumluluk almalıısınız.

Annem 3 ay konuşmadı nişanlandığında ya onunla evlenirim ya da kendimi öldürürüm dedi ailem korktuğu için mecburen evlendirdi. Ben zaten destek oluyorum ama ne diyim şükret demekten başka ne demeli döv mü diyim.
Haklısın zor zamandan geçiyorsun ama sabret çocuklarına sarıl şükret bu günlerine de diyorum ne diyeyim başka? Ne önerirsin???
Çocukları birkaç gün alın, okula gidiyorlar mı… ablan dışarıyı özlemiştir her gün bir yerlere gitsin, arkadaşlarıyla görüşsün. Kursa falan yazılsın. Sonra hava aldıkça derdini psikoloğa dökmesi, iş falan bakması için konuşursunuz

Çocukları birkaç gün alın, okula gidiyorlar mı… ablan dışarıyı özlemiştir her gün bir yerlere gitsin, arkadaşlarıyla görüşsün. Kursa falan yazılsın. Sonra hava aldıkça derdini psikoloğa dökmesi, iş falan bakması için konuşursunuz
Haftasonu baba alıyor bazen de annemler alıyo aslında çok fırsatı oluyor çocuklar okula gidiyor kız evde tek kalabiliyor oğlan okulda olunca rahat oluyor aslında gezebiliyor ya diyorum ya istekleri talepleri bitmiyor yazın babamlar alıyor 1 2 hafta bakıyorlar falan işte :)

Haftasonu baba alıyor bazen de annemler alıyo aslında çok fırsatı oluyor çocuklar okula gidiyor kız evde tek kalabiliyor oğlan okulda olunca rahat oluyor aslında gezebiliyor ya diyorum ya istekleri talepleri bitmiyor yazın babamlar alıyor 1 2 hafta bakıyorlar falan işte :)
İstediği ne? Araba alıp asi bir kadın olmak mı😂 çalışsın alsın arabasını

Ben cok özür dileyerek söylüyorum cocuklarını cok sevse bu şekilde davranamaz. Olay cocukların ablanızla aynı ortamda bulunmasının sakıncalı olması.Çok seviyor olsaydı ne vururdu ve hırpalardı cocukları.Üzgünüm ama cocukları ayakbağı olarak görüyor. Ben sizi anlıyorum ama kardeş olarak bir yere kadar yardım edebilirsiniz.Bu cocukların babaları da var ve annenin ruh sağlığı cocuklara bakmak için uygun değil. Gecici velayetle babalarına verilmeli baba cocuklarla ılgılenmeli.Siz ebeveyini değilsiniz. Teyze olarak bir yere kadar sorumluluk almalıısınız.
Bende evliyim zaten çocuk düşünüyoruz Allah verirse ben yine olabildiğimce onlara teyze olurum ama tabi şartlar neyi gösterir bilemiyoruz hayat ne getirir bilinmiyor. Çocuğum olsa da kızı alırım arada bebişime bakar hayalde kuruyorum onlarla ilgili :KK70: kız ben büyüttüm onu adım teyze ruhum anne bakma o yüzden bu kadar içerliyorum yoksa çok enerjik biriyimdir bugün biraz hüzünlendim :)

İstediği ne? Araba alıp asi bir kadın olmak mı😂 çalışsın alsın arabasını
saçlarını değişik renklere boyuyor biliyon mu :KK70: aha deliliğin tutmuş yine bırak şu renkleri diyorum :KK70:
bi ay mor yapıyor bir ay yeşil yapıyo bi ay kırmızı yapıyo assdddsadfd bazen güldürüyor beni tövbe ya diyorum ona da napiyim hep kasvet kasvet olu mu hiç :KK70: :KK70:

saçlarını değişik renklere boyuyor biliyon mu :KK70: aha deliliğin tutmuş yine bırak şu renkleri diyorum :KK70:
bi ay mor yapıyor bir ay yeşil yapıyo bi ay kırmızı yapıyo assdddsadfd bazen güldürüyor beni tövbe ya diyorum ona da napiyim hep kasvet kasvet olu mu hiç :KK70: :KK70:
Eee boyasın. Bunda bir şey yok.

Gercekten inanilmaz üzüldüm. İyi ki sizin gibi teyzeleri var oncelikle.
Ama ben gerçekten dovdugune sahit oldugum an agzini burnunu yirtardim ablamın. Belli ki vicdanını haysiyetini kaybetmiş anladığı dilden konuşmak lazım.

O çocukları heba etmeyin onlar geleceğimiz gerekirse babaları ile konusun

boyasın da saçları erkek gibi kısa teni çok koyu kötü oluyor kardeşi olarak abla yapma şöyle şeyler yüzünde ten rengin de çok güzel bu renkler gitmiyor diyorum ama dinlemiyor beni :KK70:
Gitmezse gitmesin önemli mi güzel olmak… kadını rahat bırakırsanız yolunu bulacak inşllah. Böyle bir durumdayken bir de üstüne her şeye karışan kardeşle falan işi çok zor. Allah yardımcısı olsun valla

Gercekten inanilmaz üzüldüm. İyi ki sizin gibi teyzeleri var oncelikle.
Ama ben gerçekten dovdugune sahit oldugum an agzini burnunu yirtardim ablamın. Belli ki vicdanını haysiyetini kaybetmiş anladığı dilden konuşmak lazım.

O çocukları heba etmeyin onlar geleceğimiz gerekirse babaları ile konusun
bana geldiklerinde yaptırmıyorum tabi ki önüne dolaşıyorum itiyorum da evlerinde bişey yapamıyorum Allahtan çocuklar bu aralar biraz duruldu da dövdürmüyorlar sadece laf dalaşıyla geçiyor günleri ama o bile çocuklar için psikolojik şiddete giriyor o yaştaki çocukların yapması gereken yaşaması gereken hayat değil bu

X