Ablam altınlarını çaldı

Hayat dersi-1: Siz siz olun para, mal, mülk konularında babanıza bile güvenmeyin.
Hayat dersi-2: Gözünüzle görmediğiniz hiçbir şeye inanmayın.
Hayat dersi-3: Yüz kızartıcı vb suçlarda kimsenin suçunu örtbas etmeyin.

Gönderdiğiniz paralarla ablanızın altın aldığını düşünmüyorum, siz gönderdikçe paranızı yemiş artık ödeyemeyeceği meblağa ulaşınca nasılsa hiçbiriniz ağzını bile açamaz diye bozdurdum deyip işin içinden çıkmış.

Ablanızın durumu kötü de olsa kimsenin parasına el uzatmamalıydı, yaptığı en basit haliyle hırsızlıktır, sizi manipüle ederek paranızı aldığı için aslında hırsızlıktan ziyade dolandırıcılık suçu işlemiş, mahkeme açsanız banka üzerinden gönderdiğiniz paraların açıklama kısmına bir şey yazmadıysanız bir şey tutturamazsınız belki ama eniştenize ispat etmeniz için dekontlar kafi.

Böyle şeyleri saklamayın söyleyin, bugün kardeşini soyan yarın eş ve eş ailesini de soyar, ki yapmadığı ne malum.

Son düzenleme:
Yetişkin bir insanın dürtülerini kontrol edememesini normal göremeyeceğim üzgünüm.

Tüm yazısmalarla beraber mahkemeye başvurun şaka mı? Hırsıza hibe mi edeceksiniz???
Kardeş değil kalleş olmuş yaptığını çeksin alın paranızı

Tabiki vermez. Sadece mantığını anlamaya çalışıyorum
Ablanın kardeşi dolandırması ne kadar mantığa oturtulabilir bilmiyorum ama mantık şu, bazı insanlar para harcamalarını frenleyemez, zamanla ellerindekinden fazlasını harcamaya başlarlar, cici görünmek için de bunu eşlerine vb söylemezler, yakınlarında tırtıklayabilecekleri kişilerden isterler, kimi bunu direkt borcum var diyerek söyler ama aldığı paranın üstüne yatar, kimi de bu abla gibi kardeşi manipüle ederek yapar.

Ben olaydaki karakutunun anne olduğunu düşünüyorum, bence annesinden de para aldı abla, annenin küçük kızına aman kızım kimseye söyleme ablanın evliliği yıkılır demesini de bekliyorum doğrusu.

Yani ablam sonuçta çok ikilemde kaldım..o yüzden danışmak istedim
Kendinize yüklenmeyin, ben olsam aynısını yapardım. Bu duruma düşsem şikâyetçi de olmaz, "mutlaka gizlediği bir problemi var, isin içinden cikamayip böyle ahlaksızca bir yola başvurmuş" diye düşünür ama bir daha güvenmez çok ciddi mesafeli olurdum. Ama tabii bu davranış doğrudur yanlıştır bilemem. Sonuçta ben kendimin saf salak bir insan olduğumun farkindayim.

Bence çok makul söylediğin. Kardeşim bekar, o da bana gönderir harcamamak adına. Ben eşime de söylemişim. Annemlere de, telefonuma not almışım. Hesabımda da kardeşimin parası diye not düşmüşüm. Ayrıca bir kağıda da yazmışım altına imza atmışım. Dünyanın yüzbin türlü hali var. Başıma birşey gelir kardeşim mağdur olur diye.

Ha bir de eskiden şöyle bir şeye dolaylı şahit oldum. Bir devlet memuru, eli çok açık, hem kendisine hem çevresine harcayıp duruyor. Maaşı da belli kadının. Elinde kalmayınca sağdan soldan borç istiyor, borçlar bayağı birikince alacaklılar ortaya çıktı eşine söylediler, adam boşandı kadindan. Belki böyle bir şeydir.

ben de ablanızın hiç altın almadığını düşünenlerdenim. para geldikçe harcadı gibi.
akılsız abla altın uğruna kardeşini kaybetti. bence anneyi de kaybetmesi gerekiyor ki ben annenin bu huyu az biraz bildiğini düşünüyorum.
şu an reelde bu konuyu görüşüyorsunuz sanırım ki cevap yazamıyorsunuz. umarım alırsınız ve lütfen bu vicdansız merhametsiz kadınla ilişiğinizi kesin. abla bile demeyin. eğer hala pişkinlik yaparsa koca dahil herkese duyurun. bir laf vardır; dinsizin hakkından imansız gelirmiş.
anne beni çok şaşırttı. bu olayı duyduğum anda anında kızın kapısındaydım. sıkıysa almasın içeri. anne bu işi çözerdi. edepsize iyi bir had bildirmesi gerekliydi.
ay benim içim soğumadı.

Ayy eniştem çok iyi biri zaten o duysa sokkkk olur..kahrolur heralde..
Yaa evet para içerisinde yüzüyor ne bu açgözlülük hiç mi tanıyamadım kahroluyorum dusundukcee
enistemi de aramaya karar verdim çünkü zaten iki üç gün oldu ve ben kendime gelebilmiş degilim
Aramızda tartışma çıkmadı..daha bu konun öncesinde bir saat telde goeustukk. Evet birikim yapamiyorum bu benim hatam..ablamla tartışsak da ona bu hak verilmiş olmaz kii
her yoruma ciddiyetsiz ve samimiyetsiz cevaplar vermişsiniz. kelimeleri uzatarak, geçiştirerek...

söylenen,teklif edilen,verilen her akıla bir cevabınız,bir mazeretiniz var. altınlarınız uçmuş,yüksek sayılabilecek bir meblağ hem de,onu geçtim ablanız hırsız, sizdeki sakinliğe bakın.

ben konudan çok verdiğiniz cevaplara,yorum yapanlara karşı takındığınız tutuma sinir oldum burada. biz sizden daha çok dert ettik mevzuyu.

ya bize anlatmadığınız şeyler var ya da uyku arasında mı konu açtınız nedir?

Yani duyulmasını istemiyorum ..yoksa çoktan gereken neyse yapmıştım ama hem babam hem eniştem hem eşim üzülür ve bir ömür bu damgayla dolaşır diye kimseye soyleyemedim
Başkalarının da malını çalmasına sebep oluyorsunuz böyle yaparak
Kocasının karısının hırsız olduğunu bilmeye hakkı var
Kocam hırsızlık yapsa üzülmem sinirlenirim gereğini yaparım onlar neden üzülsün
Hırsızlık yapan hırsız olarak damgalanmayı göze almıştır

Vallahi şaşırdım bu nasıl ablalık. Daha kardeşini, kardeşinin malını mulkunu koruyacağına resmen üstüne yatmış. Sizin hiç bir suçumuz yok insan kardeşine guvenmezse kime güvenecek.
Vallahi ne diyeceğini bilemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…