Ablam altınlarını çaldı

Sana gönderebiliyorsa cep şubeye girip döviz altın gümüş vs bişey alabilir sonuçta öyle değil mi?
Başkasına para emanet etmek çok saçma bişey. Yarın allah korusun senin başına bir iş gelse, göçüp gitsen ne olacak? Kimden nasıl alacak birikimini?
Para emanet almak da saçma bişey. Yarın öbür gün ben sana 20 değil 50 verdim dese ne olacak?

Haklısınız..en azından eniştemle konuşmam durumu çözebilir..ne bileyim mantıklı düşünemiyorum iki üç gün oldu zaten hala sokkklar icerisindeyim

öyle mi dersiniz hiç düşünmedim bu sekilde

Siz daha çok üzülürsünüz.

Ablanız onun yaptıklarını kimseye söylemeyeceğinize güvenerek rahat rahat çalmış görünüyor. Sonuçta sessiz kalırsanız yaptığı yanına kar kalacak, herkes onu iyi insan olarak bilirken siz de bir bardak soğuk su içeceksiniz. Sizi de telefondan engelleyerek “kendi ederini” belli etmiş oluyor.

Altın falan aldığını hiç zannetmiyorum.
Birikim yapacaksanız kendiniz altın alıp kasaya koyun, olmadı altın hesabı açtırın. Tabi bu genel tavsiye, yaptğı resmen dolandırıcılık.

Bakın daha fazla üzülmek istemiyorsanız olayı diğer aile üyelerine söyleyin, yoksa Allah korusun ileride sizi bile suçlayabilir, altınlarını verdim aslında o çaldı diyebilir. Ya da başkalarından da çalar, insanlar biye söylemedin diye sizi suçlar. Olay sıcakken insanlarla konuşun yoksa üzülürsünüz.

Evet doğru, söyledikleriniz pratikte doğru ama teorikte olmuyor işte. Para ilişkisini bende sevmem ama herkesle ilişkiler farklı.

Yani duyulmasını istemiyorum ..yoksa çoktan gereken neyse yapmıştım ama hem babam hem eniştem hem eşim üzülür ve bir ömür bu damgayla dolaşır diye kimseye soyleyemedim

Babanıza haber verin, o meseleyi aile içinde halletsin.

Yoksa o kadar altın parasını eşinizden nasıl gizleyeceksiniz? Oturup eşinize yalan söylemeyi düşünmüyorsunuz umarım?

Yani duyulmasını istemiyorum ..yoksa çoktan gereken neyse yapmıştım ama hem babam hem eniştem hem eşim üzülür ve bir ömür bu damgayla dolaşır diye kimseye soyleyemedim
Siz bu kafayla yine dolandırılırsınız. Ablam da olsa yakıp yıkardım kımse kusura bakmasın uzulen uzulsun derdim 30 bıne yakın paradan bahsedıyorsunuz

Evet doğru, söyledikleriniz pratikte doğru ama teorikte olmuyor işte. Para ilişkisini bende sevmem ama herkesle ilişkiler farklı.
Yok insanın bir konuda prensipleri varsa herkes için geçerli olmalı bu bence. Yarın öbürgün başınızı derde sokacak işler bunlar. İstisnasız... bknz; bu konu...

Off evet bende yapamıyorum..bankada iki üç bin olunca alışverişe kosuyorum

Bunun çok basit çözümü var, bankaya dilekçe vereceksiniz her ay başında maaş hesabınızdan parayı kesip vadeli bir hesaba (artık altın hesapları da var) aktaracak. Parayı görmezseniz harcamazsınız.

Yok insanın bir konuda prensipleri varsa herkes için geçerli olmalı bu bence. Yarın öbürgün başınızı derde sokacak işler bunlar. İstisnasız... bknz; bu konu...
Doğru, karışmayayim hiç, zaten borçlarını falan bitiremez bitirirse otomatik hesaba yonlendireyim öyle yapsın birikimini

Ne demek kötü konuma düşmesin diye ben ve annemden başka kimse bilmiyor. Rezil etmek lazım böylesini. Normal hırsızlıktan bile beter. İnsan kardeşinden çalar mı? Annenden tepki göstersin.

Babanıza haber verin, o meseleyi aile içinde halletsin.

Yoksa o kadar altın parasını eşinizden nasıl gizleyeceksiniz? Oturup eşinize yalan söylemeyi düşünmüyorsunuz umarım?
Eşim sıkıntı etmez sonuçta benim kendimden kistigim para..ama ablam sonucta aile dışında kimse duysun istemiyorum

Açıklama kısmına borç vs yazmadığınız için zor bir şey ispat etmeniz. Ama zaten eniştenizle konuşma ihtimaliniz ablanızı korkutacaktır. Çünkü zengin bir aile ise hırsız gelin istemez. Ha derse ki bana borcu vardı onu ödedi o zaman da ne zaman borç verdiğini eşine ispat etmesi gerekir ki edemez. Muhtemelen ben şaka yaptım vs vs deyip korkup paranızı gönderecek.

Kız sen iyi misin ablan altınlarını çalmış sen hala kötü duruma düşmesin diyorsun. Aklını başına al ablan ablalıktan çıkmıs önce eşine sonra da ablanın eşine bildir al altınlarını bu devirde kimseye güvenilmiyor. Ablan da kötü olsun o bunları yaparken kötü değildi sen sakın düşünme onu ablalık yapsaydı da iyi olsaydı

Anne de bir zahmet susmasın, ne bu evlat ayrımı, o rezil olacak diye siz enayi yerine koyuluyorsunuz. Anneniz anlatsın eşine. Kendisine de söylesin herkese anlatırım diye madem rezil olmaktan korkuyor belki verir altinlari
Yoo annemi de engellemiş..zavallı annem ben koyayım yerine dedi kabul etmedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…